Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

A co to znaczy fantastycznie???
[size=10pt]A co to znaczy fantastycznie???[/size]

A co to znaczy koń dla dziecka ?? I wogóle co to są dzieci ??? Za chwilę zadasz pytanie skąd się borą . Soory , nie chcę mi się polemizować , idę spać .  😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 lutego 2018 01:10
Koń dla dziecka to taki koń, który dziecku jeśli nie pomoże to przynajmniej nie będzie utrudniać, bo nawet jeżdżące "fantastycznie" dziecko jest dzieckiem i się uczy.
Bo widzisz, Smok10, wg mnie żadne dziecko nie jeździ fantastycznie. Z definicji. Bo jest dzieckiem.
A dobrze wiesz, że znałam dzieci jeżdżące dzielnie, porywająco, odważnie etc.
Ale żadne nie jeździło fantastycznie (jak to rozumiem, stąd pytanie o definicję 😉
Bo na to dzieciom, żeby nawet genialnym, brakuje umiejętności(!!!) i doświadczenia. Oraz wiedzy.
Nadrabiają intuicją, entuzjazmem i... bez... refleksyjnością.

I te "stare", kucowe dzieci - też przeżywały traumy,gdy je kto "poczęstował" "rewelacyjnym 4-latkiem w sam raz dla dziecka" 🙁

Mam okropne wrażenie, jakbyś temu wszystkiemu przyglądał się przez grubą, zniekształcającą szybę. Albo jakbyś tylko chwilami trzeźwiał 😉
Definicję to możesz sobie  >>>>>  😁 Te nie umiejące z definicji jeździć dzieci .

[move][/move]

Różne ludzie mają definicję
Tak jeżdżą 12 latki w tym strasznym szporcie dzieciowym  😁

Ale tak , wg , ciebie jak wiemy sportowiec to zastodołowy dżigit który na wsiowych zawodach zdobył 3 licencję i wystarczy że koń walcząc o życie przewiezie go przez pół metrowy parkur . 😵 😵
bnw   This is how I make the world my claim!
11 lutego 2018 09:05
Mnie się wydaje, że wszyscy troszkę krążycie wokół meritum. A problem wydaje się być taki, że istotnie nie ma czegoś takiego, jak koń dla dziecka. Przecież to chwyt marketingowy, jak to, że "piesek lubi dzieci, super dla dzieci, kup go".
Bo powiedzmy sobie szczerze, ilu rodziców zna się na koniach na tyle, żeby dobrze wybrać konia dla dziecka, które uczy się jeździć? Raczej mniej, niż więcej. Jeśli ktoś się zna, albo jego dziecko jest naprawdę dobre - jak te, o których pisze @Smok10 - to jakikolwiek dodatek w ogłoszeniu "dla dziecka" nie ma sensu, bo przecież, szczerze, to hasło nie ma nic wspólnego z wzrostem konia. Jeśli ktoś się nie zna, to czego poszuka - żeby koń był dobry dla dziecka, przez to rozumiejąc, że spokojny, miły w obsłudze, że jak małe spadnie, to go nie podepcze, no i żeby słuchał poleceń. Owszem, rozsądny człowiek skonsultuje wybór z instruktorem. Ale... polecaliście kiedyś znajomej osobie samochód? Ocenialiście oferty? Bardzo często komuś "wpadnie w oko" coś, co jest miną, albo parchem, albo pod hasłem "DELIKATNE I BEZPIECZNE AUTO DLA KOBIETY DO MIASTA" kryje się transporter opancerzony BRDM-2. I żebyś tłumaczył, odradzał, to i tak dwa dni później będzie trzeba dzwonić do sąsiadki, że parkując uszkodziła Wasze auto swoim BRDMem, bo on naprawdę ma słabą widoczność z kabiny i jest za długi...

Po świętach przerabialiśmy w tym dziale nieudany prezent gwiazdkowy dla dziecka. Arabkę, zdaje się, 4-letnią. Pewnie też była opisana, jako super koń dla dzieci... jeśli ma się ich nadmiar.
Super trafione w punkt  😁 😁
Wczoraj rozwalił mnie jeden telefon: Pani a czy do zaprzęgu już przypinana? Ogłoszenie dotyczy źrebaka 7 miesięcy  😵
Ja nie jeden numer zablokowałam jak się pytali, czy mój źrebak zajeżdżony.
Bardzo subtelnie podana informacja, że koń pochodzi z kazirodczego krycia 😉
https://www.olx.pl/oferta/kuc-klacz-gniada-pony-do-sportu-CID103-IDbanHR.html


Tak trochę odkopię ale... po czym wnosisz?
Wcześniej ogłoszenie brzmiało: "Na ostatnim zdjęciu pełny brat matki. Cena okazyjna tylko ze względu na ojca" a teraz jest "Na ostatnim zdjęciu pełny brat matki. Cena okazyjna tylko ze względu na ojca NN"
więc wczesniej brzmiało to tak jakby ktoś z jednej strony nie chciał mijać się z prawdą, ale z drugiej nie chciał pisać prosto z mostu - a nóż widelec trafi się jakiś laik i nie ogarnie 😉

"mój tata ma wąsy, mój mąż też ma wąsy" if you know what I mean  😎 😉 


Myślę, że to trochę nadinterpretacja.. ot, koń z tej rodziny jest ładny więc się go pokazuje dla zachęty.
Przy niedopisaniu "NN" na końcu ogłoszenia bardziej doszukiwałabym się pomyłki czy niedopatrzenia niż jakiś zawiłych romansów kazirodczych 🙂 Dlatego też zdziwiło mnie, że ktoś w ogóle na to wpadł 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2018 17:47
Ja mam takie samo wrażenie jak freya,, 😉 dla mnie w tym ogłoszeniu nie ma nic nadzwyczajnego ani nic co by mogło na to wskazywać.
Edytowali ogłoszenie, bo ten "wzgląd na ojca" generalnie nie mówi nic 😉 czy on jakiś super champion czy kucyk zza stodoły czy co 😉
http://xn--e-ko-e2a.pl
W skrócie: szukam jelenia, który ułoży mi konia i jeszcze zapłaci za taki zaszczyt...  😵
rudziczek   Małe i duże.
14 lutego 2018 09:46
https://pomagam.pl/b5o7hsjx

Ciekawa jestem kto płaci pieniądze na taki cel. Przecież jak laska ma problem, żeby uzbierać 1000 zł, to jak u licha ciężkiego podoła utrzymaniu koni?
bnw   This is how I make the world my claim!
14 lutego 2018 10:00
https://pomagam.pl/b5o7hsjx

Ciekawa jestem kto płaci pieniądze na taki cel. Przecież jak laska ma problem, żeby uzbierać 1000 zł, to jak u licha ciężkiego podoła utrzymaniu koni?


Nie wiem, co jest dziwnego w takim ogłoszeniu - 99% zbiórek na każdy cel jest prowadzone w podobny sposób: chcemy zrobić coś, prosimy o wsparcie, potrzebujemy tyle a tyle. No i dziewczyna też nie pisze explicite, że ma problem z z uzbieraniem tych pieniędzy - prosi o wsparcie jej pomysłu, jeśli uzbiera więcej, to otwarcie pisze, że "pomysł" będzie większy i tyle. Może na paszę i weta ma, a chciałaby pomóc kolejnemu zwierzęciu?
https://m.olx.pl/oferta/walach-4-letni-rasy-malopolskiej-polus-CID103-IDrmjZp.html Z tego co wiem, to 4-letni koń do sportu, powinien wyglądać inaczej, lepiej?
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 lutego 2018 10:26
MalinaZGryzina, ten to no najwyżej na odpas a nie do sportu... :/
Drugi 4latek z ogłoszeń podobny masakra ale bida
o masakra, niektóre 25 latki lepiej wyglądają
Taki ładny konik aż żal. Ciekawe jak chodzi pod siodłem z takimi brakami w żywieniu... Cena też niezła... oglądając zdjęcia myślałam, że będzie maks 6tys, a ty 14 za szkapinkę.
ale na filmikach nie wyglada na zachudzonego, choc moze zmylic jakos filmow
nie no, na filmikach wygląda w porządku. To, że zimowe futro mogłoby zasłonić żebra to raz, ale zad, kłąb, grzbiet wygląda całkiem fajnie, tzn na filmiku nie widać aby był zaniedbany. Ogólnie fajny konik. Ciekawe, co mu było w czasie, kiedy były robione zdjęcia?
on chyba jest jakoś ur pod koniec roku 2014. więc rocznikowo jest teraz 4 latkiem, ale to jeszcze praktycznie 3 latek. Moze urósł szybko, albo kastracja? Mój młody po kastracji schódł i potem rósł bardziej w góre niż na boki przez to taki przecineczek był ale nie tak chudy jak ten.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/60716
kucyk musi mieć serce, że na 4 zdjęciu nie przebiegł pod drągiem  😂
Megane, blackstones tam główny powód był najbardziej banalny, czyli braki w prawidłowym żywieniu. Zdjęcia są jakoś z końca lata, filmiki znacznie nowsze, więc pewnie udało się odkarmić.
jestemalasu, a znasz tego konia?
Latem, jak jest trawa (jeśli mają do niej dostęp) koń powinien wyglądać lepiej, chyba, że tak jak blackstones napisała.
Znam, nie pisałabym z taką pewnością gdybym nie znała  😉
bnw   This is how I make the world my claim!
14 lutego 2018 12:32
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/60716
kucyk musi mieć serce, że na 4 zdjęciu nie przebiegł pod drągiem  😂


Tam aż się prosi wrzucić skrzydła w photoshopie. Wygląda na bardzo miłego stwora.
Tam aż się prosi wrzucić skrzydła w photoshopie. Wygląda na bardzo miłego stwora.


Az żal ze nie lubię dzieci jak widzę takie kucyki  😁 super jest
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się