gra komputerowa i ty

Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2016 14:48
Nijak, trzeci raz instalacja zakończona niepowodzeniem z powodu błędu - za każdym razem innego  😵

Edit: już wiem o co kaman, mam za starą Windę :/ bez aktualizacji mi nie pójdzie, a aktualizować nie zamierzam.
Planuję się przesiąść z gier PC-owych na konsolę. Teraz tylko pytanie, która? Zarówno są zwolennicy i przeciwnicy PS4, jak i XboxOne. Jakie macie spostrzeżenia, która lepiej się sprawdza, albo posiada lepsze gry? Innym problemem są też różne wersje poszczególnych konsol. Na przykład PS4, jak zaglądam do rtv euro agd http://www.euro.com.pl/gry-i-konsole.bhtml, to wyskakuje kilka rodzajów. Czym się od siebie różnią, jedynie wielkością dysku i dołączoną grą? Czy jest jeszcze coś istotnego, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?
Nintendo 3ds  😜 Jedyna konsola  😍 Oczywiście żartuję, bo wiem, że to nie to o co ci chodzi, ale ja jestem fanką pokemonów i 3dsa kupiłam tylko dla nich :P
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 listopada 2016 21:54
Tylko 3ds to mała konsolka "ręczna" a pytanie jest chyba o konsole do telewizora (ps. też uwielbiam 3dsa :hihi🙂

Wormsa, najlepiej to obie konsole 😂 Każda jest lepsza w czym innym. Zależy w co chcesz grać. Xbox ma świetnego kinecta do gier ruchowych (np. Dance Central albo Adventures), PS ma m.in. Singstara. Reszta gier wypada podobnie jeśli chodzi o jakość. Konsole mają też gry exclusive czyli dostępne tylko na tę platformę (np. wyścigi samochodowe Forza są tylko dla Xboxa a są cudowne :kocham🙂.
Konsole w sklepach różnią się nie tylko pojemnością dysku czy dodatkami w zestawie ale jest wersja zwykła i slim (lub s) czyli mniejsza gabarytowo. PS ma jeszcze wersję pro z mocniejszym procesorem. No i oczywiście cena dużo zależyod tego, czy to goła konsola czy np. XBox z kinectem. Ceny gier są raczej podobne. Warto popatrzeć z czym są gotowe zestawy np. jakie gry są dołożone i jakie akcesoria są w zestawie (np. 2 pady)
Osobiście lepiej mi leży w ręku pad od xboxa ale w planach jest posiadanie obu konsol 😡 I nie polecam strzelanek na konsoli, misja snajperska na padzie to katorga 😵
Wormsa, pady zdecydowanie lepsze w Xboxie (chociaż nowe pady PS-a projektu Nacona baaardzo się na nich wzorują). Jeśli chcesz się zagrywać w Halo albo Forzę- no to tylko Xbox, bo to gry dedykowane jak pisała Misskiedis. Jeśli masz TV 4k to już masz dostępne PS 4 Pro, które obsługuje takie rozdzielczości (przynajmniej w części gier i części scen, ale różnica jest nieziemska).  jeśli chcesz pograć ze znajomymi, to ja bym brała to co ma większość z nich. Staliśmy przed tym samym wyborem rok temu i padło na PS-a (najpierw zwykłą 4, teraz od miesiąca Pro). Ale Xbox też w domu będzie (tylko namówię małża na sprzedaż 4-ki, bo nie wiem po co nam dwie takie same konsole). Ogólnie te technologie są naprawdę porównywalne. Kiedyś Xbox był rzeczywiście bardziej awaryjny, teraz w zasadzie nie ma różnicy. Część gier ma lepszego fps-a na jednej, część na drugiej. Kwestia w co chcesz grać i z kim ewentualnie.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 grudnia 2016 11:11
Xbox One S też ma 4k i hdr 🏇 No i można oglądać filmy na blu-ray
Ach, no i warto brać konsole z większym dyskiem niż mniejszym. Co prawda wiele gier można kupić na płytach ale można też zakupić gry wirtualnie i ściągnąć na dysk 😉 Konsole mają też opcje abonamentu na dostęp do jakiś funkcji (np. multiplayer) i co miesiąc dorzucają jakąś grę właśnie do ściągnięcia
Scottie   Cicha obserwatorka
01 grudnia 2016 16:26
Xbox One S też ma 4k i hdr 🏇 No i można oglądać filmy na blu-ray


Na PS4 też można oglądać filmy na blue-ray 😉 Więc tak serio to wszystko zależy od tego, do czego jesteś bardziej przekonana.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 grudnia 2016 18:06
Tak tak, na ps też można, po prostu nie wspomniałyśmy wcześniej że się da 😁
No i wybór zależy od tego, w jakie gry chcesz grać 😉
W PS Plusie są chyba 3 darmowe miesięcznie. Zwykle jakieś odmóżdżacze, ale czasem trafi się perełka. No i ceny gier kupowanych wirtualnie są zwykle trochę przyjemniejsze niż pudełkowe (na Black Friday były takie promo, że chyba z 5 kupiliśmy na zapas). Teraz tylko znaleźć czas na pykanie na konsoli...

Grał ktoś w Titanfall2?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 grudnia 2016 12:09
Graj póki jest za darmo bo obawiam się że może podzielić los pierwszej części czyli zachwyty póki darmowy weekend i jakieś 2 miesiące po a później puste serwery :/
Misskiedis, to nie dla mnie i głównie chodzi o rozgrywkę solo. Póki co nadal kosmicznie drogi i nie wiem czy warto ładować tyle kasy na kilka godzin pykania. Dlatego zbieram dane🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 grudnia 2016 21:26
Namówić żeby potencjalny grający wypróbował póki jest darmowy weekend i badać teren? 😁 Ogólnie gra jest dobra, ba, jedynka też była dobra, tylko w jedynce szybko serwery były puste, a szkoda by gra leżała po ograniu singla bo serwery puste. Chodziły słuchy że mają wydawać darmowe dodatki żeby ludzie cały czas chcieli grać ale EA i darmowe w jednym zdaniu brzmi dla mnie jakoś nieprawdopodobnie 😁
I nie polecam strzelanek na konsoli, misja snajperska na padzie to katorga 😵



Ech, ja niestety od czasu przesiadki na konsolę w 2011r też porzuciłam FPSy, bo na padzie to się nie da, no nie ta precyzja co kursor & WSAD, także Battlefield 2142 pozostanie moją strzelanką życia już na wieki wieków 🙂

A co do dylematu Xbox vs. PS - ja jestem zdecydowanie PSowa, takiego exclusiva jak Heavy Rain bym nie odpuściła.
Btw gra ktoś w Dishonored 2? Nie mogłam się doczekać premiery i teraz ciężko jest mi się oderwać - uwielbiam ten klimat!
busch   Mad god's blessing.
04 grudnia 2016 17:57
Hiacynta, ja gram, już jestem na finiszu i gram Corvo, z pewnością będę chciała jeszcze grać drugi raz z Emily. Jak zwykle świetny klimacik i genialna skradanka 🙂

Co do PS'a, to ma też exclusive'a "The last of us" który jest przez wielu uznawany za grę wszech czasów.
The Last of Us kocham miłością wielką i ostatnio zakupiłam na ps4 (bo miałam na 3) z Left Behind, którego jeszcze nie przeszłam- ale weszło Dishonored i nawet nie zdążyłam się zabrać.
A co do gier o zombiakach, to nie wiem, czy dla mnie grą wszechczasów w tych klimatach nie jest nasze polskie Dying Light - tak mi siadło, że hej! Grałaś może? 🙂
A w D2 też gram Corvo, natomiast Jacol gra Emily i widzę, że ma inne moce - także fajnie móc będzie pograć i jednym i drugim.
busch   Mad god's blessing.
05 grudnia 2016 15:32
Hiacynta, w Dying Light nie grałam i szczerze pisząc nawet nie planowałam. Recenzje ma w sumie spoko ale jakoś tak... nie jestem jakimś specjalnym fanem zombiaków. A "The last of us" w moim gronie znajomych ma swoich fanatyków, więc traktowałam to jak grę nie do ominięcia ze względu na swoją zajebistość bardziej niż te zombiaki 😉. No ale może w takim razie pomyślę o tym Dying Light.

Pytanie do posiadaczy xbox one. Czy można grać na niej we wszystkie gry z xbox360? Chodzi mi głównie o grę kinect sports.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 grudnia 2016 17:27
Z tego co wiem to jeszcze kinectowych gier nie przerobili i nie mają zamiaru, bo to nie jest tylko kwestia oprogramowania ale też samego kinecta. Listę gier z kompatybilnością wsteczną czyli wydanych dla XB360 w które można grać na XBOne masz tutaj: klik a tu więcej info i opis jak sprawdzić czy gra jest zgodna: klik2
To kicha, bo właśnie na tej grze najbardziej nam zależy. Gdzieś wyczytałam, że nie ma WiFi, to prawda? Konieczny jest kabel do netu?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 grudnia 2016 20:45
Wszystkie wersje xboxa one mają możliwość łączenia z wifi z tego co wiem, po kablach jest po prostu wydajniej
Źle napisałam, chodzi mi o 360, bo zależy nam na grze sport kinect.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 grudnia 2016 22:10
Podstawowy 360 nie ma wifi, trzeba dokupić adapter, wersja S i E ma opcję łączenia po wifi w standardzie. Taki adapter to ok 70-80 zł na alledrogo 😉
Kto pamięta?  🤣 😀 😜
Jak to bywa o tej porze roku naszło mnie na stare gierki - także dosbox i cisnę 😀
busch   Mad god's blessing.
10 grudnia 2016 21:04
Cóż to za gra? 😀
Life and Death 2  🤣
EOS - Elder Scrolls Online!

Nie mogę przeboleć, że (będąc ultrafanką TES) tak długo ignorowałam ten tytuł, zapierając się, że nigdy w życiu nie wejdę w żadne MMORPG i to pewnie profanacja tytułu TES, robić z tego grę online. Jak bardzo się myliłam!
Człowiek cały czas czeka na kolejny rozdział po Skyrim, a on tu jest! To właśnie EOS! Nie wiem co poszło nie tak, że ta gra miała tak marny marketing. Nie słyszało się o niej specjalnie, mimo, że jest tyyyyle dodatków i takie wspaniałe możliwości, no a jeśli już to też w kontekście MMO, nawet trailery są z grupowej walki - wiec można mieć wrażenie, że to typowe MMO właśnie, tj. łazisz z innnymi po dungeonach i zabijasz stwory za itemy.
Nic z tych rzeczy! To jest normalny regularny TES, normalne zlecenia, prze-liczne i niezwykle różnorodne, piękne lokalizacje - Daggerfall, Morrowid, Sentinel, Orsinium.... you name it! Jest ich chyba ze 30 (część dostępna przez DLC) a każda jest osobną ogromną mapą z miastami, miejscówkami, NPCami i  ogromem zleceń i prze-ogromem możliwości (crafting, urządzanie domów, dokupowanie ekstrasów typu chowańce, wierzchowce, kostiumy.... niesamowite bogactwo wyboru).
Nie czeba nic robić online per se, bo jakieś grupowe dungeon hunty czy duele to jest tylko opcja, z której ja nawet nie mam zamiaru chyba korzystać - ale właśnie jest to super fajna nowość- bo po tym świecie łażą też inni ludzie (nie walczymy ze sobą), jest kolorowo i ciekawie, jak robisz jakąś lokację, to ktoś kto jest tam też pomaga rozwalać potwory. Gdy się zgrupowałyśmy z siostrą i zaczęłyśmy razem robić zlecenia z Dark Brotherhood, to faktycznie robiłyśmy je razem - na słuchawkach sobie mówiłyśmy, co się dzieje (na zasadzie: dobra, to Ty teraz sprzątnij tego po prawej lub: uważaj, idzie strażnik), razem się skradałyśmy po bossa i jak ona go zabiła na moich oczach, to dla mnie też już był zabity - moje zlecenie zostało wykonane. A oczywiście jak chodzisz niezależnie, a tylko się natkniesz w lokalizacji na innych graczy, no to  każdy w swoim gameplayu widzi swoich własnych bossów. To jest świetnie zrobiona gra pod tym względem, fantastycznie. Nie mogę się oderwać.

Tyle, że - aby grać na PS4 - trzeba wykupić sobie członkowstwo w PS+, no i wszystkie DLC, a także fajniejsze upgrade'y są dodatkowo płatne, więc nie jest to tanie hobby, o ile człowiek się nie ogranicza do podstawy. Chociaż ja podstawkę + Morrowind zamówiłam gdzieś za 79zł.

Aaa Busch - spotkałam już Sheogoratha 😉 Grałaś może?
busch   Mad god's blessing.
14 lutego 2018 17:44
Hiacynta, nie grałam w EOS, ale dla spotkania jeszcze raz Sheagoratha zaczynam rozważać 🤣. To jest tylko na konsolę? Nic nie słyszałam o tej grze, więc faktycznie marketing musiała mieć fatalny.

Ja teraz gram w Divinity 2: Original Sin, mój chłopak mówi, że klimacik jak z Baldur's Gate - ja sama nie grałam w baldura, więc trudno mi oceniać ale podobno to mega pozytyw 🤣. Bardzo RPG'owa gra, rozgrywka turowa, tworzysz swój dream team i próbujesz nie zginąć, bo walki są trudne 😉. Bardzo polecam, mnie wciągnęło.
Jest też na PC oczywiście 🙂
A o Divinity nie słyszałam - jak mi się ESO znudzi, to obczaję, chociaż może to być za kilka lat 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
14 września 2018 08:44
Odkopuję 😉

Czy mamy tu znawców FIFY? Zbliża się premiera nowej części, którą chcę zamówić. Problem jest taki, że pojawiły się 2 opcje:

- FIFA 19 - https://saturn.pl/konsole-i-gry/gra-ps4-fifa-19

oraz

- FIFA 19 Edycja Mistrzowska - https://saturn.pl/konsole-i-gry/gra-ps4-fifa-19-edycja-mistrzowska

Jak widać ceny różne, a ze mnie totalny laik. Czym one się właściwie różnią? Opłaca się dokładać do "wyższej" wersji?

Dodam, że gra nie jest dla mnie, stąd brak wiedzy, a głupio mi wypytywać o to osobę, która ma ja dostać w prezencie  😁
Odkopuję 😉

Czy mamy tu znawców FIFY? Zbliża się premiera nowej części, którą chcę zamówić. Problem jest taki, że pojawiły się 2 opcje:

- FIFA 19 - https://saturn.pl/konsole-i-gry/gra-ps4-fifa-19

oraz

- FIFA 19 Edycja Mistrzowska - https://saturn.pl/konsole-i-gry/gra-ps4-fifa-19-edycja-mistrzowska

Jak widać ceny różne, a ze mnie totalny laik. Czym one się właściwie różnią? Opłaca się dokładać do "wyższej" wersji?

Dodam, że gra nie jest dla mnie, stąd brak wiedzy, a głupio mi wypytywać o to osobę, która ma ja dostać w prezencie  😁



Najczęściej różnica polega na jakiejś dodatkowej zawartości - niedostępnej dla posiadaczy podstawowej wersji 🙂. Pewnie dodatkowe stroje, jakieś stadiony i na pewno jakiś pokaźny pakiet startowy do wersji multiplayer 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się