Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

ed
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 lutego 2018 16:58
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 lutego 2018 17:05
Co Wy wiecie o możliwościach kucyków 😀



Polecam od 7😲3  😎
Megane, blackstones tam główny powód był najbardziej banalny, czyli braki w prawidłowym żywieniu. Zdjęcia są jakoś z końca lata, filmiki znacznie nowsze, więc pewnie udało się odkarmić.



Takie zdjęcia raczej nie są zachęcające, lepiej zrobić aktualne, jeśli koń odkarmiony.
Mnie tam uderza jeszcze jedna sprawa, napisane, że koń od hodowcy, podczas gdy Sprzedający nie jest tym hodowcą, to też mnie nie zachęca. 



Kucyki bombowe !
Uwielbiam ceny w euro...  😵

tu bezcenny, ale w euro! http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/57871
a ten takie tam między 10 a 20 tyś euro. Czyli między 40 a 80 tysięcy, małe widełki. http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/60666

vissenna   Turecki niewolnik
15 lutego 2018 09:10
Uwielbiam ceny w euro...  😵

tu bezcenny, ale w euro! http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/57871
a ten takie tam między 10 a 20 tyś euro. Czyli między 40 a 80 tysięcy, małe widełki. http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/60666




Pierwszy koń zawalony na przodzie, drugi chudziutki. Ale przecież to pro sport, to i cena w Euro...  😜
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/59294
ktoś się puknął o jedno zero czy to tak serio i tak ma być?  👀
Raczej tak ma być. Fajna kobyłka 🙂 Trochę tylko źle przedstawiona w ogłoszeniu 🙂 brak ładnych zdjęć, przydałoby się ją trochę odchwaścić i pokazać może nie pod siodłem, a luzem.
1,5 roku....... koń na lonży z wędzidłem i w pasie.. Co z ludźmi jest nie tak??

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/60227
Niestety. Ludzie myślą, że im szybciej cos umie to lepiej nad takim panować. Niż jak wyrośnie i będzie silniejszy. Tylko po co te wędzidło. Jak juz to lepiej na samym kantarze. Pff.. co ja mówię! Na padok z nim i tam lepiej by się prezentował. Swoją drogą fajny koń.
Samo to, że w pasie, to akurat nic strasznego. "Mojemu" też założyłam pas, jak był w podobnym wieku - dwa razy na dziesięć minut, w ramach zabawy. Nie umarł. 😉
Natomiast straszne jest to, że przynajmniej jak dla mnie sposób nagrania tego filmiku sugeruje, że młody na tej lonży chodzi. "Chodzi" w znaczeniu "jest lonżowany" - nie, że pokazujemy, że koń umie zrobić kółko wokół człowieka. "Mój" też umie, w każdym chodzie, i nawet ze trzy kółka jednym ciągiem, i to tyle. Pomysł lonżowania takiego młodziaka - to jest właśnie chore. A potem chory będzie koń.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lutego 2018 06:56
xxagaxx, tu na volcie sie przekonywało, ze jakoś trzeba te miesnie u młodego konia wyrobić... od tamtej pory nic mnie nie dziwi.
galopada_   małoPolskie ;)
16 lutego 2018 07:00
Wafija, ktoś się naczytał voltopirowego wątku o kupnie konia 🤣
Megane, chyba żartujesz?
Surowa 3 latka za 90 tysięcy złotych z dziwnego miejsca?
Bo fotki sugerują, że nie jest to profesjnalna stajnia....
galopada_   małoPolskie ;)
16 lutego 2018 07:25
Perlica, kalosz (gumiak?) pełna profeska 😀 poziom dopasowania wędzidła też bardzo ekspercki 😀
ludzie się cenią 🤣
oni wszystkie konie maja w dość wysokich cenach
Murat-Gazon, a dla mnie film pokazuje, że koń na tej lonży nie chodzi. Wypada łopatką, w żadnym chodzie nie idzie na wprost, krzyżuje w galopie. Moim zdaniem lonżę zrobiono dla pokazania możliwości ruchowych konia i tyle, bo esksterierowo tyłka nie urywa.

A tę 3 latkę , mając wolne 90 tysi brałabym w ciemno (noo z TUVem). Eksterier i papier taki, że za 4 lata treningu i startów jest spora szansa dopisać kolejne zero do wartości konia.
_Gaga, myślę że w cenie 90 tysięcy można znaleźć konia z równie dobrym papierem a na pewno z lepszym grzbietem.
Zresztą jeśli ten Pan w takim sprzęcie będzie jezdził sam tego konia to nie wróżę dobrze plecom tej klaczy, chyba że się mylę i ten Pan jest topowym jeźdzcem.


galopada_, bo to wędzidło dopięte do kantara tylko, ale nie wiem po co takie zdjecia dawać do ogłoszenia...
ten pan jest hodowcą ( znanym i od lat ) a Stamm 104a to wybitna linia z której pochodziła Ratina Z, dla kogoś ,,w temacie,, te zdjecia i króciutki opis 🙂 jest wystarczający.
ups.. pomyliłam konie nie Ratina Z a Retina
Megane, chyba żartujesz?
Surowa 3 latka za 90 tysięcy złotych z dziwnego miejsca?
Bo fotki sugerują, że nie jest to profesjnalna stajnia....

Zerknij sobie na inne ogłoszenia. Więc chyba nie żartuje.
Poza tym też bym brała. 😉 tylko nie mam tyle w skarbonce.
Hodowcę pamiętam z Końskiego Targu z ogłoszeń chyba sprzed 20 lat, zawsze miał fajne konie i zawsze droższe niż inni

Nie widzę aby kobyła miała coś z grzbietem nie tak. To, że gość przysiadł tylny łęk to każdy koń się wygnie, poza tym prawdopodobnie chcieli pokazać, że koń przyjął ludzia na grzbiet. Tak jak wyżej napisałam. Zdjęcia nie takie, lepiej było wrzucić samego konia w ruchu i w stój, a kobyłka wydaje się fajną maszyną

Piękna ta klacz, ale jakby zrobił zdjęcia luzem, bez tego siodła, ogłowia i swoich kaloszy była by lepsza 😉
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2758250#msg2758250 date=1518766146]
Murat-Gazon, a dla mnie film pokazuje, że koń na tej lonży nie chodzi. Wypada łopatką, w żadnym chodzie nie idzie na wprost, krzyżuje w galopie. Moim zdaniem lonżę zrobiono dla pokazania możliwości ruchowych konia i tyle, bo esksterierowo tyłka nie urywa.
[/quote]
Nie no, oczywiście jeśli analizować prawidłowe chodzenie, to masz rację. Bardziej chodziło mi o czas tego chodzenia. Podejrzanie mi to wygląda na pełnoczasową lonżę. I od razu nasuwa się pytanie, jak często ten biedak musi tak zasuwać... A potem będzie zdziwienie, że stawy, że trzeszczki...
A możliwości ruchowe to by pewnie lepiej pokazał luzem na pastwisku.
Megane, a ja bym nie brała po takich fotkach.... i żadnego 3 latka za 90 tysięcy  😁

A pochodzenie jest ważne,ale paszport sam nie skacze jak dla mnie  😉

Zresztą mój wałach ma w paszporcie Ratinę Z w 3 pokoleniu  😂 to nie potrzeba mi kolejnego  😜
Ja też bym po fotkach nie brała, ale bym pojechała oglądać na żywo  👀
Megane, no konia trzeba ogladać na żywo, bo nawet filmiki potrafią być mylące jednak
Murat-Gazon, film trwa 2 minuty... 2 minuty to raczej żadna lonża i żadna praca
Luzem na pastwisku ktoś takiego klamota musi ganiać, a tak samemu można nakręcić... nie wioskowałabym zatem, że koń mega pracujący po 1 filmiku...

Perlica, na aukcjach dają za 3 latki po 300 tyś euro, do Polski trafiają 3 latki za 52 tysie euro zatem jest rynek na takie konie ...
Klamota  😂 😂 jak otworzyłam ogłoszenie, to to samo pomyślałam  😎
Mnie sie kobylka tez bardzo podoba, szkoda ze tak malo profesjonalne ogloszenie.
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2758278#msg2758278 date=1518770543]
Perlica, na aukcjach dają za 3 latki po 300 tyś euro, do Polski trafiają 3 latki za 52 tysie euro zatem jest rynek na takie konie ...
[/quote]

Ten koń za 3 lata tak się zmieni że nikt go nie pozna . Ocenianie eksterieru 3 letniej kobyły jak starego konia to śmiech. A 90 tyś to raptem 20 tyś euro.
Tyle że to dużo i niedużo. Wszystko zależy . Oglądając takie ogłoszenie temu facetowi ( kim by nie był ) dałbym w porywach 2000 Euro .  Jak chce się zarabiać na koniach , samochodach , samolotach i mieć ceny Europejskie to nie można do tego podchodzić jak burak z wsiowej Bulandy . Przy takich pieniądzach ten koń powinien być przedstawiony jak baletnica w teatrze wielkim a filmy zrobione lepiej niż TOP GEAR w BBC. Najbardziej mnie wkurza brak profesjonalizmu.  😤
Za takie pieniądze można kupić topowe konie ,przedstawione i profesjonalnie zaprezentowane  na aukcji w Niemczech i wcale nie twierdzę że ta kobyła na takiej aukcji i za takie pieniądze by się nie sprzedała. Tyle że nie ze zdjęcia z tym panem w Walonkach .  🙄 Tam w prezentacje konia inwestuje się duże pieniądze.

P.S Najlepszy przykład naszych stadnin Arabskich. Ci z ,,Dobrej zmiany "co przejęli stadniny powiedzieli że wywalanie pieniędzy na elitarność , aukcję , i całe to show to marnotrawstwo pieniędzy a chodzi przecież tylko o konie a konie mamy świetne . I CO Z TEGO WYSZŁO ?????  Wielka dupa i nieodwracalna katastrofa. Nauczcie się traktować konie handlowe jak towar i podchodźcie do tego profesjonalnie  !!! !!! Klient płacący taką kasę , kupuje nie tylko dobry towar ale jego elitarność i wygląd a pierwsze wrażenie robi się raz !
_Gaga obyś miała rację, dla dobra młodziaka, bo go szkoda.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się