dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

dzięki zielona_stajnia  :kwiatek:
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę 😀
Wiecie może czego jest oznaką jak koń ma na grzywie takie miedziane przebarwienia ? wygląda to trochę jakby rozjaśniło się od słonca. Obiło mi sie gdzies kiedys o uszy ze jest to spowodowane niedoborem/nadmiarem witamin czy tam amiokwasow, powiecie cos więcej ? 😉
nectar tak - może to być objawem niedoborów. Szczególnie miedzi, ale i witaminy i aminokwasy także maja duży wpływ na kondycję skóry i jej wytworów.
nectar, moja znajoma miala podobny przypadek i podawała witamine H. Podobno bardzo fajny efekt właśnie będę chciała na dniach ją kupić. Co myślicie o suplementacji cynkiem, bo to też podobno pomaga na wygląd włosów i sierści?
kopytna milosc, witamina H to po prostu biotyna... a odbarwienia sierści to najcześciej wynik  iedoboru miedzi i cynku, które powszechnie już są składem preparatów biotynowych dla koni.
a na wygląd włosów i sierści ma wpływ szereg składników odżywczych, od białek, poprzez tłuszcze i minerały aż po witaminy.
Klami, ja dawałam jak zabraliśmy się do regularnej pracy i brakowało nam chęci do ruchu na drugi dzień po intensywniejszej pracy. Wydaje mi się że spełniło swoją rolę, koń był świeży, ale za krótko dawałam, żeby ocenić z pełną odpowiedzialnością.
Klami ja dawałam z tej firmy elektrolity i są super. Tez na energie boster dawałam i efekty też super.
Dzięki za odpowiedzi. Trafiłam na tą markę zupełnie przypadkiem. Składy mi się podobają, ale pierwsze słyszę o producencie.
Klami, Eguina to od NubaEqui
Equina to marka firmy Virbac
gllosia, ale to, że ktoś coś sprzedaje nie znaczy, że produkuje 😉 Producentem jest szwajcarski Virbac:
http://www.equina.de/home/vertrieb.html
Ta Equina to jest to samo co Equistro !?

Składy dokładnie te same i nawet wygląd opakowań taki sam.
jak na moje to equina ma inne opakowania niż equistro
"EquinaVet jest zespołem ekspertów żywienia, lekarzy weterynarii i profesjonalnych opiekunów koni hodowlanych i sportowych. Pracują oni w kierunku rozwoju suplementów diety przez ponad 30 lat. [b]Dyrektor Equinavet - Klaus Beckmann, stworzył znaną i docenianą markę Equistro w 1981 roku. Był zarówno prezesem jak i mózgiem przedsięwzięcia, które stworzyło tak udaną gamę produktów."[/b]
Właścicielem marki Equina jest Klaus Beckmann. Virbac to fabryka, która dla niego suplementy te produkuje (tak jak dla szeregu innych firm), która działa na wysokich standardach na całym świecie.
Tak jak zacytowałaś miksura, Klaus był pomysłodawcą Equistro. To on założył tę firmę, ze swoim zespołem skomponował składy i wprowadził do sprzedaży. Equistro okazało się złotym strzałem, produkty wysokiej jakości a przede wszystkim skuteczne. Jedne z najczęściej polecanych przez weterynarzy w Europie.
Klaus sprzedał tę markę (o ile dobrze się orientuję francuzom) i założył Equinę.
Zamiast modyfikować składy Equistro (w okresie od założenia Equistro był boom na badania przeprowadzane stricte na koniach, wiele też zmieniło się w obszarze chemiczno-fizycznym > nie wiem jak nazwać badania nas substancjami, suplementami ich interakcjami i przyswajalnością< ) ulepszenia zostały wdrożone do Equiny.  😀
[quote author=zielona_stajnia link=topic=78.msg2762365#msg2762365 date=1519938975]
gllosia, ale to, że ktoś coś sprzedaje nie znaczy, że produkuje 😉
[/quote]

Oczywiście, że nie, ale NubaEqui to nie jest sklep sam w sobie tylko strona producenta paszy w związku z tym uznałam, że jeśli nie produkuje to przynajmniej w jakiś sposób współpracuje z marką skoro produkty są na ich stronie, w dodatku tak dokładnie opisane. No, ale k2arola już wszystko wyjasniła 😉
Podpowiedzcie mi z czym podać koniowi proszek mineralno-witaminowy, żeby zjadał? Już nie mam siły do tego matoła. Moczę część owsa i mieszam z tym suplementem i olejem, potem z resztą owsa i łuską słonecznika. A ten matoł pyskiem wlewa tyle wody do żłobu, że większość spływa na dno i zostaje. Jak było cieplej to z nudów do rana jeszcze trochę dojadł, ale teraz zamarza... I codziennie mam odkuwanie lodowej warstwy z dna złobu  😵
Granulatu nie tknie, żadnego. Z innymi witaminami było podobnie. Nie zmienię, bo kupiłam wór takich dla krów i mam jeszcze duuuużo. Widzę, że dobrze im to robi a wiem, że jego właściciel niechętny wydawaniu większej kasy więc koń nie dostanie nic. A siano mamy marne (specjalnie!), łąkę w sezonie też, pasz gotowych nie daję - zresztą tego owsa to też dostaje nie dużo, teraz trochę więcej jak jest mróz, latem naprawdę symbolicznie. No czymś braki trzeba uzupełnić a ta mieszanka skład ma super.
Jakieś pomysły na przemycenie?  👀 Druga opcja to zapakować i odesłać do pańcia, bo inaczej uduszę matoła  🤔wirek:
Moje jedzą z mikro garstką owsa, taką naprawdę symboliczną i jakoś się daje  🙄
Podobno bardzo dobrze smak maskuje suszona marchew. Ja wszystko wsypuje do wyslodkow albo otrębów ryzowych.
SzalonaBibi, otręby pszenne są najlepsze do przemycania.
ushia   It's a kind o'magic
02 marca 2018 10:15
chyba ze twoj kon odmawia zjadania otrab pszennych jak moj  😎

u mnie do przemycania sluzy mocno pachnaca pasza mebio - zdaje sie ze mieta zabija skutecznie zapach mineralow i pan kon raczy spozywac 😉

edit - czy ktos wie gdzi emozna kupić preparat o nazwie LAVITAN?
Odnośnie jeszcze Equistro, to oni nie wycofują się z rynku czasem? Słyszałam, że zaprzestali produkcji mojej ulubionej wcierki EPF 10.. tylko zaspasy magazynowe można kupić. Czy z resztą produktów też tak jest?
Otręby spróbuję. Nie wiem czy to kwestia smaku czy zabawy wodą i wypłukiwanie przy okazji. Nie kupię dodatkowej paszy nie swojemu koniowi. To dziwna sytuacja jest i staram się osiągać kompromis, żeby zwierzak miał zapewnione minimum. Nie wygląda i nie czuje się źle, wiec jest chyba ok.
ushia   It's a kind o'magic
02 marca 2018 16:29
nie

chodzi dokładnie o preparat o nazwie LAVITAN, tak jak napisane wyzej, dedykowany dla koni, nie dla kur

Lavipan, Lavitan H i Lavitan H gold, to produkty tej samej firmy- JHJ
Lavipan znam, leczyliśmy tym biegunki u konia.
Jeśli chodzi o bakterie probiotyczne i drożdże, to w obu produktach są takie same. Lavipan nie ma dodatków mineralnych ale pewnie kosztuje połowę mniej niż jego koński brat
Myślę, że Lavitan można ściągnąć bezpośrednio od producenta, poprzez kontakt na stronie albo uderzyć do przedstawicieli, co handlują ich produktami.
http://jhj.pl/pl/product/Lavitan-H-for-horses-30.html
Co sadzicie o MSM i magnezie z podkowy? Potrzebuje czegos taniego i dobrego dla nerwowego szpatowca.
Moze jeszcze tu zapytam. Czy jeśli z badania włosa wyszedł mangan obniżony do 0,15 norma od 0,16 w góre to warto suplementować ?  Wydawało mi sie ze zelaza i manganu bedzie duzo  a tu niespodzianka, mangan obniżony, zelaza wcale nie tak duzo natomiast miedz i cynk na dobrym poziomie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się