Stajnie w Lublinie

rudziczek   Małe i duże.
06 lutego 2018 17:14
Jasnowata- najprostszy układ to słoma za obornik w takiej samej objętości (np.: przyczepa słomy za przyczepę obornika). Ty masz wtedy zapewnioną ściółkę, on nawóz. Może to też ogarnąć na raz, czyli jadąc do Ciebie przywozi słomę i wracając zgarnia obornik. Jak będzie się chciał targować to zamiast dopłaty możesz mu zaproponować pomoc przy ładowaniu😉 Przygotuj się jednak, że jak Twoje konie mają w boksach ogólnie sucho, to rolnicy mogą marudzić na taki mało przegnojony obornik. Część ludzi wyobraża sobie, że odbierze obornik "unijny" czyli zalegający w boksie przez pół roku i taki z cywilizowanej stajni mniej im się wtedy podoba. Ode mnie część rolników nie chce obornika nawet za darmo, bo po co na pole mają suchą (ich zdaniem) słomę wozić🙂 Dlatego my taki suchszy obornik pryzmujemy- niech się na zdrowie przegnaja na świeżym powietrzu. Wtedy biorą z pocałowaniem ręki😉 U mnie obornikiem handluje stajenny- za kasę, przysługę abo flaszkę. Ogarnia to po godzinach pracy, a ja mam problem z głowy i nie muszę po okolicznych chłopkach dzwonić, który mi będzie łaskaw i kiedy przyjechać.
Dzięki Rudziczek, tak też myślałam o podobnej wymianie. Właśnie sprzątam u siebie codziennie, ale składuję wszystko w głębokim dole od prawie roku, więc z wierzchu niby widać "suche", ale pod spodem na pewno jest unijny gnojek, więc może się spodoba 😉
Czy ktoś może mi podać numer do osoby, która zajmuje się korektą koni trudnych i dojeżdża do konia, chodzi mi o dojazd do Dysa.
Macie może polecić jakiegoś trenera pod kątem skoków, dla jeźdźca z młodym koniem?
Ania Stach!!! Only!
Witam, potrzebuje kogoś kto by mi sprawdził dopasowanie siodła i powiedział co zmienić. Czy ktoś się orientuje czy jest taka możliwość w Lublinie. Może jakaś trasa się szykuje na Lubelszczyznę? Zależy mi na profesjonalnym dopasowaniu.
Ja osobiście tej trenerki nie polecam...
Czy ktos moze mi napisac telefony do stajni na Slawinku? Wogole nr lub nazwy stajni w Lublinie i okolicach.
Sprawdz pierwszy post w tym wątku, jest tam spis stajni.
Kilku stajni brakuje w spisie. Chociażby - Magrad, Gros, Enklawa, Stajnia Kamionka, Ranczo Arka, Gąsiorówka, Cadence, Dakar. W Uniszowicach stajnia od kilku lat nie funkcjonuje.
faszka na Sławinku to chyba tylko Gros. Oprócz tego Skowronki (ale nie wiem czy są nadal) i u p. Stojańskiego (ale też nie wiem czy nadal ta stajnia działa). No i Arizona, ale to formalnie Jakubowice już.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
16 lutego 2018 21:49
Skowronków już raczej nie ma.
Czy ktos moze mi napisac telefony do stajni na Slawinku? Wogole nr lub nazwy stajni w Lublinie i okolicach.


Faszka, ja od miesiąca stoję w Poniatowej i jestem zachwycona, a miałam problem ze znalezieniem stajni w normalnych dojazdach (Fidelius czy Magrad to dla mnie 35+ km).
6 marca w  naszej stajni FaMagusta pod Kraśnikiem będzie u jednego z koni pani doktor Agata Kamionka  Flak specjalizująca się w gastroskopii .Jest możliwość dołączenia się z badaniem w Lublinie i okolicach.
Czy do którejś stajni w okolicy Lublina, nawet dalszej, dojeżdża weterynarz wykonujący zabiegi falą uderzeniową? :kwiatek:
rudziczek   Małe i duże.
22 lutego 2018 10:35
Falę uderzeniową można zrobić na klinikach na Głębokiej.
Czy ktoś może mi podać numer do osoby, która zajmuje się korektą koni trudnych i dojeżdża do konia, chodzi mi o dojazd do Dysa.
Paweł Kulik - bardzo go polecam, ze spokojem radzi sobie z trudnymi końmi i ma efekty. Nie mam do niego numeru, ale znajdziesz go na facebooku.
[quote author=faszka link=topic=80.msg2755162#msg2755162 date=1517985750]Czy ktoś może mi podać numer do osoby, która zajmuje się korektą koni trudnych i dojeżdża do konia, chodzi mi o dojazd do Dysa.
Paweł Kulik - bardzo go polecam, ze spokojem radzi sobie z trudnymi końmi i ma efekty. Nie mam do niego numeru, ale znajdziesz go na facebooku.
[/quote]

U mnie super dala rade Agnieszka Duszynska z klacza ktora sie wspinala i brykala.
Pytanie do koniarzy z Lublina - czy któraś stajnia w mieście (albo z dobrym dojazdem mpk) prowadzi treningi woltyżerskie? 🙂
rudziczek dzięki!  :kwiatek:
Faszka ja stoję z kobyłką w Glinniku, kawałek od Lublina od strony Sławinka. Stajnia dopiero się otwiera, na razie stoi tam 5 koni i 2 raczej dołączą. Boksy bardzo duże,  nie ma problemu z podawaniem koniowi tego, co sobie wymyślę. I najważniejsze- wybieg. Koń spędza na wybiegu przynajmniej 8h dziennie, a często od 8 do 22(z możliwością schowania się). Sianka też dostają na tym wybiegu ogromne ilości 🙂 Dodatkowo cała stajnia otoczona lasami, tereny jak z bajki  😍
Znacie może w Lublinie jakiegoś konkretnego ''pasowacza'' siodeł?
Znacie może w Lublinie jakiegoś konkretnego ''pasowacza'' siodeł?


Marta Bednarz, coś kiedys  pisala na facebookach ze sprawdza siodla pod katem dopasowania do konia
Czy na Lubelszczyźnie stacjonuje jakiś polecany koński fizjoterapeuta lub w najbliższych tygodniach dobry specjalista odwiedza wschód?
Marta Bednarz fajnie masuje, a w maju ma byc Katarzyna Łukaszewicz, ktora jest fizjo i osteopata w jednym i z tego co slyszalam opinie jest super.
Ok, dzięki. Czy p.Łukasiewicz dojedzie do kilku koni poza Lublin?
Ok, dzięki. Czy p.Łukasiewicz dojedzie do kilku koni poza Lublin?


Kasia dojedzie, polecam się do niej zgłosić i zapytać ponieważ nie wiem ile teraz w maju  bedzie miała czasu w Lublinie  😉

Dereszi koleżanka szuka pasowacza, ja pasowaczem nie jestem, bo nie posiadam do tego sprzętu, nie jestem w stanie wykonać poprawek 😉 mogę  sprawdzić jak siodło leży, jaki jest jego stan techniczny, jaki ma wpływ na konia i podpowiedzieć co można zmienić żeby  bylo lepiej, 😉  W sierpniu będzie okazja skorzystać z usług Michała Dobrowolskiego z MD Siodła, wspólnie będziemy prowadzić warsztaty więc będzie okazja "ściągnąć" go do swojej stajni aby skontrolował i zabrał na ewentualne poprawki siodło.
Witam. Czy ktoś stacjonuje w stajni Ku Słońcu? Jakie są warunki w stajni, jaka ujezdzalnia itd, jak z karmieniem ?
Faszka, ogolnie hali nie ma, jest lonzownik pod dachem ale bez scian, deszcz potrafi zacinac. Siano maja swoje. Stajenny jest przesympatyczny, ale nie zna sie jakos super na koniach (np. kulawizny nie zauwazy). Karmione 2 razy dziennie, siano 3x. Ujezdzalnia spora, piaskowa, niestety w poprzednie lato nie byla podlewana, nie wiem jak bedzie teraz. Plus to fajna ekipa (przynajmniej byla bo to sie zmienia), no i łąka, o ile skończą ogrodzenie.


  W sierpniu będzie okazja skorzystać z usług Michała Dobrowolskiego z MD Siodła, wspólnie będziemy prowadzić warsztaty więc będzie okazja "ściągnąć" go do swojej stajni aby skontrolował i zabrał na ewentualne poprawki siodło.


On poprawia siodla wszystkich marek (tzn nie tylko te ktorych jest dystrybutorem)? I jaki to termin w sierpniu?
Tak Karola, wszystkich marek, 11-12 sirpień
Dzięki za informację. A jak w ku słońcu z wybiegami, czy konie codziennie wypuszczane, ile spędzają czasu na wybiegu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się