PSY

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 lutego 2018 15:02
mundialowa, ale właśnie chodzi o to, żeby wyjaśnić, czy SM zareagowała (protokół z interwencji), czy olali 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lutego 2018 15:41
cranberry, chyba wykrakałam. Byłam właśnie u swojego weta i nie ma Incurinu. Nie ma też w hurtowni i podali informację, że do 30 maja nie będzie produkowany, także jeśli pilnie potrzebujesz to szukaj zapasów. Ja właśnie obdzwaniam wetów, znajomych i generalnie szukam chociażby dwóch paczek żeby do maja dojechać.
Czyli dobrze mówiłam, że wycofany.
Wycofany, ma być w połowie roku dopiero.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lutego 2018 19:27
Dzieki pomocy forumowiczki problem rozwiazalam, ale przez te 30 minut prawie osiwialam 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
16 lutego 2018 19:22
Jara no co ty gadasz. I co wprowadzą zamiennik? No bo chyba nie zostaniemy bez niczego.
Jak chcesz mogę zapytać moja wetke czy ma więcej i ci wysłać.
Ja kupiłam dwa opakowania ale muszę dokupić,b o jedno jest na miesiąc. Niestety 😕

A jak wyniki?

Moja coś dzisiaj popuszcza. Czasem jej się tak zdarza, że mimo leków gorzej trzyma mocz. Za każdym razem mam widmo nerek albo jakiegoś zapalenia.  Masakrens.

ps może ktoś chce do adopcji minibulika?
cranberry, niestety firmy nie myślą o tym, że ktoś zostanie bez niczego. Zostaje propalin albo niektórzy lek weci stosują Ovestin. Jak nie było przez 2 miesiące insuliny dla psów to tez nikt nie myślał o zamienniku... Trzeba czekać, aż wróc.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
16 lutego 2018 22:06
Szok co piszesz. Myślałam , że jak jest popyt to i podaż. No nic zrobię zapas.
Cerenię w tabletkach wycofano, bo podobno na linii produkcyjnej trzeba było zrobić miejsce na Bravecto. Zresztą Bravecto tez na 2 miesiące zniknęło w zeszłym roku i to w środku sezonu. Cały czas jakieś leki giną i to nagle (jak insulina), jak ktoś wie wcześniej to robi zapasy. Non stop są roszady w szczepionkach. Wprowadzają nowe leki weterynaryjne 3x droższe od tej samej substancji w lekach ludzkich (a mamy jako lek weci obowiązek używania leków wg kaskady, więc jeśli na rynku jest lek weterynaryjny to mamy go używać itp). Ciężko czasem leczyć 😉 Surowicy na parwo nie ma - trzeba sprowadzać z Czech, leku na wątrobę Ornipuralu tez nie ma i trzeba sprowadzać z Czech. Vetoryl na Cushinga jest kosmicznie drogi, bo jest monopolistą, tańszy jest w Kanadzie, ale sprowadzenie go wychodzi tak samo jak kupno leku w Pl... Długo można opowiadać 🙂
Dopiero odkryłam ten wątek  🤣
Moje największe szczęście: Pola- roczny jamnik szorstkowłosy


JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 lutego 2018 16:14
cranberry, kupiłam ludzki lek, Ovestin i chyba przy nim zostanę, bo cenowo wychodzi sporo taniej 😉

Badania moczu wyszly ok, morfologia tez, ale w biochemii wyszla teoche podwyzszona kreatynina i mocznik, wiec czekam na wyniki SDMA.


Kaskada w PL jeszcze nie jest tam mocno cisnieta, wiec mozna sobie na weterynaryjna receptę nabywac leki w aptece, ale w Wielkiej Brytanii to nie kupisz nic. Oni po znajomych ściągają leki z Polski, bo mozna i bo taniej. 😉
JARA, ogólnie można na weterynaryjne recepty kupować leki, ale nie powinno się jak masz odpowiednik zwierzęcy na rynku. A wiele leków takich odpowiedników nie ma. Coraz bardziej zwraca się uwagę na używane leki w weterynarii i coraz więcej lekarzy ludzkich odpowiedników nie wypisuje.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 lutego 2018 18:05
Póki nie jest to tak mocno restrykcyjne jak w UK to mi znajomi będą wypisywac leki. I nie kombinowalabym jakby leki, których wymaga moj pies byly ciagle dostępne lub bylo ich wiele odpowiedników.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
17 lutego 2018 19:46
Dokładnie jak nie ma leków to trzeba ratować się ludzkimi.
Jara sdma też robiłam, ale żeby miało sens trzeba powtórzyć po jakimś czasie.

W kwestii leków to wkurzam się,  że ciężko dostac propalin 30 ml. Kupuję 100 i właściwie połowę wywalam , bo przestaje działać tak po 2,5 MSC od otwarcia. Nie ma chętnych żeby brać na spółe. Może ktoś by się pisał?

Jara ten ovestin dostałaś w tabsach? Zerknelam na cenę w doz-ie i widzę , że kosztował czterdzieści parę zł . Nie jest już tam dostępny. Jedynie globulki.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 lutego 2018 20:59
Tak, dostałam w tabletkach 2mg, 30szt za 58zl.
Na dozie faktycznie byly globulki, ale w aptece u mnie w bloku zamowili mi normalnie tabletki. Moga nie mieć w aptekach na stanie, ale sa w hurtowni.
Babeczka w aptece mi jeszcze zdradzila, ze jakby nie bylo Ovestinu to sa jeszcze inne leki z takim samym składem.
JARA, spokojnie, przecież się nie czepiam, tylko mówię jak jest 🙂 sami ludzkich leków wpisujemy dużo. Wiadomo, że jak wycofują leki wet to trzeba kombinować z ludzkimi, sama o Ovestinie napisałam. Co do restrykcyjności to wszystko do tego zmierza w naszej obecnej sytuacji politycznej 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 lutego 2018 08:09
Dziewczyny wpadam z pytaniem i po poradę. Znajoma kupiła boksera, ponoć z hodowli. Mały ma 9 tygodni. I teraz- wydaje mi się bardzo malutki (choć to może kwestia patrzenia z perspektywy moich niedzsiedzi). Ale- wszystkie zebra czuc i widac- czy tak powinien wygladac szczeniak w tym wieku? Dodatkowo w wyprawce dostal... Frieskies junior :/ cale szczescie nie chce tego jesc. Jaka karme polecic jej na poczatek dla takiego chudego malenstwa (najlepiej jakby mozna bylo na poczatek kupic paczke 1 max 3kg)? Za moja namowa wlaczyla do diety bialy ser. Wspominalam tez o zoltku. Co jeszcze?
Koniecznie witaminy 😉. Małe porcje a często aby się nie przejadł. Jeśli znajoma nie chce karmić bardziej naturalnie to fajnie sprawdza się purina proplan puppy o ile nie jest alergikiem (kurczak).
Jeśli chodzi o wygląd - żebra powinny być wyczuwalne palpacyjnie, raczej niewidoczne u tej rasy, w wieku późniejszym - wyraźna talia i wyczuwalne guzy biodrowe, ładna, błyszcząca sierść. Koniecznie odrobaczyć po zmianie właściciela!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 lutego 2018 13:13
a co daje psu biały ser?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
18 lutego 2018 14:24
Kropa przy dobrej suchej karmie witaminy są niepotrzebne, a można przedobrzyć i zaszkodzić.

Dobre karmy dla szczeniaka to Acana, Orijen, Taste of the Wild, Wolfsblut, Little Wolf of Wilderness.
Moje mają aktualnie 9 tyg.
Ważą od 6,5kg do 8,5. Bokser jest mniej więcej w tej samej grupie wagowej.
Na pewno spróbowałabym odrobaczyć. To często kuleje w hodowlach :/
Moje są na BritCare lamb&rise puppy (między innymi), są worki 1kg i 3kg (~19zł i 55zł)


RaDag, jak one szybko rosną!

Dziewczyny - temat kaganiec.
Werna jest gotowa na kolejne wyzwania czyli krok dalej w cywilizację. Chcę ją częściej zabierać w miejsca gdzie jest więcej ludzi. No i dobrze by było mieć kaganiec, żeby nie prowokować głupich, zbędnych i stresujących psa dyskusji. 

Czy standardowy metalowy to bardzo zły wybór? Polecacie jakąś konkretną firmę?
Kastorkowa   Szałas na hałas
18 lutego 2018 20:25
Ascaia może Baskervilla?
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 lutego 2018 20:26
Ascaia, ja jeszcze żadnego nie mam, ale na grupach w których jestem sporo ludzi chwalilo marki Chopo - wyglądają na duże ale wygodne dla psa
Kastorkowa   Szałas na hałas
18 lutego 2018 20:43
Właśnie oszalałam, nie wiedziałam, że flaty mogą być w takim kolorze.
(Znaczy już doczytałam, że nie mogą wg wzorca i są pecikami) No, ale uroczy fest  😍 😍


[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26230007_2006594382691038_3572938585474667720_n.jpg?oh=a8dc3f3b5b2ce1062c9f2e147eeb1127&oe=5B1D89E0[/img]
(zdjęcie pożyczone od Dzikich Nieogarów) :kwiatek:
Ja wpadam tylko podziekowac za pomoc i dobre rady (jestescie wielkie, dziewczyny :kwiatek: ) i podzielic sie dobra nowina - za nieco ponad 3 tygodnie jedziemy do Polski po psa 😀 Takze zamiast maja jest marzec, a ja sie skupic nie moge w pracy 😉 😜

Pewnie jeszcze wpadne z pytaniami wszelakimi, oj dawno sie mialo psa 😉 ale na razie jeszcze nie wiem, czego nie wiem
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 lutego 2018 21:39
kokosnuss, gratsy raz jeszcze i czekamy na foty!
Kastorkowa, rozkosz!!!!!!!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 lutego 2018 22:43
Kastorkowa, to jest pet, niedopuszczo e do hodowli 😉
Ascaia, Chopo, lekkie i wygodne🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
18 lutego 2018 23:20
Jara wiem, wiem napisałam o tym w nawiasie  😉 ale o tak jest prze uroczy.
Kastorkowa, haha w światku hodowlanym co chwila wojna o żółte bo hodowcy zwietrzyli interesik w "oryginalnym" umaszczeniu 😉.
Bezik na tym zdjęciu faktycznie ładnie wyszedł. Ja też lubię żołte, ale takie bardziej chłodne odcienie i bez genu rozjaśniającego - wtedy nos jest czarny i ciemniejsza oprawa oczu. Tak jak tutaj: https://pl.pinterest.com/pin/776730266954905667/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się