Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

desire, najlepszego!  Kolejnych lat razem i w zdrowiu.
desire  piękny wiek, dużo zdrowa  szybkiego nadejścia wiosny i dobrego siana i marchewki  😅
desire   Druhu nieoceniony...
16 lutego 2018 21:13
bera7, ganasz, dziękujemy pięknie :kwiatek:

Powspominam.. Na zdjęciu chyba  nasze pierwsze zawody.. Ponad 10 lat temu!  😲 💘 😁 jak ten czas leci..
Czaprak mam dalej -pierwszy, kupiony z kieszonkowego, już sprany, ale niezniszczalny.. Mój konik już tez  czoło ma posiwiałe, tak jakby bardziej niż zwykle..  Kawał czasu sie już znamy.
Kupiłam go mając 20 lat, każdy grosz odkładałam, rodzice byli w szoku, gdy oznajmiłam im, że już jest mój. 😁  taki koń trafia się chyba raz w życiu.  😍

[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/10386290_833810030036256_8976759441523140656_n.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=63dacea27c6c962758ceb5b444e2a22b&oe=5B0FA06D[/img]
Desire miło się czyta takie wypowiedzi 🙂 Życzę Wam następnych kilkunastu lat razem a potem jeszcze kilkunastu i jeszcze 🙂 w dobrym zdrowiu!

Arizona to też mój koń życia, była "moja" nieformalnie kilka lat zanim ją kupiłam :P Tyle mnie nauczyła, nadal uczy (teraz głównie końskiej weterynarii  :wysmiewa🙂. Kupiłam ją jak miała 15lat, jako 10 lat młodsza ode mnie :P Teraz prawie mnie dogoniła :P

Desire Jakbym o mnie i Oberku czytała  😁. Poznałam do blisko 11lat temu a ponad 9lat temu kupiłam,będąc praktycznie w takim samym wieku jak Ty kupując myszatego. Też pieniądze ze skarbonek,zakup życia iii...okazało się,że to faktycznie był zakup życia, bo to jest TEN koń  😍
Dużo zdrowia dla Nostrzyka i oczywiście marchewków, bo życie bez marchewków nie miłoby sensu  😂
Desire przyłączam się do życzeń wraz z moimi dwoma czarnuchami . Ja swoje mam już 8 lat .... jak to leeeeci  :kwiatek: 😲
Fenix dzisiaj trafił do zacnego grona pełnoletnich  🙂 Był tort i laurka zrobiona własnoręcznie przez Wiktorka 🙂


Wszystkiego najlepszego dla jubilatów i ode mnie  😅 😅 😅
Dużo zdrowia i marchewki dla jubilatów z najlepszego kącika  😅 🏇 😅
majek   zwykle sobie żartuję
19 lutego 2018 08:20
arabika, sto lat dla Feniksa.
My wczoraj wreszcie wybralismy sie na dluzszy spacer.

Znacie to uczucie, gdy sie cieszycie jak glupie, ze wasz kon mimo wieku z dwojka z przodu ma w tylku petarde jak widzi taka dluga prosta?
Jeszcze kilka lat temu bym miala mega stresa, teraz geba mi sie cieszy.

Golonko nasz czeka zaraz, ma tak dugie futro, ze juz nie wiem, gdzie sie grzywa zaczyna  😂
100 kg marchewek dla seniorów!  😅 I duuuuuużo zdrowia  🏇 🏇 🏇

Elear od dzisiaj jest poważnym panem DWUDZIESTOLETNIM  😍 😍 😍 i pełnoprawnym członkiem tego wątku  🥂








Zdjęcia i kantar by Monika Kudryk  :kwiatek:
piękny! i jaka figura - duzo zdrowia.
Fenix został dzisiaj testerem bieżni  😁


desire   Druhu nieoceniony...
20 lutego 2018 13:26
mtc,   :kwiatek:
Piotr_48, :kwiatek:
Obiś, :kwiatek: dzięki. 🙂 no tak, taki koń już sie mi raczej nie trafi.. 🙂
arabika, spóźnione życzenia zdrówka dla seniora 😉  widze, że dbacie o forme na tej bieżni 😀

espana, 20 lat, o jaaaaa jak bym chciała, żeby mój tyle miał.  🏇 😍  Zdrówka, marchewek...  😅 :kwiatek:
ps. piękni jesteście. 💘
majek Znamy,znamy! Mój co prawda w maju dopiero 19będzie miał, ale z roku na rok coraz bardziej mi się paszcza cieszy, jak go fantazja ponosi  😁
espana dużo zdrowia i dużo energii dla szczawika 😀  🏇
Pursat   Абсолют чистой крови
21 lutego 2018 11:18
espana, oooo Elear miał urodziny dzień przede mną! 😍 Najpiękniejsze re-voltowe konisko, kolejnych 20 lat w zdrowiu dla misia!  🏇 💃
U nas 25 urodziny, ćwiećwiecze Babci Oregonki. Trzyma się doskonale, janowski materiał

[img][[a]]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/28167330_1780489685314726_5389217658172125633_n.jpg?_nc_eui2=v1%3AAeFJF2q8g686K3rN-tSCrERKALac1bGe5siTXpdUXcZqLjd8OHDmGLth2C9IfARp-Ju6DIExPg8z20fMOl3f0akXAWZHoYu0myi7f2FVI6gBSw&oh=a1230212ddd8b9bf95a6b05568d8b62a&oe=5B03CB30[[a]][/img]
Dużo zdrowia dla Oregonki, dużo prezentów, szybkiej wiosny. Najlepszych dni  😅 :kwiatek: 😅
U nas 25 urodziny, ćwiećwiecze Babci Oregonki. Trzyma się doskonale, janowski materiał

Zdrówka!
Po czym ona jest dokładnie? Mama wałaszka po Oregonie 92 rocznik, też ma białą lewą skarpetkę 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 lutego 2018 10:02
Widział ktoś linka z tymi 40tkami na zdjęciach?  Czy jakoś nie zauważyłam?
vissenna   Turecki niewolnik
26 lutego 2018 11:34
Widział ktoś linka z tymi 40tkami na zdjęciach?  Czy jakoś nie zauważyłam?

:emota200609316: :emota200609316:
No ja właśnie też tu zaglądam, by zobaczyć czy KoniaraHors w końcu zrobiła zdjęcia swojemu koniowi...  😎
oj dajcie już spokój. W tym wątku każdy chce wierzyć, że 40 letnie konie istnieją, czy u KoniaraHorse czy u kogoś innego i nie ma co tego psuć.
Miszka, no nie wiem, czy chcę aby moje konie ciągnęly do 40 i dłużej. Z jednej strony oby żyły wiecznie, z drugiej starość w pewnym momencie przestaje być fajna 🙁
Myślę, że gdyby te czterdziestolatki istniały w realu, to byłoby o nich głośno 😉, re-volta wie wszystko  👀
To tak w ramach ciekawostek jak wyglądają dojrzałe konie na świecie
Zdjęcia w komentarzach : Horse Side Vet Guide FB
Warto obejrzeć
mikstura, o matko... niektóre wyglądają fantastycznie mimo 30+ ale niektóre ledwie po 20 a wyglądają koszmarnie... nie wiem jak można się chwalić koniem w kondycji głodowej.
mikstura super link, dobrze wiedzieć, że inni w świecie też mają seniorów. Na kondycję koni składa się tak wiele czynników, że trudno o ostateczną ocenę. Każdy przypadek, to osobna historia seniora i jego człowieka.
Racja
Każdy koń to inna historia. Mnie rzuca się w oczy też często ten grzbiet w okropnym stanie
Ale może dlatego ze u nas nie widuje się często koni 30+
Choć u nas w emeryckiej stajni te około 30 wyglądają jak pączki i grzbiety maja często lepsze niż niejeden kilkunastolatek
Ale nie wiem czy dobrnelyscie do zdjęcia 46-latka!
To dopiero coś!
[quote author=montana link=topic=210.msg2761003#msg2761003 date=1519593533]
U nas 25 urodziny, ćwiećwiecze Babci Oregonki. Trzyma się doskonale, janowski materiał

Zdrówka!
Po czym ona jest dokładnie? Mama wałaszka po Oregonie 92 rocznik, też ma białą lewą skarpetkę 😉
[/quote]

Po Oregonie xx właśnie, od Placyda/Kwartet
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się