monitoring w stajni, koniowozie - kamery

Czyli ewentualnie dokupic antene do routera i śmiga bez problemu  🥂
Jak dla mnie bomba 😉
Tak więc kupuje i klacz ma spokój a ja ułatwienie  🏇
Dziękuję bardzo Dance Girl  :kwiatek:
Nieco offtop. Akurat czytam i oglądam o bezpieczeństwie kamer CCTV i wpadłam na stronę insecam.com. Jest tam obraz ze stajni i padoków w Świeradowie Zdroju.Ktoś ten obraz z kamer przesyła specjalnie czy włamanie?Monitoring Vivotek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 sierpnia 2017 10:31
Słuchajcie, czy ktoś wykorzystywał do zrobienia monitoringu w przyczepie taką dziecięcą "nianię" z kamerką? W sumie mogłoby to się fajnie sprawdzić, ale mam problem z wymyśleniem zasilania :/ Bo "niania" ma wtyczkę taką zwykłą, na 220v, szukam przejściówki/adaptera z 220v na 12v, z kontaktu domowego na wejście samochodowe do zapalniczki, ale znajduję wyłącznie adaptery odwrotne http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-220v-230v-na-12v-zapalniczka-i6395783143.html . Widział ktoś może takie, ale w drugą stronę? Albo może ktoś ma lepszy pomysł jak tanim kosztem zorganizować sobie monitoring w przyczepie? Potrzebuję na jeden raz, przyczepa nie moja więc wolałabym nie inwestować za dużo (nianię mogę pożyczyć akurat) A może można gdzieś taki sprzęt wypożyczyć po prostu?
Hej, czy jest ktoś w stanie polecić jakąś sprawdzoną kamerkę do przyczepy.Planuję kupić jednak ciężko jest mi coś wybrać.
Ja testowałem różne konfiguracje kamer u siebie i moim zdaniem najlepiej zrobić konfigurację z tanich kamer IP i taniego rejestratora (chyba, że nie mamy ograniczeń finansowych).
Kamery IP mają tę przewagę nad analogowymi, że można je wpiąć bezpośrednio w sieć lokalną lub w rejestrator i będą widoczne zarówno lokalnie jak i z dowolnego miejsca na świecie. Stałe łącze, stały adres IP ani rejestracja na serwisach typu DDNS nie są potrzebne.
Kamery kupuję bezpośrednio w Chinach na Aliexpresie, oczywiście ryzykuję, że jak się popsuje to raczej jest do wyrzucenia, ale różnica w cenie jest tak duża, że ryzyko się opłaca. Do tej pory, przez 5 lat nie popsuła się żadna kamera.
W stajni mam wewnętrzną obrotową, na zewnątrz też obrotowe, tylko hermetyczne. Jedna kamera jest założona na słupie, obrotowa i z zoomem, tak, że mam z niej podgląd i na ujeżdżalnię i na pastwiska. Wszystkie kamery są z podczerwienią, więc w nocy również obraz jest całkiem dobry.
Kamery powinny mieć rozdzielczość min. 720p, a najlepiej 1080i. Oczywiście podgląd przez net z komputera lub telefonu, bez różnicy.
Łączność przez WiFi odradzam, chyba, że nie ma innej możliwości to tak, ale w takiej sytuacji lepiej przez wifi podłączyć mały router i do niego wpiąć kamerę kablem, lepiej to działa.
Ja mam łącze GSM - LTE i wszystko działa.
Kamera w przyczepie - można się bawić w kable ale lepiej założyć np. kamerę cofania za kilkadziesiąt zł, i podłączyć ją specjalnym modułem wifi za kolejne kilkadziesiąt zł z monitorem w samochodzie. Ja mam ją podłączoną do radia 2DIN na stałe wbudowanego w deskę ale można kupić za ok. 200-250 zł. komplet (kamera, odbiornik i nadajnik wifi, monitor). Nie trzeba ciągnąć żadnych kabli, wystarczy podłączyć zasilanie.
Co polecicie do boksu, tak żeby można było na bieżąco mieć podgląd i w zapisie,ale na pewno nie na kartę SD, bo zdecydowanie za mało się na nich mieści.
Jestem w tym temacie zielona jak szczypiorek na wiosnę  😁
Jak nie na kartę SD to tylko rejestrator, kamera najlepiej IP, oczywiście dostęp do internetu w miejscu zainstalowania kamery i rejestratora. Oba urządzenia w tej samej sieci LAN.
Ja nie do końca w kwestii monitoringu a raczej kamer sportowych. Czy polecacie jakiś konkretny sprzęt do wyjazdów w teren? Żeby był niezawodny i żeby jakość obrazu była dobra? Zupełnie się na tym nie znam, a jak zaczęłam przeglądać internety to jest tego tak strasznie dużo w tak różnych cenach, że jestem zupełnie zagubiona.
vanille , jesli chodzi o kamere np. na kask to GoPro polecam. Bardzo dobra jakosc i nie zamoknie.
Xiaomi YI 4k plus silikonowa odbudowa.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 maja 2018 16:08
A jak latwo ogarnac temat kamery w przyczepie?
Dzięki dziewczyny. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś rady w temacie to dawajcie znać :-)
Gillian   four letter word
06 maja 2018 07:43
domiwa, kamerka cofania daje radę. Używałam kilka lat.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 maja 2018 20:00
domiwa, kamerka cofania daje radę. Używałam kilka lat.


Dzieki wielkie🙂
Czy ktoś z was miał do czynienia z kamerami/statywami do kamer z funkcją autotrackingu - automatycznego śledzenia obiektu posiadającego nadajnik?

Tak całkiem na wypasie znalazłam PIXIO, który ma nawet automatyczny zoom


W Polsce jedyny dostepny w sprzedaży jaki znalazłam to SholoShot2


Zastanawiam się jak takie urządzenia dzialają w praktyce czy rzeczywiście się sprawdzają. No i druga kwestia dwa powyższe do najtańszych nie należą i zastanawiam się czy są jakieś inne opcje. trochę udało mi się wyggoglać, ale w większosć nie weszły do sprzedaży. Kamery do monitorungu może? Tylko w nich chyba jakosc obrazu słaba.
Odnośnie wyboru kamer do monitoringu stajni to warto sprawdzić model GSM IP goodcam Z11 można ją stosować w miejscu gdzie nie ma wifi, ma wbudowany mikron i dobry tryb nocny w kolorze. Używamy jej już z rok i dobrze się sprawuje
Podbijam temat 🙂 jaką najlepiej kamerę zamontować w środku w bukmance? lepsza taka z wifi czy jednak przez kabel?
2b3, lepiej na kabel, kamera poe może się sprawdzić jak orllo POE9 z trybem nocnym do 40m.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się