... ślub :) ...

emptyline   Big Milk Straciatella
20 lutego 2018 20:24
Libella, faszerowany bakłażan/cukinia. Jets srylion mega pysznych wgańskich potraw. Można celować w coś podobnego do wersji mięsnej, żeby zaraz nikt się nie obraził, że wolałby zjeść to 'drugie danie'. 🤣
Scottie to jest świetna informacja, bo wesele będziemy mieli... w Wodoktach 😁 Jak wstępnie rozmawiałam o opcjach, to powiedziano, że mogę coś sama zaproponować, ale ja szczerze mówiąc mam ochotę mieć jak najmniej obowiązków i "sprawunków", więc dobrze wiedzieć, że sami też mają jakieś opcje w zanadrzu 😉
Emptyline taa, zwykle jak bywałam na weselach i dostawałam wersję wege, to wszyscy siedzący obok żałowali, że mają coś innego 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lutego 2018 20:56
Libella, no więc właśnie. :P Jak ja się cieszę, że u nas każdy sobie sam będzie robił szaszłyka z czego mu się podoba. 🤣
Libella, wiesz co oni chyba z niczym nie mają problemów. Miałam na weselu koleżankę z celiaklia ale taka prawdziwa a nie tą z kolorowych czasopism w stylu - zrezygnuj z glutenu i schudnij 😉 i dla niej robiliśmy jedzenie i jakieś przystawki w cateringu szpitalnym (ale nie takim jak wszyscy sobie wyobrażają), pozwolili nam to dzień wczesnej zostawić w lodówce swojej i oni na sali jej to jedzenie podgrzewali w kuchni i nosili, od siebie dali chlebek bezglutenowy i jeszcze wódkę jej postawiliśmy bezglutenową 😀 także chyba już wszystko widzieli i na pewno coś wam zaproponują. I za jej talerzyk policzyli jak za talerzyk dziecka, więc mega fajnie zorganizowane 🙂
Libella, DJ Moore 🙂 Dziewczyny z wątku pewnie potwierdzą 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
21 lutego 2018 19:57
Libella, no tak myślałam właśnie, bo coś wcześniej pisałaś o Wodoktach, dlatego dodałam dopisek 😉 I Cricetidae mi przypomniała, że tez mieliśmy kolegę z celiakią, co prawda o przystawkach nie pomyśleliśmy 😉 Ale wódka bezglutenowa dla niego była, no i wszystkie dania też miał bez glutenu. Co więcej, te co reszta sali- sosy, zupy itd nie były w żaden sposób zaprawiane mąką. Choroba potwierdzona na 100% i nie spędził później tygodnia w szpitalu po naszym weselu.

A co do dj'a, to moja koleżanka miała gości z Mocnej Grupy Wodzirejów i była zachwycona. Łącznie ze starszyzną, która się u niej bawiła.
Scottie, Byłam na dwóch weselach z tą grupą i na pierwszy mega super a na drugim już jakoś tak to samo, ich zabawy robią się modne, przy czym po raz wtóry robi się to nudnawe 😉 Byłam dwa razy na weselu z tym samym wodzirejem/djem, ale podobno każdy ma tam jakieś swoje popisowe numery, może jakbym trafiła na kogoś innego to by było inaczej.
Dzięki dziewczyny!
Z DJem właśnie się orientuję, że nie będzie łatwo z terminami (bo to już wrzesień...), więc generalnie piszę do każdego, kto ma na stronie info, że nie gra disco polo 😁
Scottie dzięki, napisałam do nich 🙂
Abre chodzi o DJ More (http://djmore.pl)? Bo jak wpisałam w google DJ Moore, to wyskakuje jakaś gwiazda futbolowa  🤣
Libella, pisałam na telefonie i pewnie korekta zadziałała. Nie mam możliwości linkowania z FB na komórce więc poniżej zrzut 🙂

Cricetidae, to jednak mimo wszystko granie do kotleta. Jak są dobrzy i mają wzięcie mogą spokojnie grać nawet 50 razy w roku. Trudno żeby na każde wesele opracowywali nowy scenariusz.
abre, ja nie oczekuję nowego scenariusza, ale mi się przejedli po pierwszym weselu, ale to dlatego pewnie bo już wcześniej widziałam to na wielu ślubnych filmach w ślubnych grupach. Grali fajnie jeśli chodzi o muzyke, ale ich gry i zabawy mnie nie zachwyciły.
Libella, jakby Ci nie przeszkadzało, że z Krakowa to wiem, że On jeździ po całej Polsce - i my go będziemy mieć na weselu, byliśmy u niego na imprezie dwa razy i bylo świetnie 😁 (impreza - bo to nie było wesele, tylko dwa Bale Wydziałowe 😉 ) Mają swoje autorskie zabawy i ścigają tych, którzy je wykorzystują 😁 A że gość ma pod sobą 17 innych DJ, bo jest właścicielem całej firmy, to i z terminami nie powinno być aż takiego problemu. 😉
Doubler dzięki 🙂 Na razie napisałam do osób polecanych powyżej, jak się nie uda, to będę pisać dalej 🙂

Jak tak dalej pójdzie, to mi Volta wesele zorganizuje 😜

To jeszcze może macie pomysły gdzie uderzyć po suknię ślubną w Warszawie? 😉 Chciałabym coś delikatnego (w moim przypadku odpadają wszelkie bezy czy księżniczki) i przy okazji w mało zabójczej cenie. Umówiłam się na sobotę na odwiedziny mojego pierwszego w życiu salonu sukien ślubnych, żeby się zorientować w ogóle o co w tym kaman i co mniej więcej na mnie dobrze leży. Trochę mam stracha 😉
A Szyjemysukienki? Oni dużo delikatnych robią..?
Libella, jedyny salon w jakim byłam to Margaret, jest gdzieś w okolicy Witosa. Ceny były akceptowalne, było dużo modeli.
A może jakaś Julia Gastoł? Ona szyję.
Ja mam suknie od Violi Piekut, też ma sporo delikatnych. I Anna Kara, ale tam ceny wysokie.
Do Julii Gastoł jestem umówiona na weekend 🙂
Na stronie Violi Piekut byłam i nawet kilka sztuk mi się tam podoba i mam mega blisko, ale się trochę boję, czy mnie tam ceny nie zabiją... ?
Amnestria na Szyjemysukienki popatrzę, dzięki!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2018 16:54
Patrycja Kujawa!  😍 Ale przyznam, że nie mam pojęcia jak z cenami, bo tylko zachwycam się jej kreacjami na zdjęciach  😍 No i przyznam, że wpadł mi w oko też Salon Sukien Ślubnych Susan Hooward, ale to w Toruniu.
Libella, a Sylwia Kopczynska? Tylko przyznajmy ze nie doczytałam konkretnie jaki masz budzet, ja płaciłam 3,5tys 2,5 roku temu.
Libella, jakby Ci nie przeszkadzało, że z Krakowa to wiem, że On jeździ po całej Polsce - i my go będziemy mieć na weselu, byliśmy u niego na imprezie dwa razy i bylo świetnie 😁


Potwierdzam, fajnie prowadzi imprezę, nawet byłam na tym weselu, z którego są zdjęcia (co więcej, jestem na tych zdjęciach ;p)
U mnie też będzie grał.
Sienka nie podawałam budżetu. Nie ukrywam, że kwota 3000zł to jest dla mnie górna granica. Jakoś mam wewnętrzny opór, żeby wydać taką kasę na coś, co założę raz w życiu 😉

W temacie DJ, dostałam dziś pierwszą ofertę i przyznam szczerze, że podana kwota spowodowała, że prawie spadłam z krzesła 😲 czy 4500zł za usługę DJ to jest normalna cena? Bo jak tak, to chyba będzie grała Eska z głośnika Bluetooth  😂
A to widzisz, ja tez tak miałam 😀 a potem trafiłam do Sylwii 😀
Libella no nie wiem jak w Warszawie,  ale u nas to nie jest normalna cena. W moich stronach maksymalny przedział to 1500-2000.
Scottie   Cicha obserwatorka
23 lutego 2018 09:46
W Warszawie to całkiem prawdopodobne 🙂 My tyle zapłaciliśmy za zespół 4-osobowy.
No za zespół to rozumiem,  ale DJ nie słyszałam żeby tyle brał  🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
23 lutego 2018 09:55
No tak, tylko zespół był z Podlasia 😉 A teraz ceny w ogóle idą w górę, więc prawdopodobne, że DJ-e mogą się tak cenić. Chociaż dla mnie to też dużo.
emptyline   Big Milk Straciatella
23 lutego 2018 10:50
Właśnie, jak ceny u Violi Piekut wyglądają? Spadnie z krzesła? Tak jak Libella trochę się obawiam w ogóle tam podejść. 😉

Dziewczyny, w Polsce to i tak dobre ceny, w Sztokholmie wynajem samej sali jakiejś takiej sensownej to jest co najmniej 10 tysięcy i musisz brać ich żarcie i alkohol. 🤣
U nas DJem będzie Spotify 🤣
DJ Spotify brzmi nawet światowo 😁 Spoko ksywa 😎

Emptyline, ja się nie mogę doczekać Twojego ślubu (jak to brzmi :wysmiewa🙂, z Twoim wyczuciem stylu i estetyką myślę, że będzie szał 😍
emptyline   Big Milk Straciatella
23 lutego 2018 10:52
amnestria, prawda? A wiesz jaki ma świetny repertuar? Co tylko sobie zamarzysz, setlista personalna dla każdego. 🤣


O dziękuję. :kwiatek: Ale my serio lecimy bardzo po kosztach, więc nie wiem czy będzie tak pięknie, ale głównie zależy nam na samym byciu mężem i żoną i spędzeniem tego dnia z najbliższymi więc się dlatego nie spinamy. Mamy już ogarnięty ogródek, szukam teraz miseczek na żarcie (właśnie, wie ktoś gdzie kupię miski, takie raczej większe niż mniejsze ale z pokrywkami? Szklane, od biedy plastik, ale muszą być ładne i przezroczyste albo półprzezroczyste, mogą być barwione no i raczej tanie) i tej cholernej kiecki...
Oj tam oj tam, że po kosztach.Robiłabym na Twoim miejscu dokładnie to samo (ale mój facet nie planuje oświadczyn!!  😀iabeł: :wysmiewa🙂, mam podobne podejście.
I to bardzo piękne co napisałaś 😍 O to powinno chodzić 😍

Powodzonka! :kwiatek:
Emptyline zaczynam podejrzewać, że u mnie zagra ten sam DJ  😜
No nic, spróbuję znaleźć kogoś z wolnym terminem i nieco bardziej ludzką ceną, bo nie wyobrażam sobie tyle dać za DJ...

Ale podejście do ślubu i wesela mam to samo. Ja to w ogóle byłam bliska umówienia się po prostu do Urzędu na ślub cywilny i potem jakiś obiad/impreza dla znajomych. Ostatecznie robimy niewielkie wesele, ale bardzo mi zależy na tym, żeby było jak najbardziej swobodnie i na luzie. No i budżet też mamy dość ograniczony, więc jak stykam się teraz z tymi cenami, to mi trochę zapał opada 😉

Sienka przepatrzyłam  stronę Sylwii Kopczyńskiej i przepiękne są te sukienki 😜
emptyline, ja gdzieś tu wstawiałam moją sukienkę od Violi Piekut - sama kosztowała jakieś 3700 plus bolerko koronkowe i wyszło razem coś ok 4200-4100 (tzn tyle zapłaciła pierwsza właścicielka). Tylko u mnie dużo materiału ciężkiego.

Tak, jedną z rzeczy, które mnie zdziwiły podczas organizacji wesela to (zaraz po dziwnym zachowaniu niektórych ludzi 😉) CENY usług. Napisałam do jakiś filmowców i ich cen za 3 min filmik i jakieś 15 min dłuższy filmik to było 8000zł, za 60 min filmik już było 16500 zł... Odpisałam, żeby się chyba puknęli w głowę, ale wiem, że się nie pukną, bo ludzie i to spora grupa po prostu tyle płaci. U nas najdrożej wyszedł fotograf i zespół/dj, ale braliśmy też ślub w piątek, co było super opcją finansowo i organizacyjnie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się