Dopasowanie siodła

Glossia, patrząc na zdjecia miałam napisać dokładnie to, co Ty pod nimi 🙂 moze wydawać sie troche szerokie, ale chyba nie ma sensu brac mniejszego rozstawu leku, bo jak sama piszesz sa „dziury” przy kłębie, wiec pewnie docelowo bedziecie chcieli je wypełnić mięśniami 🙂 chyba łatwiej wrzucić teraz podkładkę, a pozniej wyciągnąć, niz wysyłać do poszerzenia. I koniecznie ta korekcja pod tył, bo rzeczywiscie leci. Warto jeszcze zobaczyc, jaka bedzie odległośc do kłębu pod ciężarem jeźdźca.

Ja swojego HBC robiłam na mattesa, myślałam ze dluuugo bede czekała do momentu, az bede mogła go wyciągnąć. Minęły 3 miesiace i musiałam przerzucić sie na cienki żel, bo sie zrobiło za ciasno 🙂 spróbuj jeszcze zrobic zdjecia z podkładka 😉 i nie wiem, ile tam macie miejsca z tylu, ale moze warto je troszke cofnąć (po ułożeniu popregu wydaje sie byc dosc blisko, ale moze to kwestia zdjecia).
To Bates z systemem Easy Change, więc mogę wymienić łęk samodzielnie 😉 Co prawda nie mam mniejszego, ale nie ma problemu z kupnem, zastanawiam się tylko czy jest sens.. Myślę, że jutro założę to siodło na jazdę i zobaczę jak nisko się osadza pode mną.. I zobaczę też jak siodło leży z podkładką, zrobię zdjęcia 😉 Właśnie takie samo odniosłam wrażenie na zdjęciach, że trochę wysoko to siodło położyłam, ale tak jakoś mi się w tym miejscu ułożyło.. Może jak je cofnę to będzie opadać ciut mniej. Dzięki 🙂
Ej no całkiem NICE leży to siodło 🙂 racja żeby troszke cofnąć...co do podkładki,może takie cuś:
http://quantanamera.com/podkladka-wintec-half-comfort-pad/
O Raitna, tak mi mów 😀 Podkładki po tył mam: futerko z korekcją tyłu, żel tylko pod tył i jeszcze mogę pożyczyć od znajomego podkładkę żelową z korekcją tyłu 🙂 Myślę, że jutro po kolei wsadzę każdą z tych podkładek, przy okazji cofnę siodło i w tedy może mi doradzicie z czym byłoby najlepiej, a w razie czego, jak będzie trzeba to zainwestują w tę z Wintec 😉
Przymierzyłam dziś siodło z trzema różnymi podkładkami, jakby ktoś mógł doradzić co powinnam wybrać :kwiatek:
1) żel tylko pod tył:



2) cały żel z korekcją tyłu:



3) futerko z korekcją tyłu:




W opcji numer jeden weszły mi z przodu 3 palce, w drugiej 4, a z futerkiem 2. W przypadku pierwszej opcji nie do końca mi się podoba ułożenie paneli na podkładce - panele są proste, a podkładka jest wygięta w łuk. No i mam wrażenie, że nadal w każdym przypadku siodło nie jest do końca równoważone 🤔 Myślicie, że z podkładką Wintec mogłoby być lepiej? Jeszcze pytanie jak wrażenia z jazdy, ale póki co nie jeździłam, bo nie wiem którą podkładkę podłożyć..\

edit: osobiście obstawiam numer 2, jest najwięcej miejsca z przodu, panele się układają dobrze i chyba siodło leży całkiem całkiem w równowadze (choć nie jest idealnie).
moim zdaniem dwójka wygląda obiecująco 🙂
Jak dla mnie tez 2 😀 nawet po przystulach widac, tak jakby najbardziej prostopadle do ziemi sa położone 😀 a co do równowagi, jak siadziesz, to tez troche dociazysz wiec moze byc całkiem fajnie! 🙂
Czyli wszyscy stawiamy na 2 😎 Dzięki, pożyczę ten żel, przetestuję i zobaczymy. Jak będzie okej, to go kupię.
Lepiej z Acavallo...glut też amortyzuje a misiek nie...
Takie tam siodełko...co myślicie ??
vissenna   Turecki niewolnik
20 lutego 2018 07:47
Takie tam siodełko...co myślicie ??


Końskie stringi  😂  😉

sorry za  🚫 ale musiałam 😀
O rany, co to??? 😀
Szczerze mówiąc jak miałam przyjemność pojeździć w Equipie to tez miałam taką myśl, że w zasadzie to samo siedzisko by mi najbardziej sie przydało  😜 Bo tybinki i klocki były zupełnie do mnie niedopasowane i tylko przeszkadzały 😀
A co koń na to? 😀 A jeździec? Strzemiona są???
RatinaZ,

Jakoś nie rzucałabym się z wielkim optymizmem, żeby w tym jeździć  😉

RatinaZ,

Jakoś nie rzucałabym się z wielkim optymizmem, żeby w tym jeździć  😉


Siodło na zdjęciach nie jest kompletne. Brakuje fenderów ze strzemionami, od razu wygląda wtedy na bardziej "ubrane" 😀
Jest sporo takich modeli rajdowych na rynku. RatinaZ czy to prestige desert light? czy coś innego?
Akurat Prestige Atena Race  🤣 jest boskie,jest tak boskie,że umarłam i rozpłynęłam się po całości...mój tyłek już kostniał po jezdzie w Podiumie ...Fakt fendery to niestety minus tego siodła: są mega długie i mimo skrócenia do oporu nie dałam rady normalnie anglezować ( ale w ćwiczebnym było super  😁 ) dzisiaj kombinowałam jak koń pod górę ,żeby zamontować strzemiona na zwykłych puśliskach: słabo to wyszło bo sprzączka puślisk nie może być na górze tylko musi być zapięta odwrotnie i na dole(przy strzemieniu) więc jak tak zrobię to zostaje mi długi pasek z którym nie za bardzo jest co zrobić... Ogólnie moja pupa krzyczy:TAK,TAK,TAK,TAK,TAK!!!!! na koniu tez leży na prawdę przyzwoicie...2 minusy : cena!!!! 😵 no i te fendery,których ja używac nie mogę; musiałabym najlepiej dokupić puśliska ujeźdzeniowe: no i tu pytanie co z koniem podczas rajdu : bo nie ma puślisk ujeźdzeniowych z biothanu a czy normalne mnie nie poobcierają tego nie wiem: dowiem się po pierwszej Petce

Droga moderacjo chciałam edytować ,ale mi 2 razy wyskoczył błąd i się nie zapisało  :kwiatek:

Vissenna chcesz zobaczyć stringi końskie : oo proszę : https://www.facebook.com/yamamahapp/photos/a.1476479902472405.1073741830.1149900971796968/1567158066737921/?type=3&theater
takie to siodełko wygrała ostatnio Nasza polska najlepsza juniorka...a w Setzi jeździ teraz wielu najlepszych zawodników Sheyka

Scaliłam.
Czy ktoś tutaj zamawiał może siodło Equipe lub Erreplus i może podzielić się opinią na temat dopasowania tych siodeł przez polskich przedstawicieli?
Albo po prostu widział dopasowanie siodeł tych firm?
Ja miałam Equipa pasowanego przez Beatę i aktualnie mam Erreplus pasowane przez Olę. Do żadnego nie mam zastrzeżeń. Natomiast Erre daje zdecydowanie więcej możliwości dopasowania, a Ola jest niesamowita w kwestii kreatywnych rozwiązań dla niestandardowych pleców  😉 Poszukaj w wątku o siodłach ujeżdżeniowych, jest tam sporo opinii o Equipe i Erre, moich między innymi.
tulipan Dziękuję, już tam zaglądam  :kwiatek:
Ma ktoś numer do Pawła Kostrzewa?
A ja nie wiem co począć z tym moim Batesem..  😵 W samym żelu z korekcją tyłu - na sucho nie jest idealnie w równowadze, ale nie leci mocno na tył, pod przednim łękiem sporo miejsca, 4 palce wchodzą, wsiadam - siodło tak siada, że ledwo wchodzi jeden palec z przodu (rozumiem, że trochę warzę, ale bez przesady :hihi🙂 i nie idzie usiąść. Zmieniałam długość puślisk trzy razy, a i tak coś było nie halo, nawet trenerka za mną krzyczała (nie miałam treningu, akurat przyjechała i przeszła obok placu jak jeździłam), żebym tak nie siedziała z tyłu siodła. A ja tam lądowałam, bo siodło leciało. Wpadłam na pomysł by dorzucić miśka. Żel, misiek, siodło - na sucho patrzę siodło leży prosto, kilometr nad koniem co prawda, ale wolę tak, niż żeby siedziało mu na kłębie. Wyglądało to tak:


Wsiadłam i znów siodło tak jakby się rozjechało, siadło nisko mimo podkładki, jedynie mogłam usiąść w równowadze, ale konia nie czułam wcale ani łydki nie mogłam przyłożyć. Ogólnie to się czułam jakbym siedziała okrakiem na fotelu, a gdzieś tam pode mną (ale nie wiem gdzie :lol🙂 koń.
Powiedzcie mi czy wszystkie Batesy są takie szerokie? 🤔 Mam wrażenie, że robię szpagat w tym siodle 🤔 Od góry patrząc to jest dwa razy szersze od Kieffera.
Druga rzecz czy to normalne w tym siodle (model Isabell Werth), że panele są ruchome? Znów ta sama akcja jak z Sommerem, o którego pytałam wcześniej. Plus skrzypi podczas jazdy, ale to może kwestia nasmarowania skóry.. Generalnie mam tego starego (ponad 20letniego!!!) Kieffera i w nim się nic nie rusza, nic nie chybocze. Też skrzypiał, ale po posmarowaniu przeszło. W każdym bądź razie panele są sztywne i zawsze w tym samym miejscu. W Batesie mi się wszystko rusza, może dlatego tak się rozjeżdża na koniu i siada?
Jeszcze dodam, że zsiadłam dziś z tak pioruńskim bólem pleców, jakiego dawno nie miałam i do tej pory mnie trzyma (czyli już dobre 5 godzinę).
Przysięgam, że jak z tym siodłem nie wyjdzie to ja się poddaję 😵
No niestety zarowno batesy jak i winteci ujezdzeniowe maja szeroki twist...
gllosia, mnie kręgosłup boli jak mam siodło za małe lub leci w tył.  Do szerokiego twistu idzie się przyzwyczaić,  ale reszta trochę problematyczna.
To, że panele zmieniają kształt to normalne przy Cair- producent każde sprawdzać dopasowanie siodła dopiero z jeźdźcem na grzbiecie.
http://easychangefitsolution.com/assess_saddle_fit/assess-your-saddle-fit.html
Prawdopodobnie musisz włożyć węższy łęk i podkładkę pod tył. Żel, futro na raz to już mega warstwa.
Może wrzuć zdjęcia siodła bez podkładek i czapraka z dociągniętym popręgiem bez i z jeźdźcem?
faith, cholerka nie wiedziałam wcześniej 🤔

bera7, ale właśnie wczoraj nie leciało mi już w tył.. leciało przedwczoraj i mnie plecy nie bolały.. Coś innego musiało być nie tak. No nic, dziś zrobię kolejne test.

kasiakliczkowska, zdjęcie takie już wstawiłam. Jest na poprzedniej stronie 😉 Właśnie chciałam poczytać o tych siodłach na ich stronie, ale już wczoraj mi się nie udało, zrobię to dziś, jak wrócę ze stajni. A to siodło ma cały system easy - change? Bo nie mogłam znaczka znaleźć, myślałam zatem, że nie.
Pomyślałam o tym samym - węższy łęk i coś pod tył, ale.. Już przy tym łęku leci mocno w tył i jeden żel nie załatwia sprawy.. Jak zwężę łęk, to będzie prawdopodobnie lecieć jeszcze mocniej i nie wiem co w tedy mogę podłożyć, żeby było w równowadze..
RatinaZ myślę, że jak dobrze poszukasz, znajdziesz puśliska ujeżdżeniowe z biothanu. Ja miałam takowe w rękach- przyszły do nas z jakimś siodłem, więc sytuacja nie jest zupełnie przegrana 😉
No znalazłam jedne z Setzi oczywiście : [[a]]https://www.setzisaddles.com/index.php/it/shop-online-selle-setzi/c-61-accessori/Stirrup%20straps%20Setzi[[a]]

Cena masakryczna...kosztują więcej niż puśliska Prestige...no szkoda ,że te fendery są tak długie...jeszcze dzisiaj będę dzwonić do Equishopu i się pytać czy tego są jakieś rozmiary,czy jak bo w sumie Endurace jeźdzą raczej drobne osoby właśnei ze względu na to ,że jeździ się głównie na arabach: no a tutaj długość jest naprawdę na osobę ok 175cm...
Powiem tak testowałam sporo siodeł ostatnimi czasy (tez kilka rajdowych) równiez Ghosta bezterlicowego i wszystko może się schować przy tym Prestigu
gllosia, a czy w tym Batesie jest możliwość włożenia wkładek korekcyjnych jak w Wintecu? Miałam ten sam problem ze swoim Wintecem, leżał dobrze i w równowadze, ale mocno siadał jak wsiadłam i lądował tuz nad kębem. Wycięłam sobie z filcu wkładki na całą długość paneli i włożyłam.  Zadziałało idealnie, zwiększyła się grubość paneli i przestały tak siadać. Koń zadowolony.
nagana, no właśnie nie wiem. Siodło nie ma oznaczenia "easy change fit solution", ale mogę jeszcze sprawdzić poprzez numer seryjny, co wkrótce uczynię. Bo w tedy mogłabym dokupić też wkładki pod tył i wsadzić do siodła plus wsadzić żel pod, może to połączenie byłoby wystarczające by unieść siodło dla równowagi. A mogłabyś mi pokazać jak wycięłaś te wkładki? (może być na pw 🙂😉

Właśnie przeczytałam, że oni też mają elastyczną terlicę więc to wyjaśnia dlaczego panele są ruchome.
gllosia ma- są filmiki na YT- trzeba odkręcić łęk i odsłonić panele- one są na rzepy, otwierasz i tam się wkłada wkładki (tam są też woreczki z cair)
ushia   It's a kind o'magic
21 lutego 2018 11:39
gllosia - wyslij mi zdjecia paneli to Ci powiem co sie da 🙂

w wintecowej izabeli sie da, chcociaz wyprodukowana lata swietlne przed wprowadzeniem "easy change" 😉 nie jestem pewna czy w skorzanej wersji tak samo rozwiazali panele 🙂

btw, przy dodawaiu podkladek nie zapominaj o srodkowej czesci - u mnie panele graja dopeiro od momentu upchania rowniez srodka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się