Ochraniacze

Ten model BR również odradzam. Mój koń nosi od wielkiego dzwonu, a szwy puszczają  🙁 Już raz reklamowana, dostaliśmy nowe i zostały w końcu tylko na specjalne okazje, bo po prostu mi ich szkoda... Za to Horze tego typu używam ponad rok, mają nie łatwe życie. Używane na dwa konie, lonże, jazdy, puszczam w nich konie na halę, tarzają się w nich w kwarcu. Szwy są całe, nic się nie rozchodzi, prane w pralce, czasem przecieram je szmatką ze smarem do skór (żeby nabrały głębszego koloru). Poza tym kosztują mniej, bo komplet można wyrwać za 300 zł.
Monia_lol, szczęściara z Ciebie 😉


😲 raz w życiu coś mi wyszło 🤣

Btw, kolezanka kupowała w grudniu w PL i ma te same...  🤔
Monia_lol, weź już mnie nie dobijaj. To teraz zazdroszczę Wam obu  😉
Widocznie jakiś sklep/sklepy w Polsce mają nadal niewyczerpany nakład tych ochraniaczy w starej wersji.
Monia_lol, a gdzie kupowałyście? Moje niestety były sprowadzane, nie były z zapasów.
Monia_lol, a gdzie kupowałyście? Moje niestety były sprowadzane, nie były z zapasów.


Ja zamawiałam z UK, a koleżanka z PL tylko nie wiem z konkretnie jakiego sklepu. Podpytam.
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
21 lutego 2018 13:35
Mam pytanie o BR pro max. Kupiłam na mojego młp na przody M na tyły L. Przy przymiarce wyglądało, że będą pasowały extra, ale na treningu tyły zaczęły się zsuwać. Dopiełam je mocniej,ale znowu zjechały z pół cm w dół. Jestem sierotą i nie zrobiłam zdjęć. Czy ktoś z was ma może zdj dokładne jak układają się tyły od wewnątrz?  U nas trochę odstają od nogi na samym dole. Przody M leżą lepiej, ale na tylne nogi beda za małe. Jak tylko będę w stajni, zrobię zdjęcia. Ajajajjjj...
Jak oceniacie ochraniacze Lorenzini? Warto ?
abbigail moje też odstają i się zsuwają, głównie zady. Taki ich urok, po prostu kijowo leżą, a z resztą ściskać nogę na siłę to też nie bardzo...
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
22 lutego 2018 17:51
Zastanawiam się czy ich nie zareklamować 🙁  bo teraz będę jeździć i się stresować. Dopinać na siłę to jeszcze gorzej. Zresztą w galopie po koniu widziałam,że jest coś nie tak. Dam im jeszcze jedną szansę, ale zawiodłam się trochę. Ktoś jeszcze tak ma z tymi BR? Hmmm..
Klami ta wstawka tytanowa bardzo szybko wygląda źle. Wolę zandony zdecydowanie
Klami, i one takie sztywne i twarde są. Ja tam wole Veredusy 😉
equi.dream, Puma, ech... no to już nie kombinuję i zostaję przy sprawdzonych Veredusach. Dzięki za opinie.
Pytanie do mądrzejszych.
Czy istnieją jakieś ochraniacze z typu ocieplaczy, które nadają się do tego, by koń chodził w nich po dworze?
Być może będę potrzebować czegoś, co ogrzałoby końskie nogi podczas mrozów i ograniczało wychłodzenie, a koń jest 24 h/d na dworze.
Czy coś takiego w ogóle istnieje?  👀
anetakajper   Dolata i spółka
27 lutego 2018 07:33
[quote author=Murat-Gazon link=topic=30.msg2761328#msg2761328 date=1519679709]
Pytanie do mądrzejszych.
Czy istnieją jakieś ochraniacze z typu ocieplaczy, które nadają się do tego, by koń chodził w nich po dworze?
Być może będę potrzebować czegoś, co ogrzałoby końskie nogi podczas mrozów i ograniczało wychłodzenie, a koń jest 24 h/d na dworze.
Czy coś takiego w ogóle istnieje?  👀
[/quote]

Moja w te mrozy chodzi w normalnych ocieplaczach stajennych  https://konik.com.pl/ocieplacze-stajenne-supreme-tyly-horze cos w tym stylu. Nie zsuwają się jak biega 🙂
anetakajper i nie przemaka to na śniegu?
anetakajper   Dolata i spółka
27 lutego 2018 07:41
Śnieg  😡  zapomniałam, że coś takiego istnieje  😂

Jak mokro i błoto to ubieram takie ochraniacze : http://www.horsetack.pl/pl/p/Ochraniacze-padokowe-PREMIER-EQUINE-Turnout-Mud-Fever/10810. One przemakają tylko tam gdzie kalosz. Może pod nie jakieś cieńcie ocieplacze ?
Ano istnieje, i to w sporych ilościach ostatnio, o dziwo.
Na błoto raczej mi nie będą potrzebne, problem mamy w temperaturach tak od -8 w dół, kiedy raczej błota nie ma 😉 i śnieg też już nie z tych mokrych i klejących, ale warto znać różne opcje do wyboru.
Murat-Gazon, a po co chcesz grzać nogi? Puchną?
Ja to sobie średnio wyobrażam. Wlezie w śnieg, zmoczy ochraniacze i efekt będzie odwrotny do zamierzonego...
Gaga jeden tył po kontuzji niestety przy dużych mrozach tak. Tak właśnie gdzieś od -8 do -10 zaczyna się problem. Schodzi po ruchu, ale z kolei przy takich temperaturach to głównie stęp wchodzi w grę, a ja nie mam możliwości codziennie dwie godziny z nią łazić. Ona łazi sama po padoku dość sporo, ale przecież nie jednym ciągiem bez przerwy. Dziś będę konsultować z naszą wetką, jak by tu jej pomóc, ale wcześniej kombinuję, jakie mam w ogóle opcje.
Też się właśnie trochę obawiam, że ochraniacze to nie jest dobry pomysł, z tego względu, że jak zmokną, to będą chłodzić zamiast grzać.  🤔
Murat-Gazon, celowałabym we wcierki rozgrzewające z ocieplaczem na godzinkę - jak jesteś. Ewentualnie czarci pazur lub bioswellę z Dromy - jako dodatek do paszy w okresach problematycznych.
Gaga właśnie też podejrzewam, że wetka poradzi raczej coś w stylu wcierek.
A ten czarci pazur ma działanie na tyle szybkie, że można go dorzucić już jak się coś dzieje, czy trzeba by wypatrywać dużych mrozów w prognozach i starać się dawać wcześniej? 😉
Murat-Gazon, efektywnie działa na 3 dzień od 1 dawki. Ja swojej seniorce podaję w okresach trudniejszych gdy widzę że się gorzej czuje (porusza). Efekt u nas na prawdę dobry 🙂
Gaga to byłaby jakaś opcja w takim razie, dzięki za radę  🙂 Pozostaje pytanie, czy to się nie kłóci z innymi ziołami - nie wszystko można mieszać przecież.
abbigail ja mam tak samo.. Dodatkowo u nas doszedł problem rozwalania się tych tyłów. Bardzo możliwe, że kupiłam jakaś stara wersję bo to była jedyna para w sklepie i przeceniona. Po około 5 jazdach już mi się rozpruwaja w paru miejscu.. Zastanawiam się czy jakimś cudem przyjmą mi reklamacje do sklepu gdy gdzieś zapodzialam paragon  😕
Miskaa, - jak płaciłaś karta albo zamawiałaś z Internetu i masz meila z potwierdzeniem to tak 🙂
keirashara właśnie sprawdzałam i płaciłam kartą więc może się uda  💘 Trochę się wkurzyłam, taki stan po 5 jazdach..  😤
Poszukuję wysokich tyłów w wersji skorupa ew łyżka + neopren w kolorze czarno/białym. Do codziennego ciurnania, niezbyt drogie. Jedyne jakie znalazłam to BR
Jakby komuś się rzuciły w oczy podobne to będę wdzięczna za link.
tuch Może eskadron cross country? Mam komplet i polecam. Szybko się zakłada/zdejmuje, dobrze chronią nogi i łatwo się piorą.
Miskaa, - musi się udać, drukujesz potwierdzenie transakcji i et voila. W ustawie nie ma nic o paragonie. Jak będą marudzisz używasz magicznego słowa "rzecznik praw konsumenta" i przyjmą jak nic 😎

Szukam Hansbo Event Teddy w jakimś Polskim, lub zagranicznym, ale z dostawą do Polski sklepie. Ktoś, coś? Ewentualnie podobne ochraniacze, w ciemnym brązie lub białe, z dużym misiem, niezbyt wysokie, nie umierające po drugiej jeździe? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się