Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

Kupiłam sobie teraz soczewki day & night i zastanawia mnie zmywanie makijażu. Nie używam tłustych mleczek tylko płyny micelarne. Zdejmować w tym przypadku soczewki do zmywania? Trochę leniwa jestem i już wolę się nie malować, niż za każdym razem sobie smyrać w oczach. 😁
Nie musisz zdejmowac soczewek do zmywania makijażu płynami micelarnym

Jesli macie jakieś pytania okulistyczno/okularowe/soczewkowe.... to śmiało pytajcie                                                    jestem okulista z 25letnim stażem pracy

Ja mam pytanie, noszę okulary na codzień i sporadycznie soczewki. - 3,5 i - 4. Do czytania okulary ściągam bo mi wygodniej/wyraźniej. Kiedy mam soczewki to wręcz się męczę przed książką czy telefonem, szczegolnie przez jedno oko. Nie wiem czy to przez brak oswojenia z soczewkami bo ogolnie źle widzę, wszystko ma gorszą ostrość. A może mam zle dobrane soczewki?
Abeba, możliwe, że masz źle dobrane. Mam podobną wadę dodatkowo z astygmatyzmem i w soczewkach mi się oczy przy czytaniu nie męczą. W okularach też nie.
W zasadzie to ogolnie w soczewkach widze źle, jakby gubie ostrość albo caly czas jest niewyraźnie. W okularach tylko czytac wole bez ale nie czyta mi sie źle jesli ich nie zdejme. Stosowalam soczewki trzech roznych firm i zawsze cos, albo mi sie przesuwaly albo obraz nieostry.
Mi soczewki źle dobrała okulistka ( podobno najlepsza w regionie). Wynalazła astygmatyzm którego nie mam. Mialam podobne objawy jak ty, czyli niewyraźne widzenie, jakby rozmazane na boki  🤣
Więc ja skonsultowała bym sprawę z lekarzem.
Zmieniłam moc soczewek na taka jaka mam w szkiełka w okularach i jest lepiej. Choć nie mogę nosić miesięcznych, bo też po kilku założeniach obraz sie rozmazuje. Przy jednodniowych jest w porządku.
Tylko mam wrażenie, że oczy dużo szybciej męczą się w soczewkach niż w okularach, to normalne ?
Ja kupuje tylko jednodniowe o mocy takiej jak w okularach.
Powyżej wartości 3,5 okulary i soczewki nie są juz rowńowane

Ważny jest tez wiek 🙂 mimo,ze teoretycznie starczowzroczność dotyczy osób po 40/tym roku życia to w praktyce juz osoby około 35 roku życia w przypadku soczewek kontaktowych mogą mieć takie dolegliwości
To zrezygnować czy spróbować soczewki o innej mocy? Mam 32 lata..
Abeba, idź do specjalisty, który profesjonalnie dobierze Ci soczewki. Takie proste rozwiązanie 😉
Gdyby to było takie proste 😉 jeśli okulista nie jest specjalistą to kto nim jest 🙂
Abeba, optometrysta. Podpytaj może w lokalnym wątku , labo popytaj znajomych / FB o porządnego, polecanego optometrystę w okolicy.
Abeba
Szkło okularowe -3,5 odpowiada soczewce -3,25  -4,0 to soczewka -3,75

Kolejna sprawa jesli do tej pory zdejmowałas okulary minusowe do czytania to ciężko będzie Ci czytać w soczewkach
Oko nie jest przyzwyczajone do „ pracy z bliska „
Oko w soczewce kontaktowej prawidłowo dobranej zachowuje się jak oko normowzoczne czyli akomoduje zarówno do dali jak i do blizy,
oko z wada minusowa po zdjęciu okularów przy czytaniu  nie akomoduje
Macie swoje sklepy, w których kupujecie soczewki? Zawsze kupowałam w sklepach twojesoczewki, czesto pojawiały sie ciekawe promocje. Teraz od dłuższego czasu cena soczewek stoi w miejscu, czaję sie na nowe miejsce z ciekawymi promocjami. Ktos cos?
Kolejna sprawa jesli do tej pory zdejmowałas okulary minusowe do czytania to ciężko będzie Ci czytać w soczewkach
Oko nie jest przyzwyczajone do „ pracy z bliska „
Oko w soczewce kontaktowej prawidłowo dobranej zachowuje się jak oko normowzoczne czyli akomoduje zarówno do dali jak i do blizy,
oko z wada minusowa po zdjęciu okularów przy czytaniu  nie akomoduje

Zaciekawiłas mnie tym tzn to logiczne że w minusowych okularach powinno mi się gorzej czytać ale tak nie jest, czemu? Wadę mam niewielka tzn muszę iść znowu ja zbadać bo wydaje mi się ze się lewe oko pogorszyła ale mam obecnie -1 i normalnie w okularach czytam nie widzę na bliskość w nich żadnej różnicy tzn czy w ookularach czy bez, jak patrzę w dal to oczywiście widze zzauważalna roznice, tak powinno być? pewnie to kwestia małej wady, ale zaciekawił mnie ten fakt
To nie jest tak,ze w szkłach minusowych gorzej się czyta 🙂
Oko do 40-go roku życia( książkowo ) ...może do 35-go ( z praktyki  😉) prawidłowo akomodujace powinno tak samo widzieć w korekcji okularowej zarówno do dali jak i do blizy ,
Jakieś opinie o soczewkach iWear? Przez ostatnie lata używałam Acuvue, teraz zastanawiam się czy nie spróbować czegoś innego, głównie ze względu na cenę, ale ja kupuję soczewki hurtowo i nie chcę się wkopać w jakiś badziew. Np. soczewek Bausch & Lomb (czy jak to się pisze) nie tolerowałam. Noszę soczewki bardzo długo więc muszę być one super komfortowe i nie wyczuwalne na oku, Acuvue zdaje egzamin, ale może są inne równie dobre? 👀
Gillian   four letter word
07 kwietnia 2018 10:32
iWear uwielbiam, tylko takie mogę nosić bez większych problemów.
Brzmi super 🙂 Zdaje się, że Gaga_ również wypowiadała się o nich pozytywnie. Myślę nad nimi bardzo mocno, bo cena jest znacznie przyjemniejsza od Acuvue. Gillian, a może powiedzieć jakie konkretnie masz? Bo mają kilka rodzai i czuję trochę zdezorientowana, nie wiem, tóre najlepiej wybrać. Harmony, Activ, Oxygen i Light - na te się natknęłam. Ich opis jakoś mocno się nie różni, chyba różnią się materiałem czy innymi parametrami, ale sama w sumie nie wiem jaki materiał moje oczy lubią.
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2018 08:49
Oxygen. Te kupiłam jako pierwsze na próbę i już zostały. Nadal moje gały wytrzymują do 6h noszenia soczewek ale przynajmniej nie wyglądają jak u królika, zapłakane i czerwone. Miło się je zakłada, nie czuję na oku.
gllosia, ja noszę I Wear Harmony od 2 czy 3 lat i jestem mega zadowolona... Jedyny minus to cena, przy astygmatyzmie wychodzą dość drogo :/ no i są mega cienkie - trzeba się nauczyć je zakładać i ściągać... Pomimo noszenia soczewek 20 lat z okładem - początkowo miałam spory kłopot ze ściąganiem soczewek...
Przy kupnie 4 opakowań płaci się za 3, czyli jest 25% zniżki - o czym nie wszędzie mówią...
Soczewki mam na oczach od 5:30 do 20 codziennie (w weekendy krócej) , czasem w nich zasypiam. Totalnie żadnych problemów.
Gaga_, no z tą cienkością może być problem, pamiętam swoje pierwsze soczewki, które miałam, kiedyś sobie jedną roztargałam podczas aplikacji 🤔 Acuvue nie są najcieńsze, więc musiałabym się pod tym względem przestawić.
Ja też noszę soczewki bardzo długo więc ta informacja to duży plus. Chyba sobie je zamówię, przy okazji przejdę na soczewki dziennie, zamiast nosić długo jedną parę.

Gillian, ja nosze drugie tyle godzin 😉 Dlatego soczewki muszą być na prawdę dobre. Czy te Oxygen w twoim odczuci też są super cienkie?
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2018 23:39
cieńsze niż Acuvue, wg mnie.
Też noszę iWear i mi odpowiadają. Bardzo cieniutkie, ze ściąganiem nie mam problemu. Ale założenie to koszmar  😵 nosiłam już inne firmy i nie było tego problemu.
Macie jakieś tricki żeby soczewka lądowała na oku a nie zostawała na palcu ? Czy tylko kwestia kombinacji i wprawy mnie ratuje.
Okularnicy... Głupie pytanie mam  🤣
Czy po przebudzeniu wydaje Wam się, że okulary są na nosie?  😵
Odkąd zaczęłam nosić okulary na stałe to za każdym razem gdy otworze oczy, przez krótką chwilę widzę oprawki  🤔
Mocno zaspana czasami próbuje zdjąć okulary  😂

Czy to z moja psychika coś nie tak? czy ktoś jeszcze tak ma? 👀
kasiulkaaayyy nie 😁 Ja to mam w ogóle śmiesznie bo mam niewielkie minusy (-1) i odczuwam ich brak tylko w zależności od sytuacji, w domu ściągam bo mnie denerwują, to samo jak jadę do stajni czy idę z psem, zaś jak tylko wyjdę np na uczelnię czy zakupy i ich zapomnę to od razu mi dziwnie, myślę, że to wszystko kwestia przyzwyczajenia.

A tak przy okazji ma ktoś może okuary Muscat? Męczy mnie ich reklama na wszystkich stronach, podoba mi się wizualnie kilka modeli i przy okazji planuję się wybrać pomierzyć bo mój obecny kształt oprawek mnie denerwuje. Chyba ślepa byłam jak je wybierałam 😁 do mojej owalnej twarzy kanciaste tak jakoś średnio pasują, chciałabym teraz w coś okrągłego pójść.
Czy są tutaj osoby z małą (-0,75) wadą, noszące okulary kilka razy w tygodniu po max kilka godzin? Noszę okulary już pół roku, a za każdym razem po ok. 30 minutach zaczyna mnie boleć głowa, oczy, czuję ucisk na nosie, jestem senna. Zastanawiam się czy to wina za ciężkich/zbyt ciasnych na nosie oprawek czy może szkieł?
Florcik ja mam bardzo podobnie... Usilnie próbuje się przyzwyczaić do okularów ale za każdym razem kończy się to bólem głowy/zmęczeniem i jak np. długo jadę autem (w okularach mimo małej wady widzę znacznie lepiej) to byle tylko jak najszybciej dotrzeć do celu/zatrzymać się gdzieś - zdjąć okulary i ufff ulga.

Niby szkła nie są za mocne, ale mnie chyba męczy sam fakt posiadania okularów i nijak nie mogę się do nich przyzwyczaić (choć powinnam bo z -0,25 w ciągu dwóch lat pogorszyło się na -0,75 i -1)

Co prawda ja swoje okulary mam dopiero trzeci tydzień... (wcześniej miałam takie -0,25 - zakładałam je tylko i wyłącznie do jazdy po zmroku).

Zawsze warto wybrać się na konsultacje do salonu w którym zostały zakupione okulary (może wystarczy sama regulacja oprawek)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 kwietnia 2018 06:21
Florcik, objawy które Ty opisałaś, ja miałam (też minus) jak wymieniałam szkła w oprawkach, a że se wybrałam jakieś super, to czekałam na nie tydzień. Spróbowałabym wyregulować oprawki i zbadałabym się u innego okulisty. Okulary powinny poprawiać, a nie pogarszać stan.

Też się podepnę pod pytanie Magdzior, obecne Nordiki mam ekstra, ale już są ze mną taaaaak długo. A Muscaty piękne są 😀


To moje pierwsze lato za kierownicą - bez bryli ślepa jestem i rozjeżdżam pieszych. Jakie rozwiązanie będzie lepsze - soczewki i okulary przeciwsłoneczne czy nakładki na korekcyjne? Soczewek nigdy nie nosiłam, a robię długie trasy, 10h za kierownicą jednego dnia potrafi wyjść.
kasiulkaa25, madmaddie, byłam w salonie i podobno oprawki na szerokość są ok, pani zasugerowała, że po prostu mogą być za ciężkie. Mam to samo, po założeniu np. na wykład, do auta itp. nie mogę się doczekać, aż je zdejmę, a później i tak do końca dnia potrafi boleć mnie głowa. Kupowałam je w vision express (oczywiście wada stwierdzona wcześniej przez okulistę) i doradzono mi, że mogę złożyć reklamację z tyt. "źle dobranych oprawek", więc chyba skorzystam z tej opcji. Hmm, a macie duże odciski/ślady na nosie po zdjęciu okularów?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się