... ślub :) ...

Libella, my płacimy 2500 - przy czym ich jest 2, zawsze coś gra, przywożą własny sprzęt, udostępniają również ekran, rzutnik i laptopa jak ktoś chce coś pokazać... Generalnie przygotowaliśmy się na większą kwotę. 😉

Cricetidae, ile?! 😵 Co za ceny... O tym to jeszcze nie słyszałam.
Doubler, nie wiem czy ich teraz znajdę. Fakt, filmy były piękne 🙂
Cricetidae grubo, nie wpadłabym na takie kwoty  🤣
Ale rzeczywiście, ceny usług zwalają z nóg. Chyba muszę się oswoić 😉

Doubler no właśnie, to jest kwota która wydaje się sensowna. Czekam jeszcze na odpowiedź od kilku osób, mam nadzieję, że uda nam się coś znaleźć.

Emptyline jestem mega ciekawa Twojego wesela, z tego, co piszesz, brzmi super 🙂 Przypomnisz kiedy bierzecie ślub?

A ja jestem dziś po pierwszej przymiarce sukni ślubnych w życiu i... chyba mam tę wymarzoną  😍 Jestem w szoku. Pojechałam oglądać trochę "na odwal", żeby tylko się zorientować w jaki krój celować itp. A ostatecznie przymierzyłam chyba 6 sukienek, z czego jedna do tego stopnia skradła moje serce, że byłam prawie gotowa brać ją na miejscu 😉
Dam sobie jeszcze chwilę na zastanowienie (odrobinę przekracza zakładany budżet...), pojadę jeszcze raz z inną koleżanką dla obiektywnego spojrzenia, ale to chyba to 🙂

W ogóle sprawdziło się to, o czym kilka osób mówiło. Kroje, które podobały mi się na zdjęciach na mnie okazały się niewypałem. A sukienka, na którą pewnie na zdjęciu katalogowym nie zwróciłabym uwagi, na żywo była taka, że moja koleżanka się prawie wzruszyła  😉

emptyline   Big Milk Straciatella
24 lutego 2018 16:33
amnestria, może jeszcze zmieni zdanie. 🙂 Mój w ogóle w życiu nie planował ślubu etc, ale mu się zmieniło więc wiesz, nie znasz dnia ani godziny. 🙂 
Cricetidae, ach, no to chyba nie, jednak raczej Pani Krysia czy inna Bożena będzie mi musiała uszyć wdzianko. 🤣 Zamówiłabym nawet to co wstawiałam z BHLDN, bo mają dobrą cenę, ale przesyłka ze Stanów to tylko drobne 200 dolarów... No cóż.
Ceny za filimki niezłe... Rozumiem, że to droga robota, ale 16 tysi to już chyba jednak przesada. Ile osób ta ekipa liczyła? Jeden gość? Bo jeśli tak to już w ogóle paranoja. Ale kto bogatym zabroni. 🙂
Libella, ale to jest świetny DJ! Ja to w ogóle nie znosze tych wszelkich gier, zabaw i gadania, więc nawet nigdy mi przez myśl nie przeszedł DJ. Mogłabym mieć zespół, gdybyśmy mieli więcej kasy, ale wtedy też jakiś typowo folkowy, albo jazz - te klimaty, na pewno nie granie szlagierów do kotleta. 🙂
A ja jeszcze nie wiem kiedy biorę ślub. 🤣 Zdaje się, że 18-ego sierpnia, albo pod koniec lipca - będziemy wiedzieć jutro albo w przyszłym tygodniu. 🙂

Dziewczyny, zaraz się zacznę stresować, boję się, że nie spełnię oczekiwań. 😂 A tak serio, no w mojej głowie to wszystko fajnie wygląda, ale na bank będzie fuck up za fuck upem, jestem w sumie sama odpowiedzialna za wszystko więc nie wiem czy ogarnę dobrze dekoracje i siebie i żarcie. (tzn żarcie narzeczony pomoże przygotować, ale, wiecie, żeby to ładnie wyglądało to lepiej by było, żeby on jednak był gdzieś w drugim pokoju 🤣 😎 Ale za to będzie budował stand na lemoniadę, wodę etc - to już ma przetrenowane  :hurra🙂
Libella, POKAAA!
emptyline, Szycie nie jest takie złe, ja gdybym nie kupiła używki to tez bym szyła u kogoś 🙂
Libella, pokaż tą sukienkę!

Ale to podobnie jak Libella pojechała "na odwal się" oglądać sukienki, my pojechaliśmy dzisiaj z M. żeby zobaczył sobie w czym on się czuje najlepiej - były do wyboru garnitur klasyczny, garnitur smokingowy i klasyczny smoking. Ale jak przymierzył ten smoking na końcu... mojemu tacie odebrało mowę, ja miałam łzy w oczach, a mama mu powtarzała że wygląda jak model. Zakochałam się chyba na nowo. 😍 😍 😍 Więc oczywiście wzięliśmy go bez zastanowienia, tym bardziej że był poniżej naszego zakładanego budżetu. 😁 Od razu też mając ubranie mogliśmy przejrzeć buty - i też od razu kupiliśmy. Także mój M. już jest ubrany w całości i jest jedno wielkie WOW. 😅
Lib, pokazuj!! W ogóle Ty jesteś taka ładna, że nawet w worku będziesz wyglądać mega. Ale umieram z ciekawości 😜
Emptyline brzmi super 🙂 I wydaje mi się, że w tym wypadku żadne fuck upy nie zepsują Wam zabawy, a w najgorszym wypadku będzie potem co opowiadać w uśmiechem 😉
Też nie jestem fanką typowych zabaw weselnych i wodzirejstwa. Chciałabym znaleźć DJ, który będzie puszczał muzykę i ewentualnie ogarnie coś w stylu oczepin, tylko w okrojonej formie. Dostałam namiar na chłopaka znajomej mojej mamy, więc może się uda.

Doubler ale Ci zazdroszczę! Ja dziś uświadomiłam Szanownemu Narzeczonemu, że musi kupić garnitur, to był wielce zdziwiony 🤣 I w ogóle nie ma koncepcji jak ma wyglądać.

Amnestria no co Ty 😡 Ja właśnie mam wrażenie, że mój typ urody w ogóle nie nadaje się do sukni ślubnych 🤣 I dlatego trochę cykałam przed przymiarkami.

Nie chciałam pokazywać, dopóki jej nie zamówię, żeby nie zapeszać, ale niech wam będzie...
Tadam 😜


Na żywo jest chyba trochę mniej "romantyczna" (bo nie stałam na piasku z rozwianym włosem :hihi🙂. Jestem absolutnie zakochana i po weselu mam zamiar w niej chodzić non stop 😁 Ale przede wszystkim jest wygodna i mogę zjeść i nadal będę wyglądać szczupło 😉 Będę też trochę zmieniać górę, żeby dekolt był mniejszy. Ale z grubsza będzie to, co na zdjęciu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lutego 2018 18:17
Libella, ale piękna  🙂

Ja się umawiam na przymiarkę używanej - mierzyłam ten model jako 2 albo 3 w pierwszym salonie, gdzie byłam sama. Nie mam wielkiego "WOW", bo mierzyłam 34 a noszę 38, więc meeega ciasna była, ale gdzieś z tyłu głowy cały czas mi siedzi, a tego uczucia, ze to "TA" raczej mieć nie będę.

No i w oko wpadła mi jedna restauracja klik, ale najpierw musimy się tam wybrać na kolację 🙂
Libella, super jest! 😉 Nasz DJ zdecydowanie właśnie nie ma zabaw typowo weselnych, dlatego też go uwielbiam za to 😁

safie, GENIALNY klimat tej restauracji patrząc po zdjęciach 😜 😜 😜
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lutego 2018 18:32
Doubler, dodatkowo można wziąć ślub na dziedzińcu  😍
Jeżeli tylko jedzenie będzie smaczne to chyba zmienimy termin z listopada na przyszły rok, żeby skorzystać z takiej opcji
emptyline   Big Milk Straciatella
25 lutego 2018 18:54
Libella, uu piękna, ile taka przyjemność?  Spoko, moj chciał założyć garnitur z liceum...nie to, że wisi w szafie od 6 lat i wygląda tragicznie 🤣
Libella, przepiękna! Bardzo w moim stylu. Będziesz w niej wyglądać cudnie 🙂
safie, jeśli nie chcecie kościelnego (i jedzenie będzie dobre) to bym się chyba nie zastanawiała 😍
Libella, super 😀 Ja w takich niestety wyglądałam jak dziecko 🙁 Ale podziwiam zawsze na innych 🙂 Dół jest tiulowy?
Fajnie, że kiecka się podoba. Pojadę w tym tygodniu już ją zamówić, chyba nie ma sensu szukać nic innego 🙂
Safie super wygląda ta restauracja! Fajny klimat 🙂 Daj znać, jak będziecie po kolacji i próbowaniu ich kuchni!
Emptyline 2800zł. Nie chciałam tyle wydawać na sukienkę, ale cóż... Śmieję się, że po weselu ją skrócę i będę chodzić w niej do pracy 😉
Cricetidae tak, tiulowy. Koleżanka, która ze mną była, właśnie zwróciła uwagę, że ona jest taka "dziewczęca". No ale ja na co dzień też nie ubieram się jakoś super sexy i kobieco, więc pewnie czułabym się za bardzo przebrana, a tak będzie naturalnie 😉

Dziewczyny - gdzie warto poszukać białych balerinek (okrągłe noski, wygodne "jak kapcie"😉 na niedużym obcasie? Buty dla panny młodej na zmianę. 
A ja znów z pytaniem... Ile orientacyjnie kosztuje fotograf na ślub i część wesela?
Dostałam właśnie ofertę cenową od fotografki i znów doznałam bolesnego szoku...  😲 Ale w ogóle nie mam porównania, więc może to normalna stawka...
Libella, my płacimy za foty od przygotowań w domu, przez błogosławieństwo, ślub, wesele orientacyjnie do 1.30 i plener plus zdjęcia z drona jak pogoda dopisze - 1900 zł  🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
27 lutego 2018 21:15
m2nika, to za darmo.
Libella, ja bym liczyła pewnie ze 2.5-6 tysi, w zależności od portfolio, czasu etc.
emptyline, zobacz te szyjemysukienki.pl, serio! Ja za swoją zapłaciłam... 1300zl 😎 i dziewczyny uszyly mi w niecałe 3 miesiące. Dodatkowo, bylam na diecie, wiec miały nie lada zadanie, bo co przymiarka to musiały zwężać 😉

Libella śliczna sukienka! Jak Ci się podoba to to będzie ta 😉 serca nie oszukasz 🙂

Co do DJ-ów, wspomniana tu Silna Grupa Wodzirejów czy jak im tam życzą sobie conajmniej 5tke... my szukaliśmy na weselezklasa.pl polecam 🙂

A na fotografa bierzcie abre lub breve 🙂
M2nika to wygląda na naprawdę dobrą ofertę !
Emptyline no właśnie, 2500 brzmi interesująco, ale 6000 to dla mnie kosmos  🤣

Mery to jest myśl, poszukam fotografa na Volcie! Tu jest przecież mega dużo zdolnych osób w tym temacie 🙂 napiszę do dziewczyn, dzięki 🙂
A co do sukienki, to postanowione, w piątek jadę zamawiać 🙂

Do Silnej Grupy Wodzirejow napisałam, no ale właśnie, oferta zdecydowanie przekroczyła nasz budżet 😉
Mam kilka ofert, które wyglądają ok, będę się musiała chyba spotkać i porozmawiać na żywo.
Warsaw wedding DJs i Dobry DJ z przesłanej oferty wyglądają spoko. Ktoś ich kojarzy?
Libella, z tych portfolio, które oglądałam i mi się podobały to 3500 do 6000.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 lutego 2018 06:31
Libella, mnie 6-ka nie dziwi ani trochę, akurat na to bym się pokusiła, jeśli macie taką możliwość, bo to jednak ogromna pamiątka. 2.500 zwykle wezmą osoby ze słabym warsztatem i obawiam się, że nie będziesz zadowolona, zwłaszcza jesli masz wesele w sali, ciemny Kościół czy Urząd. To musi być ktoś kto ma dobry sprzęt, kto umie operować światłem i zna się na obróbce. Na Twoim miejscu nie szykowałabym się jednak na mniej niż 4 tysiące, no może 3500 przy dobrych wiatrach.
mery, będę się do nich wybierała, ale z tego co rozmiawiałam to jednak ponad 2 tysie. Chyba koniec końców moja ciocia mi wszystko uszyje. Ciocia szyje cudnie, ale muszę jej przynieść materiał i to jest mój problem, bo ja się na tym nie znam ani ciuteczkę... 🙁
Libella, licz się z cenami rzędu 3-8 tys. w zależności od tego czy jest jeden czy dwóch fotografów i od formy w jakiej dostaniesz potem zdjęcia. Żeby porównać koszt samych materiałów to dołączana płyta ze zdjęciami to koszt dla fotografa ok. 20 zł a personalizowany pen nawet 100 zł. Ceny albumów wyklejanych wahają się od 200 do 800 zł. Inna jest cena za cały ślub z przygotowaniami a inna za uroczystość + obiad - cały dzień to nawet 16 h pracy, ta druga opcja to 4  h co też przekłada się na liczbę godzin poświęconych obróbce. Ściągnięcie fotografa z innego miasta też kosztuje więcej niż wybranie lokalnego.

Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłam 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
28 lutego 2018 08:49
abre, właśnie wydaje mi się, że często zapomina się o tym, że oprócz czasu spędzonego na samym fotografowaniu konieczna jest późniejsza obróbka, która zajmuje dużo czasu. No chyba, że ktoś nie wie z czym to się je i udaje fotografa i taki zwykle wezmie te 2-3. Tylko to nie są zdjęcia do powtórzenia, więc nie ma co oszczędzać. (powiedziałam ja, kiedy sama chyba wręczę sprzęt przyjacielowi, żeby foty robił :wysmiewa🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
28 lutego 2018 09:05
Ja płaciłam za fotografa 2999 zł (najbogatszy pakiet), a później dopłacałam jeszcze 500 zł za cały materiał. Zgadzam się z dziewczynami, że ci poniżej 3000 zł to mają bardzo słabe portfolio... Super fotografa miała Cricetidae, chyba niczego tak nie żałuję, jak tego, że go nie było u mnie 🙁
emptyline, mi też na ślubie kolega robił 😉 Dostałam RAWy i leżą gdzieś na dysku. Z tym, że my mieliśmy naprawdę sam ślub. Ale rozważamy kościelny, raczej taki slow wedding. I na tę chwilę nawet mam wybranego fotografa 😉 Choć nie mam pojęcia ile bierze 😉
emptyline, ja gdzieś tu wstawiałam moją sukienkę od Violi Piekut - sama kosztowała jakieś 3700 plus bolerko koronkowe i wyszło razem coś ok 4200-4100 (tzn tyle zapłaciła pierwsza właścicielka). Tylko u mnie dużo materiału ciężkiego.

Tak, jedną z rzeczy, które mnie zdziwiły podczas organizacji wesela to (zaraz po dziwnym zachowaniu niektórych ludzi 😉) CENY usług. Napisałam do jakiś filmowców i ich cen za 3 min filmik i jakieś 15 min dłuższy filmik to było 8000zł, za 60 min filmik już było 16500 zł... Odpisałam, żeby się chyba puknęli w głowę, ale wiem, że się nie pukną, bo ludzie i to spora grupa po prostu tyle płaci. U nas najdrożej wyszedł fotograf i zespół/dj, ale braliśmy też ślub w piątek, co było super opcją finansowo i organizacyjnie 🙂


profesjonalny teledysk do piosenki kosztuje ok 20 tys.... (statyści, rekwizyty itd) więc nie wiem za co 16.500zł????  😲 😲 😲
Uczciwa cena za cały dzień pracy na ślubie + potem montaż itd za film byłoby ok 5-6 tys

.... no chyba, ze wyceniałyście Polańskiego czy Spielberga...
emptyline   Big Milk Straciatella
28 lutego 2018 09:17
abre, u nas pewnie też tak będzie, ale akurat mamy 3-kę znajomych, którzy zdjęcia robią, amatorsko, ale fajnie więc jest szansa, że wyjdą fajne. Obrobię sobie też sama później. 🙂 Chyba, że znajdę kogoś sensownego w dobrej cenie, ale w Sztokholmie może być z tym problem. To znaczy, zwyczajnie nam budżetu nie starczy, więc zamiast wynając partacza z którego i tak nie będę zadowolona, wolę opcję znajomi + moja obróbka i fajniejszy wyjazd wakacyjne za oszczędzone kilka tysi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się