M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

yegua  jak przyjedzie to cykne, to jest wybrany moduł z serii Gala Colezzione Serena  🙂
Straszna kicha z tymi sofami. Byłam w brw, agacie, bodziu i jeszcze jakimś małym salonie a ostatecznie i tak wylądowałam w ikei. Jakość wszędzie podobna, a ceny w brw i agacie z kosmosu, jak na tak cholernie niewygodne sofy.
No ale mam. Jutro przyjedzie i w końcu bede mieć na czym usiąść w salonie  😍

Czy ktoś potrafi polecić z doświadczenia roślinę, która przeżyje w łazience bez okna? Faktycznie jest to możliwe? Bardzo by mi pasowało coś zielonego, ale światła brak 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 lutego 2018 14:58
Ramires, mi polecały dziewczyny zamiokulasa, podobno daje radę w wilgotnych, bezokiennych pomieszczeniach 😉
Epipremnum złociste, sansewieria, daracena wonna
Dzięki! Szkoda, że wszystkie poza zamiokulasem trujące dla kotów, a on troche wysoki do postawienia na blacie... ale cos wymyślę
Zawsze mozesz posmarować/spryskać roslinę środkiem przeciw ogryzaniu paznokci  😀iabeł:
Ja użyłam płynu Paluszek z apteki - jest na tyle płynny, że da rade uzyć go w spryskiwaczu.
Zero skutków ubocznych na roslinkach, jak wyschnie to go wogle nie widać i nie czuć (a maziałam grubą warstwę) i naprawdę wykręca ryja (oczywiście musiałam przetestować na sobie) 😂
Futrzasta zaraza zostawiła wreszcie w spokoju moje sukulenty.
Ramires, są też żarówki do doświetlania roślin.
Drodzy revoltowicze. Mam pytanie , posiada ktoś może kuchnie bez piekarnika??
Tylko sama płytę grzewczą, a pod płyta np szuflady??  A jak tak to pochwalicie się fotami??
aszhar, mam, ale mocno nietypowo, na szafce narożnej. Płytę mam gazową, żeliwne ruszta na szkle.
Ma to same zalety, oprócz sporej wady: w ten sposób piekarnik nie jest pod okapem 🙁. Warto rozważyć pochłaniacz zapachów albo drugi wyciąg nad piekarnikiem.
Jeśli piekarnika ma w ogóle nie być, to cokolwiek jest pod płytą to sam zysk.
Moja siostra ma szufladę ze sztućcami, szufladę na przybory kuchenne i pokrywki, i szufladę na mniejsze garnki.
Myśmy sami kombinowali układ, bo mamy butlę gazową i mam pod płytą wszystkie garnki.
Aszhar moja mama tak ma, jak u niej będę, to mogę zrobić fotę. Ale nie poleca. Pod płytą ma szufladę i wszystkie sztućce, które tam leżą, po gotowaniu są mega gorące. Nie wiem na ile to kwestia samej płyty, ale jest to dość wkurzające no i nie może tam trzymać nic wrażliwego na ciepło 😉
halo, Libella, bardzo dziękuje za odpowiedź.
Płyta ma być gazowa. Piekarnik to dla mnie zbędny element w kuchni ( i dokładnie szukam miejsca , bo powoli przestaje się mieścić ). Ubzdurały mi się szuflady, mąż twierdzi że lepsza będzie szafka.
Co do okapu, nie mam go wcale , otwieram tylko okno na czas cięższego gotowania.
aszhar, ja tak mam już w drugim mieszkaniu. W jednym piekarnika nie mam, w  drugim mam ale w słupku obok. Zawsze szuflady pod płytą. Mega rozwiązanie - wszystko pod ręką.
Też mam szuflady pod płytą gazową. Sprawdza się idealnie. I tak jak kiedyś mówiłam, że chcę dużo szafek i po co mi szuflady to teraz żałuję, że tych szuflad nie jest więcej, bo łatwiej w nich utrzymywać względny porządek.

Powiedzcie, wie ktoś, gdzie mogę zamówić rolety rzymskie... Tylko mają być miętowe i chociaż trochę zaciemniające  😵 Córka wymyśliła sobie na urodziny a tu nigdzie takiego koloru nie widzę  👀 Fajnie jakby mogli jakiś próbnik wysłać, bo ocenić na zdjęciu trochę trudno.
SzalonaBibi, ja bym ci poleciła dp-interiors.com . Świetne materiały i super wykonanie. Wysyłkowo też robią. Moja siostra ma od nich rolety rzymskie i są fantastyczne.
Ramires z teog co wiem zamioculcas też jest toksyczny dla kotów
Faktycznie, dzięki. No to jeszcze lepiej  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
01 marca 2018 07:44
aszhar, ja też mam płytę z szafkami pod, foty nie zrobię bo to w Wawie, ale wszystko hula, nie ma na co narzekać. Zresztą tak będę projektować też nasze mieszkanie, piekarnik zaraz nad podłogą to jest poroniony pomysł wg mnie. 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
01 marca 2018 09:09
aszhar - ja tak mam. Płytę gazową. Pod nią szuflady z przyprawami itp. Nic się nie nagrzewa. DLa mnie rozwiązanie idealne. Piekarniki mam szafkę dalej, na wysokości oczu.
moj tata ma kuchnie bez piekarnika, pod płyta szuflady, wszystko gra.
Czy tylko ja nie mogę od 2 miesięcy mieszkania po ludzku być urządzonym? mam wrażenie że stoimy w miejscu...

czy w jakiejś sieciowce kupię garderobę o głębokości ok 40 cm?
emptyline   Big Milk Straciatella
01 marca 2018 11:54
nerechta, w sensie szafę? W Ikei.
Dziewczyny czy któraś z Was ma może dobrą wyobraźnię przestrzenną i zmysł architekta? Będę miała remont i muszę urządzić mikro kuchnię w kawalerce i nie wiem jak się za to zabrać żeby była i funkcjonalna i ładna  😵
SzalonaBibi, ja bym ci poleciła dp-interiors.com . Świetne materiały i super wykonanie. Wysyłkowo też robią. Moja siostra ma od nich rolety rzymskie i są fantastyczne.


Dzięki, szkoda tylko, że zarysu oferty nie mają żadnej, nawet nie wiadomo o co pytać.


Czy tylko ja nie mogę od 2 miesięcy mieszkania po ludzku być urządzonym? mam wrażenie że stoimy w miejscu...


Pocieszy cię jak powiem, że nie tylko ty - my mieszkamy u siebie już pięć lat i końca nie widać. Połowa już do remontu a tu nie zrobione to, co miało być "od razu"  😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 marca 2018 13:14
olga96, możesz się odezwać na priv 😉
olga96, sporo tutaj osób z fajnymi pomysłami. Rzuć tutaj konkretami i będziemy myśleć 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 marca 2018 13:19
olga96, dawaj, ja nawet jestem architektem wnętrz. 🤣
SzalonaBibi, - musisz raczej poszukać firmy z Twojej okolicy. Ja np. z całego serducha mogę polecić Firmont, ale oni chyba działają w lubuskim tylko... a wybór mają super i obsługa bardzo na plus. Roletki to głównie mniejsze biznesy jednak, nie ogólnokrajowe firmy.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 marca 2018 13:39
Szalona dzieki, pociesza mimo wszystko...  🤣

nie o szafe mi chodzi, o zabudowe garderobiana - Ikea ma gl 60 i 35 a to za duzo i ciut za malo...  😜 Troche boje sie cen na wymiar, bo budzet juz zdecydowanie sie wyczerpal...
Dziękuje za taki odzew  :kwiatek:
Za ok 2 tyg odbieramy klucze  😍 porobię wtedy dokładne zdjęcia (rynek wtórny) i pomierzę ją i będę wdzięczna za każdy pomysł i radę  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 marca 2018 14:47
olga96, wrzucaj i będziemy myśleć wspólnie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się