Przepisy kulinarne

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 sierpnia 2017 12:32
Może dżem z żurawiny?  👀
Trochę mi się przypomniało, trochę pokombinowałem. W oryginale na spodzie był domowy dżem z fig, zastąpiłem kwaskowymi malinami mojej mamy, na to mascarpone utarte z orzechami włoskimi i tymiankiem. Jak dla typowego mięsożercy wyszło całkiem całkiem
Bischa   TAFC Polska :)
20 września 2017 15:04
Znacie jakieś fajne i smaczne sałatki z Tortellini? Sałatki w stylu jarzynowej odpadają, od dziecka nie cierpię sałatki jarzynowej, także na różne sposoby modyfikowanej.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 września 2017 18:35
Może TU coś znajdziesz np z szynką i suszonymi pomidorami albo curry z kurczakiem 😉
Odgrzebuje wątek.Co dziś robicie na Sylwestra? 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 grudnia 2017 12:33
andzia1 , P. robi dzisiaj na wieczór sushi  😀iabeł:

Ja robie takie roladki z tortilli z łososiem,twarożkiem i rukolą.I tak stwierdziłam,że zrobie takie łódeczki z batatow z sosem czosnkowym. 🤣 Dobre na domowke?Nie chciało mi się robić sałatki..
Ale dobre sushi mmm zjadłabym  🙂
Ja planuję wegepasztet, carpaccio z buraka z fetą i sałatkę z pieczonej marchewki z pęczakiem 🙂.
Wszystko względnie szybkie i "treściwe" 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
31 grudnia 2017 14:46
U nas sałatka jarzynowa, sałatka z tuńczyka i kukurydzy, tort kawowy.
Salatka z kasza jeczmienna, rukola, boczkiem, feta i burakiem pieczonym 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
31 grudnia 2017 17:06
Krewetki z czosnkiem i masłem duszone w białym winie, śliwki zapiekane w boczku, mozzarella z pomidorami i białe wino
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 grudnia 2017 17:07
Salatka z kasza jeczmienna, rukola, boczkiem, feta i burakiem pieczonym 🙂


Mogłabym prosić o przepis?
Wymienilam wszystkie skladniki 😀
po prosto wymieszac wszystko, kasza oczywiscie ugotowana a buraczki upieczone, boczek zesmazony na chrupko 🙂
ja podaje z sosem miodowo-musztardowym 🙂
Szukam fajnego przepisu na ciasto, które mogłabym wziąć ze sobą do pracy (czyli takie, które przetrwa podróż samochodem 😉. Fajnie, jakby nie było bardzo skomplikowane, bo nie mam za dużo doświadczenia z ciastami 🙂
Macie coś sprawdzonego?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 stycznia 2018 21:04
Faith - brzmi super. Chyba spróbuje, tylko kasze jęczmienna zamienię na pęczak.  Powiedz jak robisz sos ?
Łycha musztardy, łycha miodu, 3 łychy oliwy + ocet ryzowy/sok z cytryny do smaku + odrobina slodkiej papryki 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 stycznia 2018 19:06
faith, a jakie proporcje? Tj. na woreczek kaszy starczą 4 buraki?
Zalezy jakie duze i jak lubisz 😉
Serio, ja nie trzymam stalych proporcji, daje tyle ile mam ochote akurat albo ile mam na stanie 🙂
Kaszy lepiej mniej niz wiecej akurat i warto zeby sie dobrze ulezala w cieplym - glajdowata zepsuje wyglad salatki 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
06 stycznia 2018 07:52
Szukam fajnego przepisu na ciasto, które mogłabym wziąć ze sobą do pracy (czyli takie, które przetrwa podróż samochodem 😉. Fajnie, jakby nie było bardzo skomplikowane, bo nie mam za dużo doświadczenia z ciastami 🙂
Macie coś sprawdzonego?


Jeśli jest to jeszcze aktualne i ma to być ciacho do złapania w locie, to polecam ciasto amerykańskie, zwane również salcesonem:
http://ewawachowicz.pl/przepisy,383.html
Znam trochę inną wersję- bez miksowania- tylko mieszaną widelcem oraz zamiast gruszek daję orzechy włoskie. Z przepisu robiła babcia mojego męża i uważam, że... wychodzi takie samo 😉 Można zrobić tak jak w przepisie i dodać orzechy (ja tak robię- i często zamiast do keksówki to wrzucam do foremek i mam muffiny). Nie ma opcji, żeby ciasto nie wyszło!

I drugie, ale do którego zjedzenia potrzebny będzie talerzyk i łyżeczka. Powinno również stać w lodówce przynajmniej 48 godzin i po zastygnięciu lepiej też je przechowywać w lodówce:
https://www.kwestiasmaku.com/przepis/ciasto-chalwowe-bez-pieczenia
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 stycznia 2018 18:48
faith, sałatka zrobiła szał na rodzinnej imprezie  :kwiatek:
Na zdrowko! 🙂
Ja lubię gotować i często szukam ciekawych propozycji w sieci z przepisami.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 marca 2018 08:06
Czy ma ktoś dobry, sprawdzony przepis na naleśniki budyniowe ?
Piekł ktoś indyka w całości? Macie sprawdzony przepis? Czym to nadziać, i jak długo ma być w piecu? Zwykle robię w kawałkach a teraz nie chciało mi się porcjować i wrzuciłam do zamrażarki ze stwierdzeniem "będą goście na święta to się upiecze całego". No i teraz zaczęłam się zastanawiać, po czasie, jak to ugryźć. Podpowiedzcie coś.
Jakoś nie ufam niesprawdzonym internetowym przepisom - bywa różnie.
Bibi ja piekłam raz, takiego ok 5 kg. Kupiłam zamrożonego trzy dni pieczeniem, po ok 24 h był już rozmrożony. Nie kombinowałam z przyprawami, sól, pieprz czarny, zmielony, słodka papryka. Do środka włożyłam przeciętą główkę czosnku, a pod skórę na piersi wepchnęłam masło z czosnkiem. Wyszło pysznie i pachnąco 🙂 piekłam w rękawie XXL ponad trzy godziny w 180 st z termo. A, no i ok godzinę przed końcem rozcięłam rękaw i dołożyłam pociętą marchew, selera i pietruszkę, ale to zupełnie dowolna opcja 🙂
Salatka z kasza jeczmienna, rukola, boczkiem, feta i burakiem pieczonym 🙂

Faith będę robić Twoją sałatkę na święta🙂 Możesz podać mniej wiecej proporcje?Ciężko mi to uchwycić bo nigdy nie robilam nic podobnego..2-3 buraki starcza?ile fety,kaszy?Będę wdzięczna jak znajdziesz chwilkę  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 marca 2018 20:57
andzia1, ja robiłam kilka razy i zależnie od tego co chciałam osiągnąć to takie proporcje robiłam. Jak bardziej treściwa - więcej kaszy i buraków, jak bardziej zdrowo - więcej rukoli i buraków 🙂
Dokladnie 🙂 zależy też jakie buraki...
Ja kompletnie nie ogarniam proporcji 😉
Na ile osób ta salatka? Na 3-4 powinno wystarczyć z pół woreczka kaszy, że 2 średnie buraki, 2 garści rukoli. Fety to tez zależy od smaku, to wyrazisty składnik. Ja lubię bardzo wiec min 1/3 kostki o ile masz favite np 😉

Moja siostra ma takie cudne powiedzenie: kuchnia to nie apteka!
Wiec próbujcie i nie bójcie się proporcji!
Ok będę działać.O co chodzi..nie lubie jak coś zostaje i się marnuje a wyjeżdżam na święta wiec nie chcę kupować więcej niż potrzebuje  🙄 Ale będę próbować,dzięki  :kwiatek:
Bibi ja piekłam raz, takiego ok 5 kg. Kupiłam zamrożonego trzy dni pieczeniem, po ok 24 h był już rozmrożony. Nie kombinowałam z przyprawami, sól, pieprz czarny, zmielony, słodka papryka. Do środka włożyłam przeciętą główkę czosnku, a pod skórę na piersi wepchnęłam masło z czosnkiem. Wyszło pysznie i pachnąco 🙂 piekłam w rękawie XXL ponad trzy godziny w 180 st z termo. A, no i ok godzinę przed końcem rozcięłam rękaw i dołożyłam pociętą marchew, selera i pietruszkę, ale to zupełnie dowolna opcja 🙂


Dzięki wielkie  :kwiatek:
Rozumiem, że jak takiego zwierza zostawię w piecu i pójdę na spacer to będzie się grzecznie piekł, nie trzeba podlewać czy coś i nie wyschnie na wiór.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się