Aparacik - poprawa urody czy konieczość?

Siwa953 ja mam druty na górze i dole plus nakładka na górę no i odpukać nic się nie krzywi póki co, tzn. dwójki mam ciut inaczej ustawione jak za czasow noszenia aparatu ale to się zrobiło w dniu zdjęcia i od tamtej pory nic się nie dzieje a to już 1,5 roku 😉 ja strasznie obawiałam się, że wada mi wróci po zdjeciu aparatu i dokładnie wypytałam się co sie robi w takich przypadkach i orto mówiła, że wtedy robi się taką nakładkę jak ta retencyjna, tylko cieńszą czy coś takiego i ona podobno ma naprawic to co sie zepsuło, jakoś tak 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2016 16:00
Czy któraś z was miała montowane guziki od wewnętrznej strony? Wczoraj orto przykleiła mi guziki na dolnych 4 - maja służyć jako punkt startowy wyciągów, które idą od środka na dole na zewnątrz na gorze. Pal sześć te wyciągi, ale te guziki koszmarnie mnie męczą. Niby są tylko na 4 tygodnie, ale coś sie obawiam, ze przez ten miesiąc będę sie męczyć. Na razie ranią mi język plus cały czas mam wrażenie jakbym miała zaraz zwymiotować.

Jeśli przerabialyscie guziki to dało radę sie do nich przyzwyczaić?
Edytka, przyzwyczaisz się, chyba po tym aparacie to cokolwiek by mi nie włożyli do buzi to bym się przyzwyczaiła 😁 ale to zabrzmiało 😀 Chociaż wkurzało, ale i tak mniej niż łuk na podniebieniu, czasem tylko zahaczałam przy jedzeniu dość boleśnie o to. Wyciągi za to to masakra, najgorzej jak chciałam kichnąć czy ziewnąć to mi strzelały w każdą stronę... :/ Ale zęba pięknie wyciągnęło, jestem w szoku jak to działa!

A ja zdejmuję dół w tym tygodniu a górę w przyszłym miesiącu!  😍
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 stycznia 2016 14:09
Cricetidae dzięki. Jakkolwiek źle to nie zabrzmi, fajnie, że nie cierpię sama  😵

Mnie wyciągi nie ruszają jakoś bardzo, nigdy mi nie strzeliły, nie przeszkadzały. Z każdą zmianą ustawienia na początku było dziwnie, ale szło się przyzwyczaić. Te guziki to jednak inna para kaloszy. W ciągu dnia non stop muszę trzymać język przyklejony do podniebienia, bo inaczej się kaleczę. Mam ochotę wziąć jakieś obcęgi i oderwać te guziki 🙄  😁

Tak troszeczkę zazdroszczę, że Tobie już zdejmują aparat 😉
Edytka, a wyciągi masz tylko na noc czy na cały dzień? ja nosiłam bez przerwy, ale wiem, że większość ludzi ma na noc jedynie. Może wosk na to by coś pomógł, choć trochę?
Hehe też się 'cieszyłam', że nie jestem sama w tych niedogodnościach, poranione policzki czasami dawały się we znaki, ale czego się nie robi dla pięknych zębów 🙂 Ja ten aparat nawet polubiłam, ale też się nie mogę doczekać, aż mi go zdejmą 🙂 Ile jeszcze czasu Tobie zostało?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 stycznia 2016 08:16
Wyciągi cały czas - na noc mocniejsze, na dzień słabsze. Sporadycznie je zdejmuję jak mnie drażnią, więc w ciągu doby noszę je może 18-20 godzin.

Wosk próbowałam - nie trzyma się w tym miejscu, bo zbyt często uderzam językiem. Całe szczęście po 4 dniach minął mi odruch wymiotny, ale język dalej poraniony  😫

Ja swój apart dotychczas uwielbiałam i było mi totalnie obojętne kiedy mi go zdejmą. Te guziki zmieniły całą sytuację  🤣 Pierwotnie plan leczenia zakładał zdjęcie w grudniu 2015, teraz MOŻE na wiosnę  🙄 Zależy jak szybko dolny łuk zejdzie się z górnym - stąd coraz to gorsze kombinacje wyciągów.
Zdjęłam dół! 🙂 mam drucik od 3 do 3 i na razie jest mi dziwnie, też miałyście wrażenie 'dużych' dziąseł? Troche mi ostatnio krwawia i sa jakies takie rozrosniete, ale to podobno normalne, zobaczymy.
Za miesiac zegnam sie z górą, ale tu sie troche bardziej boję, bede miala oprocz przklejonego drucika aparat wyjmowany, ktoras z was tak ma? trzeba go nosic caly czas? czy naprawde jest taki upierdliwy przy jedzeniu i sepleni sie przez niego? Za duzo sie naczytalam w 'internetach' 😉
Jak z higiena przy tych klejonych drucikach, macie jakies wieksze problemy z ubytkami i próchnicą? Chyba sprawie sobie irygator, szkoda, ze tak późno 🙂
odkruszyło mi się trochę kleju przy druciku retencyjnym na górnej jedynce, tzn. jeszcze się trzyma ale chyba lepiej pójść do orto zanim zupełnie odpadnie, pierwszy raz mi sie to zdarza, a mam go już 1,5 roku. Jak to wygląda? Całkowicie usuwają stary klej czy na ten stary kładą nowy? Pytam bo na początku haczyłam dolnymi zębami bo miałam zbyt grubą warstwę kleju
Czy miał ktoś bądź znacie kogoś kto robił rezonans magnetyczny głowy z retainerem stałym?
Będę mieć retainer na dolnym łuku (wykonany głównie z białego złota) i muszę się wybrać na powyższe badanie.
Dzwonię po szpitalach, które obsługują rezonans i co szpital to opinia  🙄
jeden technik mówi że nie ma problemu, inny mówi że można ale obraz może być niewyraźny, jeszcze inny mówi "nie".

Ortodonta daje mi certyfikat i twierdzi, że nie powinno być problemu. Neurolog powiedział na początku, że raczej nie powinnam mieć a później już sam zwątpił.

Retainer będę nosić na stałe do końca życia prawdopodobnie, więc nie mogę go zdjąć do badania.  🙁
znajoma mojej koleżanki ściągała aparat, który chwile wcześniej zalożyła właśnie ze względu na rezonans ale jak to jest z samym drucikiem nie wiem  🤔
znajoma mojej koleżanki ściągała aparat, który chwile wcześniej zalożyła właśnie ze względu na rezonans ale jak to jest z samym drucikiem nie wiem  🤔


Tak, bo z całym aparatem z drutem itd się nie robi rezonansu. Można wejść jedynie z samymi zamkami, jeśli posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Drut zawiera w swym składzie nikiel w dosyć dużym stężeniu co jest przeciwwskazaniem.
A ja w marcu ściągam aparat i na tej samej wizycie od razu muszę założyć retainer, a w maju badanie.

I teraz nie wiem czy przetrzymać aparat i iść w tych samych zamkach czy mogę zrobić tak jak po kolei być powinno i iść z retainerem  🤔
Zdjęłam aparat z obu łuków, efekty są super 🙂 Jestem bardzo zadowolona i mam pytanie, jak długo ortodonta kazał wam nosić ten zdejmowany aparat przez cały dzień? Mi powiedziała, że przez pół roku mam tak nosić, już się do niego przyzwyczaiłam, ale czasem chciałabym go zdjąć na kilka godzin 😉 Jak było u was? Mam tez oba łuki podklejone od wewnątrz.
I zalecił aparat wyjmowany?
Mówił dlaczego?
Sama miałam wybór, ale nigdy dwóch rzeczy naraz.
Masz jakąś wadę zgryzu?
Nie, miałam wysunietą jedynkę do przodu i powiedziała, że sam drucik może nie dać rady i trzeba ten ząb też ograniczyć od przodu. Docelowo mam z tym aparatem tylko spać. Wolę mieć obie te rzeczy niż potem martwić się powracającą wadą. Aparat mam tylko. Na górę, druty podklejone na obu łukach 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 maja 2016 17:22
Mi w czwartek po 2 latach i 2 dniach leczenia zdjęli aparat 😀 Mam drucik na dół i górę (jeszcze mi z nim dziwnie; język dopiero się przyzwyczaja) plus wyjmowany aparat na noc (na razie pobudki są koszmarem, wtedy najbardziej czuję, że mam coś w buzi).

Troszkę tęsknię za aparatem  😁 A tak poza tym to hiper super i w ogóle  😅

Zdjęcie aparatu uznałam za najlepszy prezent na świecie, a drucik w ogóle mi nie przeszkadzał. Noszę go już ponad 2 lata.
Ja miałam odwrotnie... kochałam aparat i zdejmowałam go jak za karę. Do dzisiaj tęsknię  😎
Edytka, ja ten wyjmowany na razie mam nosić cały czas, po 3 miesiącach zdejmuje na kilka godzin dziennie i potem jak go zakładam to czuję opór 😉 fajnie się uśmiechnąć pełną gębą, nie? 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 maja 2016 22:24
Cricetidae ja i z aparatem duuuużo się szczerzyłam (a w czasach przed aparatem w ogóle)  😀 strasznie lubiłam swój aparat, mimo że pod koniec wkurzały mi wyciągi. w sumie mogłabym go jeszcze nosić  😁

Jesteś w stanie mówić w wyjmowanym aparacie?  😲 Może to kwestia budowy, ale ja w swoim nie mam jakiejkolwiek możliwości komunikacji.
(moje wyglądają mniej więcej tak tylko ten drucik z przodu jest zrobiony z przezroczystego tworzywa, więc jak się uśmiecham, to w sumie go nie widać)
Mam identyczny (sam górny łuk musze nosic) mówię w nim tak jak bez (rodzina nie odróżnia, wiec chyba jest nieźle), jedynie seplenie chwilę jak go włoże po dłuższej niż godzina przerwie. Moja orto powiedziała, że jeszcze nie widziała, żeby się ktoś tak szybko przystosowal, ale ja się zawzielam i nauczyłam w tym mówić 😉 Moja wada polegała na tym, że górna jedynka była wysunieta do przodu i nie chcemy z orto, żeby mi to wróciło, a sam drucik z tyłu może sobie nie poradzić z tymi siłami zębowymi 😉 Mojej kolezance identyczna wada wróciła po kilku latach noszenia najpierw tylko na noc, potem co drugi dzień na noc, zresztą myślę, że zęby potrzebują kilku miesięcy na odtworzenie więzozrostów, docelowo za te kilka miesięcy też mam go nosić tylko na noc.
Ja też się uśmiechałam, ale jak miałam pewność że nic mi się tam nie zawieruszylo, więc czyszczenie zębów ukradkiem opanowałam do perfekcji 🙂 mimo wszystko jednak bez niego czuje się dużo bardziej komfortowo. I teraz wiem, że ten aparat to była super decyzja, mam zdrowe zęby, usunięte zatrzymane ósemki, regularnie zdejmowany kamień i są jakieś bielsze chyba 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 maja 2016 20:01
O, z ostatnim zdaniem zgadzam się w 100%!

Podziwiam, bo ja nawet z samą górą wypluwam z siebie zdania w jakimiś afrykańskim narzeczu  👍
nosze drucik retencyjny prawie 2 lata i ostatnio bylam na podlejeniu bo na jednym zębie od dołu druta klej tak jakby się starł, zlizał i jest goły, tzn. trzyma się jeszcze no ale to pewnie już nie tak dobrze i tłumaczyłam o co mi chodzi a ona dowaliła mi kleju w zupełnie innym miejscu tak, że mam sklejoną jedynkę z dwójką i klej wylał się przodem  😵 bylam na drugi dzień to poprawić to usunęła mi ciutke tego kleju, bo przesadzam itp itd. bla bla bla. Miał ktoś tak? Kurde nie może tak zostać, raz, że wyglądam jakbym cos między zebami miła, dwa że przeszkadza mi to bo żeby są sklejone ze sobą a trzy klej żółknie i tak to będzie wyglądało za jakiś czas  🤔
W naszych czasach wiele dziewczyn zwraca uwagę na piękny wygląd, ale czasem stwierdzam, że to moda
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
02 kwietnia 2019 11:40
Dzwoniłam do dwóch ortodontów w mieście bliżej rodziców i byłam w szoku terminami pierwszej wizyty. U jednego zapisy na 2020r., a u drugiego lista oczekujących- ponad 50 osób  🙄
Ze względu na częste przeprowadzki mam problem z wyborem miejscowości do robienia zębów...
Za 2 dni zakładam aparat, od razu oba łuki.
Macie jakieś sprawdzone posiłki na te pierwsze dni? 😀
aaga84, ja jadłam normalnie 😉
aaga Ja leciałam na smoothie i zupach-krem przez pierwsze kilka dni bo przy gryzieniu miałam wrażenie, że mi zęby zaraz powypadają.
Ja jadłam ryż z sosem pieczeniowym. 🤣
Sa tu posiadaczki drucika retencyjnego? Tego po wewnetrzej stronie zebow?  😉 czy ktorejs z Was zrobila sie pod nim próchnica?  🤔
Absolutnie nie. Drucik musiałam wymienić, zgryzłam klej i jeden koniec niebezpiecznie wisiał, więc mam pełen obraz sytuacji. Po 5/6 lata bez próchnicy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się