paznokcie, żele, tipsy

efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2018 09:25
smarcik tak jak mówię płytkę miałam TRAGICZNĄ, normalnie papier i fakt bolało, ale efekt był super i absolutnie nic złego się nie stało  :kwiatek:
Dziewczyny pomóżcie żółtodziobowi 🙂 Czy hybryda musi być malowana w kilku warstwach? Podoba mi sie jak paznokcie są pomalowane cienka warstwa lakieru (zwykłego) a hybryda tak niefajnie pogrubia płytkę. Da się inaczej?

I czy trzeba matowić wierzch płytki przed nałożeniem?
Kraja, hybrydy musisz nałożyć tyle warstw, żeby zadowoliło Cię krycie (zależnie od lakieru, 1,2 albo nawet 3), do tego baza i potem topcoat. Szczerze mówiąc to nawet jak nakładałam w sumie te 5 warstw (przy słabszym lakierze) to grubość całości nie rzucała się w oczy 🙂. Słyszałam o specyfikach, które są bazą, lakierem i topem w jednym więc automatycznie warstw jest mniej ale nigdy ich nie używałam.
Co do matowienia płytki to zdania są podzielone. Ja matowiłam do tej pory, teraz mam przerwę bo paznokcie mocno mi się osłabiły.
Są takie lakiery hybrydowe, które potrafią pokryć ładnie paznokieć już 1 warstwą. Robię pazury u kosmetyczki już kilka lat i sama widzę, że jeden kolor, który sobie wybieram trzeba kłaść 3 razy by nie było prześwitów, a inny kładziemy tylko 1 warstwę i jest ok. Są też takie które nie wymagają nawierzchniowego topa na koniec.
Co do bazy pod lakier hybrydowy, to jednak bez bazy chyba nigdy mi nie robiły. ( ale fakt, że ja mam ciągle akryl, więc może to się jakoś różni od gołej płytki jeśli chodzi o traktowanie bazą)
tunrida, a jaka firma ma takie mocno kryjące? Czy to zalezy tylko od marki czy tez od koloru?
no właśnie w obrębie tej samej firmy są różnie kryjące kolory. Najprościej to chyba byłoby iść do jakiegoś salonu, który ma duuużo lakierów, zrobić sobie tam raz te paznokcie i wybierając kolor wypytać " a które kryją tylko 1 raz?" wybrać odcienie które się podobają, zapisać i sobie kupić
Mogę podpytać moją manikiurzystkę bo to dobra znajoma, jeśli naprawdę ci zależy, ale na razie mam zrobione i dopiero za 2 tygodnie będę u niej.
Albo pójść do salonu i zrobić każdy paznokieć innym kolorem  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
emptyline   Big Milk Straciatella
21 lutego 2018 18:55
Neonail ma kilka takich, że można z powodzeniem kłaść jedną warstwę, np. Pegasus. Zwykle ciemne są mocniej kryjące.
Możecie polecić jakiś pilniczek ratunkowy? Szukam czegoś, co zmieści się w portfelu, nie z metalu żeby nie było problemów na lotnisku.
Kraja, jak mam kilka lakierów jednej firmy to jedne kryją super a inne beznadziejnie więc tak jak dziewczyny piszą, nie ma reguły.
abre, a nie możesz kupić drewnianego cienkiego i złamać go na pół? Ja tak zrobiłam.

Ja też na razie zdjełam żele, paznokcie jak papier i pierwsza hybryda moment odpadła. Teraz mam drugi raz położoną, staram się dbać chociaż u mnie w pracy o to ciężko. Kosmetyczka mówiła żeby nakładać na skórki i paznokcie od strony macierzy odżywkę, zaczęłam stosować plus jakieś preparaty od wewnątrz. Biotebal podobno najlepszy.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2018 07:51
Moje paznokcie po wczorajszym zdjęciu żelu wyglądają bardzo dobrze  😍 Choć oczywiście dla mnie są brzydkie, bo spiłowane do samiutkiej skóry.

ALE - moja kosmetyczka powiedziała, że choćbym się ze****a z żalu i chciała zakładać cokolwiek - żel, hybrydę - to MINIMUM 1,5 miesiąca i że nie założy mi wcześniej choćby nie wiem co. Dostałam też olejek i krem do smarowania, i przykaz żeby na nie chuchać i dmuchać, ciągle smarować odżywką i olejami, oraz nosić ze sobą pilniczek i nie dawać odrosnąć choćby kawałeczek. No i żadnych lakierów. Dziewczyna jest mega kompetentna, skończyła studia z wizażu, ciągle się dokształca, no i oprócz paznokci robi makijaże na planach filmowych kilku znanych nam produkcji telewizyjnych, więc w sumie jej ufam i bardzo polecam  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lutego 2018 08:23
abre, szklany pilniczek przechodzi na lotnisku, sprawdzone w ten weekend 😉
Na paznokcie najlepsze jest wcieranie olejków w skórki i paznokcie :kwiatek: nawet zwykły kokosowy 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
23 lutego 2018 06:36
Libeerte, kokosowy ratuje mi ostatnio życie, moje paznokcie i skórki przez pracę dosłowanie umarły. Pojawiła mi się onycholiza i tak się teraz będę pewnie z tym gównem borykać dopkóki pracy nie zmienię. Czy coś jeszcze z domowych sposóbów może mi pomóc w tej sytuacji? Sprawdzone, nie jest to grzybica etc, a urazy mechaniczne i alergiczne...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 lutego 2018 07:55
Odnośnie olejków - ja dostałam takie serum: https://www.indigo-nails.com/pl/serum-z-olejkiem-jojoba/p-19739949 jeszcze nie wiem jak z właściwościami, bo za krótko używam, ale ma super aplikator  👀

Plus używam tego: https://www.indigo-nails.com/pl/indigolicious-shea-elixir/p-19740873 i bardzo fajnie zmiękcza i natłuszcza, a do tego obłędnie pachnie  😜


Śmieszne jest to, że nigdy nie zwracałam uwagi na paznokcie, a teraz nawet sprawia mi przyjemność używanie tych wszystkich kosmetyków  😁
Podobno najlepszy jest olejek z jojoby 🙂
Kupiłam ostatnio Extra Base z NeoNail z nadzieją, że utwardzi moje łamiące się paznokcie 😀 Zobaczymy 😀
U mnie się sprawdziła, ale strasznie ciężko schodzi.
Już mi się kończy i teraz kupiłam nową witaminową z CZ. Zobaczmy jak ta się będzie sprawować.
U mnie się sprawdziła, ale strasznie ciężko schodzi.
Już mi się kończy i teraz kupiłam nową witaminową z CZ. Zobaczmy jak ta się będzie sprawować.


Po kwietniowej wypłacie chyba zainwestuję we frezarkę, bo męczy mnie aceton...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 marca 2018 18:43
To używaj pilniczka.
Za dużo zabawy 😉 Mam dość po spiłowaniu topu.
Noooo frezarka to cudowny wynalazek!  😍
efeemeryda   no fate but what we make.
02 marca 2018 07:38
ja mam frezarkę z ali, tania była, a do domowego użytku rewelacja.
Chociaż fakt, że ja raczej nie ściągam do zera, tylko top i kolor  😉
efeemeryda, możesz polecić jakiegoś sprzedawcę/ masz moze link?
efeemeryda   no fate but what we make.
02 marca 2018 11:30
Ja chciałabym taką z osobną "stacją" i małą rączką 😀
AliExpress cos nie chce mi działać, nie mogę zaktualizować adresu 🙁
Ale! Kupiłam właśnie mała frezarkę w biedronce 🙂 malutka, na baterie. Właśnie testuje 🙂
Libeerte, ja mam taką malutką z Biedry właśnie i nadaje się najwyżej do ściągnięcia wierzchniej warstwy...
Fakt, jakaś silna nie jest, ale bardziej pomaga mi przy kształtowaniu żelu. I tak nigdy nie ściągam całości, tylko uzupełniam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się