Ochraniacze

tuch, a te wszystkie ujeżdżeniowe hkm dance czy harry;s horse gp? Nie są najtańsze, ale spełniają wymagania i trzymają się spoko.
Mam swoje (tylko przody) 2,5 roku już i serio je ciuram non stop, bo to w sumie moje jedyne czarne ochraniacze. Teren, skoki, wodę, wszystko zaliczyły, koń był kuty na przody. Mają trochę rysek i zaczynają się przecierać na tym neoprenie na pęcinie na szwie. Nawet im robiłam fotki w lato, ale yyy zapomniałam wysłać 😂 Ja mam chyba hkm.
https://imgur.com/a/g1CFj
A to nie jest tak, że to "prawo", że musisz mieć świstek w postaci paragonu aby coś zareklamować to to jest taki trochę wymysł.
I właśnie wystarczy się powołać na datę/kwotę i swoje dane (mówię o sprzedaży online)- bo to są właśnie dowody zakupu.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
28 lutego 2018 15:45
abbigail, ja mam te pro maxy na swoim małopolaku i tyram je od maja zeszłego roku- nic się z nimi nie dzieje po za tym, że trochę się poprzecierały od wewnątrz no ale od tego są 🙂 Zupełnie nic mi się nie zsuwa... powiedziałabym, że może to jakaś wadliwa partia... mam trochę rzeczy z BR'a i nigdy nie narzekałam na ich jakość...

Miskaa, myślę, że jak grzecznie przyjdziesz pokażesz ochraniacze (tylko oczywiście wyczyść je wcześniej 😉 ) i będziesz miała ze sobą wydrukowane potwierdzenie zapłaty kartą to spokojnie powinni przyjąć tę reklamację. Nie ruszałabym od razu z grubej rury, w ostateczności jak się będą upierać przy paragonie to wyjaśnij im, że ustawa mówi o dowodzie zakupu, którym nie musi być paragon, wystarczy potwierdzenie zapłaty kartą, a nawet świadek (!), który był z Tobą w tedy w sklepie- sklep się nie będzie rzucał na pewno, bo prawo mocno chroni teraz konsumentów i nikt nie będzie ryzykował 😉 A co do ochraniaczy no to tak jak pisałam abbigail, mnie się nic z nimi nie dzieje... a mam ten standardowy model Pro Max granatowe 🙂
Racjonalna nie no nie będę robić afery bo to nie wina sklepu  🤣 Ja właśnie też mam standardowy model i to tylko z tyłami mi się tak dzieje. Wydaje mi się, że tak jak pisałam trafiła mi się jakaś starsza partia. Bo przody kupiłam od quanty jakiś miesiąc później i nic się z nimi nie dzieje. Aż specjalnie zrobiłam foty, jak na razie są brudne bo jutro będę je ogarniać.

Ten ochraniacz jest według mnie w opłakanym stanie.. Dwa rozdarcia, na środku wytarty kolor (a Norek jakoś bardzo tymi tyłami nie ociera..)

Nie zapinam ich jakoś super ekstra mocno, żeby przy zapięciu miało puścić  🤔

Drugi ochraniacz nie ma aż takiej tragedii, jeszcze... Ale tak czy siak na środku wytarł się kolor i już pojawiło się jedno pęknięcie.

A to już w ogóle hit  😤
Miskaa, nie wiem, w którym sklepie kupowałaś, ale faktycznie w trakcie produkcji tych BR miał problem z wykonawcą i poszła do sklepów taka lipna partia. Wymienią ją bez problemu. Ja bym przesłała na Twoim miejscu fotki do sklepu.
Ja kupowałam w Animalii, wymiana bez problemu, tyle że dostałam tak samo beznadziejny i trefny egzemplarz. Zrobiło się z nimi dokładnie to samo co z poprzednimi tylko w jeszcze szybszym tempie 🙁
quantanamera z Hidalgo w Krakowie, to były jedne jedyne jakie mieli. Akurat w Krakowie mieszkam to jutro spróbuję coś zdziałać, oby się udało  💃
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
01 marca 2018 13:57
Faktycznie wygląda jak jakaś felerna partia, myślę, ze bez problemu powinni coś zadziałać 🙂
Jakieś opinie o Harry's Horse "Flextrainer"? Wyszukiwarka mi nie za bardzo coś wypluła. Ewentualnie inne wrapy z futrem nie za miliony monet, dostępne w bieli lub brązie?
keirashara ja kojarzę, że u mnie w stajni dużo osób ma HKM Comfort (135zł) i zachwalają. Ja natomiast mam BUSSE St. Georges (150zł) i są w porządku, kupiłam używane i dalej fajnie się sprawują. Muszę wreszcie dokupić tyły (niestety dziewczyna miała komplet złożony tylko z M..)

BUSSE na koniu
Miskaa, - hkm-y mi się mało futrzate wydawały na zdjęciach katalogowych (w sensie, mało wystającego misia, a chciałabym takie bardziej "puchate" wizualnie). Te busse wyglądają ciekawie 🙂 To jest ala skórka czy materiał? A jak rozmiarówka, wysokie są? Mam krótkonogiego konia i przez to odpadły wszystkie sztywne ochraniacze 🙄
Miliony monet to chodziło mi, że raczej mattes 600zł para odpada 🤣 Czy tam one 130 czy 150 kosztują to już jeden grzyb.
keirashara To jest ala skóra, później mogę zrobić jakieś lepsze zdjęcia/pomierzyć je jak zabiorę ze stajni  😀 Mój nosi fulle (wzrost jakies koło 163cm) i tutaj Mki na przody są jak najbardziej okej natomiast na tył nie da rady zapiąć.
Z takich droższych to wiem że BR Pro Mesh (260zł) są fajne tylko, że tutaj występują jedynie czarne lub białe 😕 Znajoma kupiła w zeszłe wakacje i jest zachwycona.
Właśnie się na nimi (Pro Meshami) zastanawiam tylko pytanie na ile one są wszechstronne? Czy jak zamierzam raz na miesiąc skoczyć jakieś  😂 50 cm to lepiej jednak wziąć Mutlisporty?
Miskaa, - dziurki odpadają, bo będę z nich godzinę kwarc trzepać 😁 Mój to ślązak, więc nosi tylko te uczciwe fulle, ale myślę, że komplet L/XL da radę. Super, że to jest skórka, bo właśnie z gładkich powierzchni najłatwiej pozbyć się przyklejonego kwarcu 🙂 Dziękuję bardzo!
To i tak mają być ochraniacze "na okazje" głównie, na codzień mam skorupki veredusa po prostu, bo najłatwiejsze w pielęgnacji i jak się zdecyduje coś małego skoczyć (lub mój koń znowu sobie ubzdura, że drągi i cavaletti się skacze) to nie mam stresu, tak samo jak wpadnę w błoto w terenie 🙂
jędza one są ujeżdżeniowe, skakać możesz ale nic Ci one nie dadzą  😜 powiem szczerze, że dla mnie bardziej wszechstronne są zwyczajne Pro Maxy. Nawet mimo złego doświadczenia z tą jedną partią nie zamierzam rezygnować i zastanawiam się nad zakupem jakiegoś innego kolorku bo są naprawdę fajne
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 marca 2018 13:39
Jakieś opinie o Harry's Horse "Flextrainer"? Wyszukiwarka mi nie za bardzo coś wypluła. Ewentualnie inne wrapy z futrem nie za miliony monet, dostępne w bieli lub brązie?

Hansbo event teddy
lusia722, - nie widzę ich właśnie w Polsce do dostania 🙁 Chyba, że znasz jakiś magiczny sklep, którego google mi nie wypluł, bo mi się trafiły tylko szwedzkie i niemieckie, w których ani słowa nie rozumiem :/
Kupiłam komplet schokomelek ujeżdzeniowych - zdam relację wkrótce.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 marca 2018 20:34
Keirashara kurczę by w jednym sklepie, ale strona nie istnieje 🙁
Zapytam na fb
keirashara absolutnie nie kupuj tych z Harry's Horse! Miałam kalosze od tych ochraniaczy, materiał jest tekturowy - po pierwszym użyciu kalosze pogniotły się jak karton, kolor jest chyba tylko psiknięty sprayem - po 2 jeździe zaczęły wychodzić białe place (podkład), rzepy tragedia - rozpinały się podczas jazdy/lonży, a "futerko" jest prawie że plastikowe. Przypuszczam że te ochraniacze są z tego samego materiału i zdecydowanie odradzam. Można dołożyć jakieś 50 zł do kompletu i kupić coś na prawdę fajnego typu Horze Memphis (M i L dopinają mi się również na ślązaka) lub "pluszaki" z Eskadrona (tulipan wstawiała zdjęcia), też pasują mi na ślązaka.
Ja ostatnio kupiłam dla mojej kobyły ochraniacze Fair Play Cadence, jak chodzi to stawia nogi blisko siebie i zaczepia i cały czas słychać charakterystyczne ocieranie. Ciekawa jestem ile wytrzymają, ktoś może posiada i ma ochotę podzielić się jak się sprawują?
Wigorrr, - dzięki za opinie :kwiatek: W takim razie odpuszczę je sobie.
Chwilowo najbardziej na tak jestem dla busse, bo hansbo raczej nie osiągalne w PL. Eskadron nie ma moich kolorów - ani ciemnego brązu, ani bieli 🙁 Horze też nie ma brązu i ma żółte futro w białych, wydaje mi się, że będzie się gryzło, przy karym koniu z odmianami, biało-czarnym ogłowiu, no i czapraki na zawody też mam z lamówkami kolorowymi w większości... boje się, że za dużo kolorów wejdzie  🙄 Nie miała baba problemu, okuła se konia.
Paulina01, - nie mam, ale widziałam je na żywo i za nic bym nie kupiła, bo wyglądały jak niezbyt udany diy. Krzywe szwy, niedoróbki... ja tam im długiego życia nie wróżę, ale mogę się mylić 😉
Wigorrr, - dzięki za opinie :kwiatek: W takim razie odpuszczę je sobie.
Chwilowo najbardziej na tak jestem dla busse, bo hansbo raczej nie osiągalne w PL. Eskadron nie ma moich kolorów - ani ciemnego brązu, ani bieli 🙁 Horze też nie ma brązu i ma żółte futro w białych, wydaje mi się, że będzie się gryzło, przy karym koniu z odmianami, biało-czarnym ogłowiu, no i czapraki na zawody też mam z lamówkami kolorowymi w większości... boje się, że za dużo kolorów wejdzie  🙄 Nie miała baba problemu, okuła se konia.
Paulina01, - nie mam, ale widziałam je na żywo i za nic bym nie kupiła, bo wyglądały jak niezbyt udany diy. Krzywe szwy, niedoróbki... ja tam im długiego życia nie wróżę, ale mogę się mylić 😉


A to dziwne, moje nie mają takich ''ubytków''. 😉 Ale zobaczymy ile posłużą, kupiłam do ciurania na promocji 😀
Paulina01, - o, to może jakieś felerne widziałam 😉
Paulina01 Ja kupiłam swoje jakieś 2-3 miesiące temu, używane raz w tygodniu na piachu, jak na razie jeszcze nic się z nimi nie dzieje. Żadnych ''ubytków'' też nie mają  🙂
keirashara , potwierdzam opinię co do Harrys Horse - po pierwszej jeździe (a raczej spacerze do lasu!) porysowane, zdarty wierzchni kolor, futerko jest marne i przy końcach od dołu zanika w oczach. Do rzepów nic nie mam, ale całe ochraniacze po jednym założeniu wyglądały jak używane miesiącami. Nigdy więcej 😀
Moje ochraniacze Harry's Horse (tyły bodajże) po pierwszym użyciu wystrzępiły się i poprzecierały  😲  Byłam ogromnie zdziwiona przy zdejmowaniu....bo wyglądały jakby użyte były co najmniej 10x ...
Stanęło na busse 😉 Przynajmniej jeśli chodzi o brąz. Z białymi się waham między busse/horze memphis/nowym eskadronem, przy czym busse ma białe futro w białej wersji co mocno "gada" na ich korzyść. Zobaczę chyba jak się brązy sprawdzą.
Jeśli chodzi o super oddychające i w ogóle czadowe ochraniacze, to mój aktualny numer jeden to Equilibrium Tri-Zone All Sports. Mam białe i czarne i obok Climatroli są na moje potrzebny naprawdę najlepsze. Przy padokowaniu nie gotują nóg - będą idealna na upały.





Czarne są w bardzo dobrej rozmiarówce z dużym wyborem, bo niestety białe (to jeden minus) tylko M i L.





Jeżdżę je w każdych warunkach, puszczam na padok w błocie, już nawet prałam w pralce, jak dotąd świetnie. Aż żal, że nie ma więcej kolorów 😉
http://quantanamera.com/equilibrium-tri-zone-all-sports-boots-totalnie-powietrzne-ochraniacze/
quantanamera, ale one sa jakkolwiek wzmocnione? Czy to tylko taki kawałek neoprenu?  a raczej siateczki neoprenowej 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się