ciąża, wyźrebienie, źrebak

zabeczka17 no w końcu!  😀 gratulację! i również czekam na zdjęcia 🙂
galopada_ cudne maluchy, ogierek niezły "paker"  💘
To kto teraz? asiaj[b]?, kasiasikora[/b]?  🏇
Zabeczka17 - gratulacje z niecierpliwością czekam na zdjęcia  😍 😍
galopada - boski ten chłopak! Może spotkamy się w takim razie w Strzegomiu 😀

Moja kobyłka już kilka dni po terminie sobie szczęśliwie spaceruje po padoku i ani myśli rodzić  🙇 może to ciepło ją trochę pogoni. U nas dzisiaj na słonku +7 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 marca 2018 14:51
🏇
ufff.. opiszę później sytuację.
Przyszłam odpocząć, zostawiam ich samych, później pójdę ogarnąć czy mamy smółkę.

Laski dziękuje za wsparcie  😅 :kwiatek:
Słodki maluszek, życzę zdrówka 🙂
Uffff... zdrówka 🙂
Tą dziurę to specjalnie do podglądania wyrżnęliście?  😂
Sprytne hihihih
UFFF!!!

Gratulacje! 💃 💃 Zdrówka dla malucha i mamy!
PumCass   zachowaj zimną krew!
06 marca 2018 16:40
No w końcu!  😀 gratulacje! Niech się zdrowo chowa  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 marca 2018 17:11
DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ZA WSPARCIE  :kwiatek: :kwiatek:

Uff jestem już. Wróciłam  😜 Szalone kilka godzin, pełne emocji.

Byłam dzisiaj na badaniach a w domu dopiero  o 11😲0. Sprawdzam- ok siarę widać z daleka, koń żre z kucem ładnie sianko.Nie przeszkadzam.
Godz. 13.00 wchodzę do stodoły i widok jak na wcześniejszym zdjęciu. Źrebak paruje, trzęsie się z zimna.
Widzę kątem oka łożysko, kobyła leży 2 m dalej i kucyka podchodzącego do małego. Nagle Iskra drze mordę, a mi przesuwa się życie przed oczami na zasadzie- był kucyk i go nie ma.
Jestem pewna, że pobiłam rekord w sprincie i praktycznie na kopach wygoniłam shetlanda ze stodoły.
😉
No i  urodził się mały włochaty pająk, długo wyczekiwany. Kobyła jak zaczarowana dopuściła nas do niego w bez zbędnego ,,ale". Kiedy mały po 40 min. prób wstawania ,zaczął się ponownie trząść, a mama przykrywać go sianem- szybka akcja nie ma, że boli. Wstał z nasza pomocą. Potem kolejne 30 min. ganiał w kółko za cycem. Kiedy zrezygnowany znowu opadł z sił,  chwilę odczekaliśmy i wkroczyliśmy z pomocą. Czyli podnoszenie ( małż) i głaskanie kobyły ( ja- masowanie, drapanie), aby spokojnie stała. 
Kiedy młody się dopadł  pod brzuch biedny nie wiedział co ma ssać. Padło na kolano.
No ale po chwili siary napiliśmy się razem :P w sensie stałam z drugiej strony i pomagałam w zaczepieniu sutka  😁 😂
Po godzinie kiedy wróciłam cwaniak stanął obok mnie i się wypróżnił. Niewiele brakowało, a by trafił na moje buty :P Doił tez kobyłę jak szalony.
Poobserwowałam jeszcze z boku, dorzuciłam słomy siana, wody. Zrobiłam mini zaporę, aby nie wyleciał póki co na dwór. Młody zaliczył  drzemkę, klacz też odpoczywała.
Odkaziłam mu brzuchal  i zostawiłam samych. Niech nabierają sił. Obydwoje czują moim zdaniem bardzo dobrze.Kobyła jest świetną mamą i  teraz to już jej zostawiam pole do popisu 😉

W tym miejscu pragnę podziękować forumowej  blucha/i była cały czas dostępna na telefonie i mogłam w razie czego konsultować z nią sprawy. Za co dziękuję jej ogromnie !  :kwiatek:

Tą dziurę to specjalnie do podglądania wyrżnęliście?  😂
Sprytne hihihih


Dlatego mówiłam od początku - nie robiłam z kobyłą niczego, czego nie znała od wielu wielu lat na co dzień 😉 Kiedy spała na piasku na placu czy w boksie, ja zawsze siedziałam obok niej albo się kładłam 🙂 A codziennie obserwowałam ich przez dziurę.


Nie macie pojęcia jak się cieszę  😍 . Pierwszy raz udało mi się zachować zimną krew i byłam pewna swoich działań-  a zaznaczam, że nie mam doświadczenia kompletnie jeśli chodzi o porody. Bałam się strasznie, ze coś pójdzie nie tak. Bałam się o kobyłę- ma 10 lat i w dodatku pierworódka- o źrebaka- po ostatnich przykrych wydarzeniach w mojej rodzinie ten strach nie był nieuzasadniony.. Teraz mogę spokojnie wracać do swojego życia.

[quote author=galopada_ link=topic=57.msg2763804#msg2763804 date=1520340590]
zabeczka17 nareszcie 😉 po jakim ogierze?
[/quote]

Limit  o. West (Werther), m. Lipka, - daje świetne źrebaki  no i miodzio charakter  😍
No wreszcie! mówiłam, że będzie chłopak! 😀 Gratulacje! niech się zdrowo chowa!
desire   Druhu nieoceniony...
06 marca 2018 18:03
zabeczka17,  😅 😅 gratulacje, cudny źrebol!!  🏇
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 marca 2018 19:27
Jeny jak ja sie ciesze to nie macie pojęcia 😉 mogłabym patrzeć na niego godzinami. Łasi sie do mnie, Iskra daje go głaskać.  😍 warto bylo czekac na takiego bombla 🙂
zabeczka17 - i w końcu można się wyspać porządnie 😀
żabeczka gratulacje;-) Weź napisz jakiś poradnik jak przetrwać to czekanie😉 U nas jeszcze miesiąc a ja się już stresuje 🙇
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 marca 2018 20:34
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Weź napisz jakiś poradnik jak przetrwać to czekanie😉

Tylko spokoj moze nas uratowac 😉
Spotkalo mnie szczęście w tym czekaniu. Trzeba przyznać, że jakbym miala przechodzic ten proces od ,,zaplecza,, to chyba bym umarla.
to która teraz następna w kolejce?  👀
zabeczka17, gratki! Zrobiło się cieplej i wysyp żrebakow 😉 U nas w stajni w poniedziałek rano, u znajomej wieczorem albo w nocy (nie pamiętam), dziś u Ciebie. Wszystko przenoszone, mrozy... 🙂
zabeczka17  Śliczny maluch, gratulacje! Niech się zdrowo chowa 🙂
żabeczka gratulacje  😅 Niech się zdrowo chowa 🙂
Żabeczka, nie boisz się o tą taśmę? Przyczep może coś łatwo zrywalnego, cienkiego 😉
Jak kuc? 😉
zabeczka17, uff! Gratulacje i niech się zdrowo chowa! :kwiatek:

Ej, co ja będę śledzić teraz? 😀iabeł: 😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 marca 2018 05:15
Żabeczka, nie boisz się o tą taśmę? Przyczep może coś łatwo zrywalnego, cienkiego 😉
Jak kuc? 😉



Masz na mysli kokarde? Juz jej nie ma 🙂 ona nie byla nawet wiazana.
Kuc ma sie ok, twardy gościu. Zamknięty w boksie ale ma cieplo sucho siana i wody do oporu. Przed nami pierwszy dzien 🙂 trzymac kciuki 😉


Dziękuję kolejny raz za wsparcie 🙂 :kwiatek:
zabeczka Gratuluję ślicznego malucha !! Dużo zdrówka !  😍 😅 
Żabeczka poranna kawa już nie będzie smakować tak samo... ale... ogromne gratulacje ! 😅  😍
Kto następny 🤣 ? My termin na 13 marca, jest ktoś z nami ? 💃

zabeczka17 tak bardzo zazdroszczę  😍, my czekamy, spacerujemy i myziolimy się ile wlezie  🤣
saganek   shit happens
07 marca 2018 07:43
No, my później, bo 9 kwietnia. Kto wcześniej oprócz kasiasikora?? Zdawać relację, bo to uzależnia... 😜
No, my później, bo 9 kwietnia. Kto wcześniej oprócz kasiasikora?? Zdawać relację, bo to uzależnia... 😜


Jak moja pójdzie w ślady Iskry to i do twojego terminu  dotrzymamy  😜
galopada_   małoPolskie ;)
07 marca 2018 07:53
19 marca, 22 kwietnia, 5 czerwca, 15 czerwca i 10 sierpnia 😉
No wreszcie!
Najbardziej wyczekiwany źrebak ReVolty.  😜
Gratulacje! Bądź zdrowy pajączku!  :kwiatek:
zabeczka17,  super! Takie czekanie może wykończyć   🙂 .

U mnie termin na 5 kwietnia  i 8 kwietnia  😉 wymiana nabierają powoli.  Już się nie mogę doczekać a tu miesiąc do terminu i pewnie 2 do porodów  🤔wirek:  🥂  😵  🏇
saganek   shit happens
07 marca 2018 09:23
Gacek u nas nie ma zmian co do wymion... Czy treściwe już zmniejszyłaś czy nie? Bo się zastanawiam czy zejść z obecnej ilości...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się