ciąża, wyźrebienie, źrebak

Kto następny 🤣 ? My termin na 13 marca, jest ktoś z nami ? 💃

zabeczka17 tak bardzo zazdroszczę  😍, my czekamy, spacerujemy i myziolimy się ile wlezie  🤣


Moja już po terminie za chwilę będzie tydzień i dalej cisza. Wykańcza mnie to nocne pilnowanie  😉 także jestem z wami i trzymam kciuki.

Zabeczka dużo kciuków!! Trzymajcie się dzielnie !!!
saganek   shit happens
08 marca 2018 07:33
asiaj, czyżby następny ogierek po małym zabeczki? Co ile wstajesz??
Zalatwiamy transport na klinike 😕 zator nie ruszyl sie nawrt o mm


Trzymajcie się!!!! musi być dobrze, da radę młody. Wszyscy tu jesteśmy myślami z Wami !!! :kwiatek:

[quote author=kasiasikora link=topic=57.msg2763969#msg2763969 date=1520408183]
Kto następny 🤣 ? My termin na 13 marca, jest ktoś z nami ? 💃

zabeczka17 tak bardzo zazdroszczę  😍, my czekamy, spacerujemy i myziolimy się ile wlezie  🤣


Moja już po terminie za chwilę będzie tydzień i dalej cisza. Wykańcza mnie to nocne pilnowanie  😉 także jestem z wami i trzymam kciuki.
[/quote]


Ja wstaję już od prawie dwóch tygodni 😵, budzik nastawiony co godzinę i zerkam w kamerkę, najgorszy problem od kilku dni kobyła w ogóle się nie kładzie, usypia na stojąco, budzi się w momencie gdy traci równowagę. Mam nadzieję, że urodzi w terminie, jest jej strasznie ciężko, ograniczyłam treściwe do minimum i czekamy 😵 

Edytuj posty!

Louisa to ipaligo podajesz każdemu źrebakowi czy tylko po komplikacjach?


Każdemu, to tylko witaminy a mam pewność że na starcie źrebak ma wszystko co mógł
zabeczka17, kciuki są , dawaj znać jak młody  :przytul:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2018 08:26
zabeczka, bidulek. Trzymam kciuki
Saganek - przestawilam tryb życia na nocny i od 2 tygodni nie śpię do około 2 (zależy ile wytrzymam 🙂 ). Podgląd na kompie mam cały czas więc zerkam co mare min. Potem budzę się co pół godziny do 6 rano.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 marca 2018 08:31
Poki co nie dzwonie tam, jestem jeszcze w pracy, czekam na busa do domu. Nie wiem czy bukmanka juz zajechala, ale procz meza jest wet obecny podczas pakowania.
Walczyliśmy wczoraj dzielnie. Iskra jest przecudowna kobyłką pozwolila na wszystko. Zrebaka oceniam na stan dobry. Wczoraj od rana dzieciaka pilnowal moj tata. Do mojego powrotu bylo ok. O 16😲0 źrebię zaczelo sie klasc, tarzac i trzasc. Sciagnelam weta a w międzyczasie dostal biovetalgin w dupe i to go uratowalo. Byl w takim stanie ze kladl sie na plecach i odpływał. Nie mogl utrzymac sie na nozkach aby cyca possac. Jak lek zadzialal to zaczal doic i doil do rana. Sikal. Ale kupy nic nie ruszylo.

Zrobie wszysyko aby uratowac konskie dziecie bo śmierci drugiego dziecka to ja nie przezyje
zabeczka17 musi być dobrze

Tak mi przyszło do głowy, bo kiedyś też miałam podobną krytyczną sytuację i wetka kazała masować brzuszek po rozkurczowych i lewatywach. Źrebak już nie miał siły sam "działać" i faktycznie jak mała leżała a ja masowałam delikatnie brzuszek kupki zaczęły same wyjeżdżać. Może spytaj weta co on na to, u nas podziałało, a źrebak nie miał już siły. Miało być tak że trochę wody z czymś tam już nie pamiętam w zadek i masażyk i tak do skutku. Tylko u mnie była to dużo świeższa sprawa.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 marca 2018 08:51
Masowany byl pol nocy
[quote author=Julita link=topic=57.msg2764269#msg2764269 date=1520467944]

Louisa to ipaligo podajesz każdemu źrebakowi czy tylko po komplikacjach?


Każdemu, to tylko witaminy a mam pewność że na starcie źrebak ma wszystko co mógł
[/quote]

A możesz podkinkowac i tak łopatologicznie wytłumaczyć dokładnie podajesz i kiedy?
Dlaczego wet nie założył sondy?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 marca 2018 09:12
Bo stan zrebaka tego nie wymagal,  takie uslyszalam stwierdzenie. On chodzi ssie, sika, odpoczywa, sam wstaje i jest komunikatywny. Wczesniej o 16 ledwo dyszal. Po biovetalginie byla znaczaca poprawa zachowania, ale bez efektu ktory oczekiwalismy
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 marca 2018 09:13
zabeczka17 bardzo mocno trzymam kciuki za malucha!

Też podczytywałam stale wątek w oczekiwaniu na Twojego źrebaka i kurcze... musi być dobrze!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 marca 2018 09:18
Wyjechali, blagam o kciuki !!!
zabeczka17, są mega kciuki!!!
zabeczka17, trzymam mocno kciuki! Musi być dobrze!
Zabeczka17 - trzymam kciuki z całych sił !!!!!!
Kochana kciuki są!!

Dziś w nocy znajomy przysnął na pół godziny, kobyłka położyła się zadem do ściany i przy wyźrebieniu udusiła źrebaka!  A niby to "tylko" hodowla.. ehh.. przykro.

Zabeczka trzymaj się musi być dobrze!
Wyjechali, blagam o kciuki !!!


z całych sił zaciśnięte
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2018 09:26
Kciukasy są! :kwiatek: Może klacz z nim za mało biegała? Ja "miałam" taki przypadek na praktykach, klacz starsza, stateczna matrona, nie w głowie jej było latanie dzień po porodzie i jej źrebaki się przytykały często. Ja jednego wyciągałam, ale masztalerze mówili, że pilnują jej co roku. Maluch się zatkał, płyny, parafina i z przodu i z tyłu, masowanie i "ganianie" pół nocy, ale się udało. Mam nadzieję, że tu też się uda :kwiatek:
Są mocno kciuki, będzie dobrze! Musi!!! To tylko tak, żebyś się potem jeszcze bardziej cieszyła dzieciakiem... No i nie będzie cię mógł już niczym wkurzyć choćby nie wiem jaki łobuz wyrósł. Trzymaj się mocno.
Żabeczka, przesyłam tonę wsparcia!!! Będzie dobrze! :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
[quote author=Julita link=topic=57.msg2764269#msg2764269 date=1520467944]

Louisa to ipaligo podajesz każdemu źrebakowi czy tylko po komplikacjach?


Każdemu, to tylko witaminy a mam pewność że na starcie źrebak ma wszystko co mógł
[/quote]

Drogie to Ipaligo :O  Equina ma analogiczny preparat w niewiele wyższej cenie za 12 dawek (a nie 3). Ipaligo pewnie dlatego drogie, bo pakowane stricte pod źrebięta, czyli produkt wyspecjalizowany...

A możecie polecić jakiś preparat z immunoglobulinami, w razie gdy źrebię nie napije się siary? Lub wypije zbyt mało?

Tez trzymam kciuki za malucha!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 marca 2018 11:39
Własnie źrebak się odkorkował jak wchodził w Klinice do boksu.
Do niedzieli dwójka zostaje na obserwacje.
Dziękuję Wam wszystkim za dobre słowo i trzymanie kciuków. :kwiatek:
Własnie ryczę ciężkimi łzami , ze szczęścia.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2018 11:42
zabeczka17, kamień z serca  😅
Super wiadomość!!
zabeczka17, kolejne wielkie UFF! Myślę, że cała re-volta odetchnęła teraz z wielką ulgą! 🙂
Oj tak odetchnęłam. A już się tak bardzo bałam!
Zdrówka dla maluszka, Dużo dużo, dużo!!  😅
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 marca 2018 11:46
Q..rwa  my więcej szczęścia, jak rozumu mamy.

Dziękuję wszystkim za wsparcie otuchę i dobre słowa :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się