Ogłowia

Gillian to jak już będziesz robić fotkę wodzy to strzelisz też potylicy? Na zdjęciu nie wygląda na jakąś szalenie profilowaną, a ja bym chciała dosyć mocno wyciętą  :kwiatek:
Fokusowa też mam ogłowie KaWal i faktycznie potylica nie jest jakoś bardzo wycięta, tak delikatnie na uszy 
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 marca 2018 10:44
Fokusowa takie bardzo wycięte to D’yon the difference, Horka robi podróbę 🙂
No i Stubben Freedom
Gillian   four letter word
06 marca 2018 11:14
dzisiaj będę w stajni to opstrykam 🙂
opstrykałam, ale fotki nie chcą się załadować  🤔

Dwa treningi za mną, w tym małe skoki. Jest super. Koń jest bardziej czuły na rękę, aż trochę za bardzo. Jestem przyzwyczajona, że skrócenie musi być wyraźne, a teraz wystarczy zamknięcie ręki i jest odpowiedź. No i fajnie 🙂
Zapewne pytanie głupie, ale czy znalazłaby się jakaś dobra duszyczka która jest w stanie pożyczyć Micklema full na dosłownie tydzień? Oczywiście opłacę kaucję, koszty wysyłki itp, a jak ktoś miałby w Krakowie to już w ogóle byłoby cudownie. Boli mnie myśl kupna ogłowia za 400zł tylko po to żeby się przekonać, że to jednak nie to.  🤔
Miskaa dokładnie o to samo chciałam zapytać, tylko ja poszukuję w okolicach Trójmiasta, ktoś coś może?  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 marca 2018 16:47
Można w wypożyczalni
Miskaa, a gdzie można kupić micklema za 400??
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 marca 2018 17:26
Miskaa, a gdzie można kupić micklema za 400??

Pewnie chodzi o ogłowie anatomiczne KaWal, które jest chyba kopią Rambo Micklem.
lusia722 no powiem szczerze że 700zl jako kaucję nie mam.. 400-500 góra, właśnie liczyłam że ktoś ma z kawal  🙁
Znając mojego konia i jego wieczne "nie" na wszelkie w jakikolwiek sposób ograniczające go paski spróbowałam tego anatomicznego ogłowia z nadzieją, że może mu będzie pasować. Cóż... tak wściekłego dawno go nie widziałam. Pojęcia nie mam dlaczego, ale był tak dosadnie na nie, że chciałam w trakcie jazdy wrócić do stajni zmienić ogłowie.
Moon   #kulistyzajebisty
09 marca 2018 09:50
Klami, o, ciekawe. Ale miałaś to z mocno cofniętą potylicą, tak?
Klami, a jakie testowałaś?
Gillian   four letter word
09 marca 2018 17:50
Klami,  mało światowy ten Twój koń, Winderen mu nie pasuje, anatomiczne ogłowie nie pasuje... widocznie jest minimalistą 🙂
Czesc i czolem 🙂 zmagam sie ze zmiana sprzetu na braz. Przegladam sklepy internetowe w poszukiwaniu fajnego oglowia koniecznie w kolorze jasnego brazu/rudym. Z miekkiej skorki, z ciekawym naczolkiem. Moze mi ktos cos fajnego polecic? 🙂
Gillian   four letter word
10 marca 2018 10:57
Kawal 🙂
hania0162 BR  😍
BR
Dzieki! Zaraz przejrze oferte 🙂
Tyle było zachwytów nad Waldhausenem Rosé, a czy ktoś w końcu je kupił? Jeśli tak, to jak wypada rozmiarówka? :kwiatek:
Które firmy produkują ogłowia ze szwedem zwężanym po bokach,  najchętniej mały Cob
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 marca 2018 20:47
Epikea Passier
Epikea sd design oprócz tego mają też super profilowaną potylicę. Moim zdaniem rozmiarowo nie wypadają duże. Z tym, że nie ma u nas w sklepach, trzeba by ściągnąć z zagranicznego.
Słuchajcie - nie mogę dojść do ładu z rozmiarówką (HKM).
Mój poprzedni koń, (który ma głowę jak wiaderko) - wchodził w cob'a. Owszem naczółek opadający robił się słabiej opadający ale wszystko leżało cacy.
Teraz mam kobyłę z długą głową i kupiłam fula (takie samo ogłowie ) i:
- góra jest super - potylica i naczółek  no ideolo... ale
- za długie paski pozostałe wszystkie
- a już paskiem od nachrapnika to bym mogła tego konia dwukrotnie normalnie owinąć.

... czy tylko ja mam jakieś takie niewymiarowe konie czy może definitywnie w inną markę powinnam celować? 🤔wirek:
Tyle było zachwytów nad Waldhausenem Rosé, a czy ktoś w końcu je kupił? Jeśli tak, to jak wypada rozmiarówka? :kwiatek:


Ja mam 😉 Na żywo wygląda bardzo ładnie, szczególnie naczółek ma śliczny:











Rozmiarówka jest raczej typowa, plus dla WH, że wreszcie robi duże naczółki (fulle mają 42-43 cm, a u większości firm 40 cm). Skóra jest bardzo w porządku - ok, to nie jest jakość BR czy ANKY, ale jest naprawdę solidna, nie chłonie potu i brudu i nie rozpada się w użytkowaniu (sama mam dla kobyły WH Oxforda, niby takie treningowe ogłowie, ale nawet czepionaty z nią poleciał) 😉 Na kolejny plus miękkie podszycia. Jak za tę cenę naprawdę spoko.
quantanamera, przepadłam 😍
Orzeszkowa, naprawdę ładne, szczególnie na ciemnych koniach wygląda fantastycznie. Wieczorem podrzucę jeszcze zdjęcie koloru sprzączek - różowe złoto jest cudne 🙂
Moon, xxagaxx, najbardziej klasycznego z anatomicznych. Micklema Sport, czy jakoś tak. Potylica dziwna, ale nie ta mocno cofnięta + dziwna konstrukcja nachrapniko-podgardla. Nie wiem czy kiedykolwiek widziałam tego mojego gagatka aż tak wściekłego i zniesmaczonego jednocześnie. Już się pogodziłam, że najlepszy jest na niemal luźno zapiętym meksykanie i nie raz nie dwa coś tam sobie mieli tą paszczą, ale nie wpływa to na jego jezdność, więc skoro my skoczki a nie pingwiny, to strona wizualna nadmiernego poruszania paszczą nie przeszkadza. No, ale chciałam spróbować, czy może jednak mu tak reklamowane wszem i i wobec anatomiczne przypasuje i w końcu zamknie tą paszczę do końca. No, ale zdecydowanie nie. 😉

Gillian, wieśniak no... wieśniak po prostu. Nie czuje mody i nowoczesności.
Zamówiłam ogłowie anatomiczne KaWal, jak to się mówi raz kozie śmierć  😜 Jakość fajna, bez konia full wydaje się być ogromny (mam nadzieję, że mój niewymiarowy kuń jakoś się pomieści), na duży plus wodze. Jedyne co mnie boli to naczółek, mogłam wziąć tylko ten co na zdjęciu a z moim izabelem obawiam się że sie zleje  🙁 Wrzucam zdjęcia dla ciekawskich wodzy, potylicy i poglądowego zdjęcia całego ogłowia.


Nie koniecznie musi się zlać. Ja miałam złoty naczółek i było ok, tylko widać było bardziej czarne podszycie i się odcinał.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się