kącik skoków

Z tego co mówili to jest to najlepsze podłoże jakie tylko można kupić bo się go nie polewa, a ono się nie pyli wcale, jednak ponoć jak przyjechało było źle przechowywane czyli leżało na dworze. Nasiąknęło wilgocią i wodą, z tego też powodu na rozprężalni jest taki smród od tego podłoża.

Podłoże na zewnątrz jest bardzo fajne, super trybuna zadaszona ( chyba nikt takiej nie ma).

Strasznie szkoda, bo miejsce jest topowe: każdy ma blisko, z restauracji można ogladać konkursy, hala jest ciepła i super piwko z miejscowego browaru.
No super że nie trzeba podlewać, ale może jest tego podłoża za mała warstwa, plus jak ktoś jedzie parkur słychac takie dudnienie jak koń galopuje bo pod spodem jest beton.
U mnie w stajni jak wymieniali podłoże na kwarc, to pod kwacem jest taka folia by sie nie mieszał z piachem, a w innej wcześniejszej stajni co trzymałam konia to pod kwarcem na hali sa maty gumowe.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 grudnia 2017 21:36
Wrzucam tutaj - bo niespecjalnie mam pomysł, gdzie taką informację uzyskać. Poszukuje fotografa, który w trakcie najbliższych zawodów w Lesznie będzie robił na miejscu zdjęcia 🙂
Widział gdzies ktoś takie coś:

Perlica,  https://shop.antares-sellier.com/en/757-precision-rubber-reins-with-elastic.html

Jak mamy jakiś sklep w Polsce co ściąga Antaresa to pewnie bedzie w stanie załatwić 😀
vissenna   Turecki niewolnik
02 lutego 2018 16:30
Albo kupić dużo tańsze z Horze:  😉
[[a]]https://www.horze.eu/reins/horze-reins-parts%2C-soft/10544.html[[a]]
http://www.ebay.co.uk/itm/Horze-Rein-Flexi-Aid-Soft-Elasticated-Rein-Attachments-Training-Aid-/162724264594
vissenna, woooww jaka rożnica 😀
vissenna   Turecki niewolnik
02 lutego 2018 23:15
Jest jeszcze Carl Hester Fantastic Elastic Dressage Rein.
Ale chyba nie do dostania w Polsce.

A te Horze da się od ręki kupić tu: https://www.tundra.pl/horze-reins-parts-soft-czarny-27502.html
vissenna, dzięki, chyba sobie takie sprawię na skoki na mojego 9 latka, bo free jump trochę mi ciężko go przytrzymać tak się jakoś rozbrykał , a może to będzie lepsze , bo da kontrolę a w razie czego w skoku jak coś wymyślę to się nie będzie wkurzał....
Mam pare stojaków, zwykłych, metalowych, z kwadratowej, ocynkowanej rury, kupionych gdzieś kiedyś (nie samoróbki). Dziurki na kłódki są pojedynczo gwintowane, nie te jakby podwójne, długie, standardowo co 5 cm. Jakie kłódki będą do nich pasowały?
Takie, które się wsuwa od góry stojaka i mają gwint pasujący do dziurki.
oł yeah, czyli gwinty nie są standaryzowane? Dzięki, tak właśnie myślałam, że te niby niegubiące się 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
07 lutego 2018 20:09
Dawno mnie tu nie było, moja młoda zrobiła spory progres 🙂 Przypomnę, że to 6-letnia klacz rasy małopolskiej.
Filmik z ostatniego treningu:
eterowa, fajne z niej konisko 😀 ale ona chyba malutka nie?
vissenna   Turecki niewolnik
07 lutego 2018 20:22
eterowa fajny turbokucyk!  😉

Ja dobrze widzę, że macie krzyż na hali?  🤔 Zajeżdża się tam dzikie mustangi?  🤣
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
07 lutego 2018 20:23
xxagaxx, wyższa od Etera o 4 cm, 166 cm 😉 Ale że ona w długich liniach no i ja dosyć wysoka (173 cm) to takie wrażenie sprawia 🙂
visenna  🤣 🤣 🤣 nasza stajnia należy do Archidiecezji Katowickiej, stajnia leży na terenie Domu Rekolekcyjnego, stąd ten krzyż 😁
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
13 lutego 2018 09:52
Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi dlaczego ten koń skacze na wypinaczach?
https://www.facebook.com/pakulahorses/videos/223860318160701/?hc_ref=ARSVPF6wftXnY8ychOQ4T1e9FUvjSDYa981vG7QEz-FXVPR9YmiTVDusgQRS-Up_pEE&fref=nf

Do czego to ma służyć?
Słaba jakość filmu, a to nie jest przypadkiem czarna wodza przypięta do boków?
Generalnie koń chowający się i ściągający do dołu więc wypinacze dużo by tu nic nie dały, skoki małe czasami treningowo się używa czarnej wodzy do korekcji pewnych aspektów technicznych. Ciężko tez osadzić po tak krótkim filmiku co jeżdżący chciał uzyskać podczas jazdy.
Moon   #kulistyzajebisty
13 lutego 2018 10:08
Moim zdaniem to jest czarna, a nie wypinacze. Nie wiem kto to, ale jeździec nie wygląda na takiego, który nie wiedziałby co robi. *

* Co nie znaczy, że pochwalam skakanie na czarnej, wypinaczach czy innych gumach.
Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi dlaczego ten koń skacze na wypinaczach?
https://www.facebook.com/pakulahorses/videos/223860318160701/?hc_ref=ARSVPF6wftXnY8ychOQ4T1e9FUvjSDYa981vG7QEz-FXVPR9YmiTVDusgQRS-Up_pEE&fref=nf

Do czego to ma służyć?

Tak jak dziewczyny napisały, czarna przypięta do boku. Czarna na niskich przeszkodach plus wolne tempo najazdu mogą pomóc zrozumieć koniowi, że może wyjść kłębem do góry. Bardzo często zawodnicy skaczą w domu na czarnej.
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
13 lutego 2018 15:24
dzięki dziewczyny, człowiek uczy się całe życie. :kwiatek:
Pewnie wyskoczę trochę jak Filip z Konopii, ale pytałam w innym wątku i cisza, a tutaj jest większy ruch. 😉

Poszukuję trenera skokowego, który w swojej pracy stawia na solidne podstawy ujeżdżeniowe, chętnie dzieli się wiedzą i potrafi to robić. Nie interesuje mnie skakanie wagonów dla samego skakania wagonów, a bardziej fajna praca w harmonii i rozluźnieniu, podczas której pojawi się coś do skoczenia. Chciałabym lepiej usiąść, otrzymać wskazówki jak pracować między treningami i cieszyć się fajną jazdą na koniu, który czerpie radość z naszej pracy. 

Stacjonujemy niedaleko Aromeru. Jeżeli możecie polecić kogoś sprawdzonego...  👀
Hej ,czy ktoś z mazowieckiego wybiera się na zawody do Salio w terminie 7-8.04?? szukam transportu do Łodzi i chętnie się podłączę jeśli jakiś skoczek się wybiera i ma wolne miejsce :kwiatek:
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 marca 2018 19:05
vissenna, dzięki, chyba sobie takie sprawię na skoki na mojego 9 latka, bo free jump trochę mi ciężko go przytrzymać tak się jakoś rozbrykał , a może to będzie lepsze , bo da kontrolę a w razie czego w skoku jak coś wymyślę to się nie będzie wkurzał....


I jak kupilas moze? Jest efekt?
domiwa, pożyczyłam horze, ale nie próbowałam na razie , bo coś mu się stało i przestał być tak wrażliwy w pysku i nie użyłam póki co. Jak będzie potrzeba to założę i sprawdzę,ale na razie to bym się zabiła.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 marca 2018 20:21
O kurcze no widzisz🙂 zastanawiam sie nad zakupem , lubie troche za mocno przytrzymac tam gdzie nie powinnam. Kobyla od razu odbija i nie fajnie sie to konczy.
domiwa, on miał przerwę więc teraz tak kozakuje, chwila i będę tego używać na pewno  😂 to mega wrażliwy koń...
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 marca 2018 16:36
Skleciłam filmik z 10 ćwiczeniami gimnastycznymi, może się komuś przyda 😉
10 gymnastics exercises - horse jumping training:
Eterowa
Fajny film. Pewnie bede wracała do niego 🙂
Swoja droga, Ruda jes koniem ktory spieszy stad taka ilosc gimnastyki?
Eterowa  z kim trenujesz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się