Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lutego 2018 09:41
Ślub a studniówka to jednak trochę inna sytuacja. No ale nie widziałam zdjęć, więc nie mi to oceniać :kwiatek: w 2 tygodnie mógł je całkiem zgrabnie ogarnąć. Szkoda, że się tak nadzialas 🙁
Mi kiedyś odpowiedziano, ze zdjęcia ślubne to jedno i te można poprawić, wyretuszować, usunąć coś z tła a weselne czy z imprezy to zupełnie inna sprawa. Mają oddawać emocje a nie być stylizowane, tak więc tych się nie obrabia (to było forum fotograficzne i kilku forumowiczów włączyło się w dyskusję)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lutego 2018 16:48
obrobić trzeba każde. Może chodziło bardziej o ingerencję w PS'ie. zdjęcie powinno mieć ostrość w odpowiednim miejscu, być przejrzyste i dobrze skadrowane. reportaż jest trudną sprawą.
O maaamoo jak nie TU dawno nie było  🤬
Nie wiem czy ktos mnie jeszcze pamięta  🤔 😡
Wrzucam trochę swojego misz-maszu 😀
Mile widziane porady, opinie 😉
KLIK
KLIK
KLIK
KLIK
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14034924_1801526696730316_1372805300572758482_n.jpg?oh=fab480713c386fbfaa48b10dd1062ee5&oe=5B0AD77D[/img]
KLIK
KLIK
KLIK
 Ogromne zdjęcia
Ja teraz za tydzień będę robić studniówkę, biorę po znajomości 400zł. Zależy im na zdjęciach z poloneza, oraz potem jakieś w parach i kilka przy tańcu, zaproponowano mi 2 godziny pracy, ale zobaczę jak będzie to może dłużej zostanę. Studniówka mała, max 50 osób z towarzyszącymi i 15 nauczycieli 🙂


Za to dziś robiłam pierwszy raz zdjęcia w przedszkolu na balu karnawałowym.... wszystkie grupy. Grupowe, indywidualne, w parach. Największa grupa 2-3 latki... połowa płakała "ja chcę do mamy" brrrrr
To jest taka masakra, że po 2,5 godzinach pracy po przyjeździe do domu spałam 3 godziny 😀
Sala do zdjęć tragedia, zielone rażące ściany, zielony dywan i wielkie ich tło z granatowej płachty z napisem "Bal karnawałowy 2018" i maski poprzyklejane, nie było od czego światło odbijać...
obrobić trzeba każde. Może chodziło bardziej o ingerencję w PS'ie. zdjęcie powinno mieć ostrość w odpowiednim miejscu, być przejrzyste i dobrze skadrowane. reportaż jest trudną sprawą.

Chodzilo o małą ingerencję w PS 😉 typu tłusta paszka 😉
Zdjęcia ogólnie były fajne, ale fajnie by było, aby fotograf poprawił przed wywołaniem taki szczegół, aby bohaterka zdjęć była zadowolona z jedynych takich zdjęć przez całe życie 😉 roboty tam było niewiele 😉 a mocno raziło
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lutego 2018 12:22
a to tak, nie zrozumiałam, masz rację całkowitą  :kwiatek:
My ze studniówki od fotografa dostaliśmy wszystkie zdjęcia czarno-białe, zamazane, bardzo "artystycznie" kadrowane.  😵 tylko grupowe były w kolorze. Na szczęście jeden z nauczycieli robił hobbystycznie zdjęcia i nam je udostępnił
Dziewczyny, czy jak mam ustawione, że z karty automatycznie zdjęcia importują się do Lightrooma, to jednocześnie zapisują się gdzieś na dysku też? Czy dopiero przy exporcie, jak wybieram gdzie je zapisać, a tak to wcześniej są tylko w Lightroomie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 marca 2018 05:31
popatrz w ustawienia, ja nie mam automatycznie, ale przy imporcie z karty do Lightrooma, nie zapisywały się na dysku 😉

robiłam testową sesję z nową modelką  💘




A ja dumnam! Wytypowano moją pracę na wystwę sztuki w Buenos Aires!  😜
Buyaka, gratulacje!! Możesz pokazać? Nie wiem czy regulamin wystawy pozewala na to ale pewnie wszyscy będą chcieli zobaczyć  😎
Pokaze z pewnoscia! Tylko jak wtoce wieczorem do domu, bo wlasnie jade na kolejne zdjecia, tym razem dla argentynskiej kawalerii  😁
Alez pozytywnego kopa dostalam o poranku!  💃
Buyaka, pokaz też ta argentyńska kawalerie  😜
O to zdjęcie wybrano 😉



Chciałam w jednym poście od razu wrzucić kilka kawalerii, ale ni dy rydy.
Szlag mnie trafia, bo coś mi lightrooma siekło i mimo komputera-kobyły... program nie tylko siebie wyłącza ale i cały komputer  🤬 Roznosi mnie już, bo kompletnie nie wiem o co chodzi... Mój chłop namiętnie gra w swoje gry na najwyższych rozdzielczościach i śmiga wszystko jak marzenie.  🤔wirek: Ktoś wie w czym może być problem?
świetne zdjęcie - gratulacje 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 marca 2018 12:19
buyaka, boskie!

Jak to LR wyłącza cały komputer?  😲 pojawia się jakiś error, jakiś komunikat, co się dokładnie dzieje?
Dzięki  :kwiatek:

facella, no wlasnie absolutnie nic sie nie pojawia. Działa podczas grania, sluchania muzyki czy przegladania netu. Włączam tylko LR i po paru minutach wszystko gaśnie. Nie ważne czy obrabiam, czy eksportuje pliki. Już nie mam pomysłu o co chodxi  👿
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 marca 2018 12:46
O kurczę... Która to wersja LR? Pudełkowa?
Nie, mam Clouda.
Sukcesywnie aktualizowany.
abre   tulibudibu
05 marca 2018 13:20
A próbowałaś dzwonić do wsparcia Adobe?

PS Gratulacje 🙂
buyaka, brzmi wirusowo.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 marca 2018 20:18
Dziewczęta, czy któraś może jest chętna na wycieczkę do Sztokholmu celem zrobienia zdjęć z małego, ogrodowego ślubu w sierpniu (18.08)? 🙂
buyaka, spróbuj może ustawić zasilanie na maksa.
Dziękuję Wam serdecznie za podpowiedzi  :kwiatek:

Przeskanowalam komputer, bez większych niespodzianek.
Poszperałam na forum adobe bo nie mogłam się dodzwonić do wsparcia.
W poniedziałek komputer jedzie do lekarza (:hihi🙂 na przejrzenie bebechów, bo chyba coś mu doskwiera z technicznej strony.
emptyline   Big Milk Straciatella
09 marca 2018 06:03
buyaka, też miałam ten sam problem, pomogła reinstalacja całego systemu.
Buyaka, piękne zdjęcie! Raz jeszcze ogromne gratulacje!
HPP w Sopocie:



Tak w ramach tęsknoty za nadchodzącą już (mam nadzieję) wiosną...  😉
emptyline, powiesz coś więcej? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się