kącik skoków

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
12 marca 2018 11:06
KaNie, tak, zarówno ruda jak i gniada atakują przeszkody, ale dzięki tym ćwiczeniom dają się prowadzić 😉
akzzi, trenuję sama, sama też wymyślam te ćwiczenia (filmik to tylko ułamek akurat nagranych treningów), aczkolwiek zdaje sobie sprawę, że nie jestem alfą i omegą więc czasem biorę trening na Eterze (bo chodzi najwyższe konkursy) z kimś bardziej doświadczonym, w zeszłym roku głównie z p. Cieślarem i Łukaszem Kozą, w tym dopiero zaczynamy sezon więc póki co sama sobie radzę 🙂
Rozumiem.
Ćwiczenia zapewne przydatne bardzo, ale w niektórych momentach aż oczy chce się zamknąć 😉
I kask! A właściwie jego brak na skokach nie jest dobrym przykładem dla publiki.
Halo halo, skoczkowie !! Watek na 4 stronie ?
Sezon otwarty już startuje, jakie plany ?
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2018 15:29
Biały Bór 21.04  🏇
Gillian, też się chciałam wybrać, ale nie wypaliło mi terminowo-transportowo, także my dopiero Kwieki bierzemy na cel.
No wiadomo , że 2 weekendy majówki Jakubowice u Osadkowskich  😍
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2018 23:33
Klami,  fajnie, w Kwiekach też będziemy 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
09 kwietnia 2018 08:09
Klami, a do Damaszki w końcu nie jedziecie?
Gillian, o, fajnie. 😉

Moon, na 99% nie. Muszę przyoszczędzić z kasą przed Balticą. Mam do wyboru Damaszkę, Kwieki, 2 razy treningi z Wassibauerem i coś z tego muszę skasować. Co do Damaszki mam z tego zestawu wątpliwości, do pozostałych nie, także na 99,99% nie jadę. No i też Smoczysko musi na spokojnie wrócić do formy, a na start dla startu, czy w niższych klasach, to mi szkoda kasy.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 kwietnia 2018 20:12
Ale tu cicho  😉 To my się przypomnimy🙂


domiwa, jak podłoże w Solcu? Nie robią się już dziury na odskokach? No i co jechałaś??
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 kwietnia 2018 21:47
Anai ja generalnie nie bylam nigdy w Solcu kiedy robiły się jakieś dziury. W zeszlym roku kilka razy zdarzyło mi się być i bylo w porządku. Teraz może ciut za sucho ale konie skakały chetnie. Czasem,az za  😂 Jechałam P, N, C .
Widzę, że już kolejno wszyscy sezon zaczynają. My jeszcze chwilę poczekamy i dzielnie pracujemy.
Wczoraj w końcu poskakaliśmy pierwszy raz od zawodów, które były na początku marca.

domiwa, o masz. Ja byłam w Solcu jeden jedyny raz i trafiłam na problem z podłożem. Robiło się mocno nieprzyjemnie, szczególnie w szeregach które cały dzień stały dokładnie w tym samym miejscu. Na twoich zdjęciach podłoże wygląda fajnie.
Ktoś ma jakiś pomysł skąd prawa łydka mi ucieka do tyłu troche na skoku, a lewą mam idealnie w dole? Tak naprawde idealnie, puśliska się naciągnęły?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 kwietnia 2018 19:31
Malezja a byłaś kiedyś u osteopaty albo fizjoterapeuty? Może oni by pomogli znaleźć rozwiązanie.
W zasadzie są 2 możliwości.
a) krzywe, skręcone siodło (i/lub koń)
b)nierównoległe ustawienie barków przed skokiem i w skoku
Jakie ćwiczenia mogę wykonywać żeby nie przeprostowywać się tak po skoku?  Skakać dopiero zaczynamy i moja świadomość ciała jeszcze nie ogarnia tego 🙁
W takim szeregu gimnastycznym musisz po prostu próbować utrzymać cały czas półsiad i nie wracać w siodło.
Konia zostaw sobie niech się gimnastykuje a skup się bardziej na sobie i swojej równowadze.
Jak wyżej. Jechać w półsiadzie, skok wyskok nisko. Cavaletti w galopie, drągi i cały czas w półsiadzie
gacek 🙂, gimnastyka gimnastyka i jeszcze raz gimnastyka. Kiedyś wykonywałam takie fajne ćwiczenie na panowanie nad ciałem. Stał sobie szereg gimnastyczny na który naprowadzałam konia, po czym opierałam ręce w pasie i zamykałam oczy. Ciało uczyło się automatycznego zostawania z ruchem konia.

Coś tu cisza zapadła to wrzucę krótki filmik z naszego ostatniego treningu. 😉
W Białym Borze było super ! Pogoda dopisała, podłoże świetne, oby robili częściej
Chociaż Gilian nie dojechała  :bum:
Klami
Fajny ten Twoj koń. Te przeszkody wcale nie robia na nim wrazenia. A po filmie mozna by stwierdzić ze takie skoki to łatwizna . Podoba mi sie 🙂
Macie może jakiś pomysł skąd boli mnie podczas jazdy tylko prawa łydka od kolana do kostki? Czuje jakbym miała strzemię o dziurke krótsze niż lewe, a napewno tak nie jest. Jak skacze to też mi ucieka do tyłu ta prawa, lewą mam dobrze. Buta mam wytartego o wiele bardziej niż lewego. Siodło ani koń nie są krzywi :/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2018 20:55
Malezja, a fizjoterapeuta widział? Badał?
Jeszcze nie byłam bo jako tako nie mam problemów innych z tą nogą (intensywne ćwiczenia na siłowni, bieganie)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2018 21:09
Malezja, ja bym się przyjrzała kręgosłupowi i miednicy.
naovika tęskno mi za zawodami w BB. Fajny ośrodek w pięknym miejscu. Podłoża, stajnie, cała infrastruktura no i klimat tego miejsca. Ech.... wielka szkoda, że poza takimi incydentalnymi przypadkami jak te ostatnie, już nic tam się nie dzieje.

KaNie, hehe dzięki. Wiesz, prawda jest taka, że takie przeszkódki to wrażenia na nim nie robią żadnego. Silny jest chłopak. I na całe szczęście odkrywam obecnie, ze potrafi być spokojny i przyjemny w prowadzeniu. Szczerze, to mnie sama zdziwiło, że jestem w stanie w takim równym spokojnym tempie jechać między przeszkodami, w dodatku mając w ręku tylko miękkie wędzidło nathe.



Gillian   four letter word
28 kwietnia 2018 06:59
Klami, no właśnie miałam pytać, co on taki grzeczny?

Względy proceduralne nie umożliwiły mi rozpoczęcia sezonu 🙁 na razie ostro ciśniemy w domu. A ja mam nową manierę, otóż jak nie pasuje mi odskok to zatrzymuję konia  😵  nie mam słów do siebie  😵  jadę, nie boję się, po prostu widzę, że będzie z daleka a nie chcę lotów kosmicznych więc parkuję... konia mam złotego, jest mądrzejszy ode mnie i ogólnie wie co ma robić no ale... opad wszystkiego 🙁
Malezja, fizjo koniecznie, możesz mieć jedną nogę dłuższą od prawej, popularne schorzenie. Też tak mam i non stop mi się wydaje, że mam krzywo puśliska :P
Gillian, trener go zaczarowal.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się