Dopasowanie siodła

Klinika Siodła pięknie odrestaurowuje takie padła 😜 😜 😜
Budyń - tylko potem koni żal🙁
Budyń - tylko potem koni żal🙁


Żaden koń nie ucierpi 🙂 jak się nie nada, to ozdobi ścianę. Wszytsko na luzie.
Aletra  :kwiatek:
Aletra, szczerze właśnie wolałabym na ścianę to siodło, a do jazdy coś w lepszym stanie.
No właśnie jeżdżę w ujeżdżeniówce Kentaura, a z racji na to, że pasjonuje mnie temat siodeł, to zdecydowałam się kupić to i sprawdzić, czy można dać mu drugie życie 🙂 Jedzie na regenerację paneli - wypchanie i wyprofilowanie do rymarza i zobaczymy. Terlica jest cała, łęk też, to panele close contact więc zawsze będą dosyć płaskie. Ale koń też jest płaski. Zobaczymy, jeśli nie usiądzie na kręgosłupie, to może, może...  Skóra jest w fantastycznym stanie! No i te kolory <3

nadzieja matką głupich. Ale miłość do starych rzeczy nie pozwalała mi przejść obojętnie obok tego siodła 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów i gigantyczne zdjęcia
Aletra to czekamy na fotorelację z efektów  :kwiatek: bo to w sumie ciekawe czy uda się z takiego starego naleśniczka zrobić funkcjonalnie poprawne siodło (ps. tez mam sentyment do takiej skóry🙂😉.
Aletra, nie obraź się ale ktoś Ci bzdury pocisnął o tym siodle.
To siodło na oko ma ze 30 lat i panele uklepane na naleśniki ze starości a nie "typu close contact" bo kiedy to siodło produkowali nikt o takich nie słyszał. Ma to siodło wybity numer fabryczny? Możesz zrobić zdjęcie tego numeru?
Ogólnie wygląda na nieźle zachowane siodło ale już tylko kolekcjonerskie a nie użytkowe, w życiu bym tego już na konia nie zakładała.
Niestety nie ma widocznych numerów fabrycznych. Nie obrażę się. Rozmawiamy 🙂 ja tak jak pisałam, chcę spróbować. Siodło podstawowe mam i to nie takie najgorsze 🙂 W tym kiefferze jest sporo wolnego miejsca w panelach, może uda się je wypełnić. Wrzucę na pewno fotki "po", jeśli zdecyduję się je wysłać do rymarza.

o cholera, jestem "ostrzeżona"! Rozumiem, że chodzi o wielkość zdjęć?

I o brak edycji. Znowu.
Niestety nie ma widocznych numerów fabrycznych.
A to w ogóle w takim razie jest Kieffer? Bo Kieffer chyba od początku numerował siodła i wszystkie jakie widziałam w życiu miały numery wybite na spodzie tybinki. A ma znaczek Kieffera na nitach przy łęku? czy tylko napis na patce od przystuł?
Ostrzeżenie dostałaś za gigantyczne zdjęcia i fotki zostały usunięte przez moda.
Hej będę prawdopodobnie poszukiwać nowego siodła.
Obecnie posiadamy Daw Mag Hubert 17.5 roz M i niestety siodło jest troszeczkę ciasne w łopatkach (można włożyć dłoń na płasko Ale czuć lekki nacisk zamiast przepuszczalnosci) Znajoma stwierdziła ze jest narazie ok, ale będzie możliwe ze potrzebna podkładka podnoszaca przód.
Czy w takim wypadku jest sens dopychania itd siodła?

Czy najlepiej wymienić na inne? Jak wymiana to hm...na co?😀 myślałam o bezterlicowych Ale nie wiem czy idea wymiany całościowo sprzętu (pady choćby) mnie kręci. Dodatkowo koń jest młody więc mięśnie dopiero się rozrosna. Czy przychodzi wam do głowy jakieś fajne siodełko wszechstronne ew profil uj delikatnie w podobnej cenie do 1.5k?
Minusem Huberta jest to ze robi lekko fotelowy dosiad i tego chce unikać przy zmianie sprzętu. Plus raczej twardziele również odpadają -koń docelowo dlugoterenowy 🙂
SparkHope, ujezdzeniowki używane znajdziesz. Jak dorzucisz jeszcze 500zl to w całkiem dobrym stanie masz wybór.
Aletra, to może być ogólnoużytkowy Kieffer Munchen z początku lat 80-tych. To był rzeczywiście taki brązowy naleśnik. Powinien mieć metalową złotą okrągłą tabliczkę ukrytą okolicach maszynki od strzemienia. Z mojego punktu widzenia nie nadaje się do wsadzenia koniowi na grzbiet a raczej tylko "na ścianę".
SparkHope w tej cenie lub troszkę wyższej kupisz winteca
W bezterlicowki bym nie szła
SparkHope jeśli znajoma radzi Ci wsadzać podkładkę pod za ciasne siodło to radzę zmienić doradcę  :kwiatek:
Podkładka dodatkowo zawęzi Ci za ciasne już siodło.

Odpuść bezterlicówki - kup używane siodło dobrej firmy.
Aletra, to może być ogólnoużytkowy Kieffer Munchen z początku lat 80-tych. To był rzeczywiście taki brązowy naleśnik. Powinien mieć metalową złotą okrągłą tabliczkę ukrytą okolicach maszynki od strzemienia. Z mojego punktu widzenia nie nadaje się do wsadzenia koniowi na grzbiet a raczej tylko "na ścianę".


Tak, ma metalową złotą tabliczkę z napisem Kieffer. Znalazłam w internecie bardzo podobne siodło, pod tym linkiem: https://www.ebay.com/itm/17-5-M-Kieffer-Muenchen-All-purpose-english-saddle/152933241944?epid=1304457586&hash=item239b881458:g:KrEAAOSw401ZxrtR 
Aletra, Te siodła mają więcej niż 30 lat a nawet chyba więcej niż 40 bo z takimi znaczkami Kieffer produkował siodła w latach 70  🙄 Serio uważasz że to była taka świetna okazja zakupowa i chcesz taki antyk na konia zakładać? 🤔
Moje nie ma dokładnie takiej samej tabliczki. Jest złota, ale napis jest "niewybity" jak w siodle z linku, ale po prostu są to czarne litery naniesione na tabliczkę. Pewnie ma z 30 lat. Ja osobiście jestem zajarana 🙂 Nie mogę doczekać się końcowego efektu. No ale może coś ze mną nie tak  🤦

Ale tak jak pisałam, bo po raz kolejny pada pytanie, czy chcę to na konia zakładać, jeśli nie uda się go doprowadzić do stanu używalności, to ozdobi ścianę 🙂 Mi potrzebne takie siodło, żeby raz na tydzień w teren pojechać, a nie jeździć na nim codziennie. Jak się uda je zrobić tak, by mogło spocząć na końskim grzbiecie plus będzie dopasowane, to super. Jak nie, to trudno.
rox   ogony trzy
09 marca 2018 11:52
Jakiś czas temu przyszłam tu z prośbą o pomoc w ocenieniu siodła, jednak oczywiście ze złymi zdjęciami, bo bez popręgu  👀
Poprawiłam, więc znów krótki opis sytuacji:

Koń w pracy, nabudowany dość solidnie, siodło pasowało idealnie. Długa przerwa, mięśnie poleciały, jednak udało mi się skorygować problem podkładką z grubym futrem. Obecnie koń się ponownie nabudował,nie do takiego stopnia jak przed przerwą, jednak niewiele brakuje. Podkładkę wyrzuciłam, bo według mnie zrobiło się za ciasno (może się mylę)
Problem leży w suchych plamach. Nie wiem z czego one wynikają, więc nie mam pojęcia jak wybrnąć z sytuacji i czym uratować sprawę. Jak patrzę na te zdjęcia, to może powinnam podnieść tył?
Oceńcie proszę i pomóżcie, bo nie daje mi to spokojnie jeździć  😕 🙇











i suche plamy przy kłębie..


Rox - nic nie podnoś  :kwiatek:, wygląda ok😉, a resztę wyjaśniają powyższe filmiki.
rox, suchymi plamami w tym miejscu zupełnie się nie przejmuj jeśli wszystko inne jest ok.
rox   ogony trzy
09 marca 2018 18:01
Czyli mogę jeździć bez stresu?  😵

Jutro zrobię zdjęcia drugiego konia ze znacznie trudniejszym grzbietem do współpracy - prymityw bezkłębowiec  :jogin: i też poproszę o opinię.

Dziękuję  :kwiatek:
Przychodzę z trochę dziwnym pytaniem... Mam nadzieję, że osoby z tego wątku mi pomogą  😡 . Wacham się przy zakupie siodła na młodego konia między Daw- Magiem Grand Prix (on jest close conatct? ) a jakimś Prestigem w granicach 3- 3500 zł. Gdzieś czytałam, że Prestige ma zaniżoną rozmiarówkę- to prawda? Z siodła ujeżdżeniowego przesiadamy się w wszechstronne. Czego byście szukali na moim miejscu?
Możecie mi polecić osobę, która mi dobrze dopasuje siodło, przyjedzie ze swoimi, które będę mogła kupić i do tego przerobi tak żeby pasowało (nie łudzę się, że znajdę coś pasującego na swojego konia) oprócz Pani Oli od Erre?
Piotr Ząbczyk?
Szukam lekkiej kulbaki albo rajdówki, może być syntetyczna, bardzo chętnie z wymiennym łękiem. Taki odpowiednik Winteca. Ktoś zna takie? Ewentualnie ktoś siedział w Wintec Pro Endurance?
dorhej, ja bardzo lubię Nortona Endurance bodajże? Czarny syntetyk, panele i siedzisko z oddychajacego materiału, reszta - jak w wintecu. Dawniej miało staly lek w okolicy dawmagowego M/L, teraz może robią z wymiennymi - najlepiej sprawdzić na stronie producenta 😉 Wygodne, lekkie, trwale - tylko przystuly się siepią, bo są taśmowe.
Hej mam pytanko bo już zgłupiałam, jeśli siodło leży bardziej na przodzie a tył lewituje ( rajdówka z panelami jak daw- mag)to siodło jest za szerokie w przednim łęku czy za wąskie? Jaki to będzie rozmiar - zdjęcie
To pi razy oko chyba w okolicach M daw-magowego.

Przyczyn lewitacji tyłu może być wiele - najczęściej świadczy o tym, że siodło jest za szerokie, ale może się też zdarzyć, że jest za wąskie, a siodło lewituje tyłem z powodu złego kształtu terlicy 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się