Kącik Rekreanta (część XI) 2018

No to rana kolo oka sie zagoila, to dla odmiany dzisiaj noga.. 😵

Zobacze jutro czy cos schodzi, chyba kopniety, a jak nie to wet 🙄 I drugi tydzien wolne..
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 marca 2018 05:15
Budyń jak chłopaki się zaaklimatyzują to zacznę jeździć w jakieś dłuższe tereny stopniowo. Bo dla mnie to tu drugi dom jest, 11 lat życia spędzone tam robią swoje  😀
Byłyśmy w Kocierzy raz, pytać o pensjonat i obejrzeć stajnie  nawet głaskałam Twojego gagatka  😉 no, ale nie na już dwóch miejsc.

Anil22  zdrowia, zdrowia, zdrowia. Oby szybko zeszło i nic poważnego nie było. No a pan koń to niech się ogarnie a nie  🤦  :kwiatek:
wątek zamknięty
anil22, weź go opakuj w folię bąbelkową... Widzę że chłop zdolny 😉 zdrowia!
wątek zamknięty
anil22 Zdolniacha widzę  👀 dużo zdrowia!  :kwiatek:
wątek zamknięty
Dzieki dziewczyny. To jest typowa sierota, która zawsze gdzieś o coś przywali.. 🙇 dałam mu czas do weekndu  😁 i wszystko ma zejść, a on ma być grzeczny.
wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
05 marca 2018 19:45
łączę się ze wszystkimi kontuzjowanymi w bólu, mój młody po 8 tygodniach w boksie dostał zielone światło na powrót do pracy 😅 
wątek zamknięty
Zdrówka życzę rekreanci!!

Czy wy tez juz marzycie o wiosnie i jazdach na placu? 😉

My bardzo! Sloneczka i witaminy D łakniemy... A tymczasem pozdrawiamy, zdjecia by Najlepsza z Cioć  😍

wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 marca 2018 01:24
charlieeee dziękujemy :kwiatek:
anil22 zdrowia dla Twojego pierdoły 😵
brzask młodzian zaczyna bardzo dorośle wyglądać 😀
faith uroczo 😍
W temacie zmiany ogłowia, bo miałam kilka zapytań również na PW.
Nie wiem czy jest to tutaj dobrze widoczne, ale proszę szwed vs. micklem
wątek zamknięty
Eluś dwudziestolatek ma nowe foty  💃







fot. Monika Kudryk  😍 😅 :kwiatek:
wątek zamknięty
Martita   Martita & Orestes Company
12 marca 2018 13:06
espana Piękny!  😍
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 marca 2018 17:11
Espana o jaaaa 😍
wątek zamknięty
espana, piękny Pan!
Brzask, o, ale super!!!
My też już możemy wszystko robić, po urazie oka nie ma śladu. (do następnego razu pewnie 😉) dzis w końcu mieliśmy normalny trening :

Było super, aż żal, że poprzestawiali nam konkursy na najbliższych zawodach (ma być po kolei L, P, N, mini LL, LL) bo mam od trener pozwolenie na jechanie L. A przez tą kolejność będziemy mogli tylko LL jechać (szczerze,  on nie za bardzo widzi sens w odbijaniu się przez takie przeszkódki 😉).
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 marca 2018 23:19
Espana uwielbiam Was razem 😍
anai to może samo L? Takim dużym koniom faktycznie ciężko się odbijać, pamiętam jak Idol w LL przechodził kłusem stacjonaty 😜
i sędziowie nie wiedzieli co zrobić, ale no uznali to za skoki 😁
Kucyk dalej szaleje, dobra passa trwa. W niedzielę z racji pięknej pogody wzięłam konie zawodniczki na przebieżkę, a na konic kuc miał okazję pierwszy raz zwiedzić lonżownik klik film.
W czwartek wyjeżdżam na zawody z moim teamem, ale świetnie się składa, bo będzie u niego osteopata w piątek
i tak czy siak na dwa dni by wypadł. Zobaczymy jakie będą zalecenia, ale mam nadzieję, że będziemy mogli od poniedziałku pracować.


wątek zamknięty
Anai
Coraz fajniej to wyglada. On zalapal sporo rownowagi, a Ty sie z nim w koncu fajnie zgrywasz. Dzieki temu juz mi sie nie wydaje za duzy dla Ciebie 🙂

Espana
Twoj koń jest niezmiennie przepiękny!
wątek zamknięty
anai LL to on po prostu przegalopuje. Rozumiem , że Tobie pasuje popołudnie i dlatego LL musisz jechać?
Ps. Przestałam być Waszą fanką od momentu jak zobaczyłam filmiki z występów Twojej córki! Mega!! Teraz ona zajęła Twoje miejsce!  💘

CzarownicaSa co u Stefcia?

Espana super wygląda pan koń!

Lusia gdzie na zawody jedziecie? I co to za koń na lonżowniku? Fajny!
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 marca 2018 09:55
Akzzi a nic, stara bieda 😉 pogoda tak do kitu, ze nie jeździłam bo wszystko plywalo. Zmieniłam mu wedzidlo na wielokrazek, bo jego wieszanie się zaczęło mnie mocno irytować- ręce bolały po każdej jezdzie :/ jak już ogarnie, ze nie tędy droga to wrócimy do oliwki, ale póki co musze miec nad nim większą kontrole.
I zaczęliśmy sie lonzowac przed każdą jazdą, bo wtedy jest zdecydowanie lepiej- spusci parę, pobiega i jak wsiadam to mozemy normalnie pracowac.
Mam za to inny projekt, znajoma poprosila mnie o pomoc przy zajezdzaniu kucyka 🙂 4 letni ogierek, przajął wedzidlo i siodło, sadzali na niego dzieciaki na chwile ale jeszcze nie próbowali z nimi chodzić. Uczy się diabelnie szybko, az bylam w szoku 😲 nie byl nigdy lonzowany i zalapal o co chodzi po 4 sesjach, chodzi juz normalnie, reaguje na glos, bawiliśmy się na długich wodzach w skrecanie i też nie ma problemu. Nie wsiadlam, bo jestem za duża, za to to przyszlym tygodniu jadę z mloda znajoma, która jest o wiele mniejsza ale za to jeździ jak szatan 🤣 I bedziemy podejmować pierwsze oprowadzanie i delikatne lonzowanie z człowiekiem. W miedzyczasie robimy wszelkie pielęgnacyjne i około jezdzieckie zabiegi, nawet puzdro dał sobie wyczyścić 😉 nie podobało mu się w ogole, ale został przekupiony marchewkami i jakoś to zniosl 😂
Plus taki, ze to ma być kucyk dla dwóch bliźniaczek, które juz teraz spędzają z nim każda wolna chwile wiec we wszelkich zabiegach jest oazą spokoju.
wątek zamknięty
KaNie, napisałaś to, co mi wczoraj powiedziała trenerka. Że wbrew pozorom przerwa nam świetnie zrobiła (przez miesiąc co dzień tylko stepowalam, ale w siodle), bo chłopak nabrał równowagi, zrobił się taki zwarty. A mi się coś w ciele przestawiło i nagle udało mi się poprawić dosiad w galopie, z czym dotąd bezskutecznie walczyłam.
lusia722, akzzi, no niby mogłabym tylko L jechać, ale po długiej przerwie chciałam mieć komfort psychiczny i przypomnieć sobie i jemu jak to jest na parkurze. Jeszcze się zastanowię, co robić.
akzzi, córkę mam boską 🙂 jest niezłą twardzielką, treningi gimnastyczne są mordercze. Dzięki w jej imieniu!!!
CzarownicaSa, oby pogoda się poprawiła! Mi też marzy się już suchy plac.
lusia722, widziałam ostatnio film z kucykiem, ależ on się zmienił na plus!
wątek zamknięty
Anai
To dlatego wlasnie młode sa fajne, bo przychodzi taki dzień, ze cala Twoja dobra praca daje w pewnym momencie taki fajny efekt. Ja to uwielbiam!  I kibicuje Wam na odległość!
wątek zamknięty
lusia722, kucyk w super formie, idealnie wygląda 😍
wątek zamknięty
lusia ale macie fajny ten nowy lonżownik  😜  A będą ściany dalej zabudowane, czy takie niskie zostają?
Księciunio zgrabny i ponętny  😁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 marca 2018 18:20
akzzi jeśli chodzi o zdjęcie to kucyk Książę, a na filmiku prócz niego jest trójka moich podopiecznych.
Zawody tradycyjnie halówki na Sopockim Hipodromie.
anai a Wy ile dni jedziecie?
Dziękuję, sama nie mogę się nadziwić ile łatwiej i przyjemniej się go jeździ, odkąd pracujemy pod okiem Pani Marlenki,
z resztą moja zawodniczka, która wcześniej nie chciała mieć treningów ujeżdżeniowych, teraz na nie z niecierpliwością czeka.
Cud nie kobieta z tej naszej trenerki 😍
Burza Miło czytać 😡 Czasami gubię obiektywizm co do niego i nie wiem co robić.
Dlatego robię zdjęcia i co jakiś czas kontroluję czy jest rzeczywiście poprawa.
Zwłaszcza, że tej zimy ma rewolucję żywieniową, bo włączyłam mu treściwe.
Fokusowa Jest naprawdę super, oczywiście czeka nas zmiana pokrycia dachowe, ale chcieliśmy jak najszybciej go uruchomić,
ściany będą z takiej siatki wiatrochronnej. Jest na tyle duży, że bez problemu można tam jeździć co ułatwia nam pracę z młodziakami.
Co do kucyka to chyba mu to nie grozi 😁
wątek zamknięty
lusia722 Kucyk jest piękny  😍 szałowa maść
Odpukać i  tfu tfu chyba wrócił mi koń do formy, jesli tak to jutro powrót do roboty.
taki Regan z dzisiaj, nie wiedziałam, że mam araba  😁


wątek zamknięty
espana on wiadomo piękny, ale ty tryskasz radością! 🙂
lusia czy ty go cały rok trzymasz w derce? 👀 Zastanawiam się, jak to możliwe, że on taki idealnie czysty zawsze, chyba że nas oszukujesz photoshopem. 😀iabeł:
anil no i widzisz, l4 szybko zlatuje 😀

Ja to zdjęć z jazdy już daaawno nie miałam, więc wychodzi na to, że koń tylko spaceruje albo się grzeje -  w sumie, takie życie prawdziwego sportowca haha :P:

Ale niee, trenujemy i jeździmy. 😀 Teraz będzie chwila przerwy, bo siodło jedzie na wycieczkę, żeby się trochę wypełnić i podnieść tył.😉 Ale na szczęście, doszliśmy do momentu, w którym tydzień relaksu mu nic nie robi ani na głowę ani na formę i trening po przerwie nie polega na ustalaniu sobie podstawowych reguł, tylko normalnie można lecieć dalej po rozgrzewce. A ostatnio to już w ogóle przechodzi sam siebie i jest wspaniaaaały. 😍 I tak a propo, to polecam kupować rzeczy od Quanty. Raz to mógł być przypadek, ale jak koń mi trzy razy z rzędu ubrany w poQuantowe rzeczy tak chodzi, że mam ochotę go całować po brudnych kopytkach, to już musi byc coś na rzeczy. 😁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 marca 2018 20:16
anil22 O jaki wesołek 😀
flygirl Oj zdecydowanie nie jest to najczystszy koń, ale z racji wykonywanej pracy przywykłam.
Największą zmorą jest ogon, który wiecznie jest żółty albo błotno-szlamiasto-brązowo-szary.
Teraz codziennie zastaję go w takim stanie 😵
wątek zamknięty
Lusia722
Jak to robisz ze ona zawsze jest taki biały? Moja siwa jest wiecznie żółta... :/ Jak jade na trening to mi wstyd czasem.
wątek zamknięty
KaNie, bardzo dziękuję!!!
lusia722, cudny błotny kucyk!!! Marlena jest świetna, mega konkretna babka. Dla mnie ujeżdżenie w skokach jest istotne, daje dużo i jeźdźcowi i koniowi, także treningi z Marleną to był u Was strzał w 10! My startujemy 1 dzień, sobota, no i trenerka zdecydowanie każe mi jechać L. Także spróbujemy.
anil22, arab tylko trochę duży 😉 ależ macie piękne błotko, całkiem jak u nas.
wątek zamknięty
anai To nasza letnia ujeżdżalnia, aktualnie wypuszczane są na nią niektóre konie. Nasze na szczęścię stoją w bardziej suchym miejscu. Taki arabb XXL  😁
Lusia722 Już widzę co by było bez tej derki  😵
fygirl Taki to pożyje, solarka i te sprawy.  😁  Znam ból braku zdjęć, mój mąż najlepsze robi w stępie  😁 czasem uchwyci też konia  😵
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 marca 2018 07:05
anai, nie wiem jak ty się czujesz "wrócona do roboty" z Młodym, ale... no pewnie, że L ciśnijcie! Toć na tych mikro LL (taa... powiedziała bohaterka-kozaczka  😁 ) Twój nie bardzo wie co z sobą zrobić - skoczyć, przejść, dać po prostu kroka?  🤣 😉 A Kierzek stawia fajne parkury, na równy wesoły galop, więc myślę że akurat takie dla Was ;-) Ew. można trasę zgubić, bo są nie takie oczywiste (coś o tym wiem, hahaha) 😂

lusia722, o rany... #płakałabym  😵  🤣

faith, czy ja się doczekam fotek z Twą osobą w siodle, hęęę? :>

espana, Eluś jak wino - in starszy tym piękniejszy!  😍 100% mój typ konia!

anil22, arabek, taaa... Niech się nie wygłupia i do roboty wraca gagatek!

flygirl, wiesz, o dobre sportowe konie to się dba, chucha, dmucha... więc no cóż, po prostu sport horse! 8-) Czy mnie pamięć nie myli, że jakieś zawody miały być w marcu/kwietniu? Jak przygotowania? :>


Nas trochę tu nie było, bo nie bardzo miałam czas relacjonować :P Ci co widzą na fejsie, już wiedzą, jak zaspamowałam tablice :P W każdym razie, w zeszłym tygodniu, przed hpp w Sopocie pojechaliśmy poprawkę licencji, którą udało się przejechać jak człowiek w miarę :P Kulek skakał przekozacko, jak tylko dałam mu galopować i nie ciągałam. Filmik dla chętnych:
(krzyżowania w łukach, widać, że tyłkościsk i ręką dziubałam  🤬 ) W ogóle do "prawie idealnego" obrazka wg mnie brakuje jeszcze mi luzu właśnie w górze ciała - ramion no i kurdę rąk. W domu nie ma problemu, skacząc nawet wyższe przeszkody, a na zawodach oczywiście ledwo wjadę na parkur i TRZASK! szczapię ręce i biedny Kulek musi tak galopować  😫

We wtorek na treningu parkur taki 110-115 skakaliśmy i michę cieszyłam bo koń latał po sam dach (+ ze wskazówką okser i stacjonata taka 120 nawet wg trenerki, ale z konia to mi się wszystko mniejsze wydaje :P I chyba tak powinnam parkury na zawodach oglądać!) ale ofc nie byłabym sobą gdybym nie zatrzasnęła właśnie ręki, raz, wskutek czego skoki z miejsca awwwgrrr  😤 A na koniec co mądrego zrobiłam? Po stacjonacie (!) na zmianę nogi zawisłam z prawej strony, chcąc jechać na lewo, Kulek stwierdził, ze ok, no to na prawo goł i... rozstaliśmy się w iście -kularnym stylu  🤣 No ale za głupotę się płaci, siniak na tyłku me gusta  😁

W weekend kolejne zawody, ostatnie halowe zapewne, jedziemy L i L1 - tak więc proszę, pomódlcie się za mnie, bym na zawał nie zeszła i nic głupiego nie wymyśliła 😁

Kulowe loty z lutowych ZR:




wątek zamknięty
lusia722 nie wiem jak ty to robisz szczególnie po pokazaniu "popadokowego" zdjęcia  🤔
anai dacie spokojnie radę L śmignąć, trzymam kciuki, powodzenia  :kwiatek:
CzarownicaSa oby pogoda sie poprawiła  😉 i powodzenia z maluchem  😀
anil22 widać, że dobrze się już czuje  😀
Moon na zawodach to chyba każdy łapię jakąś spine, powodzenia w weekend, będę trzymać kciuki  😅

ja za to już chcę z hali wyjechać, bo już w tym tłumie jaki ostatnio jest dostaję na głowę 😜 w niedziele i poniedziałek czekają nas konsultację, więc mam nadzieję, że się z nikim nie zderzę, bo jak mam słuchawki na uszach to zapominam o ludziach i koniach dookoła  🤣
wątek zamknięty
Lusia o tego gniadego mi chodziło, Twojego łatka to znam.

Anai dacie radę spokojnie L pojechać.

Czarownica to przynajmniej masz co robić dodatkowo.

Moon gratulacje!
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.