Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 marca 2018 16:37
mundialowa, monitoring jest na bank w sklepie także jedz czym prędzej 😉
Udało się. 🙂 Rzeczywiście został sprawdzony monitoring, na którym okazało się, że kasjerka nabiła bluzę, zdjęła klips zabezpieczający i... jeszcze raz nabiła towar na paragon. 😎
Do kiedy można pojeździć na nartach w Zakopanem? Nie udalo mi się wyjechać w poprzedni weekend i planuje wyjazd za tydzień. Będzie jeszcze możliwość? Na kamerkach stoki wyglądają na zaśniezone a nie mogę nigdzie znaleźć informacji do kiedy są otwarte 
Isilya   Free Your Mind
14 marca 2018 20:22
Podobno w ten weekend ma spaść sporo śniegu na południu Polski i do tego ma przyjść odchłodzenie, więc sądzę, że jeszcze spokojnie zdążysz poszusować w tym sezonie 🙂
Wysyłał ktoś siodło bez kartonu, owinięte w samą folię?
Ja wysyłałam. Zawinęłam w przeogromną ilość folii bąbelkowej i folii strech, na to sporo papieru i znów folie. Dojechało bez uszkodzeń. 🙂
mils   ig: milen.ju
17 marca 2018 17:29
Da się jakoś dodać zdjęcie profilowe na fb z telefonu, żeby mi nie przycinało miniaturki?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 marca 2018 19:11
Szukam miejsca na praktyki jako technik weterynarii, czy mozecie polecić jakieś końskie miejsca w wielkopolsce? Albo napisać, które odradzacie 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 marca 2018 19:49
nie wstydzę się, ale nie wiem gdzie zapytać 😉

jadę w maju na wyprawę i jeden nocleg mamy przy SK Janów Podlaski. Znalazłam dwie strony, na jednej jest podany cennik jazd rekreacyjnych, na drugiej nie. Czy nadal jazdy tam są? I jeśli tak, to na jakich koniach? Dawno na koniu nie siedziałam, a jak już tam będę 😉
nie wstydzę się, ale nie wiem gdzie zapytać 😉

jadę w maju na wyprawę i jeden nocleg mamy przy SK Janów Podlaski. Znalazłam dwie strony, na jednej jest podany cennik jazd rekreacyjnych, na drugiej nie. Czy nadal jazdy tam są? I jeśli tak, to na jakich koniach? Dawno na koniu nie siedziałam, a jak już tam będę 😉


jeszcze w zeszłym ciepłym sezonie była możliwość umówienia się na jazdę na fiordach i innych kucach  🙂 najlepiej zadzwonić i zapytać 🙂
Czy dodanie do herbaty z pokrzywy cukru zmniejszy jej działanie?
Do kiedy można pojeździć na nartach w Zakopanem? Nie udalo mi się wyjechać w poprzedni weekend i planuje wyjazd za tydzień. Będzie jeszcze możliwość? Na kamerkach stoki wyglądają na zaśniezone a nie mogę nigdzie znaleźć informacji do kiedy są otwarte 

Sonkowa, bankowo pojeździsz. Stoki to jak będą warunki to i w kwietniu będą otwarte. A Kasprowy to nawet na pewno, bo zima w górach to się długo utrzymuje. Teraz na weekend zapowiada się pogoda marzenie (lekki mróz, słońce) więc jedź jeśli możesz
Czy ktoś posiada potwierdzone informacje ile jest ważne skierowanie do specjalisty? W internetach piszą, że bezterminowo dopóki istnieje powód wystawienia skierowania zaś przy umawianiu wizyty usłyszałam w rejestracji, że jest ważne miesiąc i muszę iść po nowe.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 marca 2018 13:00
Magdzior, praktyka jest przeróżna i chyba każda placówka wyznacza jakieś swoje własne zasady. Moja koleżanka z pracy twierdzi, że skierowanie jest ważne tak długo jak długo masz dolegliwość z jaką Cię kierują do specjalisty (takie informacje ma od NFZ czy coś).
Natomiast jak rejestrowałam sie to też każda placówka miała inne wymagania co do donoszenia skierowania. Jedni chcieli w ciągu tygodnia od rejestracji, inni w ciągu dwóch, a jeszcze inni dopiero w dniu wizyty.
JARA No właśnie, szukam w jakichś rozporządzeniach i nigdzie nic o datach nie ma, tutaj nie ma problemu z doniesieniem skierowania tylko przy umawianiu wizyty zapytali o datę skierowania, a że jest to grudzień bo wcześniej mi jakoś było nie po drodze się umówić to dostałam informację, że muszę iść po nowe. Od biedy mogę pójść bo to nie problem, ale gdybym miała jakąs podstawę żeby zadzwonic tam jeszcze raz i powiedzieć, że powinni je uznać to w sumie byłoby fajnie.
Scottie   Cicha obserwatorka
23 marca 2018 13:32
Magdzior, zadzwoń do Rzecznika Praw Pacjenta, infolinia jest bezpłatna. Powinni odpowiedzieć na Twoje pytanie 🙂
Nie wiem, czy pytanie bardziej pasuje tutaj, czy do mieszkaniowego, ale spróbuję. 😀
Szukam dzbanka zaparzacza do herbaty. U znajomych wpadł mi w oko taki dzbanek z Duka:

Niestety nie widzę go już w żadnym sklepie stacjonarnym ani online. 🙁 Dlatego szukam zastępstwa. Wymagana pojemność coś koło 1,5 l i - co najważniejsze - ten pojemniczek na herbatę musi być ruchomy, żeby dało się nim pomieszać herbatę. Może znajdzie się tu dobra dusza, której poszukiwania pójdą lepiej, niż mnie. :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
23 marca 2018 14:04
mundialowa, a taki podobny z Ikei?

edit. link

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60241389/
galopada, tylko ten z ikei jest z tłokiem, a ja wolałabym taki z pojemniczkiem na herbatę/zioła.
Mundialowa, widzę coś takiego, ale to 1l
FurryMouse, ooooo! To już zawsze lepiej, niż to, co ja znajdywałam. 😀 Dzięki! :kwiatek:
Może wiecie gdzie szukać, albo znacie kogoś kto zna się na górnictwie/szkodach górniczych? U mnie temat kopalni bardzo aktualny, planujemy spotkanie z inwestorem i lokalnymi władzami. Przydałby się ktoś (zapłacimy za doradztwo) kto fachowo oceni przekazywane przez spółkę rewelacje, przetłumaczy na "prosty ludzki", zada potrzebne pytania i ogólnie poprowadzi laików za rączkę. No i popatrzy na sprawę i pokaże ją z drugiej fachowej strony. Nie jako strona zdeklarowana na "tak" lub "nie".
Gdzie szukać kogoś takiego. No i ile mogłaby taka konsultacja kosztować? Musimy zrzutką społeczną koszt udźwignąć.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 marca 2018 08:56
SzalonaBibi, u nas działa coś takiego jak Główny Instytut Górnictwa. Nie wiem skąd jesteś, ale wyszukuj pod takim hasłem. Ewentualnie "rzeczoznawca/ biegły do spraw szkód górniczych".
Dzięki, ja Lubelszczyzna. Górnictwo to u nas epizod. Pewnie trzeba szukać dalej.
Edit: No i myślałam o kimś z polecenia, bo strach, że od inwestora weźmie taki doradca w drugą kieszeń kwotę o zero większą i g* się dowiemy.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 marca 2018 13:04
Ej, ale Lubelszczyzna jest 3 w Polsce zagłębiem górniczym, za Śląskiem i woj. Lubuskim..  😉 Może nie ma u nas wielu kopalni, ale mają realny wpływ na gospodarkę, więc myślę, że na luzie znajdziesz na miejscu kogoś ogarniętego. Choć rzeczywiście - trzeba się dobrze zabezpieczyć żeby taki delikwent nie próbował działać jednocześnie dla dwóch stron 🙁
Córka leci do Estonii w kwietniu. Pytanie a propos bagażu ( bo mi jej nauczycielka zamieszała):

Czy kosmetyki (bez ograniczeń żadnych) można spakować  do bagażu rejestrowanego?

I pytanie ode mnie: można wnosić picie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 marca 2018 20:38
Do bagażu, który idzie do luku bagazowego mozna wyłożyć wszystko. Natomiast do podręcznego tylko do 100ml. Napoje do samolotu można wnieść, ale tylko te zakupione na strefie bezclowej.
JARA, dziękuję. A czy te napoje muszą byc jakos opakowane? Coś o woreczkach czytałam.
marysia550, te buteleczki do 100ml powinny być w jednym przezroczystym woreczku o pojemności teoretycznie max 1l. Kupione w bezclowym można mieć bez żadnych limitów i trzymać gdzie się chce, to jest już po kontroli bezpieczeństwa. Wszystko masz też opisane na stronach konkretnych linii lotniczych.
jakie są teraz widełki za jedno zdjęcie RTG konia? i czy za zdjęcia które nie wyszły (koń się poruszył) i trzeba było powtórzyć, też się płaci?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się