pensjonaty w okolicach trójmiasta

PumCass   zachowaj zimną krew!
02 lutego 2018 17:45
A kto to teraz w ogole prowadzi? Pamiętam czasy jak jakies dziewczyny robiły tam jazdy na koniach właściciela. Nie wiem nawet czy były pełnoletnie.
Tam są trzy jakieś stajnie.
A stajnia na Lipcach? Jak ona teraz funkcjonuje? Kiedyś dawno temu nie było za ciekawie. Mają stosunkowo tani pensjonat..
PumCass   zachowaj zimną krew!
04 lutego 2018 17:47
Chodziło mi o tą Nowe Horyzonty, bo w tym miejscu to już z 3 razy coś powstawało i zaraz kończyło działalność 😉
Lipce - to chyba trzeba sprawdzić osobiście. Generalnie ja bym nie poleciła, mimo że mają ładne stajnie i b. duży plac do jazdy, ale od zawsze był tam problem z karmieniem i wypuszczaniem koni na padoki.
Tuż obok (właściwie za płotem) Nowych Horyzontów jest jeszcze Stajnia Niegowo 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
11 lutego 2018 10:54
Ma ktoś jakieś aktualniejsze wieści o stajni Kleszczewo? Ostatnie wpisy znalazłam z 2016 roku, jak teraz wygląda tam cenowo? I czy jest tam możliwość wstawienia ogiera?
PumCass o to Kleszczewo Ci chodzi? http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/76333?q=&kategoria=5&lokalizacja=11&widok=0&strona=
W ogłoszeniu 800 zł widnieje, co do warunków to nie powiem, bo nie byłam.  😉
Pumcass z tego co wiem to w Kleszczewie stoją konie każdy osobno prawie na padokach, ewentualnie po dwa. Tam jest już jeden ogier. Ale jeżeli Twój zwierz potrzebuje solidnego ogrodzenia to niestety, tam padoki z samych taśm zazwyczaj. Koleżanka tam stała jakieś połtorej roku. Uciekła bo koń jej schudł. a i jeszcze jedno konie w Kleszczewie na padok chodzą tylko do 14 przez cały rok.
Jak do 14 przez cały rok to jeszcze pół biedy...
Znam stajnie, gdzie konie chodzą tylko kwiecień-październik... i to do 12 😀
Poza tym okresem BARDZO okazyjnie 😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
12 lutego 2018 16:25
Rudzielc_23 Dzięki za informację 🙂 Ogrodzenie to raczej nie problem, póki prąd działa - mój całe życie na taśmach chodzi i je respektuje 🙂 Ale zdecydowanie zależny mi na tym, aby łaził po dworze dłużej niż do 14, także szkoda...bo miejsce na zdjęciach wygląda ładnie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2018 17:29
Jakiś czas temu było tam tak, że wszystkie konie chodziły od rana do tej około 14, a potem wychodził ogier... nie wiem na jak długo.
Lipiec nie polecam , niecałe 3 lata temu zabierałam stamtąd konia z powodu złych warunków i słabego podejścia włascicieli. Niecałe pół roku temu przeniosła się stamtąd kobyła do mojej obecnej stajni i te same problemy były , m.in koń nie był w ogóle wypuszczany....

PumCass napisz do mnie na facebooku jakie masz dokładne pytania o Kleszczewo. Kilka osób od nas się tam przeniosło więc wypytam jak to aktualnie wygląda 😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
15 lutego 2018 18:46
zembria Słabo trochę z tymi godzinami, szczególnie zimową porą, bo jednak fajnie jak koń skorzysta trochę ze światła dziennego.
Dominika95Jak znajdę chwilę, to się odezwę na pewno 🙂 i chętnie skorzystam z każdej rady. Szkoda że do was kawałek drogi mam, Siwens miałaby kolegów  😁
A czy ktoś może się podzielić opinią na temat KJ Jackiewiczow? Głównie chodzi o pensjonat  🙂 może być PW, z góry dziękuję  :kwiatek:
Hej, a powie ktoś coś o Kolibkach w Gdyni? ile tam jest za hotel, 1000? z góry dzięki :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
19 lutego 2018 10:18
fero, nie stoję tam, stały tam moje koleżanki, ale co mogę napisać:
- Nie wiem ile jest teraz, kilka lat temu faktycznie było 1000zł, możliwe że coś podnieśli
- Halę trzeba użytkować gdy nie ma hipoterapii, w ośrodku działa też szkółka, więc trafić na pustą halę można chyba tylko w godzinach mocno porannych/nocnych. Swojego czasu nie mieli nawet stojaków, obecnie z tego co widziałam, są 😉 (Ale pierwotnie to też miał byś ośrodek tylko i wyłącznie dla hipoterapii więc nie ma się co dziwić)
- Plac do jazdy w końcu zrobili, ale nie jest za duży, z tego co wiem podłoże też nie jest jakieś wybitne. (nie widziałam live, ale po fotach widzę trochę takie klepisko z kępkami trawy.)
- Padoki bardzo fajne, duże, konie chodzą kilkukonnymi stadami, jest tam dużo górek i pagórków. Jeden piaszczysty padok jest zaraz za stajnią, na który chodzą konie szkółkowe. Moim zdaniem byłoby miejsce by ogrodzić jakieś małe trawiaste kwaterki, ale nie wiem jak się na to zapatrują właściciele.
- Zaplecze socjalne jest bardzo fajne i ładne - można się w cieple przebrać, chyba nawet są prysznice. Siodlarnie są w stajni, więc nie są ogrzewane, paki widziałam przed boksami też. Myjka wewnętrzna.
- Sama stajnia jest dość wysoka, tzn nad boksami jest piętro i można obserwować konie z góry, więc teoretycznie nie jest duszno i nie pyli się, ale zimą ciężko toto ogrzać.
- Blisko las (za płotem dosłownie) i plaża - za główną ulicą :P

Generalnie to sama się zastanawiałam nad tą stajnią, bo mam rzut beretem, ale niestety podłoże na placu, mikra hala ze szkółką i hipoterapią w gratisie nas trochę zabiły.
Ja jeszcze do niedawna dzierżawiłam konia na Kolibkach i prawdopodobnie będę dzierżawić kolejnego, bo jest fajnie.  😉 Także ku sprostowaniu:
- koszt hotelu to 1100zł;
- hala dla prywaciarzy jest dostępna wieczorami, w tygodniu jest to zwykle od 19 (w poniedziałek od 20, w czwartek od 18:30); w sobotę od 9-11 i od 17, w niedzielę od 15);
- na hali bardzo często jest się samemu, szczególnie jeśli przyjdzie się nie od razu po rozpoczęciu godzin, tylko godzinę później  😉 ;
- plac do jazdy na zewnątrz faktycznie istnieje, ale tak jak pisze Moon, nie jest  rewelacyjny. Za to podobno można przejść przez ulicę i jeździć po trawie na starych Kolibkach;
- las jest, ale drogi są utwardzone i żeby fajnie pojeździć, niestety trzeba pojechać na drugą stronę Sopockiej;
- wszystko o padokach się zgadza, jedyne co, to to, że zimą wszystkie konie (hipoterapia, szkółka, prywatne) wychodzą na wspomniany piaszczysty padok przed stajnią;
- moim zdaniem w stajni jest ciepło, nawet zimą. Niestety siodlarnia nie jest ogrzewana. Przy boksach są tylko kantary i ew. derki. Pakę pewnie można wrzucić na wspomniane piętro lub postawić na dole.

Ogólnie polecam, naprawdę podoba mi się w tej stajni, chociaż przyznam, że swego czasu byłam trochę zmęczona tym, że na zewnątrz są przeciętne warunki do jazdy, a hala jest dostępna tylko wieczorami. Wszystko inne jest na plus jak dla mnie  😉. Jest bardzo przyjemny socjal, monitoring, ochroniarz, który dogląda koni po godzinach i świetni stajenni. Boksy są czyszczone codziennie do 0, siana faktycznie dają do oporu, karmienie według zaleceń, podobnie jak przebieranie koni. Stajenni są naprawdę sympatyczni, dla ludzi i dla koni.  🙂
Hala jest regularnie równana, wszędzie jest schludnie i czysto.
Ale jak ktoś jest duszą towarzystwa to może być niezadowolony, bo jak wspomniałam wyżej, często jest się samemu lub z ew. 1 osobą, okazjonalnie z 2. Baaardzo często wychodziłam ostatnia i wszystko zamykałam sama.

Jedyny problem jest taki, że boksów dla prywaciarzy jest tylko 5 i z tego co wiem to wszystkie są teraz zajęte, ale można zadzwonić i zapytać. Wiele ludzi przychodzi na Kolibki tylko na zimę, a potem się przenosi gdzieś, gdzie jednak są większe łąki/lepsze tereny/plac do jazdy.

Moon   #kulistyzajebisty
19 lutego 2018 11:32
Joy, ja akurat bywałam tam, mroźną zimą, gdy robiłam foty na plaży, więc możliwe że było mi po prostu zimno :P
Dobrze, że poprawiło się w kwestii czystości boksów, stajennych i karmienia. Za poprzednich dzierżawców to mocno kiepsko bywało ponoć.
Moon, bardzo możliwe, bo ja  tam przychodzę w softshellu i zwykłych, letnich bryczesach i nie marznę. 🤣 Na hali to nawet jeżdżę w samej bluzie, bo jest ciepło i wilgotno. Latem to minus, ale zdaje się, że można otworzyć okna dachowe.

Też słyszałam, że kiedyś był problem ze stajennymi i opieką, ale teraz jest top. Można  "porzucić" konia i niczym się nie martwić.
Karmienie jest 3xdziennie, o 8, 13 i 18. Między tymi godzinami konie są na dworze, po 18 zostają już w stajni, bo stajenni kończą pracę.
Hej 🙂 czy podzieliłby się ktoś opinią na temat stajni w Boleszwie , tej u Bachów .Rozmyślam czy by się tam nie przenieść na parę miesięcy do lata, żeby uniknąć męczącego błota no i coś konkretniej zacząć jeździć 😉
Hanagh321, godna polecenia, niestety trochę "na końcu świata". Sama co prawda tam nie stałam, ale szerzej się w temacie dowiadywałam. Fajne duże jasne boksy, codziennie sprzątane i ścielone. Duża hala z dobrym zadbanym podłożem, spory plac również z zadbanym podłożem. Lonżownik, karuzela, solarium, dobre zaplecze socjalne, komplet przeszkód wszelakich, całodobowa opieka (stajenny - stróż), padoki, dobrej jakości słoma i siano.  Chyba wszystko czego można chcieć.
Czy ktoś ma aktualne info na temat stajni w Pępowie?
Ze dwa lata temu słyszałam jedynie nieciekawe opinie.  Potrzebuję info czy coś się zmieniło i jak jest teraz  🙂
Dominika95 z tego co wiem to dalej konie jesienią i zimą nie wychodzą, bo niszczą padoki, za ciekawie nie jest podobno.
Dominika95 z tego co wiem to dalej konie jesienią i zimą nie wychodzą, bo niszczą padoki, za ciekawie nie jest podobno.


Możesz coś więcej napisać? Sama kiedyś ją zachwalałam, ale dawno mnie tam nie było...
Wychodzą i zimą, i jesienią - ino od święta...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 marca 2018 06:28
Po 24 marca planowana jest wizyta dr. Blanki Wysockiej na pomorzu, jakby ktoś był chętny to zapraszam do kontaktu 🙂
Cześć! Poszukuje jakiejś fajnej stajni czy trenera, który ma swoje konie i gdzie mogłabym zacząć trenować ujeżdżeniowo. Nie interesuje mnie jeżdżenie w kółko, ale poznawanie tajników dobrze chodzącego konia i możliwość może kiedyś wystartowania. Mamy może jakiś wątek jeszcze gdzie mogłabym zapytać?
galle najpierw to napisz jaki rejon Cię interesuje 😉
Fokusowa, no racja  🤣 aktualnie zamieszkuje Gdynię, wiec biorę pod uwagę wszystkie możliwości o  promieniu do 50-60km max 🙂
Może Stajnia Majestic? W Gdyni są o ile dobrze pamiętam 😉
Moon   #kulistyzajebisty
16 marca 2018 12:54
Fokusowa, Rumia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się