Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
16 marca 2018 20:28
andrzej1606, raczej j nie w Polsce, ja swój sciagalam ze stanow
Czy mogłabym mieć do Was prośbę o rozpuszczenie wici?

Szukamy kogoś (1-2osoby) do obsługi stajni, byłoby ekstra jakby ten ktoś posiadał umiejętności jazdy west). Może macie kogoś znajomego chętnego pociągnąć rozwój stajni  👀
Czy mogłabym mieć do Was prośbę o rozpuszczenie wici?

Szukamy kogoś (1-2osoby) do obsługi stajni, byłoby ekstra jakby ten ktoś posiadał umiejętności jazdy west). Może macie kogoś znajomego chętnego pociągnąć rozwój stajni  👀

Hej wchodzę małymi kroczkami powoli w świat west gdyż mam zamiar niebawem nabyć takie otóż siodełko i zacząć je użytkować. Koń jest młody więc będzie ze tak powiem zajeżdżany "po mojemu" czyli dosiad lydki i halter- może inaczej mówiąc..normalnie ani super west ani klasyk zwykła dobra podstawa. Ale teraz do rzeczy zastanawia mnie kilka spraw 😀
1 czy siodlo west to dobry wybór dla młodego konia? Ma 3 lata jest dobrze umięśniony na zadzie i szyi ale grzbiet..cóż no 3 lata więc cudów nie ma. Siodło będzie dopasowane przez specjalistę więc nie boje się wtopy ale chodzi o komfort.
2 poszukuję już też sprzętów dodatkowych. Bo siodło kupię od tegoż pana, ogłowie zostawię jakie mam narazie i haltery. Ochraniacze mam kontaktowe oraz kontakty z skorupa (HH grand prix) ale teraz pad. Czy i jaki zastanawiam się nad zwykłym podszytym sztucznym futrem a nad padem podszytym tkanina coolmax. Który wybrać?🙂

A i jeszcze jedna sprawa. Koń jest strychulcem czy ktoś ma doświadczenie czy wpływa jazda w tym siodle bardziej na korzyść wierzchowca czy może jednak siodła angielskie? Chodzi mi o to które bardziej siodło pomaga koniowi rozłożyć równomiernie ciężar jeźdźca tak aby ten mógł bardziej skupić się na równowadze..nie wiem jak to inaczej okreslic :x 🏇
Chodzi Tobie o strychowanie, "łapanie" się nogami?
Jeżeli tylko oto czy i aż, to nie musisz się martwić. Żadne siodło nie ma na to wpływu. To końska "uroda". Chyba że, wina źle prowadzonych kopyt.

Trzyletni koń to młody koń, kupując siodło teraz i tak musisz się liczyć z faktem, że w dobie treningu i innych czynności - koń się rozrośnie i siodło może być do wymiany.

Sztucznego futra nie polecam, z własnego doświadczenia. Osobiście preferuje podszycie filcowe.
ja też nie rozumiem co to znaczy, że koń jest strychulcem
Dla mnie strychulce to inaczej ochraniacze zapobiegające strychowaniu...

Co do młodego konia i siodła west to ja uważam, że jak najbardziej ok, tylko trudniej się jeździ w dosiadzie odciążającym ale da się. Dla konia wygodne o ile dopasowane
Tak takie strychów Anię
Choć tego jak on to robi i jak mocno to nikt nie rozumie
Jak ma dobry dzień to idzie i nic się nie dzieje
A czasem jak uderzy to mam wrażenie że nie tylko kostka ale i stawem skokowym o drugą nogę i w tedy jest chwila na utykanie i zaś idzie normalnie. Młody jest więc mam nadzieję że wyrośnie. Bo gdy chodzi regularnie (był ganiany po maneżu) to problem się zmniejsza gdy ma przerwy to jest gorzej więc przypuszczam że kwestia równowagi.
To który z tych dwóch materiałów wybrać? Bo te dwa pady mam w dobrych cenach
Plus jak myślisz, czy zmiana siodła z angielskiego na west poprawi mój komfort jazdy? Mam bardzo wytarte rzepki kolanowe (zwłaszcza lewa) i dzisiaj po ..15 minutach "jazdy" i można powiedzieć 5h na nogach to do auta szlam na jednej nodze...
A nie kłamiąc to jest jedej z powodów zmiany stylu jazdy 🙂

Chodzi Tobie o strychowanie, "łapanie" się nogami?
Jeżeli tylko oto czy i aż, to nie musisz się martwić. Żadne siodło nie ma na to wpływu. To końska "uroda". Chyba że, wina źle prowadzonych kopyt.

Trzyletni koń to młody koń, kupując siodło teraz i tak musisz się liczyć z faktem, że w dobie treningu i innych czynności - koń się rozrośnie i siodło może być do wymiany.

Sztucznego futra nie polecam, z własnego doświadczenia. Osobiście preferuje podszycie filcowe.

Mnie westówka bardzo odciążała kolano, ale były tu już głosy, że dzieje się wręcz odwrotnie. Trzeba sprawdzić samemu.
Ja w mojej westówce mogę spędzić 8 godzin dziennie i kolano lekko czuję po tak długiej jeździe. Ostatnio testowałam ujeżdżeniówkę od znajomej - po godzinie jazdy nie byłam w stanie stanąć na kolano...
Przy moich kontuzjach (źle zrośnięte więzadła w kolanie i mięśnie na pośladku) daję radę jeździć właśnie w westówce. W klasycznym siodle ni huhu.

A bardzo proszę o kciuki za Muchozola, żeby się głupi krwiak źle nie skończył.
A bardzo proszę o kciuki za Muchozola, żeby się głupi krwiak źle nie skończył.


A co się podziało? Opowiadaj.

My za to mamy odwieczną już walkę z grudą.......
Krwiaka na zadzie miała - ot taki wielkości męskiej pięści. Telefon do naszego weta, decyzja, że trzeba ciąć (za czym i ja byłam, bo już przerobiliśmy podobną sytuację). Dostała leki (jak najmniej się dało w jej sytuacji), rana oczyszczona z ropy, zalecenia, że ma być przemywana.
Niestety koń się położył na tej stronie, na tej paskudnej ranie (z drugiej strony na rozwalony staw i wieelkie jelito, które przeszkadza w lezeniu), a ustać nie ustała tyle godzin. Rana zaciapana, ale oczyszczona później. Koń już osowiały, płukanie pod skórą wielkiego wrażenia nawet nie robi na niej (takie tylko, że spojrzy, a i to nie zawsze). Siano leży (a to żarłok straszny).
Jutro może dostać kolejną dawkę leków, ale rana się nie ruszyła dużo, a ciągle na lekach jej nie możemy trzymać.

Też się bałam grudy - to strasznie upierdliwe. To mamy co innego. Już wolę grude.
Och.... 🙁 Trzymam kciuki wobec tego, to twarda baba jest.

Tak to też z dwojga złego wolę grudę niż krwiaka, ropnia czy kolkę...
Dzięki. Ten wet już ją wyciągnął z niejednego "bagna" i się nie poddaje. Teraz też.
Tak takie strychów Anię
Choć tego jak on to robi i jak mocno to nikt nie rozumie
Jak ma dobry dzień to idzie i nic się nie dzieje
A czasem jak uderzy to mam wrażenie że nie tylko kostka ale i stawem skokowym o drugą nogę i w tedy jest chwila na utykanie i zaś idzie normalnie. Młody jest więc mam nadzieję że wyrośnie. Bo gdy chodzi regularnie (był ganiany po maneżu) to problem się zmniejsza gdy ma przerwy to jest gorzej więc przypuszczam że kwestia równowagi.


pokazywałaś to komuś ogarniętemu? dobremu wetowi albo chociaż fizjoterapeucie? Bo to co piszesz to nie jest normalne

I pisz trochę staranniej, ciężko się czyta, naprawdę strychów Anię...

Ja też nie mam zdrowych kolan i też na długotrwałe tereny rajdy tylko w westernowym siodle, tylko trzeba się nauczyć jak w tym siedzieć. No i wiadomo siodło siodłu nie równe
Przepraszam za te Anie- nie przyuważyłam że słownik zrobił mi psikusa  😡

Oglądał to wet i konsultowalam z innym także oraz kowalem-kopyta ok. A weterynarze powiedzieli żeby narazie zostawić bo prawdopodobnie wyrośnie, że to przez brak równowagi. Jak się nie polepszy do 4r.z. to prześwietlić.

Ale zastanawiam się czy nie prześwietlić mu całej tylniej nogi już teraz. Orientuje się ktoś jak cenowo to wychodzi?
zależy ile zdjęć będzie potrzebnych, w klinice którą mam koło domu biorą 50 zł za zdjęcie. Jak diagnozowałam staw skokowy, z którym coś się działo i nie wiadomo co to wyszło mi 350 zł a wiadomo było gdzie szukać, bo była opuchlizna. Jak nie wiadomo o co chodzi to raczej wet będzie najpierw szukał miejsca problemu (czyli np będzie robił znieczulenia diagnostyczne) i dopiero potem rtg. Ale chyba warto spróbować zdiagnozować bo może to jest kwestia dobrania jakiejś specyficznej metody pracy pod kątem tego konia, zalezy co tam się dzieje. raczej sam z sobie brak rrównowagi nie powinien dawać aż takich efektów
Muchozol bardzo Ci współczuję i trzymam kciuki mocno!

Nique doskonale wiem z czym walczysz, bo ja też się nie mogę z grudą uporać już dłuuuugi czas.  😵

Już się przymierzaliśmy do nowego siodła, starego continentala sprzedawszy w ekspresowym tempie, były pierwsze przymiarki, ale wszystko umarło wraz z pojawieniem się FLEGMONY! Juhuuu 😅 ......
Mnie westówka bardzo odciążała kolano, ale były tu już głosy, że dzieje się wręcz odwrotnie. Trzeba sprawdzić samemu.

Mi również.
Nie usiedzę w innym siodle tak długo jak w westówce.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 kwietnia 2018 22:41
Łukasz Czechowicz Championem i coo-vice championem Eurofuturity lvl3, Wiktoria Stańco Championem NonPro lvl1!!! 😀
smartini wow!  🏇
Nique, gocunio dziękuję za kciuki :kwiatek:. Pomogły. Koniowi lepiej. Co prawda zostanie kolejny ślad i kolejna sprawa utrudniająca życie koniowi (mamy zwłóknienie mięśnia), ale najważniejsze, że została ze nami. Twarda baba z niej jednak 🙂.
Wichurkowa   Never say never...
19 kwietnia 2018 18:07
Znacie jakieś czeskie i Słowackie strony gdzie można wystawić konia?  Mam jednego do sprzedania ;-)
Wichurkowa znam taką czeską stronę:  zvirata.bazos.cz 🙂
Wichurkowa   Never say never...
21 kwietnia 2018 16:48
Dziękuję  :kwiatek: Choć już chyba nie będzie mi potrzebne bo koń dziś już sprzedany, a dopiero w czwartek wieczorem go wystawiłam heh
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 maja 2018 11:29
Czy można w Polsce dostać dobry pad robiony na wymiar?
Czy można w Polsce dostać dobry pad robiony na wymiar?

Nie wiem, czy dobry, ale w Mustangu pod Wrocławiem można uszyc na wymiar, z dowolnych materiałów. Ja jestem z ich produktów zadowolona.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 maja 2018 20:23
Dementek, nie na wymiar ale Mattes ma chyba w przeróżnych kształtach i rozmiarach, może się odbierze 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 maja 2018 20:33
Będę musiała się rozejrzeć, bo klasyczny rozmiar pod siodło 16' jest ,,na styk" pod moje siodło 🙁
Jedna firma na allegro robiła pod wymiar, kupowałam kilka lat temu, ale nie widzę, aby była obecnie.
Opti free? Coś koło tego, tak mi dzwoni.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się