M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

dziękuję 🙂
Pandurska, Ramires, ale stół był dopiero dwa albo trzy razy olejowany na świeżym, surowym drewnie 🙂 To chyba powinnam teraz tylko pokryć go tym olejowoskiem?

A co do schodów to wszystko się opóźnia... Kazałam rozjaśnić trochę kolor schodów w mieszalni farb, żeby dopasować go do jaśniejszych części na panelu. Ech, już mnie to denerwuje...

Z szaf też nie jestem do końca zadowolona. Półki na poskładane ubrania są za głębokie. Albo muszę się nauczyć inaczej ciuchy składać, albo nie wiem co. Bo teraz to jest marnotrawstwo miejsca.

Btw wiem, że to nie temat o sprzętach, ale przymierzam się do zakupu tego robota: https://www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne/neato-robotics-botvac-d5-connected.bhtml
Czy któraś z Was miała do czynienia z tą firmą albo i nawet z tym modelem i może polecić? 🙂

Myślałam o najnowszej Roombie, ale cena mnie trochę odstrasza >:
Meise Blat i tak dobrze jest przetrzec przed olejowaniem, bo lepiej wchlania olej(-owosk). Pogadaj z nerechta na temat robota, bo kupila jakiegos na Aliexpress i jest b. zadowolona. Ja tez sie przymierzam do niego. I o szafe tez sie nei martw. Moja Ikeowa tez jest gleboka i mam w niej ciuchy poskladane w 2 rzedach. W 2 trzymam np. zimowki lub mniej uzywane i to sie bardzo sprawdza.

nerechtaAlez tobie sie podobaly nasze schody na zdjeciach 😀


Skoro o drewnie mowa, to wreszcie wiemy, jaki chcemy uzyskac efekt na naszych drzwiach barndoors. Problem w tym, ze kompletnie nie wiemy JAK. A chcielibysmy orzech wloski z lekkimi ciemnymi akcentami. Taki totalnie rustykalny. Moze macie jakies pomysly?

Btw. nasze cegielki "sie robia" i niedlugo pokaze wam efekt koncowy  😜
Ja tez bym przetarła mimo wszystko
Pandurska, z tymi szafami będę kombinować. Zimówki też dałam do tyłu, ale i tak mi nie pasuje, że mam tyle miejsca niewykorzystanego z boku tego rzędu przedniego ^^ nie wiem, czy da się zrozumieć co tu próbuję przekazać  😁
Btw tak słucham o tych Waszych wykończeniach i coś mi się zdaje, że budujecie dom moich marzeń.....  👀
Kupię ten olejowosk, przekonałyście mnie  🙂

Ner, co to za robot? Zapodasz linka?  😉

pointure   Dresiarz mentalny.
16 marca 2018 08:34
Dziewczyny, ja polecam robota sprzątającego Xiaomi! We wszystkich testach wypadał najlepiej, cena korzystniejsza niż te w Polsce, jako jeden z nielicznych posiada radar i skanuje pomieszczenie, nie jeździ na chybił trafił. Mój Czarek jest najwspanialszy na świecie, jedne z najlepiej wydanych pieniędzy, wart każdej złotówki.
pointure, ten?
https://www.ceneo.pl/49450488

Ten Neato Robotics Botvac D5 Connected też jeździ systematycznie. I najnowsza roomba też (ale ona odpada, ta cena jest porąbana).
Muszę dziś zadecydować, bo zwariuje bez tego robota. Dzień w dzień odkurzam calutkie mieszkanie i co rano wszędzie fruwa futro, resztki ziół i siana oraz pellet.


pointure   Dresiarz mentalny.
16 marca 2018 09:15
Meise tak, dokładnie ten, na gearbest kupiliśmy w promocji za 980 PLN, no ale szedł dłużej. Polecam obejrzeć testy z porównaniem do tańszych modeli albo do droższej roomby, wypada zacnie. Posprzątanie mieszkania 70m, bez dywanów (a ponoć bardzo dobrze je czyści) zajmuje mu ca. 50 minut. Przeszkadzają mu tylko lekkie dywaniki w łazienkach i w przedpokoju, takie które są na tyle lekkie, że się przesuwają, ale z nimi żaden by sobie nie poradził. Aż w szoku byliśmy jak dokładnie sprząta i ile syfu zbiera codziennie albo co dwa dni!
ja mam Ilife'a v5pro i jest ekstra, zbiera swietnie, ma duzy zbiornik. Jeszcze nie probowalam funkcji mopa.

Dla mnie tez szafy 60/50 cm sa za glebokie, dlatego mam garderobiany dylemat. Co prawda jedna taka szafa sie przyda na wiszace i jakies koldry i inne pierdoly, ale nie wiem jak to ugryzc/polaczyc z plytszymi szafami...

Pandurska mi sie podobaja, schody jak schody 🙂 To Ty mowisz ze kolor ble a teraz ze babcine 😀 Ja bym je przerobila bez demontowania, bo to faktycznie kupa pracy i bez sensu.
Dziewczyny, a czy takiej roombie czy podobnemu urzadzeniu mozna zaprogramowac opcje "nie spadnij ze schodow" w domku jednorodzinnym?
pandurska, pytałam o to w sklepie i pani powiedziała ze irobot ze schodow nie spadnie.

A na ktos garderobę? Jeden pokój adaptujemy na garderobę, chcemy go zabudować w otwarte szafy. Niestety Pax z Ikea wychodzi bardzo drogo. Mieliście swoje pomysły? Czy lepiej inwestować w PAXa?
Scottie   Cicha obserwatorka
16 marca 2018 17:20
Co do Roomby- gadałam z kumplem z pracy, który ma iRobota (sprawdziłam- ma Roombę 965, to jest ta druga z kolei po top of the top)- bo gdzieś tu na re volcie wyczytałam, że jego jeżdżenie jest wkurzające i co on na ten temat sądzi.
Kumpel powiedział, że on Roombę kocha miłością wielką przy 3 psach i 2 kotach na 50m2 😉 Jeździ codziennie, uruchamia ją w drodze do domu przez aplikację na smartfonie. Więc część sprząta pod jego nieobecność, część jak już jest w domu i jemu to sprzątanie i jeżdżenie w różnych kierunkach nie przeszkadza. Jest cicha przy sprzątaniu w porównaniu do normalnego odkurzacza. Pierwszy przejazd robi "na sucho" w celu przeskanowania mieszkania, a później już normalnie. Ona jest tak zaprojektowana, że ze schodów czy jakiegoś tam stopnia nie spadnie, ale jak jest próg wyższy, to potrafi się rozpędzić i przez niego przejechać. Nie wciąga większych przedmiotów typu skarpetki- ale jak wjedzie pod łóżko i jakąś znajdzie, to potrafi ją stamtąd wymieść. No i sama pilnuje, czy jest rozładowana- wraca wtedy do bazy się podładować, a później kończy sprzątać mieszkanie.
Mnie się najbardziej chciało śmiać z tego, że sobie sama przybija piątkę po skończonej pracy 😉
Jego żona też jest zachwycona i już odkłada kasę na robota mopującego, też z iRobot.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 marca 2018 18:44
Mój Vorwerk tez nie spadnie i go ogromnie kocham! Polecam każdemu! A mamy go juz dość długo, od kiedy byłam w ciazy. I tez mozna sie łączyć przez app.
pointure   Dresiarz mentalny.
16 marca 2018 19:51
Tylko to, ile roomba kosztuje to jakiś żart, a lepsza od xiaomi wcale nie jest  🤣 Co do pytania - Xiaomi ma radar i skaner i nie spadnie ze schodów 😉 Dzięki nim też jeździ sensownie, zygzakiem, nie omija żadnego miejsca.
rtk ja mam mini garderobę w mieszkaniu wydzieloną z przedpokoju. Robiona przez firmę na wymiar. Gdzieś mam zagrzebane rachunki więc jak będzie Cię to interesować to tam ile kosztuje to jest dokładnie wycenione. Aaa i robione przez Wrocławską firmę. Ma 3 lata i wygląda wszystko jak nowe
Ja nie mam głowy na paxy.
rtk, ja mam właśnie wczoraj postawioną "garderobę" z paxa i jesteśmy zadowoleni bardzo. Trochę faktycznie drogo jak za skręcanie samemu plyt z mielonki, no ale jest możliwość konfiguracji wnętrza. Dorzucam foty jak to wygląda.
budyń czy to są dechy sosnowe u Ciebie na podłodze?
olga96, tak, tydzień po cyklinowaniu.
rtk jest też system Elfa - przykręcasz sobie do ściany poziomą szynę, na niej wieszasz (albo je same przykręcasz) pionowe listwy z otworami i do nich zaczepiasz półki, wysuwane koszyki, drążki. Można w razie potrzeby całkowicie zmienić organizację szafy po prostu przewieszając wszystko na inne oczka, da się też odkręcić całość i przenieść w nowe miejsce albo dociąć listwy na odpowiednią długość. Ceny niektórych elementów nie są niestety zbyt niskie, ale z kolei ten system nie potrzebuje obudowy szafy, wystarczy sama ściana. Jest gdzieś ich planer od razu ze wstępną wyceną. Niektórzy mieszają to z wolnostojącymi meblami, żeby zbić koszty, np. krótsza listwa z półkami i drążkiem i pod nią komoda. Elementy są dostępne internetowo oraz na pewno w Leroy Merlin i Castoramie, czasami też trafiają się używane.

Cena za dużą powierzchnię tylko tym systemem może niestety być spora (chociaż nie mam pojęcia, jak wypada w porównaniu do Paxa), ale dla mnie byłoby to tego warte, więc daję znać, że coś takiego istnieje i możesz sobie sama ocenić, co Ci najbardziej odpowiada.  🙂

rtk Moja garderoba  ma 9,5 mkw. Jedna sciana jest cala zabudowana PAXem (2,75m), pod skosami mam komody te najpopularniejsze z Ikei i na pozostalych scianach Kallaxy na buty i torby. Robilismy research u polskich producentow szaf i Ikea byla najtansza. Ja tam jestem zadowolona bardzo.
budyń, super projekt szafy. Już widzę, że będziesz bardzo zadowolona 🙂 Ja niestety nie przemyślałam wielu rzeczy i teraz marudzę...

Co do robota odkurzającego, to kupiliśmy... najnowszego Xiaomi. Tak jak pointure napisała, bije wszystkie inne na głowę w testach. Mój oglądał filmiki o roombach 3h i zdecydował się na "chińczyka"  👀 2000 kosztuje, uważam, że to rozsądna cena.

Nasza kuchnia już zapierniczona rzeczorami ^^ Nie mogę się doczekać cegły na kominie. Szkoda, że zdjęcie nie oddaje jak przytulnie i ładnie jest.



Oddaje, oddaje. 🙂
Do pełnej przytulności to jeszcze zmiana szafek na bardziej "drewniane" fronty.
Ale i tak jest tak domowo, właśnie z tymi garnkami, wazonikami, kartkami na lodówce. Taka powinna być kuchnia. 😉
Dzięki  🙂
Ja chciałam drewniane fronty, ale... płyta a la drewno wydawała mi się taka tandetna, no nie mogłam się przekonać do żadnego "wzoru"  🙁 a prawdziwe drewno nie na naszą kieszeń póki co. Ale kiedyś w domu sobie zrobię  😉
a starcza Ci powierzni roboczej w tej kuchni? Bardzo fajnie Wam wyszlo, az sie zastanawiam nad jakims mocnym kolorem za meblami...  😁

Dziolchy a ma ktoras z was Ikeowa zmywarke i duzy front do niej? Nie wiem, chyba zgubilam instrukcje montazu albo jej nie bylo, nie wiem juz sama, i to ostatni element ktorego nie mamy zamontowanego i zatrzymuje nam wykonczenie calej linii mebli (przykrecenie blatu, listwy pod meblami, dostawienie porzadnie tej zmywarki, kuchenki i ostatniej szafki...) i juz mnie trafia bo co probujemy to cos jest nie tak...

My chyba koniec koncow bedziemy robic garderobe na wymiar, ale musimy sie najpierw odkuc. W ogole caly czas sie czuje w moim domu "po studencku", mnostwo niedorobek, pusto itd.. marudze juz  🤣

olga dasz rade zrobic zdjecie tej garderoby? Tez ciekawi mnie koszt, jesli znajdziesz to poprosze 🙂
ner, a no właśnie mało... zastanawiamy się, czy tej wyspy nie zakręcić, ale ja tak lubię jak jest mało i "schludnie"  🤔
Brakuje zdecydowanie blatu roboczego. Jak gotuję w Thermomixie to jeszcze spoko. Ale jak robię obiad na kilka garów, dużo warzyw itd. to niestety robi się trochę bajzel. Trzeba chować na bieżąco.
A co do koloru, to fakt, jest PRZEPIĘKNY  😡 Nie wiem skąd mi taki pomysł przyszedł do głowy, wybrałam trochę na pałę z palety Flüggera i teraz każdy, kto to nas przyjdzie zwraca na niego uwagę i się zachwyca  😍 Bardzo polecam, baaaaardzo.
:kwiatek:

We wtorek spełni się marzenie tego roku. Przyjedzie moja chińska "roomba"  💃

smartini   fb & insta: dokłaczone
18 marca 2018 19:38
Meise, kolor super! I w ogóle bardzo sympatycznie i 'ciepło' to wygląda, lubię tak! Ale mi by na pewno brakowało miejsca w kuchni. Może mobilna wyspa? Ja gdybym miała miejsce, to bym sobie wstawiła stalową 😍
Byłam w Pepco i Tigerze, to jest zło wykończeniowe. Pudełka do kuchni, miseczki, świeczki, pojemniki, wazony, lampiony... Póki co wjechało kilka umilających mi życie pierdół (betonowa mydelniczka do kuchni, czarna i granatowa świeca do łazienki, pudełka na kasze...) ale to na pewno nie koniec :P
smartini, dziękuję  😀

Czekam na cegiełkę na tym czarnym kominie i moje kwiatki na sznurach nad wyspą, na pewno jeszcze dodadzą uroku  😉
Kocham to mieszkanko, nabiera coraz więcej wyrazu  😀
Meise, jaaaa! Ale czad! Jak z katalogu! Mega fajnie to wygląda. I chociaż mi się zawsze marzyło coś w takim stylu to nawet te Twoje białe fronty mi nie przeszkadzają. Kurcze ja nie mam za grosz ręki do meblowania i dekorowania 🙁
FurryMouse, o jak mi miło! <3 Dziękuję 🙂

Moja wymarzona kuchnia, jeśli chodzi o styl i kolorystykę, to ta z reklamy Samsunga (od 0.12 sek):



smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 marca 2018 11:17
[s]Słuchajcie, mam kod rabatowy do Home And You na 100 zł, ważny przy zakupach od 200zł, w sklepie online, do 21.03. Dostałam do poprzednich zakupów. Może któraś chciałaby skorzystać? Ja nie planuję nic kupować, a szkoda, żeby się zmarnował, bo to dość duża promocja  😀 Chciałabym go oddać komuś, kto rzeczywiście go wykorzysta 🙂[/s]


Edit: nieaktualne, kod oddany
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się