Hipoterapia

yga   srają muszki, będzie wiosna.
10 stycznia 2015 14:31
Dziewczyny, wiecie może gdzie warto w lubelskim/mazowieckim robić kurs instruktora hipoterapii, dogoterapii oraz onoterapii?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 lutego 2015 20:01
Czy ktoś z Was pisał zaświadczenie dla pacjenta ubiegającego się o orzeczenie o niepełnosprawności?
Nie wiem dokładnie, jak ma ono wyglądać  😡
wszystko zależy kto co chce
u nas jak trzeba przedłużenie orzeczenie - to wystarcza tylko że taka i taka osoba, mieszkajaca tu i tu, urodzona w tedy i gdzie uczęszcza na zajęcia hipoterapii regularnie ( raz, 2, 3 x w tyg) od kiedy

a jak dopiero się starają to najczęściej trzeba sie bardziej wysilić i napisać co jest dziecku i dlaczego hipo pozytywnie wpłynie na daną osobę
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 lutego 2015 10:43
No właśnie. Rodzice prosili, żeby napisać, że wskazane jest kontynuowanie hipoterapii, zwłaszcza że dużo pomogła dziecku.
Kochani!
bardzo proszę o pomoc w pisaniu pracy mojej pracy magisterskiej poprzez wypełnienie ankiety. Dotyczy ona rodziców, opiekunów dzieci niepełnosprawnych, które uczestniczą lub uczestniczyły w hipoterapii. Będę również bardzo wdzięczna za udostępnianie dalej uśmiech mam nadzieje, że nie będziecie źli, że tutaj napisałam, liczę na pomoc koniarzy uśmiech
link do ankiety🙂
http://www.interankiety.pl/interankieta/b493054c357d885f697b2c567475c17e

z góry dziękuję! 😉
Witam, czy ktoś się wybiera na kurs do Lalina w terminie 21.04-05.05.15 ? 😉
Jak by ktoś w dodatku jechał z okolic śląska lub Krk to proszę o kontakt na pw 😉
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
13 lipca 2015 18:43
W których Krakowskich stajniach prowadzona jest hipoterapia, albo są konie, które nadawałyby się do hipoterapii??? Interesują mnie okolice Czernichowa lub  Krzeszowic w promieniu do 20 km.
Ośrodek dla niepełnosprawnych w którym pracuje, chciałby nawiązać współpracę ze stajnią, która udostępniłaby konia, konie do tej formy rehabilitacji. W stajni nie musi być hipoterapeuty (mam uprawnienia i mogę prowadzić zajęcia), ale potrzebna by była pomoc przy prowadzeniu konia.
Uczestnikami zajęć byłyby osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną.
Witam serdecznie.
Czy orietujecie się gdzie w Warszawie oprócz SGGW, jest jeszcze prowadzona hipoterapia??
Hej, wiecie gdzie można zrobić kurs w zimę 2016?
Czy ktoś robił kurs hipoterapii na Nowoursynowskiej? Rozważam rozpoczęcie tego szkolenia w tym roku. Chciałabym się dowiedzieć, jakie są Wasze opinie o tym kursie? Jak wygląda zdawalność egzaminów? Czy dużo ludzi oblewa i finalnie nie dostaje licencji? Kurs jest dość drogi, jak dla mnie i wymaga przeorganizowania pracy, obowiązków rodzinnych, etc.

Jak wyglądają egzaminy? Jeździecki, jak piszą, jest na poziomie srebrnej odznaki. Wg nie to dość wysoko... Jak wygląda w rzeczywistości?
Czy wykłady dobrze przygotowują do egzaminów tesowego i ustnego? Jaka panuje atmosfera na tym kursie? Czy praktyki w tym ośrodku można robić w dowolnym czasie (np. w miesiącach wakacyjnych), czy jest to wyznaczone odgórnie? Na odbycie 80 godzin (2tyg) przeznaczone jest kilka miesięcy, jak wynika z ogłoszenia na stronie.

Wiem, że potem trzeba udowodnić pracę w zawodzie by po pięciu latach nie stracić licencji. Jak się to wykazuje?

Będę bardzo wdzięczna za informacje od osób, które zrobiły ten kurs i praktykują.


Również chętnie dowiem się czegoś więcej na temat tego kursu.  :kwiatek:
aszhar, z tego co się orientuję to jeszcze w stajni na Bródnie jest prowadzona hipo.
I w Helenowie.
I fundacja Pociechom
Czy ktoś może mi polecić ośrodek specjalizujący się w hipoterapii- autyzm okolicy Warszawy?  :kwiatek:
najlepiej z nr kontaktowym, gdyż pytam w imieniu znajomych  😉
Czy można gdzieś znaleźć listę ośrodków pod patronatem PTHip'u? Strona http://www.pthip.org.pl/ nie działa niestety  🤔
Witam.
W związku z tym, że piszę pracę mgr na temat hipoterapii, poszukuję rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia hipoterapii. Chodzi o przeprowadzenie krótkiego wywiadu. Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę nikogo takiego znaleźć 🙁 na pewno się odwdzięczę!  :kwiatek:
Lublin.
Czy ktoś ma może w rodzinie albo wśród znajomych osoby niepełnosprawne?
Do projektu związanego z hipoterapią poszukujemy dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, zameldowanych w Lublinie (warunek konieczny).
Zajęcia są częściowo dofinansowane. Więcej informacji pw.
Będę wdzięczna za wszelkie info  :kwiatek:
https://pakis.pl/mobile/kursy/132/kurs-instruktora-hipoterapii
Co sądzicie o takim kursie on-line? Czy takie uprawnienia są cos warte?
Tyle co zaoczna medycyna. Wieczorowo. Po japońsku. Moim skromnym zdaniem, wyrzucone niemałe pieniądze. No i jeśli ktoś ma choć trochę oleju w głowie, będzie chciał dotknąć, dopytać, skonfrontować. Zwłaszcza, że nabywając tytuł hipoterapeuty nabywasz odpowiedzialność za siebie, zespól i najważniejsze-pacjenta.
też mam takie zdanie.

ale  papier po tym kursie jest honorowany w stajniach i ludzie dostają pracę.
Szukam następujących numerów Przeglądu Hipoterapeutycznego I 2008 i I 2010
Niestety w redakcji nie mają.
Gdyby ktoś miał, będę bardzo wdzięczna za kontakt
Powiedzcie mi dziewczyny, czy kurs nie organizowany przez pthip jest tak samo ważny i daje możliwość pracy w tym zawodzie?
Jaka jest różnica? Fundacja Smolenia organizuje w kwietniu kurs i jestem nim szczerze zainteresowana, bo to pierwszy taki w wielkopolsce chyba. Zastanawiam się jednak czy jest tak samo wartościowy?
To jest mało istotne kto organizuje kurs. Ważne, żebyś po jego ukończeniu czuła się przygotowana merytorycznie i potrafiła pracować z pacjentami. Wierz mi, że każdy z nich ma inny problem i potrzeba ogromnej wiedzy i kreatywności, żeby nie wyrządzić komuś, (najczęściej dziecku) krzywdy. Wybierz taki, który gwarantuje praktyczne zajęcia z pacjentem. Je kończyłam półroczny, łykendowy kurs w Krakowie, organizowany przez PTHIP. Zajęcia prowadzili wykładowcy min. z akademii medycznej. Potem miałam 80 godz. praktyk we Wrocławiu. Wierz mi, ze i tak, po rozpoczęciu pracy, czułam się jak matoł, bo życie ciągle serwowało mi mnóstwo niespodzianek, do których człowiek podchodzi zawsze emocjonalnie 🙂
Dzięki! O takiego rodzaju odpowiedź mi chodziło 😉 Jestem po pedagogice 0-3 i specjalnej więc podstawy już mam. Oferta zawiera 80h wykładów i 60h praktyk, więc  chyba nie najgorzej.
A ja mam pytanko jakie kursy odradzacie a jakie polecacie? Interesują mnie okolice Lublina/Warszawy. A i co sądzicie o e-learningu w tych kursach?
Rudaska8) A jesteś obecnie związana zawodowo z osobami niepełnosprawnymi? Bo zakładam,że kwestia końskiej strony tej pracy jest Ci znana  🙂
Po zdaniu matury idę na rehabilitację lub psychologię i chciałabym właśnie pracować jako hipoterapeuta, z niepełnosprawnymi miałam i nadal mam kontakt, byłam wolontariuszem w kilku miejscach więc spokojnie. 😉 Zastanawiam się tylko gdzie znajdę po prostu dobry, polecany i rzetelny kurs.  :kwiatek:
Też myślałam kiedyś,że po jakimś wolontariacie to "na spokojnie" 😁
Generalnie byłam związana z hipoterapią przez 10lat właściwie, z czego przed obecną pracą ponad 4 lata przepracowałam tylko przy hipo-pełnoetatowo. I prawdę mówiąc,przede wszystkim praktyka i doświadczenie grają tu pierwszorzędne skrzypce. Oczywiście,jakoś trzeba je nabyć i od czegoś zacząć i mieć świadomość,że zawsze znajdzie się taka osoba,która i tak rozłoży nas na łopatki-nawet po latach praktyki i dziesiątkach innych osób z taką samą jednostką chorobową. Kończyłam zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i oligofrenopedagogikę i to było jedynie totalne "liźnięcie" tego,co zastałam podczas pracy. Hipoterapia to bardzo ciężki kawałek chleba i dość niewdzięczny pod kątem tego,że nie raz spotkasz się z opinią,że powinnaś to robić charytatywnie, dodatkowo finansowo też kiepsko. Chyba,że w Twoich okolicach są inne realia postrzegania hipoterapii  😉. Oczywiście to też ogrom niesamowicie wspaniałych i budujących chwil,ale łatwy kawałek chleba to nie jest,jeśli ma być czymś z czego chce się żyć  😉

Co do kursu, obecnie nie jestem w temacie zupełnie,bo swój robiłam już dawno,ale na pewno po nim polecam zacząć pracę pod okiem sensownych hipoterapeutów i przy dobrze zrobionych koniach. Na pewno da Ci to więcej niż sam kurs  🙂
Na pewno jest to fajna opcja. Sama zastanawiam się nad zrobieniem takiego kursu.  Można go w sumie całkiem szybko załatwić. Orientowałam sie już w cenach, terminach i w szkole instruktorskiej https://szkoleniaics.pl trwa on 90 godzin. Wygląda to całkiem fajnie, dostaje się legitymacje, certyfikat wszystko. Myślę, ze to może być fajny dodatek, a na hipoterapii można sobie całkiem przyjemnie zarobić.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 maja 2018 13:39
MeggiB- Raczej przyjemnie się nie zarobi. Pacjenci potrafią nieźle dać w kość, rodzice oczekują ,,cudu", najlepiej już po pierwszych zajęciach.
Wielu rodzicom poprawa sprawności dziecka nie wystarczy- oczekują np. cofnięcia się upośledzenia umysłowego, co jest niemożliwe.
Często hipoterapia jest jedyną stosowaną terapią, resztę czasu dziecko siedzi w domu przed telewizorem/ komputerem.

Tacy rodzice przywiozą dziecko maksymalnie przez kilka miesięcy i zrezygnują z terapii.
Innych po prostu nie stać na płacenie 30zł za pół godziny terapii minimum raz w tygodniu.
Większość rezygnuje, gdy dziecko ,,zrobi skok" w rozwoju, bo są usatysfakcjonowani efektem terapii.

W moim przypadku z 7 regularnie przyjeżdżających na hipo (1-3 razy w tygodniu, zależy od osoby) po 2 latach nie została ani jedna osoba.  Z wyżej wymienionych przyczyn.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się