Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 lutego 2018 14:29
Ta moja ma opóźnienie startu i funkcję pupil, cokolwiek to znaczy. Moim ulubionym guzikiem jest ten od skracania czasu prania  😁 i ma kilka programów naprawdę krótkich, dla mnie to był priorytet.

Jak dowiadywałam się o kraj produkcji to właśnie Beko, LG i jeszcze jedna firma, której nie pamiętam, były produkowane w Europie. Bosch np robi już w Chinach pralki, a zmywarki wciąż w Europie  🙂

Dance Girl - podlinkujesz tę pralkę? Ciekawa opcja z tymi dużymi pojemnikami na płyny- nie słyszałam o tym wcześniej.


Proszę bardzo link
Moi drodzy,

czy ktoś może mi polecić roombę?
Mam kilka pytań:

1. Moja mama twierdzi, że dobra roomba zaczyna się od 4500-5000 zł... Wolałabym wydać na nią ok. 2000, czy w tej cenie faktycznie tylko szajsowate modele?

2. Czy roomba poradzi sobie z TONAMI króliczego futra? I nie żartuję tu mówiąc o tonach. Dla zoobrazowania: codziennie rano/koło południa odkurzam cały dół. Rano jak schodzę cała podłoga (a mam ciemny panel) jest pokryta warstwą futra, jak śnieżnym puchem....  🤔
Dodatkowo co z sianem? Czy może się zaciąć/zatkać? Czy wciągnie też siano?

Bardzo proszę o polecenie mi sprawdzonych marek/modeli  :kwiatek: Ja już dostaje kociokwiku głównie przez króle, które mi się lenią od 2 mcy na potęgę + roznoszą wszędzie siano.

PS: teściowa namawia na roombę prostokątną/trójkątną...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 marca 2018 14:40
Ja mogę polecić robot z Vorwerk. Kobolt vr200. Kochamy go, mamy od ponad dwoch lat i mysle ze królicze klaki bez problemu połknie.
A polecacie jakieś zmywarki? Wraz z nową kuchnią musieliśmy wymienić starą (miała koło 15 lat, niepsujące się cudo techniki). Najlepiej do zabudowy, ale jakaś prosta i ładna zmywarka też przejdzie. Nie musi mieć nie wiadomo czego, ma po prostu dobrze zmywać naczynia i nie kosztować milionów. Byle nie Amica  😵
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=48.msg2763508#msg2763508 date=1520260832]
Ja mogę polecić robot z Vorwerk. Kobolt vr200. Kochamy go, mamy od ponad dwoch lat i mysle ze królicze klaki bez problemu połknie.
[/quote]

och, z Vorwerk mam Thermomix, cud techniki, wiadomo  😍
Troszkę drogawy ten samodzielny odkurzacz, ale lepiej kupić coś porządnego, niż za taniego... Pogadam z Niemężem.
Dzięki 😉
Czy możecie polecić jakieś fajne żelazko? Stare nadaje się już do muzeum i potrzebuję kupić coś nowego. Tak w granicach 200-300zł.
Myślałam o bezprzewodowym. Ma ktoś? Jak to się u Was sprawdza?
Dodam, że żelazka używam raczej na bierząco do wyprasowania 2-3 rzeczy na raz. Nie zbieram góry prania i nie stoję przy desce godzinami 🙂
mozesz poczyhac na lidlowe bezprzewodowe, mam i zadowolonam 🙂
Łomatko to są bezprzewodowe żelazka?
😵
To się staro poczułam, bo nie wiedziałam  😡
Też chcę takie
ner, kurczę jak widzę opinie po necie o tych żelazkach to trochę strach... Poza tym ja raczej tak na cito, bo tym co mam już się boję prasować
Gaga, ano 🙂 tylko problem jest z nimi taki że co jakiś czas trzeba je odkładać żeby się "dogrzały". Co raczej będzie niewygodne jak ktoś prasuje hurtem górę prania. Ale tak jak pisałam, ja lecę po kilka sztuk dlatego się nad tym zastanawiam. A że nigdy w rękach nie miałam (nawet nie oglądałam) i nie znam nikogo kto ma to pytam tu 🙂
[quote author=_Gaga link=topic=48.msg2766557#msg2766557 date=1521112825]
Łomatko to są bezprzewodowe żelazka?
😵
To się staro poczułam, bo nie wiedziałam  😡
Też chcę takie
[/quote]

Pół roku temu kupowałam pierwsze w życiu żelazko i też dowiedziałam się, że są i bezprzewodowe, i takie, co się nie nagrzewają, jak się ich nie trzyma w dłoni. 😜 Dla mojego zapominalskiego chłopa, który potrafił się kilka razy w tygodniu wrócić z pracy, żeby sprawdzić, czy wyłączył żelazko, wzięłam Boscha z tą opcją, ale bezprzewodowe też muszą być fajne. 🙂
FurryMouse, o dzięki, to jednak nie dla mnie gadżet, bo ja prasuję raz na pół roku, za to wszyystko 😁
serio? Ja mam go juz ze 3 lata i nic sie nie dzieje 🙂
Ja sobie sprawiłam ostatnio wypasioną pralkę z której jestem mega zadowolona:
https://www.euro.com.pl/pralki/electrolux-ewf1408wdl.bhtml
chociaż oczywiście mam ale - nie wiem dlaczego nie można ustawiać do żadnego krótkiego programu (14' , 30' , sport30'😉 wirowania wyższego niż 800 obrotów :/ A pralka ma 1400. Więc gdy piorę sportowe ubrania po treningu i chce dobrze wywirować to muszę ustawiać brak wirowania i potem osobno wirowanie na 1200-1400..
Super jest funkcja parowa po praniu - pranie prawie suche, mega pachnące i praktycznie "wyprasowane" (np do koszul bardzo fajne).

Ale w sumie nie o tym 😉 bo poszłam na całość i kupiłam też sobie suszarkę bo wszyscy namawiali, no i wczoraj wypróbowałam na programie "bawełna - suche do szafy" w sumie prawie same skarpetki i gacie, ale też dwa t-shirty i dwa mundurki mojego syna do szkoły no i one były wymięte jak psu z gardła :/

Coś robię nie tak? Jakieś tipy co do programów, czasu suszenia od użytkowników?
Bo wszyscy zachwalali że pranie nie pomięte, a tu wręcz przeciwnie..
a czemu nie zglosisz pralki do reklamacji? Jesli nie mozesz uzywac programow ktore sa w funkcjach to raczej cos z ta pralka jest jednak nie tak?
Jestes juz ktoras osoba ktora mowi o jakichs dziwnych problemach z Electroluxami...

A co do suszarki moim zdaniem w duzej mierze to zalezy od materialu. Ja poki co susze na "iron dry" albo "store dry" i niektore ciuchy sa ladne a niektore do prasowania zdecydowanie. Tak czy owak ciuchy sa zawsze bardzo miekkie co uwielbiam 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 marca 2018 13:20
W pralkach niektóre programy sa ustawione "na sztywno", że nie można zwiększyć obrotów.
Dokładnie. W moim Boshu też są ograniczenia. Np w programie sport max wirowanie to 800 obr/min. Ja sobie jeszcze dowirowuję to na 1200...
Tak, to nie jest usterka, ktoś to sobie tak wymyślił, że sportowych ciuchów albo na programie przepierka się nie wiruje więcej niż 800 obrotów. Za cholerę nie wiem dlaczego :/

A pralka jest super, właśnie z tego względu że prawie wszystko można sobie ustawić, czas, temperaturę, waży pranie i dobiera ilość detergentu, tylko nie w programie "sportowe" oraz przepierka 14' i przepierka 30' ;]

Suszarkę będę jeszcze testować, może chodzi o to że nie poskładałam prania od razu, tylko leżało w misce przez noc takie pokręcone 😉 Są tam też jakieś funkcje "mniej zgnieceń" itp..
Dla mnie to pranie jest aż za miękkie, takie szmatowate 😉

gwash, obstawiam, że to dlatego, że 800 "wystarczy". Znaczy, że w ciuchu z polyestru czy poliamidu będzie tyle samo wody po 800, co w bawełnianym po wirowaniu 1200 więc po co zużywać prąd i maszynę. Ja mam suszarkę i ciuchy z niej wyciągnięte nigdy nie są jak spod żelazka ale wygladają zdecydownaie lepiej niż np lekko wywirowane, strzepnięte i suszone na sznurku więc to na plus dla suszarki. Ale to tylko wtedy kiedy wyciągnę je zaraz po tym kiedy skończy suszyć. Mam też taką opcję, że suszarka obraca lekko bębnem co jakiś czas po zakończeniu suszenia i tak do 2h godzin, to również zapobiega zagnieceniom jeżeli nie mogę wyjąć prania od razu. Mam natomiast inny problem, ubrania mi się kurczą (nawet w niskiej temperaturze) i na bawełnie pojawia się taki niefajny meszek, ciuchy z tworzyw sztucznych od razu się mechacą. Dlatego nie suszę żadnych bluzek, t-shirtów, spodni dresowych, bluz, swetrów, rajstop bawełnianych, ubrań z domieszkami polyestru i wiskozy, niektórych jensów itp  (oprócz tych do ciorania). Tak myślę, że odpada średnio 1/4 z każdego prania. Z suszeniem swetrów też dałam sobie spokój bo te które wymagają suszenia na leżąco (mam specjalny program) i tak wyschną przez noc rzucone np na deskę do prasowania, suszarce zabierało to kilka godzin, a skuteczność zostawiała wiele do życzenia. Uwielbiam za to ręczniki wysuszone w 1,5 godziny i mięciutkie bez użycia płynów zmiękczających. Bez problemu piorę i suszę sobie w środku zimy grubaśne koce, maty na łóżko, kołdry i poduszki z puchem 😀
podepnę się do pytania o żelazko. Mąż prasuje stosy koszul  i wykańcza je w tempie ekspresowym. Możecie coś polecić z fajną opcją wyrzutu pary?
espérer, ja się zdecydowałam w końcu na PHILIPS GC4526/20. Jutro zamówię to pewnie przyjdzie jakoś w przyszłym tygodniu. Internet się nad nim rozpływa. A koszul w sumie też trochę mam (tzn głównie mój A.) także mogę poprasować trochę na zapas i dam znać 🙂
Czy laptopa można podciągnąć pod AGD ? 🙂  👀
Mój Asusik kończy 7 lat, niestety ledwie ciągnie, nie opłaca mi się już inwestować w kolejne naprawy gniazda do ładowarki i głośnika.
Stąd pytanie - możecie polecić jakieś modele laptopów, najlepiej do 2,5 tys. mas.
Laptop ma służyć do robienia prezentacji, nauki, oglądania seriali. Fajnie, żeby nie był mocno ciężki. Obecny model to Asus K53s.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 marca 2018 10:19
Chcę kupić nawilżacz powietrza, znalazłam dwa, które mają duże wzięcie na Allegro. Jeden o pojemności 5l, drugi mniejszy, ale z możliwością gorącej mgiełki. I teraz nie wiem czy możliwośc parowania to taka super opcja ?
JARA, pokaż ten z gorącą mgiełką.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 marca 2018 20:00
JARA, ja słyszałam, że te nawilżacze na ciepło to nie jest najlepsza opcja. W domu używam nawilżaczy "na zimno" firmy Vento. Są nie do zdarcia, a działają na pewno super, bo jak dzieci były chore to wpuszczałam do wody kilka kropel olejku i natychmiast się zapach rozchodził po całym pomieszczeniu.
Bobek no właśnie 800 nie wystarczy bo ja na 14 minut potrafię i pościel wrzucić czy jakaś bawełnę do odświeżenia :]

A suszarka też mi zmniejsza rzeczy! Skarpetki mojego męża wyglądają jak moje a on ma 46 rozmiar 😀
Pokombinowałam przez weekend z programami, wyprałam wszystko w domu 😀 Rzeczywiście trzeba poskładać od razu, fajna jest też funkcja "delikatne" i "łatwe prasowanie". Też mi obraca tym bębnem, z pierwszym razem tego nie obczaiłam 😉

Ale ogólnie wnioski mam takie że suszarka będzie do gaci, skarpet, podkoszulków, piżam itp. Mozę ręczników i pościeli, choć jak wywieszę je na piętrze na poręczy to schną w kilka godzin bez prądu 😀 No ale faktycznie ręczniki takie deskowate są, a po suszarce mięciutkie 😉 

Do dżinsów, koszul, bluzek o wiele lepsza jest funkcja parowa w pralce, mega są fajne, jak po prasowaniu parowym, nie pomięte i miękkie  !!

Dziewczyny a piekarnik? Na przykład taki: https://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/amica-eb521ba-in.bhtml
Nada się? Kucharka ze mnie żadna, a piekarnika używam do podgrzania pizzy czy zrobienia łatwego ciasta.
Użytkuje ktoś może?
:kwiatek:
Fokusowa, mam bardzo podobny Amici. Już będzie z 11 lat. Dotychczas popsuł się rożen (w moim był, szkoda zachodu), już siada uszczelka, stopiła się osłona żarówki (żarówkę raz wymieniałam) i ostatnio wysiadła górna grzałka. Ogromnym plusem tego sprzętu jest popularność części zamiennych. Piekarniki są w pełni naprawialne.
Dziś chyba bym dołożyła kasy, żeby mieć czyszczenie pirolityczne.
Ale przy słabym używaniu taki zakres funkcji jest jak najbardziej ok.
Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał nad żelazkiem, to tego Philipsa mogę polecić. Na tyle na ile można się wypowiedzieć po jednym prasowaniu średnio pogniecionych rzeczy 😀 Fajne rozwiazanie z tym dziubkiem zwężonym - i do koszul i do kiecek marszczonych gdzie trzeba trochę lawirować. Jest ciężkie, fajnie leży w ręce.
No i przy okazji nowego żelazka można doświadczyć ciekawych żartów sytuacyjnych w stylu: jestem w środku zmywania naczyń, mój A. wypróbowuje żelazko w pokoju, zachwala, po czym przychodzi do kuchni z tekstem "daj, ja dokończę a Ty idź sobie poprasować" 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się