ciąża, wyźrebienie, źrebak

Ja bym kupiła jakieś witaminy w granulkach, takie hodowlane ze sporą ilością wapnia i dobrym stosunkiem wapnia do fosforu (Reformin plus ??) aby trochę poprawić jakość mleka i uzupełnić ew niedobory. Zostawiła bym garść czy to owsa, czy tam innej paszy, którą podajesz i ew zostawiła olej. I tak z tydzień po porodzie, a później możesz coś zacząć więcej wprowadzać. Ale to wg oględzin klaczy i jej mleczności 😉
Moim zdaniem powinna poprawiać się na samym sianie i witaminach.
Największa produkcja mleka jest w 2 i 3 miesiącu po porodzie tak więc w tych miesiącach warto mieć rękę na pulsie i suplementować. Później puścisz na łąki i trawa sama załatwi ew niedobory 😉

Edit: jeszcze takie spostrzezenie 😉 chudsze klacze (nie zabiedzone a chudsze) miały zazwyczaj więcej mleka niż te utuczone 😉 Tak więc nie martw się, że na siłę należy odpaść kobyłę 😉
Witaminyn dostaje. Zapomnialam dopisac  😡 cos dawać muszę, bo inaczej wścieka się jak nie dostanie pierwsza jeść. I witaminy trzeba przemycić. I nie długo trawa, której u mnie też nigdy nie braknie. No nic będę uważać. Dziekuje za porady  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
20 marca 2018 10:44
U nas nadal stan 3/8 😀

klaczka J. (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4)
ur. 26.02.2018r
Klaczka J. (Sentender - Juturna po Hegemon)
Ur. 19.02.2018

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/29357189_1768158999930613_1154114272859521024_n.jpg?oh=57d20323f91c76ca2ab8309287fe8b51&oe=5B315036[/img]

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/29388931_1769224509824062_5344696056632311808_n.jpg?_nc_cat=0&oh=4a6ee4e5ac6dd35e847b03b0a75a583b&oe=5B2FAFE2[/img]


Og. Dior (Sentender - Delia po Bajt)
ur. 10.02.2018

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/29432481_1768405529905960_1656826184673001472_n.jpg?oh=2b37ac541125349d2e009a25e3de63b2&oe=5B41F08D[/img]


i prosto z Finlandii 😉) Jutlandia i mała J (Jutlandia po Harbuz - Breitley po Breitling W)





nokia6002, jak przez cały dzień ma siano luzem to bym na noc dawała w siatce z niezbyt dużymi oczkami. Jeśli oczywiście, nie spowoduje to olania siana a wyżarcie całej słomy spod siebie. Pokombinuj, w miarę możliwości, żeby wolniej jadła. Może na wybieg też dasz radę zrobić spowalniający jedzenie paśnik? Będzie widziała, że jest cały czas, naje się a nie napcha bez opamiętania a ty zaoszczędzisz na marnowanym sianie i w ogóle mniej go trochę zejdzie i całe będzie wykorzystane.
No właśnie siatek chciałam uniknąć. Nigdy ich nie używałam i nie chciałam używać. Myślę,żeby nie dawać jej dużo, tresciwego troszkę skrócę. A siana ja nie żałuję. Kochana nic sie nie marnuje. Stajnia jest otwarta,w ciagu dnia też tam zagląda i odkurza wszystko.
tajnaa moja ma już spory cyc i rano miała świeczki... od 3 dni nie dojada też treściwego, czyżby się panna pospieszyła i zamierzała rozpakować lada moment  🤔
Oo! :o
tajnaa moja ma już spory cyc i rano miała świeczki... od 3 dni nie dojada też treściwego, czyżby się panna pospieszyła i zamierzała rozpakować lada moment  🤔


Ja już chce moje zrebaki! Moje się nigdy nie wyźrebią bo zaglądam im w każdą dziurę co 5 minut, a tam nic nie widac 🤔wirek: 🥂 😵
Siwa dostanę zawału, bo to 20 latka w2016 miała cesarke bo skręt macicy był ( 360°) więc już chce mieć to za sobą.
Ja to w zasadzie nie wiem co ta moja planuje... na padoku szalone galopy jeszcze robiła i cyc taki se. Nie taki jak w pierwszej ciąży. Wtedy też już jak wracala z padoku miala nogi w mleku, teraz czyste, suche.
Ale kamerka zainstalowana - trzeba bedzie zerknąć
Ale kamerka zainstalowana - trzeba bedzie zerknąć

jaką kamerkę masz?
a jaką Wy polecacie ? 🙂
Mam mleko  💃 znaczy się kobyła ma 🙂 puściło, mam nadzieje ze mnie w trąbe nie robi  🤬0  😅 😍
gacek 🙂, trzymam kciuki!!!!!!!!!! Czekamy na zdjęcia źrebaczka 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2018 06:29
I co? I co? Coś się wykluło na pierwszy dzień wiosny? 😀
U mnie nie  😤 😤 😵
U mnie też nie, ale moja nie puściła jeszcze mleka nawet, dzisiaj też świeczki są.
W nocy była niespokojna, podnosiła tylną nogę do brzucha, może dzieciak się układa

tajfunowaa ja mam overmax camspot 4.4, tylko router z domu nie ma zasięgu i muszę go wynosić do stajni jak chcę mieć podgląd, a oglądać mogę tylko na telefonie - co w sumie jest wygodne, bo łatwiej spać z tel niż z laptopem
gacek 🙂, a to nie ta sama co Cię robiła w jajo w zeszłym roku? 😀
Tajnaa Wow! Faktycznie nie widac po niej.
U nas jest tak samo ale do terminu mamy równy miesiąc.
młoda ma mięśnie jeszcze dobre
tajnaa, No to ta sama !!! Dlatego tam mnie wkurza
U nas w stajni kolejne maleństwo 😍
anil22, Ojacieeeee!!!! ale obłęd! Zazdroszczę!!! Cudaczek
anil22, Piękności  😍  😅 :kwiatek:
Jest boski, czekam na lepsze zdjęcia, może jak będzie cieplej to na dworze się uda coś zrobić.  😁 Jest taki maluśki  💘 Jeszcze dwa w drodze
Indianka tez sie dorobila zrebaka...  🤔wirek:
w sensie, że z jakimś koniem ?  😂 Serio niektórzy powinni mieć odgórny zakaz rozmnażania koni  🙇
Indianka tez sie dorobila zrebaka...  🤔wirek:

Czytałam właśnie....
Tam w ogóle dziki chów, ogier z klaczami łazi...
Ciekawe jak sie dogada maly ogier z duzym ogierem za jakis czas.
vissenna   Turecki niewolnik
22 marca 2018 18:54
Ciekawe jak sie dogada maly ogier z duzym ogierem za jakis czas.


Będzie nowa atrakcja! Po spaniu w namiocie i kąpieli w strumyku będzie można oglądać walki ogierów!  🏇
Niestety jej wpisy są mocno niepokojące. To, że wszystkie te konie latają razem - pierwsze, a to że nie wypuszcza klaczy ze źrebakiem z boksu (bo ogier lata) drugie.  Jak ona chce tak żyć to super, ale niech już bez sensu tych zwierząt nie produkuje.
Jak wypuści to ogier może zabić źrebie, szczególnie jak kobyła w rui będzie. Masakra, co za baba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się