Stajnie w Warszawie i okolicach

Na szczęście żuchwa do krycia nie jest niezbędna!


Chyba jednak jest, bo ostatnie jego dzieci widzę z 2014. Widocznie brak żuchwy nie służy też płodności.  😀 Która oczywiście nie ma nic wspólnego z kondycją ogiera kryjącego.
Oczywiście, że się da, ale widocznie niektórzy uważają, że dla ogiera krycie to żaden wysiłek. "Kryłem nim, bo czemu nie?". Bo może wygląda, jak śmierć na chorągwi? Nawet młode i odpasione ogiery często po sezonie są chudawe i wymęczone, a co dopiero taki staruszek, który nawet nie inseminuje, tylko za każdym razem musi skakać...


Sivrite to my powinnyśmy się cieszyć przecież będziemy miały dostęp do super rajdowej linii i na pewno ,któryś z tych źrebaków  za chwilę będzie gotowy na ZEA... 🏇 Przecież to profesjonalna hodowla koni do wyścigów i do rajdów. 😵
co jakiś czas widuję się reportaże o takich hodowlach psów w garażu ,na dziko, byleby zarobić...Stajnia Pana dinfo to coś w tym stylu tylko w wersji końskiej: nie ważne co ,nie ważne w jakim stanie,nie ważne jak : rozmnażajmy,jeździjmy....

Koń nie mógł jeść siana???  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:...do jasnej ch.... Pan paszami handluje!!!! Jak można handlując żarciem dla koni mieć takiego konia w stajni??? I jeszcze do tego twierdzić ,że wszystko jest ok...a Midalowi już szyba na łeb nie leci?? 🤬
dinfo widział mnie Pan w stajni bo mnie Pan po niej oprowadzał... 🤔 nie mam w zwyczaju włazić nieproszona na czyjąś posesję i się po niej szwędać...
Wiek był widziany regularnie w okolicznych lasach na dzikich galopach,wiec proszę Nam nie wmawiać ,że mamy omamy bo nie mamy  😂 Do tego ten koń krył (do ostatnich chwil jak u Pana był) była wystawiona na revolcie stanówka tym ogierem i to nie tylko na oo ale też na młp. i SP. ( na rozrodzie sie nie znam ,ale wiem ,że pokrycie klaczy dla ogiera to spory wysiłek porównywalny z treningiem,więc...??? dalej Pan będzie twierdzić ,że dbał Pan o niego)
Ok,koniom nie są potrzebne złote klamki ,kwarce i hale z lustrami: no ale błagam bezpieczna stajnia z dostępem do czystej wody i jedzenia by się przydała...

I proszę się wypowiedzieć na temat mojej wiedzy..no cóż mój koń w porównaniu do Pańskich wygląda tak:


No ciesze ze jest Pani tak swietnie poinformowana, tylko zastanawiam sie kto i kiedy go widział, skoro przynajmniej od 12 miesiecy nie chodzil w tereny.  Poproszę o jakieś dowody, poniewaz w ten sposob nie przedstawia Pani żadnych sensownych argumentów. Co do paszy i wody również się Pani powtarza a jakieś dowody, moze zdjecia?
Dowód to chyba każdy widzi na zamieszczonym zdjęciu  😲 Do tego zresztą sam Pan potwierdził, że nim krył..
Gdybym wpadła na to ,że stajnia może tak wyglądać i funkcjonować to prosze mi wierzyć,że bym miała telefon i zdjęcia porobiła...aczkolwiek jak się jedzie do okolicznej stajni w odwiedziny to trudno zakładać ,że się człowiek spotka z takimi warunkami...
To może inaczej : Pan się ogłasza ze sprzedażą koni,z pensjonatem itd. ( są 4 ogłoszenia o pensjonat) : http://ogloszenia.re-volta.pl/ogloszenia/u/25413/ 
w żadnym ogłoszeniu nie ma zdjęcia stajni,boksów,pastwisk,padoków..właściwie niczego...są stare zdjęcia koni sprzed 3 czy 4 lat lub zdjęcia nie należące do Pana...może niech się Pan pochwali warunkami skoro sa takie super i takie fajne....( zdjecie tego kłusującego araba ma chyba z 4 lata konia sprzedał Pan już dawno: był FS Bengali z tego co pamiętam)
Poza tym przypomnę,że to Pan nalegał na tą dyskusję, czego się Pan spodziewał,że wszyscy będą przyklaskiwać...sorry NIE.
No i znowu mija się Pani z prawdą zdjęcia są jak najbardziej moje i z mojej stajni. Jeśli chodzi o zdjęcia boksów tez oczywiście wstawię przy najbliższej okazji. Wedle życzenia jak najbardziej aktualne.  

Dowód to chyba każdy widzi na zamieszczonym zdjęciu  😲 Do tego zresztą sam Pan potwierdził, że nim krył..


Nie widze powodu dla ktorego mial bym nie kryc

Przepraszam, wtrącę się nie na temat.
"Koń nie miał żuchwy", "miał amputowaną żuchwę". Że co, proszę? Oo


W takim stanie trafił do mnie, pomimo tego dość dobrze sobie radził, oczywiście dopóki nie zaczely się problemy z zębami trzonowymi.


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Znowu brak edycji postów
emptyline   Big Milk Straciatella
20 marca 2018 16:41
Padłam i już chyba nie wstanę....
Ma ktoś może zdjęcia ze stajni Groteska Arabians w Markach? Jest tu ktoś z pensjonariuszy, albo ktoś kto mógłby dokładniej opisać warunki, atmosferę i infrastrukturę stajni? 🙂
Ma ktoś może zdjęcia ze stajni Groteska Arabians w Markach? Jest tu ktoś z pensjonariuszy, albo ktoś kto mógłby dokładniej opisać warunki, atmosferę i infrastrukturę stajni? 🙂


łojeja 1,5 roku zdjęć mam...  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 marca 2018 19:22
dinfo:  na poniższym rysunku nr. 10 to żuchwa konia. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, konia z amputowaną żuchwą który żyje i ma się dobrze. 😲

Czy ktoś wie co się dzieje w Platynie w Lajskach? Ktoś to wynajął?
Czy ktoś wie co się dzieje w Platynie w Lajskach? Ktoś to wynajął?


Nie..teren jest pusty i z tego co wiem właściciel nie ma życzenie ani potrzeby tego wynajmować /dzierżawić/raktywować stajni...miał dośc koni i pensjonariuszy,zamknął na 4 spusty i koniec stajni nie ma i (podobno) już nie będzie... 🙁
RatinaZ masz nieaktualne info 😉
Od kilku dni stoją tam konie - stajnia została wydzierżawiona przez osobę prywatną wraz ze swoimi końmi. Na prowadzenie przez tą osobę pensjonatu właściciel stajni sie nie zgodził.
🙂 ech...od kilku dni jestem uziemiona bo mam chorego i konia i synka to faktycznie to info do mnie nie dotarło... 😎  no szkoda,szkoda,że pensjonatu nie będzie 🙁 zawsze nowy pensjonat=konkurencja=być może polepszenie warunków w już istniejących...
Jakie są opinie o stajni sabat ?  :hurra🤔zukam czegoś z dojazdem (dobrym dojazdem ) jak najbliżej  i wiem ze jest sabat i patataj ? Pomóżcie
Sabat to już chyba nie istnieje  😉
Jak to nie istnieje ?od dawna ? Jeszcze niedawno widziałam ogłoszenia dotyczące pensjonatu + chyba ze zaszły tam zmiany w postaci dzierżawcy na fb dalej tak jakby istnieją  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
20 marca 2018 20:48
Landoraaa, o Patatju nawet nie myśl, G nie stajnia. Sabat się zamyka. Jaki masz budżet?
Sabat się zamyka?  😲 Kolejny dzierżawca nie wytrzymał z właścicielami czy właściciele z dzierżawcą  🤣
Swoją drogą szkoda tego miejsca, bo ma potencjał, a od lat jest jak jest  🤔
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
20 marca 2018 20:59
emptyline ,Sabat się zamyka, jesteś pewna? Przecież nowe dzierżawczynie są od pól roku, dopiero co wymieniły podłoże na lonżowniku na reitex i na hali na kwarc i porobiły tysiąc pięćset remontów a w lutym był tam kurs instruktorski (całe info z FB)

zamyka zamyka, to właśnie chyba nowi dzierżawcy Platyny 😉
devil, dokładnie tak. Sabat się zamyka, a dotychczasowa dzierżawczyni przeniosła już w zeszłym tygodniu swoje konie do Platyny.
Ale to w sumie dziwne bo miejsce całkiem fajne się wydaje ale właśnie tak czytam i tam ciagle coś nie tak było czy mi się wydaje ?  🤔 właśnie tez widziałam na fb ze remonty i wogole zmiany  . Przejrzałam ich fp i nic nie ma o zamykaniu . A stoi / stał ktoś tam z was ?  😎
Landoraaa, stałam tam od otwarcia do zamknięcia stajni. A fb stajni to chyba został wyczyszczony? Przynajmniej ja nie widzę tam żadnych zdjęć ani informacji.
Na fp stajni sabat dalej jest wszystko  🤔
Landoraaa, stałam tam od otwarcia do zamknięcia stajni. A fb stajni to chyba został wyczyszczony? Przynajmniej ja nie widzę tam żadnych zdjęć ani informacji.

Mówisz o Platynie czy Sabacie? Na sabatowej stronie informacje są cały czas.

Landoraaa Mój koń tam stał w sumie rok do czasu zmiany dzierżawców. Wcześniej tragedii nie było, powiedziałabym, że było dobrze, Sabat miał swoje plusy i minusy. Co się działo później tego nie wiem ale inni pensjonariusze, którzy się teraz wyprowadzają narzekali na pogorszenie się usług.
devil, dokładnie tak. Sabat się zamyka, a dotychczasowa dzierżawczyni przeniosła już w zeszłym tygodniu swoje konie do Platyny.

W Platynie nie wróżę im przyszłości ze względu na jej właściciela, no ale może sie mylę. Ale oni to raczej nie mają szczęścia do stajni... to już 4 stajnia w dość krótkim czasie  🤔 Dzierżawienie raczej im nie wychodzi na dobre.
Ja to w ogóle nie obczajam tych dzierżaw, tych inwestycji, a potem wyprowadzek po paru miesiącach 🙄
[quote author=nagana link=topic=46.msg2768247#msg2768247 date=1521580414]
devil, dokładnie tak. Sabat się zamyka, a dotychczasowa dzierżawczyni przeniosła już w zeszłym tygodniu swoje konie do Platyny.

W Platynie nie wróżę im przyszłości ze względu na jej właściciela, no ale może sie mylę. Ale oni to raczej nie mają szczęścia do stajni... to już 4 stajnia w dość krótkim czasie  🤔 Dzierżawienie raczej im nie wychodzi na dobre.
[/quote]

Chyba nikt nie wróży im długiej współpracy w Platynie 😉

Ja to w ogóle nie obczajam tych dzierżaw, tych inwestycji, a potem wyprowadzek po paru miesiącach 🙄


Czwarta dzierżawa w tak krótkim czasie? Hmmm aż trudno uwierzyć w takiego pecha, może coś jest na rzeczy. Dotarły do mnie lotki, że rozstanie w Sabacie nie przebiegło przyjaźnie, pensjonariusze zostali poinformowani o zamknięciu stajni na zebraniu, po którym dzierżawczyni jeszcze tego samego dnia zabrała swoje konie i się wyprowadziła, zostawiając ich na lodzie. Ile w tym prawdy może niech wypowie się ktoś kto tam stoi/stał.
Wierzę w te plotki, bo miałam wprowadzić się do poprzedniego miejsca tych dzierżawców i przed samym sprowadzeniem dowiedziałam się, że stajnia się przenosi. Nie dowiedziałam się od dzierżawczyni, ale pojechałam tam, żeby zawieźć część rzeczy, a tam pusto i głucho, ogrodzenia ujeżdżalni zdemontowane. Po jakimś czasie objawił się stajenny, od którego dowiedziałam się, że stajnia się zamyka. Od dzierżawczyni zero info, po kilku próbach odebrała mój telefon, ale tylko po to, żeby powiedzieć, że nie może ze mną rozmawiać i oddzwoni. Nie oddzwoniła. Dobrze, że nie zajechałam z końmi, bo nie wiem, co bym zrobila. Dobry duch nade mną czuwal, bo w pierwszej wersji miałam wprowadzić się tydzien wcześniej, czyli byśmy postali tam tydzień. 

Lepiej, że nie prowadzi już pensjonatu, bo szkoda pensjoriuszy, którzy z dnia na dzień na lodzie mogą się znaleźć.


Edit:

emptyline ,Sabat się zamyka, jesteś pewna? Przecież nowe dzierżawczynie są od pól roku, dopiero co wymieniły podłoże na lonżowniku na reitex i na hali na kwarc i porobiły tysiąc pięćset remontów a w lutym był tam kurs instruktorski (całe info z FB)

W poprzednim miejscu też porobili mnóstwo inwestycji, nawert takie, których nie można zabrać, jak reitex. Np. parking dla pensjonariuszy, usunęli warstwę gruntu, zupełnili czymś twardym, czekało już tylko na położenie nawierzchni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się