Gdzie na urlop w Polsce?

Becia23 ja jeżdżę od jakiś 11 lat  😎 co chcesz wiedzieć? Tylko od razu dodam że jeżdżę w celach towarzyskich do przyjaciół, więc zaplecze turystyczno- hotelowe znam słabo 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
13 marca 2018 19:21
Wloczylas sie cos po samym Parku moze?

W necie bardzo niewiele informacji o Parku i okolicach. Interesuje mnie info typu w jakiej miejscowosci najlepiej sie zatrzymac dla samego wloczenia sie po PN (np. gdzie zaczyna sie wiekszosc szlakow, dostep do sklepu, itd), czy poza PN jest w okolicach cokolwiek wartego uwagi i zobaczenia?
Jeśli interesuje Cie sam Park to najlepiej w samym ,,sercu" czyli w Krempnej (tam jest siedziba Parku i muzeum), ale jeśli generalnie chodzi Ci o Beskid Niski to chyba bardziej turystycznie jest w okolicy Regietowa/ Gładyszowa. Muszę Cie uprzedzić, ze to jest 100% dzicz, turystyczne zaplecze mocno kuleje- jakieś pokoje do wynajęcia, agroturystyki, nic specjalnie na poziomie, szlaki puste, można iść w lipcu/ sierpniu cały dzień i nikogo nie spotkać. Z "atrakcji" dziesiątki zabytkowych cerkwi, muzea regionalne, Karpacka Troja pod Jasłem, dość ciekawe jest Krosno (muzeum), Jasło- jako takie małe przyjemne kupieckie miasteczko do połażenia na kawe i ciacho na rynku 😉, Bardzo fajna jeździecko okolica bo teren mocno urozmaicony, w okolicy parku jakieś tam atrakcje typu quady, parki linowe, kajaki. Generalnie cisza spokój i bardzo mało turystów, szlaki dobrze oznaczone, ale dość zaniedbane 😉  bilety do Parku na szlak kupuje się wysyłając smsa, W zależności kiedy podjedziesz, to są różne festiwale i imprezy w okolicy.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
18 marca 2018 14:38
Ogromnie Ci dziekuje, jak bede miala jeszcze jakies pytania to odezwe sie na PW :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Czy możecie polecić na Mazurach jakis domek do wynajęcia bezpośrednio nad jeziorem? Chodzi mi raczej o prywatny domek nie o typowy camping czy ośrodek gdzie stoi jeden domek koło drugiego. Zależy mi, żeby było to bezpośrednio nad wodą i żeby była możliwość przyjazdu z psami. Standard nie musi być wysoki.
D+A zapraszam do siebie, nad samym jeziorem i jesteśmy psijaźni. Nawet w restauracji możesz jeść z piesem. Tylko mamy dwa domki jeżeli Ci to nie przeszkadza.
Znajdź Gościniec Wydminy na fb
desire   Druhu nieoceniony...
10 kwietnia 2018 07:15
help!  🤔
Bieeszczady - potrzebuje namiaru na noclegi (tanie :hihi🙂 w okolicy Myczkowiec ewentualnie Ustrzyków Dolnych z akceptacją zwierząt - ktoś, coś?  :kwiatek: :kwiatek:
desire, co do samego noclegu niestety nie pomogę (ale przejrzyj to - sporo tanich domków/kwater i można szybko dogadać się w kwestii psa), ale mów szybko, kiedy będziesz! 😀iabeł:
desire   Druhu nieoceniony...
10 kwietnia 2018 11:18
mundialowa, kochana, jeszcze nie wiem, bo zmieniamy auto na większe i ciut młodsze.. 😁  jak już będę mieć jakiś termin to skrobne Ci pw., może jakieś spotkanie po drodze? 😀  😜
niestety mnóstwo miejsc z tych stron znam i wiem, że ceny są zaniżone, no jak sie dzwoni to słysze zgoła co innego (chyba żeby skusić klientele albo są podawane po prostu poza sezonowe). 🙁 może być coś jak najbardziej dzikiego (żeby nie powiedzieć - pokomunistycznego :hihi🙂, i tak całe dnie nas nie ma, chodzi o kąt do spania,  pamiętam takie stare domki na Chrewcie, ale chyba już nieczynne od dłuugiego czasu. :/
aaaa no i po trasie - Myczkowce - Polańczyk - Wołkowyja - Rajskie - Olchowiec - Polana też byłoby super coś znaleźć, a często sie nie reklamują, a jechać w ciemno troche strach bo Bieszczady coraz bardziej oblegane. 🙁
desire, ja spotkanie bardzo chętna! 🙂 Też mam w planie w tym roku wyjechać z Bieszczady na jakiś czas, ale my to teraz bardziej "luksusowo", bo ja jednak potrzebuję się wyspać i umyć jak człowiek. 😁 I bardzo żałuję, bo polecono mi Grzegorzówkę, a przez najbliższych kilka lat nie sprawdzimy, czy miejsce jest tak magiczne, jak o nim mówią.
desire   Druhu nieoceniony...
10 kwietnia 2018 12:01
mundialowa, ooo widzisz, to jak chciałabyś w samych Ustrzykach Dolnych to mogę Ci polecić https://przystangromadzyn.noclegiw.pl/#
byliśmy w zeszłym roku, mega warunki i cena ok 🙂
a bardzo luksusowo to Pensjonat Caryńska -  byliśmy obejrzeć i po otwarciu było mega, ale teraz widze, że opinie od jakiegoś czasu nie bardzo..
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 maja 2018 18:57
Może ktoś polecić jakieś kwatery (najchętniej domek/cały dom/agroturystyka) w Kotlinie Kłodzkiej? Potrzebujemy miejsca dla 6 osób dorosłych i trójki dzieci, i mam totalny mętlik.
Na Śląsku górnym jak i dolnym jest bardzo duzo fajnych atrakcji do zwiedzania. Można też od razu o Czechy zahaczyć. Ale to raczej na takie weekendowe wypady chyba. Choć kto co tam lubi 🙂
W przyszłym tyg. będę we Wrocławiu i może się uda krótki wypad bardziej na południe. Jeden dzień w górach, obowiązkowo Książ. Polecicie jakieś fajne miejsce na dwie noce gdzieś na uboczu?
Jeśli zwiedzanie Wrocka w ciągu dnia, a tak to nastawienie na góry to polecam:
http://sowiagrapa.pl/pokoje/

Bezpośrednio w Gorach Sowich (Rzeczka), niedaleko na Wielką Sowę, 30 km do Wałbrzycha (Książ), godzinę od Wrocławia. Polecam ich baraninę, warto spróbować, sami właściciele też świetni. Pokoje są ok, bardzo czysto i schludnie :kwiatek:
[CIACH] - sio ze spamem!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 września 2018 13:41
chcę sobie zaplanować zimowy weekend. Gdzieś gdzie jest przestrzeń, można sobie fajnie odpocząć, jest woda. Do 100km od Katowic. Kojarzycie coś?  :kwiatek: Beskid Śląski odpada
Turawa i jezioro turawskie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 września 2018 07:42
wygląda ok, dzięki!
desire   Druhu nieoceniony...
24 września 2018 14:06
jakaś chatka/pokój gdzie można wybrać się z psem w warmińsko-mazurskim?  najlepiej z jeziorami w okolicy/szlakami/zabytkiem jakimś (?)  🤣
województwo podlaskie i lubelskie w sumie też wchodzi w gre :kwiatek: 😀
A okolice Włodawy? Jezioro Białe i Sobiborski Park Krajobrazowy, woj. lubelskie
A okolice Włodawy? Jezioro Białe i Sobiborski Park Krajobrazowy, woj. lubelskie

Tu to można rozważać całe pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie - czyli też Poleski Park Narodowy. Bo samo Białe poza sezonem martwe a w sezonie ceny i zagęszczenie jak nad morzem.
desire, polecam Roztocze. 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
24 września 2018 21:00
Dziewczyny, a macie namiary na jakies konkretne domki/pokoje/kwatery?? :kwiatek: czy booking.com jest miarodajne w kwestii opinii?
desire, ja zawsze jezdzę z booking albo travelist. Czytam komentarze ludzi i na ich podstawie wybieram miejsce. Sama też wystawiam wiele więc  uważam że są zgodne ze stanem rzeczywistym.

A rejon Tatr? Polecicie jakiś fajny nocleg? Na 3-4noce. Ma być ładnie, z fajnymi widoczkami i pysznym jedzeniem. Bukowina, Białka Tatrzańska i okolice. Szukam miejsca z polecenia 😉
Polecam Szaflary Pod Syrokom http://www.podsyrokom.pl/
Willa, pokoiki - żaden wypasiony standard (nie wiem na czym Ci zależy), ale właścicielem jest góral, który tak dobrze karmi  😍 Robiliśmy tam zjazd rodzinny i tak super nas ugościli, że wszystkim polecam. Wszystko swojskie, świeże, mięsa, wędliny, oryginalne oscypki, etc. Do tego przemili gospodarze. Bliziutko do term (chyba 2 km). Jakbyś się zdecydowała to możesz się powołać na moje nazwisko  😉
Kochani chcemy wybrać się z chłopakiem do Wrocławia na małe zwiedzanie na 3 dni, nigdy tam nie byłam, a on tylko przejazdem i bardzo nas ciągnie do poznania tego pięknego miasta. Gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, czy jest jakaś fajna restauracja, gdzie można by pójść? Z atrakcji interesują nas budowlano-inżynieryjne i parki, tereny zielone, ewentualnie Partynice chętnie bym zobaczyła 😉 Niestety budżetu nie mamy jakiegoś szalonego... Zastanawiamy się też, czy nie jechać samochodem, żeby być bardziej mobilnym i np. kwaterkę gdzieś sobie pod wrocławiem załatwić, a tylko na zwiedzanie do miasta? Będę wdzięczna za jakieś propozycje  :kwiatek:
fanelia, Wrocław jest fantastyczny! Kulinarnie jest baaardzo zróżnicowany, zależy co lubicie. Generalnie dobre jedzenie jest w okolicach ul. Włodkowica - pyszne neapolitańskie jedzenie w Vaffa Napoli, azjatyckie w Osiem Misek. Nie wiem czego szukacie i co Was interesuje? Jest dużo ciekawych knajp oferujących ogromny wybór ciekawych piw.

Jeśli chodzi o zwiedzanie to na pewno warto zrobić "must see" czyli pochodzić po Ostrowie Tumskim, po Rynku. Zoo jest warte pochodzenia, ale to cały dzien. Hala stulecia i pergola są super ale nie wiem czy o tej porze roku będzie działać fontanna.
rtk, oo przy okazji jedzenia neapolitańskiego. Faktycznie Vaffa taka dobra? Właśnie wróciliśmy z Neapolu i jest taki problem, że pizzy nie tknę już nigdzie gdzie jadałam dotąd i wydawała mi się "znośna". Zresztą po pewnej rybiarni raczej ciężko będzie mi też znaleźć dobre, prosto zrobione owoce morza, ale to już inna inszość 😉. Także jak masz jakieś miejsca to podrzucaj, bo jestem w depresji  😀iabeł:
epk, niestety smaku jedzenia z Neapolu nie odtworzysz w Polsce. Nie te produkty, nie to nasłonecznienie. Vaffa to ekipa która bardzo stara się naśladować neapolitańskie knajpy. Na pewno, jak na Polske jest super. Bardzo smakuje mi ich Marinara
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się