Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

karolina_2906 znam ten ból z wsiadaniem :p schodki mój najlepszy przyjaciel 🙂 a kobyłka piękna 😍
A tu jeszcze foto z moimi dwoma synalkami ;P
Przesiadłam się (a właściwie równolegle na niej jeżdżę) z kucki felinki, niewiele ponad 130  😁 Nie było tragedii, jakoś szybko się odnalazłam. Jeździłam wtedy też sporo na różnych hucułach, w międzyczasie dorosła moja hucułka (rozmiarów średniego czołgu) więc mam rozrzut pełen. I na dużym siedzi mi się chyba najlepiej, jakoś od razu wszystko jest na swoim miejscu; na małych łydka zjeżdża na łopatkę przez wieeeelkie brzuszyska, krótkie to to i miejsca dla jeźdźca mniej.
Największy problem był z wsiadaniem dopóki kolega nie ogarnął, że u cioci wiercenie się i ruszanie nie jest tolerowane. Jego właściciel jest wysoki to problem miał mniejszy. Ale docenia i się do tej pory dziwi, że się dało "bo on wcześniej nigdy". Ogólnie to jest złoty koń tylko musiałam go z ziemi spacyfikować, bo lekko niewychowany był.
No dobra, czasem się zapomnę i zarobię w terenie (a głównie tak jeżdżę) gałęzią  😁
Ja mojego kupiłam jako 5,5 letniego surowego konia, najgorsze ze zdawał sobie sprawe ze swojej siły więc początki były wesołe :P Ale teraz to misiek jest (czasem tylko w siodle ma swój pomysł na życie 😉)
Dopisujemy się z Bourbonem- skromne 182 cm  🤣

Hej,  mam pytanie jakie ochraniacze kupujecie dla swoich wielkoludów?  Muszę kupić dla swojego młodego ale wszystko jest za małe.  Pomocy  😀
Woof Wear, dowolny mode, a tańszą opcją są Harrys Horse Flextrainer w rozmiarze XL. Jakość jest w porządku, futerko się trochę zniszczyło, ale często ich używam.

Takie jak te:
http://horsetown.pl/pl/p/Ochraniacze-Harrys-Horse-Flextrainer-charcoal-gray/5254
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
28 września 2018 00:32
Woof Wear double lock. Na przody L na tyły XL 😉 jedyne, które wytrzymują i nie są za małe.
xequus, dawno Cię tu nie było! Jak zdrowie Twojego wielkokonia? :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 września 2018 07:57
maiiaF dziękujemy za pamięć 😉 U nas trochę pod górkę Mahat wypiął się na cały sezon zawodów  😉, ale nie zapeszając tfu! tfu! już dobrze i wracamy powoli do treningu. Generalnie od grudnia się bujaliśmy z różnymi kontuzjami i dopiero od połowy sierpnia wsiadam.

A tu w wersji jako miętusek 😉




A co u Was??
xequus piekny miętusek   💘
Z dużych ochraniaczy miałam kiedyś hkm, przód L, tył XL i były ok. Teraz mam problem znaleźć pasujące kalosze, bo dotychczas te XL co miałam ciut przymaławe...
A poniżej mój klusek się relaksuje  😉

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 października 2018 00:00
Agnieszka K. ja polecam York Protego, mega tanie, a bardzo wytrzymałe i ich XXL to jedne z niewielu kaloszy, które pasują na mojego smoka 😉
xequss właśnie miałam te kalosze ale XL i były przylamawe, dzięki za info bo nawet nie wiedziałam że są XXL  😅
Mój nie jest aż takim wysokim smokiem jak twój ale giry i łeb ma słuszne  🤣
Tu w wersji pluszaka  🤣
Ludzie gdybym wiedziała z czym się wiąże posiadanie dużego konia to bym w życiu nie kupiła... 😁

... ja mam za ciężki zadek normalnie - schodki standardowe są za niskie... chyba, że popręg na dzień dobry dopinam tak, że koniowi oczy z orbit wychodzą. A cholera jest nie tylko wieka ale do tego wielki tchórz... a ja za stara żeby ryzykować wsiadanie na krosie z przeszkody aktualnie, bo nie moge baby oduczyć, żeby nie startowała od razu przy wsiadaniu.
Dziś robiłam sztuczki ekwilibrystyczne i wsiadałam z piramidki zrobionej ze schodków a na to moja skrzynka na sprzęt... no bardzo bezpiecznie.

Bankrutuję na suplach... standardowa dawka zazwyczaj podana dla konia 400 -500 kg.... a jak masz konia który waży 660 (po zakupie troszku chudy) to jak już "odrobiłeś" to tak spokojnie możesz sypać podwójnie... kasa jak woda.

To samo pasze- o matko! te 300 -400 gram dziennie więcej to jednak na miesiąc robi różnicę.

... i tylko to, że gruby zadek na dużym koniu wygląda na mały rekompensuje mi tą żałosc finansową🙂
kotbury niestety uroki większej ilości sierści do kochania i przytulania  🤣 pokaż ta swoja Panne  🙂
kotbury Ja mam 2 duże konie i to sama sobie uchowałam  🙂
Jedna ma 180 cm 724 kg obecnie. Bywało więcej 😉 Derki 165 to nie wszystko musi być 7,3 bo jak 7,0 to do nerek  😎 ochraniacze xfull, kalosze xxl, nachrapnik ful wchodzi na kości jarzmowe, naczółek zawsze krótki. Koń wlkp z bardzo niewielkim dolewem śl.

Drugi dzieciak ma 178 cm jest to jeszcze nierozrośnięty 3,5 latek z guzami biodrowymi na wierzchu ! dosłownie wieszak, waga 662 kg  🙄  Jeszcze mieści się w standard 🙂 wlkp/han

Suple. pasze to wydatek który jakoś się rozkłada, ale zmiana przyczepki bo za mała na jednego konia rozkłada mnie na łopatki  😵
Ludzie gdybym wiedziała z czym się wiąże posiadanie dużego konia to bym w życiu nie kupiła... 😁

Bankrutuję na suplach... standardowa dawka zazwyczaj podana dla konia 400 -500 kg.... a jak masz konia który waży 660 (po zakupie troszku chudy) to jak już "odrobiłeś" to tak spokojnie możesz sypać podwójnie... kasa jak woda.

To samo pasze- o matko! te 300 -400 gram dziennie więcej to jednak na miesiąc robi różnicę.


O to to to!!  😁
Ja się nauczyłam, że to moje zwierzę w ogóle nie jest ekonomiczne...
Wszystko do żarcia na dzień dobry trzeba liczyć x1,5  lub 2,0 suple zwłaszcza  😎
Sianoo....nie dość, że zawsze w pensjonatach jest z tym problem...jak to moja koleżanka kiedyś powiedziała "ten twój koń to prawdziwy odkurzacz!"  😁
Dużo siana, to i dużo gówna... 😎 u stajennych zawsze mamy specjalną kartę  🤣
Moją rekompensatą finansową jest to, że mi moje przydługie nogi zza konia nie wystają i czuje się na nim jak na koniu  😍
Szkoda tylko, że te jego kopytka nie nadążają za ta masą  🙄

Oto i ten pan:
ok. 175 cm, w tym roku zmiana kodu i już 7 z przodu...715 kg, a jakby w końcu przestał się wiecznie migać od roboty i trochę złapał mięśni...strach się bać 😀
Ulubione zajęcie ostatnio, czyli koszenie trawy przed stajnią  😂


A tu dobrze widać porównanie, że statystycznym koniem  😁
Alaska piękny ten twój olbrzymek  💘
Zawsze marzyłam o dużym karym lub skarogniadym smoku  🤣 trafił się gniady... Ale tak to przeważnie bywa  😉
To ja mam czarną smoczycę

Mam 175cm, ona pewnie też 😉
Nigdy nie chciałam takiego klamota, ale się trafił.
Ja właśnie szukam dla siebie takiego wielkoluda... ale wszystko co sie trafi to albo z czipami, wadami budowy, czy innymi chorobami... gdzie szukac konia powyżej 170?
sto osiemdziesiąt trzy centymetry witają się  😉
avee ile masz wzrostu? Sama chyba jesteś wysoka co? Bo bardzo proporcjonalnie wyglądacie i nie widać że to taki smok  😀
P. S. Piekny, jaki papier?
PumCass   zachowaj zimną krew!
14 listopada 2018 11:37
megruda Najpierw trzeba sobie zadać pytanie czy jest w ogóle możliwość kupna wysokiego konia bez jakichś wad?  😉 Generalnie wysoki wzrost niesie ze sobą złą postawę nóg (często krowia postawa), problemy ze stawami czy kopytami. Pewnie gdzieś tam za miliony złotówek można dorwać jakiegoś smoka w stanie idealnym 😀
PumCass przy swoim wzroscie 179 marzy mi się koń duży, bo mam klacz 163. Czyli mam się nie odrzucać wszystkiego? Dostałam konia na próbę 176 4 lata i miał 3 czipy, zwyrodnienia stawów skokowych i trzeszczki...
No 4 z trzeszczkami nieczystymi to raczej idpada.
3 chipy- chip, chipowi nierówny. Jeśli koń jest czysty w ruchu i w probach zginania to trzeba się zastanowić. Skonsultować z wetem.
Dr. Rykała, Dr. Golonka i Dr. Polakiewicz uznali konia za niezdolnego do sportu. I tak od lipca szukam wielkoluda do 25 tys. W poniedziałek robiłam tuv 4 letniemu holsztynowi ktory ma 171 i wyszła ataksja... Jakiś pech mnie się trzymie.
megruda u nas jest koń na sprzedaż 186cm ma ale niestety ciut droższy 🙁 ciężko znaleźć czystego 100% konia do tej kwoty.
megruda 25 k za młodego konia z predyspozycjami do sportu i z czystym TUVem to na dzisiejsze realia raczej skromna suma...
A że wysokie konie na polskim rynku nadal cenione są lepiej, gdzie o zdrowy egzemplarz ciężej, to masz odpowiedź...
na początku tego roku szukałam zdrowego konia na mały sport do 20K i 165 cm licząc że wszyscy chca duże klamoty, to może te małe będa ciut tańsze... i ciężko było...
jak tak dalej pojdzie ze nic nie znajde to odloze wiecej na konia 😀 nie mowie ze ma byc w 100% czysty i zdrowy, rozumie 1 czip, jakies lekkie wady... :/
Megruda
To tej ataksji nie bylo widac na 1 rzut oka,  ze wyszla dopiero na tüv? 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się