M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smarcik - czy masz jeszcze wolny ten kod? Chcialam sobie sprezentowac komplet pieknych bialych filizanek..  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 marca 2018 12:46
Niestety już nieaktualne, kod oddany.
[CIACH] - sio z takim spamem!
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 marca 2018 13:48
anakrakow, nie robimy reklamy na forum bo banik będzie 😉
Wczoraj przyjechało moje Xiaomi  😍

Xiaooomi sprząta mi!  😁



Ogólnie spoko, ale zatkał się sianem  😀 no ale to akurat nie dziwota, trochę przesadziłam w testowaniu go. Sprząta szybciutko i jest cichutki. I love it! Dziś już 3-ci raz go puszczam, hihi.
Lars ma go w zadku, ale ruda spiernicza przed białym potworem...
aaaa, meise, wrzucisz zdjecie calego regalu co niesmialo ze zdjecia z xiaomi zerka?  😜 Wyglada mega!

co do robodkurzacza, to tez jezdzi jak w amoku, czy mozna byc w domu jak sprzata i nie oszalec?  😁
nerechta jutro zrobię zdjęcia i poszukam rachunku. Tylko to kest wersja mini garderoby  😁
aaaa, meise, wrzucisz zdjecie calego regalu co niesmialo ze zdjecia z xiaomi zerka?  😜 Wyglada mega!

co do robodkurzacza, to tez jezdzi jak w amoku, czy mozna byc w domu jak sprzata i nie oszalec?  😁


Hihi, jasne, aczkolwiek to tylko rozwiązanie tymczasowe (made by my Niemąż) 😉 Właściwy regał się robi od 4-5 tyg... Musze chyba zadzwonić do tej firmy, bo trochę przesadzają już z tymi terminami...


A co do Xiaomi to jeździ paskami i pracuje cicho, więc mi nie przeszkadza zupełnie 😀 nie tak szalona jak roomby  👀

emptyline   Big Milk Straciatella
21 marca 2018 19:33
Meise, roomba jest komiczna, zachowuje się dokładnia jak ja podczas sprzątania - coś zacznie, potem idzie gdzieś indziej, potem, jeszcze herbatę wypiję, potem może wróci do pierwszej opcji. 🤣 Regał git, ja bym taki zostawiła. 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 marca 2018 22:11
Meise,[s] Ty mi powiedz, gdzie takie ładne gazony betonowe dorwaliscie! Bo mi takich dwóch trzeba do lazienki :P[/s] ok, znalazłam, toż to pustak szalunkowy  🤣 teraz pytanie gdzie kupić dwa  😂
Meise, roomba jest komiczna, zachowuje się dokładnia jak ja podczas sprzątania - coś zacznie, potem idzie gdzieś indziej, potem, jeszcze herbatę wypiję, potem może wróci do pierwszej opcji. 🤣 Regał git, ja bym taki zostawiła. 🙂


Haha, tak, dokładnie to samo u mnie  😁 Ja widziałam jak pracuje roomba u dziadków i teściów i zawsze się boję, że zrobi super nagły zwrot akcji i we mnie wjedzie... totalnie nieprzewidywalne zwierzątko.
A regał bym zostawiła, gdyby... tak potwornie nie wchodziły tam kłęby futra i kurzu... Jest niepraktyczny 🙁 Moim celem jest mieć jak najwięcej zamkniętych regałów/szafek, żeby jako tako ten kurz opanować >:

smartini, tak, to najzwyklejsze pustaki za grosze ^^ sprawdź na olx, dużo ludzi poza miastem ma do opchnięcia 🙂
totalnie rozumiem, i tez ogolnie nie bardzo lubie rzeczy na wierzchu (a jakos ciagle sa  😜 )

Dziewczyny pokazcie prosze jak sie poorganizowalyscie w kuchni, w sensie jak macie poukladane rzeczy w szufladach/szafkach? Mam taki rozpierdziel, ze nie dosc ze wszystkie szuflady mam obladowane to jest w nich straszny syf. Macie jakies organizery? Jedyne co to sztucce sa w specjalnym organizerze i wygladaja ok, reszta to dramat!

No i w Aldim jest fajna promocja na ramki drewniane, zalezy od rozmiaru ale w cenie 15 zl sa male sztuk 3, srednie sztuk 2 i duze szt 1. Szkoda ze tak pozno zobaczylam, bo tylko 2 komplety srednich byly.
nerechta, ja jeśli chodzi o rzeczy typu garnki nie pomogę, bo mam bardzo małą i paskudnie ustawioną kuchnię więc walczę jak mogę (wynajmowane mieszkanie) ALE przez to kombinowałam co zrobić z przyprawami. Często gotuję i domyślna wersja - wszystko w jednym dużym pudełku - nie zdała egzaminu. Udało mi się jednak wcisnąć na ścianę mini szafkę z dwoma półkami i dwoma szufladkami i obkupiłam się w ikeowe pojemniczki. Poopisywałam i stoją przy okazji trochę ozdabiając kuchnię. Minus jest taki, że do szufladek wrzuciłam te najrzadziej używane rzeczy i potem szukałam pół godziny po całym domu proszku do pieczenia 😀
A tak poza tym to dla mnie idealnym rozwiązaniem są te przekładki pod garnki/patelnie. Patelni mam 4 i wszystkie w jednym miejscu, jedna na drugiej.
Z kolei przykrywki do garnków mieszkają na ociekaczu zamykanym w szafce bo też sie nie mieściły nigdzie. No i wszelkie mąki/kasze przesypuję od razu do słoików dużych (głównie po doświadczeniach z molami). To też pomaga utrzymać porządek 🙂
edit: jeszcze mi się przypomniało że początkowa wersja z przyprawami miała być taka żeby kupić magnetyczne "paski" które można wewnątrz drzwi montować i na nie takie mniejsze pojemniczki (coś takiego). Bardzo mi się to podoba, ale nie bardzo się moje szafki do tego nadają, poza tym pewnie musiałoby to zostać w mieszkaniu.
O, i jeszcze takie rozwiązanie na lodówce super wygląda!
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2018 12:40
nerechta, ja garnki i patelnie mam mam w szafce narożnej z karuzelą więc nic odkrywczego.
Sztućce na razie częściowo we wkładce (widelce, noże) a duże noże, jakieś pędzelki, pałeczki inne graty czekają luzem w szufladzie na wypasione przegródki, na które chwilowo mnie nie stać :P (chcę te bambusowe z Ikei)
W szufladzie na przyprawy mam te częściej używane w dedykowanych słoiczkach ikeowskich (typu pieprz, cynamon, oregano, to co najczęściej używam), na resztę mam metalowe pojemniki, jeden na 'zwykłe' przyprawy, drugi na egzotyczne, trzeci na słodkie.
Sporo sypkich rzeczy (kasze, ryże) mam w pojemnikach, teraz w pepco są fajowe kolorowe, tanie i pojemne (kilo pęczaka wchodzi :P)
Chochle, łopatki do smażenia i inne takie w szufladzie wyściełanej antypoślizgową gumą - więcej mi segregacji tu nie trzeba, to raczej duże rzeczy, które łatwo zlokalizować. Mikrusy typu wyciskarka do czosnku są ze sztućcami i czekają na przegródki)
Herbaty w słoiczkach na półce pod szafką wiszącą.
Docelowo chcę jeszcze półkę przy kuchence na przyprawy w słoiczkach, listwy metalowe na noże i wincyj pudełek i słoików na produkty <3, ale to się kolekcja z czasem rozrośnie.
No i jeszcze mam wózek kuchenny, na nim na jednej półce papiery do pieczenia, folie, woreczki, ręczniki papierowe, na drugiej 'śniadaniowe' rzeczy (płatki owsiane/orkiszowe itp, masła orzechowe itp), na trzeciej jakieś bakalie i inne takie
teraz w pepco są fajowe kolorowe, tanie i pojemne (kilo pęczaka wchodzi :P)

Pepco w ogóle jest wspaniałe jeśli chodzi o takie pierdoły do domu. Ja wszystkie słoiki mam stamtąd (i zakręcane i takie z gumką i "zatrzaskiem"😉. I dodatkowo mają genialne wielkie kieliszki do wina! <3
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2018 13:03
FurryMouse, oj tak, ja uwielbiam i pepco i tigera (moja słabość...), w słoikach to mnie teraz boli to, że wszystkie jakie widziałam mają jakieś napisy a ja lubię 'gładkie' 🙁
Szukam pomyslu na polke pod prysznicem, ktora nie wymagalaby wiercenia. Moze ktos zna albo widzial gdzies jakies sensowne rozwiazanie?
smartini, a nie ma u Ciebie tych takich z kolorowymi gumkami? One są gładkie bez napisów. Może się zapytaj czy się pojawią? Bo myślałam że to standardowy asortyment jest.

ashtray, a o taśmach do mocowania myślałaś? One dość dobrze trzymają i woda raczej nie powinna im zaszkodzić.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2018 13:12
FurryMouse, widziałam jakieś, ale wszystkie miały napisy. Nie drukowane a 'w szkle', wypukłe, a to też mnie nie urządza :P No ale nie spieszy mi się, co jakiś czas zaglądam co mają i biorę jak coś mi w oko wpadnie. Ostatnio dorwałam betonową mydelniczkę do kuchni, te kolorowe pudełka na kasze, silikonowe foremki na babeczki (kupione w prawdzie do robienia suplotabsów wątróbkowych dla psa ale ok xD).
Meise, dobre tymczasy nie sa zle  😁
Mega fajnie wyglada taki regal! Sama u siebie bym taki zbudowala, tylko miejsca juz brak na nowe konstrukcje  😵
Help!
Nie mam zupełnie pomysłu na dywan. Wrzucam zdjęcie salonu (wybaczcie syf na stoliku). Stolik jest tymczasowy - docelowo będzie najprawdopodobniej plaster drewna na metalowych nóżkach albo coś w ten deseń. Ściana za mną na ktorej bedzie tv jest jasnoszara, reszta ścian jest biała. Szukam dywanu, który będzie mieć w miarę krótki włos (żeby łatwo było wyciągnąć z niego kocie futro) i nie! Z wełny.
Rozmiar 2,5x2 albo 2x3. Zupełnie brak mi koncepcji, bo do wzorzystej podłogi pasuje mi tylko szary, a wszystko szare być nie może.


Btw jesli dostane zgode to balkon przemaluje na jakis bardziej neutralnu kolor bo ten żółty jest tragiczny
A ja bym pewnie poszła w żółty, sama mam żółto-szary salon, ale na razie bez dywanu bo nam chyba nie są one potrzebne 😀
http://dywaneo.pl/nowoczesne/1817-dywan-home-art-romby-canvas-zoltyszary-18239071.html
http://dywaneo.pl/nowoczesne/2230-dywan-home-art-jodelka-canvas-szary-18248073.html
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 marca 2018 12:35
Ja bym poszła w granat. Ikea ma fajny i niedrogi dywan ADUM w tym kolorze  😀
Granat będzie chyba za ciemny, bo ten pokój łapie mało światła. Te 2 podlinkowane są ok, ale nie do końca mi się podoba taki w 100% nowoczesny styl. Byłam wczoraj w komforcie i bardzo mi się spodobały dywany w tym stylu, ale nie wiem... czy pasują?

http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Dywany/Thema-Ragage-Szary/p/452498
http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Dywany/Thema-Ancient-Niebieski/p/445666
[[a]]http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Dywany/Asos-Dantel-Be%C5%BCowy/p/461850[[a]]
http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Dywany/Albina-Vieux-Wielokolorowy/p/457071

Wszystkie są do ściągnięcia w dużych wersjach. Nie potrafie nic zdecydować.  🤦

Za to pokaże Wam fragment kuchni, z którego jestem zadowolona. W trakcie urządzania śmiałam się, że jest tak dużo chromu i bieli, że wygląda jak laboratorium, aż ostatecznie poszłam w ten klimat i nie żałuję 🤣 sztampowo, ale co tam

Ramires, elegancko! 😀
Fajnie, że masz tyle powierzchni roboczej. I to w idealnym miejscu czyli pomiędzy zlewem a kuchenką. Tego mi bardzo u mnie brakuje (mam tylko niecałe 50cm)
Tylko kota pogoń 😉

PS. Trzymają Ci się zioła w takim miejscu? Czy kupujesz, zużywasz, do kosza i następne?

Ramires, pasować pasują i są fajne, chociaż ja bym jednak jakimś kolorem ożywiła, ale oczywiście co kto lubi 😉
mam klucze  😍
jutro pomierzę kuchnię i wrzucę wymiary. Mieszkanie do generalnego remontu. Nie mam pojęcia jak zrobić kuchnię. Na pewno będzie usuwany murek. Jak zaplanować meble by było funkcjonalnie i wygospodarować miejsce do jedzenia? Jak zaplanować szafę (chcę na całą ścianę przy wejściu)
Za wszystkie pomysły będę wdzięczna  :kwiatek:

edit usuwam zdjęcie i tak nikt się nie wypowiada
Ramires super te dywany! Aż mi się zamarzył tego typu do mnie 😉
Kuchnia też fajna, lubię takie proste klimaty. Z resztą moja jest prawie taka sama (w sensie szafki i blat), tylko czarne płytki 😉 No i te organizery na przyprawy super, pewnie wygodne w użyciu. Też o takich myślałam, ale u mnie się druga połówka na nie nie zgadza, miłośnik minimalizmu, wszystko każe chować po szafkach 😉

Olga96 planując kuchnię przemyśl, co dokładnie robisz w kuchni, czy masz jakieś powtarzalne schematy działania. U nas świetnie się sprawdza taki (chyba klasyczny) rozkład: lodówka->kawałek blatu->zlew->kawałek blatu ->kuchenka. Bo to powoduje, że nie muszę z niczym ganiać ani się "cofać" podczas gotowania. Nawet ostatnio (po roku mieszkania) o tym gadaliśmy, że wygodnie sobie to zaplanowaliśmy. No i jak tylko masz możliwość, to zgadzam się z Ascaią - rób dużo blatu. Ja mam za mało i czasem boli 😉
Libella, już się skończyłam urządzać. 😉 Kuchnię zostawiłam taką jaką kupiłam z mieszkaniem. Nie jest idealna, ale się z nią polubiłam. W sumie mam blat po drugiej stronie, ale miejsce pomiędzy zlewem a kuchenką bardziej mi pasuje do działania (mam wszystkie sztućce, talerze, itd pod ręką wtedy), chociaż to tylko dokładnie 48cm. W sumie mieszkając samotnie i mało gotując rozbudowanych potraw to na co dzień można się na takim kawałeczku ogarnąć. 😉
Ascaia zioła żyją od 3 tygodni i mają się dobrze, więc lokalizacja im chyba nie przeszkadza  🙂 A koty z jakiegoś powodu uznały, że blat kuchenny to najlepsze po wannie miejsce do relaksu i ciężko im to wybić z głowy. Kocham tę kuchnię miłością wielką, bo super się w niej gotuje. Przestrzeni roboczej duuużo, bo blat się jeszcze ciągnie z prawej i mimo, że nie miałam wpływu na ustawienie sprzętów przez gotowe podpięcia, to zlew - zmywarka - szafka - piekarnik to dobre rozwiązanie. Co do Twojej kuchni - lata pomieszkiwania w różnych 'mieszkaniach studenckich' nauczyły mnie tego, że wielodaniowy obiad można spokojnie ugotować mając i 30cm przestrzeni roboczej (albo kawałek podłogi), chociaż może nie zawsze jest to najwygodniejsze  😁

Libella cieszę się, że ktoś podziela moje zdanie co do dywanów, bo mój niemąż nie może tego przeżyć, że chcę kupić 'zużyty' dywan 🤔 Ale chyba zrobię po swojemu, bo coraz bardziej mi się podobają
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się