Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Klami, Dobry Koń mi mówił że może sciągnać dla mnie kask. Może spróbuj zapytać tam?
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2018 06:41
Klami, Arcus też miał całkiem sporo swojego czasu na stronie, ale nie wiem jak jest obecnie i czy ściągają na zamówienie.
emptyline   Big Milk Straciatella
21 lutego 2018 15:30
patkahm, sprawdź Casco Mistral albo Uvex Exxcential.
Klami, w Karinie też Ci wszystko zamówią dziewczyny.
Klami zdecydowanie polecam Arcusa.
Zamawiałam u nich niedawno personalizowany first lady.
Chciałam kupic ten kask w Poznaniu na Cavaliadzie w innym sklepie. Juz byłam prawie zdecydowana ale mój chłopak sprawdził datę produkcji i okazało się, że kaska ma już 5lat i był tylko jeden wystawowy... cholera wie ile sie po tych cavaliadach wyjeździł i ile razy leciał na ziemie...
Arcus zamówił mi personalizowany, świeżutki😉, prosto od producenta, rok produkcji 2018 i kosztował ponad 1000zł mniej niż ten z Cavaliady 😂
xxagaxx, Moon, emptyline, Julita, dziękować. To sobie w pierwszej kolejności sprawdzę Arcusa. 😉
Hej 🙂
Planuję powrócić do jeździectwa po jakiejś czteroletniej przerwie i ze względu na to, że mój poprzedni kask jest już na mnie o wiele za mały zaczynam rozglądać się za czymś nowym. Nie śledziłam za bardzo światka jeździeckiego przez ten czas, więc nie wiem kompletnie w czym się teraz jeździ, na co zwracać uwagę, czego szukać.
Także przychodzę do was z ogromną prośbą o polecenie mi jakiegoś naprawdę dobrego i porządnego kasku, najlepiej regulowanego i dobrze przewiewnego. Chciałabym żeby również nie był jakiś mocno ściskający(?) i ciężki, to znaczy chodzi o to, że często po jazdach w poprzednim kasku bolała mnie głowa i w sumie nie wiem teraz czego to była za bardzo przyczyna, jednak chciałabym tego uniknąć. Jeśli chodzi o cenę, to myślę, że jakoś do 500-600zł max
emptyline   Big Milk Straciatella
24 lutego 2018 15:38
kludulka, jak przed chwilą było polecane, Uvex Exxcential albo Casco Mistral.
Mamy tutaj użytkowników kasków Kask? Mocno się zastanawiam nad zmianą-mam jednak problem z rozmiarem. Mocno się ubija wypełnienie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 lutego 2018 08:31
Moja zawodniczka ma pół roku, rozmiarówka mocno specyficzna.
Wypełnienie jeszcze ok  😉
Mam problem... Zamówiłam kask Gpa first Lady i jest ciasny, ale mierzyłem kask koleżanki kilkuletni inny model i rozmiar większy lata mi po głowie.. Nie wiem czy dać temu ciasnemu szanse czy ubije się? Nie mam doświadczenia z Gpa.. Jak myślicie?
emptyline   Big Milk Straciatella
04 marca 2018 18:25
kortina, ubije się na pewno, ale może możesz sobie kupić wiekszą wkładkę?
Nie wiedziałam że w Gpa tez tak można...  😡 A to na pewno pomoże? Bo teraz jak noszę ten kask w domu to trochę mnie potem boli głowa, sama nie wiem  🤔  Mam szanse jeszcze zwrócić ten kask, ale podoba mi się skubany  😁 dotrwałam go w super cenie, dlatego taki dylemat z rozmiarem, wymienić na większy nie mogę w tej samej cenie 🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
04 marca 2018 22:14
kortina, pomoże, ta gąbka zmienia obwód kasku. Jaki masz rozmiar skorupy? Bo nie do każdego da się włożyć każdy rozmiar.
Mam Gpa 56, 55cm nie wiem który to skorupa  🤔
Czy ktoś może doradzić mi kamizelkę ochronną, która możliwie jak najmniej będzie przeszkadzać w jeździe, a jednocześnie będzie dostępna w szerokiej rozmiarówce (jestem niska i mam spory biust).

Jeździłam w Racesafe, ale styropian popękał po którymś upadku. Potem optymistycznie założyłam, że dam radę bez no i złamałam żebro. Kamizelka do jazdy po płaskim, ale mój koń z upodobaniem zrzuca mnie wyjątkowo kontuzjogennie.
Tak mogę Ci polecić, ale uprzedzam od razu, że jest dość droga (od 250 EUR) i chyba trudno dostępna w PL. Natomiast zaręczam, że cycki się mieszczą i nie przeszkadza w jeździe. Ja przy okazji jak jechałam przez Niemcy to wstąpiłam do Kramera przy autostradzie i dopasowałam. Jest z materiału, który pod wpływem ciepła dopasowuje się do ciała. Moja córka miała w takiej kamizelce spory wypadek na przeszkodzie i nic jej się nie stało. W zasadzie, gdyby nie ratownicy medyczni, którzy ją dopadli, to by wstała i się otrzepała.

klik
Dzięki, rozważę. Moja też coś koło tego kosztowała. Ile mniej więcej waży? Jak z przewiewnością? I czy nie powoduje konieczności odstawienia łokci od ciała? Wiele kamizelek które mierzyłam powoduje właśnie jakby 'efekt beczki' 😉. Z kolei Racesafe sprawdza mi się zimą, a jak jeżdżę w krótkim rękawku do po paru jazdach mam ręce od pachy do łokcia poobcierane po wewnętrznej stronie 😉
Kamizelka waży gdzieś ok 1 kg, może trochę więcej. W piance, która jest w środku są dziury więc trochę jest przewiewna. Moim zdaniem nie powoduje konieczności odstawienia łokci od ciała. Generalnie ona ma trochę inną konstrukcję niż te kamizelki, które widziałam wcześniej (typowe kawałki styropianu). To raczej płaty elastycznej pianki. Spróbuj znaleźć jakieś filmiki na youtube, to sobie obejrzysz. Tu masz jeden: klik
Dance Girl, wielkie dzięki. Ciekawie to wygląda.
vissenna   Turecki niewolnik
26 marca 2018 00:06
Tu masz też taką, co pod wpływem ciepła idealnie się dopasowuje. Do tego damska wersja ma takie jakby wyprofilowanie na piersi od wewnątrz. Sama testowałam i faktycznie bardzo wygodna:
https://konik.com.pl/pikeurkamizelka3max
.
największy equishop
Gdzie, oprócz Becker można kupić krosowe kaski Charlesa Owena? Ktoś wie? Nie mogę znaleźć...  👀 Dzięki!
Gdzie w Warszawie stacjonarnie można przymierzyć kamizelki 'wybuchowe' różnych firm (te z nabojami)?
Zorilla, - equifashion, serdecznie polecam 🙂 Jak nie mają na stanie jakiegoś modelu, to ściągają.
Nemaya, w beckersport na Okęciu.
Dziś mierzyłam, zaskoczył mnie rozmiar i waga naboju.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
Dzięki! Podjade do nich, a ktore firmy mieli u siebie? Co do wagi- te kamizelki poniżej 1kg nie schodzą niestety a delikatnie mówiąc z kevlaru nie są wiec tak by wypadało ze nabój ciężki. No chyba ze mówisz o modelu EquiAirbag- ona ma chyba wiekszy nabój zeby podołać z napompowaniem tego stołu piknikowego rozkładanego na plecach 😁
Najnowszy model ochronnej kamizelki jeździeckiej Dainese BALIOS 3 BETA ADJ . Czy ktoś ma taką i może się wypowiedzieć ?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
29 marca 2018 13:30
Moi drodzy, zakochałam się w granatwoym kasku Casco Champ-6
Czy ten kask jest płytki? Ktoś ma informację czy ewentualnie w którymś sklepie w  Warszawie da się go przymierzyć?  :kwiatek:
Szukam info czy ktoś dotykał/przymierzał/posiada/zamierza się do kasku Uvexa Suxxeed Luxury Lady - odpowiednika Glamour tylko z szerokim daszkiem. Widziała go może któraś z was w sklepie?
Czy ktoś z was ma może inny kask z szerokim daszkiem (GPA First Lady, Samshield?) i może się jakoś wypowiedzieć na temat jego używalności i czy w warunkach polskich warto sobie taki sprawić?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się