dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

U mnie ok 200 zl pełen pakiet,morfologia z mikro.Przyjeżdża wet,pobiera krew,odsyła do zbadania i przesyła wyniki na @ po ok 2 tyg.
Jakie polecacie dobre witaminy i dodatki dla ogiera kryjącego?
Przepraszam za post pod postem ale wracam do swojego pytania wyjściowego.Zgodnie z tym co polecalyscie-kupiłam Heste Plus Selen.O dziwo wetka powiedziała,że nie robi zastrzykow z selenem.. 🙄  Heste będę podawać po 2 miarki (12g miarka/koń waży powyzej 500 kg a jest napisane żeby podawać 5g na 100 kg masy konia).Czy to wystarczy?
ushia   It's a kind o'magic
13 marca 2018 07:49
a masz stwierdzone braki?
bo te dawki to tzw "bezpieczne" - czyli ze dzialaja w powiedzmy standardowych warunkach - jezeli sa mocne niedobory to moga nie starczyc
jezeli "zwykle" to ok

edit - doczytalam ze masz oznaczony poziom i braki sa solidne
zapytaj wetke czy w takim ukladzie powinnas podawac czasowo wiecej niz jest zalecane czy trzymac sie tego producent kazal - w tych dwóch miarkach masz ok 1,68mg selenu - pytaj czy to wystarczy
moona za badanie przesiewowe duże gdzie masz morfologie, profil wątrobowy, nerkowy, plus cynk, miedz, selen zapłacisz od 140 zł w górę. Do tego pakietu można coś dobrać. Można też w niektórych laboratoriach zrobić pojedyńcze perwiastki, ale ceny wchodzą spore wtedy. Selen i mangan są droższe – 60-100 zł. Reszta od 6-15zł. Witaminy w pakietach raczej nie występują i rzadko się je określa z krwi (musiałabym doczytać jak z ich wymiernością)cena od 35do 100 za jedną. To sa ceny z lab z którym my współpracujemy. Nie wiem jakie sa w innych, a kazdy wet współpracuje ze „swoim” wybranym.

kamikami26 Equina Trifertil – super jakość i skuteczność, ale cena powala 😲 Wiele można „załatwić” odpowiednim żywieniem, jeśli ogier nie jest bardzo eksploatowany. 🙂

andzia1 jeśli wet Cie nie pomoże w tej kwestii to zgłoś się do jakiegoś dietetyka. Skoro kupiłaś suple w Hippovecie to oni powinni Ci też doradzić.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
13 marca 2018 19:14
Andzia1, u nas wszystkie bez względu na wagę (duże konie, nie kuce) dostawały przy niedoborach pierwsze opakowanie po 3 miarki, a dalej po 2. Przy ekstremalnych niedoborach dwa opakowania po 3 miarki, a moja gwiazda pełne 3 opakowania po 3 miarki i teraz już po 2. Jeden egzemplarz ma teraz selen niezły (120), ale biorąc pod uwagę długość suplementacji, to pewnie i 3 miarki na stałe wyszłyby mu na korzyść. Jutro kolejnego konia badamy i zobaczymy, jaki efekt po suplach po dwóch miesiącach.
Coś nie mogę znaleźć odnośnie witamin - czy robicie przerwy w podawaniu np. eggersmanna?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 marca 2018 20:22
budyń jeśli masz dobrej jakości jedzenie to myślę, że po 3-5 miesiącach może być przerwa, ale nie musi.
mooona mi teraz wyszło z wizytą (osłuchanie) 400zł
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=78.msg2766041#msg2766041 date=1520968477]
Andzia1, u nas wszystkie bez względu na wagę (duże konie, nie kuce) dostawały przy niedoborach pierwsze opakowanie po 3 miarki, a dalej po 2. Przy ekstremalnych niedoborach dwa opakowania po 3 miarki, a moja gwiazda pełne 3 opakowania po 3 miarki i teraz już po 2. Jeden egzemplarz ma teraz selen niezły (120), ale biorąc pod uwagę długość suplementacji, to pewnie i 3 miarki na stałe wyszłyby mu na korzyść. Jutro kolejnego konia badamy i zobaczymy, jaki efekt po suplach po dwóch miesiącach.
[/quote]

No to mam już zupełnie mętlik w głowie...napisałam jak radziłyście do hippovetu i dostałam informacje,że dwie miarki wystarczą. 😎

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
14 marca 2018 16:14
Andzia1, bo standardowo wystarczą. Ale każdy koń jest inny i czasem trzeba dać więcej. Tak, jak przy paszach. Np. nasz Cushing ma paszę dostosowaną do tej choroby, na opakowaniu jest info, że max. 2 kg dziennie, ale musieliśmy podać 3 kg, bo ten egzemplarz tego wymagał.
Jaką polecacie mieszankę biotyny z cynkiem i miedzią (i najlepiej jeszcze krzemem)? Do tej pory korzystałem z podkowy i zdecydowanie odpada.
Equigrav-Officinalis Biotin 5000 +MSM.
Over Horse biotin , wielokrotnie polecana w wątku biotynowym.
MasterHorse Biotin 2000 Pro.
Cześć, może ktoś pomoże 🙂

Szukam dodatku do paszy dla koni rekreacyjnych chodzących w lato pod obozami i w rekreacji. Jak to w stajni turystycznej rekreacyjnej, koniki chodzą po kilka godzin dziennie, często w słońcu. Dostają głównie owies + konie które potrzebują wysłodki lub muesli. Co dla takich tuptaków dodatkowego do karmy dorzucać żeby było im trochę lepiej? Jestem jeszcze w fazie zbierania danych i szykowania się do sezonu letniego więc przyjmę wszystkie mądre informacje co może być pomocne by konie lepiej się regenerowały. Konie w różnym wieku, z dostępem do siana nielimitowanym i do trawy na pastwisku. Stoją pół dnia w stajni i pół w stadzie na trawiastej łące.

Co wam mądrego do głowy przyjdzie wszystko chętnie przygarnę 🙂
Equigrav W sklepie Mastersa jest biotyna, ale nie ich tylko SUBLI. Moja znajoma ją kiedyś dodawała. To koncentrat, dawała go bardzo mało i starczyło na długo.
Hellgirl, przede wszystkim elektrolity kiedy się pocą, można też pomyśleć o oleju dla tych mocno pracujących a mało idących do przodu- żeby miały więcej sił.
Hellgirl, a chevinal foranu? Ma ciekawy skład, jest płynny, wiec większa szansa, ze nic nie zostanie w żłobie. Co prawda jest energetyczny, ale mozesz leciec mniejsza dawka i mógłby sie sprawdzic. Cena wydaje sie spora, ale przy dawkowaniu 25ml dziennie, baniak starcza na 200 dni przy jednym koniu, wiec zle nie jest.

Co do chevinalu bardzo miłe zaskoczył mnie sklep konik. Zawsze za pompkę w innych sklepach trzeba niemało dopłacić, a ja zdziwiłam sie otwierając paczke z chevinalem z pompka w pakiecie. Plus przy tej cenie wysyłka wychodzi za free, wiec najbardziej opłacalna opcja.
https://konik.com.pl/suplement-podczas-wzmozonego-wysilku-chevinal-5l-foran
Czy ktoś wie co się dzieje z marką BOEHRINGER INGELHEIM ? Widzę, że z suplementów dostępny jest Myoplast, ale nic innego nigdzie nie widzę a inne rzeczy też mieli fajne.
Equigrav Podpisuje się pod słowami Karolajna90. Generalnie od ponad roku kupuję produkty Subli i nie mogę się skarżyć.
Hellgirl idąc tym tropem, możesz spojrzeć na ich produkty, mają tam fajne dodatki witaminowe. W tym przypadku poszukaj czegoś z dużą ilością sodu, potasu, cynku i magnezu. To zawsze się wypaca podczas pracy.
Klami napisz proszę na PW co Boehringera potrzebujesz.
Polecicie jakiś dobry probiotyk dla koniny, która według wetki ma najprawdopodobniej jakiś problem z florą bakteryjną w jelitach?
Niestety wetka nie zasugerowała żadnego konkretnego produktu.
Wrzody wykluczyła.
Belle, dawałam SynBioVit i Biogen K. Efekty dokładnie te same, Biogen K o wiele lepszy cenowo.
Lub jeśli wolisz dolewać niż sypać, to ludzie bardzo polecają EM. Ale one mają bardzo krótki czas przydatności po otwarciu, więc ciężko je zużyć na 1 konia.
belle ja podaję EMy i sobie chwalę. Koń przestał wąchać i zjadać kupy.
BTW czy ktoś stosował witaminy Złotowital? Jakieś efekty?
Sivrite larabarson  :kwiatek: dziękuję bardzo
Jakie witaminy podajecie swoim koniom? Jakieś opinie o witaminach Animki? 🙂
Podawał ktoś/miał doczynienia z suplementami "miesniowymi" z Pavo? Mam na myśli szczególnie muscle care i e Plus. Jak te produkty wypadają na tle innych tego typu?


Zoote, w tej chwili to nic, bo już pokupowalam inne. Masz dostęp do jakiejś dystrybucji?
belle Ja przerobiłam kilka preparatów i w końcu stosuję BiogenK. Mój wet mnie przekonał.
Animki stosowałam lata temu i się nie sprawdziły w boju.
A to nie jest probiotyk?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się