NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Tym bardziej, że linka miala i spodziewala sie paczki.
Ja tez dostaje smsy.
Dostałam od pani Julii taką oto wiadomość:
"Szanowna Pani,
na podstawie przepisów kodeksu cywilnego w części dotyczącej sprzedaży jest Pani zobowiązana do ponownego przesłania nieodebranej przesyłki na koszt nabywcy. W związku z powyższym proszę o ponowne pilne przesłanie towaru, który został opłacony i zgodnie z prawem jest moja własnością. Doszło do zawarcia skutecznie umowy sprzedaży. Proszę o podanie nr ponownie wysłanej przesyłki lub zwrot wpłaconej kwoty w PEŁNEJ wysokości."

Czy ktoś kto się zna może to skomentować?
Moze nie re Volta bo na re volte nie znam, ale zna ktoś opinie cokolwiek o Dorota Monia Krasniewska? Dosyć pilne.


Ja właśnie weszłam do tego wątku żeby o niej napisać... Całe szczęście, że od początku mi coś śmierdzialo bo teraz byłabym stratna na kilka tysięcy.. Nie zgodziła się na pobranie tylko na odbiór osobisty. Załatwiam koleżanke, która miała pojechać do Gliwic bo miała blisko i jak chciałam nr to mnie zablokowała...
Obecnie sprzedaje Prestige meredith oraz CWD.

Skoro gosiunia811 jechała do niej do Świebodzina a mi kazała do Gliwic to ewidentnie jest oszustką...

Graves prosta sprawa , nabywca wpłaca na twoje konto kwotę na ponowną wysyłkę + kwotę którą musiałaś zapłacić za odebranie paczki, wtedy wysyłasz ponownie 🙂
Dzięki Blucha za odpowiedź. A nie mam możliwości odstąpienia? Dziewczyna jest bezczelna i arogancka, chętniej wysłałabym jej rózgę na swój koszt, zamiast ochraniacze na jej...
Tu przesyłce pobraniowej ale dokładnie wytłumaczone kto jest jakimi kosztami obciążony:
https://prokonsumencki.pl/blog/co-zrobic-gdy-klient-nie-odbiera-przesylki-pobraniowej/
Dostałam od pani Julii taką oto wiadomość:
"Szanowna Pani,
na podstawie przepisów kodeksu cywilnego w części dotyczącej sprzedaży jest Pani zobowiązana do ponownego przesłania nieodebranej przesyłki na koszt nabywcy. W związku z powyższym proszę o ponowne pilne przesłanie towaru, który został opłacony i zgodnie z prawem jest moja własnością. Doszło do zawarcia skutecznie umowy sprzedaży. Proszę o podanie nr ponownie wysłanej przesyłki lub zwrot wpłaconej kwoty w PEŁNEJ wysokości."

Czy ktoś kto się zna może to skomentować?

Ale ma tupet  😂 na Twoim miejscu bym sie nie zastanawiała, tylko odeslala przelew, obowiązkowo minus koszt zwrócenia paczki, po czym napisalabym gdzie moze sobie wetknąć takie roszczenia
To chyba jakiś mocno wyimaginowany przepis? Ja bym oddala piemoadze z potraceniem za wysyłkę.
Jestem kolejną poszkodowaną przez Joannę Pasoń Woszczynę (pisała do mnie jako Dorota Monia Kraśniewska) . Dzisiaj złożyłam sprawę na policję. Kupiłam Prestige X- Meredith za 3000 zł. Mam kontakt z dziewczyną, która podobnie straciła 2900 zł. Proszę wszystkich o kontakt. Jutro doniosę kolejne dowody. Proszę o kontakt tutaj albo na fb- Daria Jarzębińska.
Gillian   four letter word
28 marca 2018 21:02
Pomijajac to, że słynna oszustka... Prestige X Meredith za 3tys? 🙂 nie wzbudziło to żadnych podejrzeń?
Wzbudziło, zapaliła mi się zielona lampka. Tak pięknie zamyśliła mi oczy, ze przelałam pieniądze od razu...
A może trzeba zebrać ekipę stałych kibiców Joasi na zawodach?  🏇
Gillian   four letter word
28 marca 2018 22:18
Banandi,  to masz popsute lampki :p
Tak myślałam, że to ta sama osoba... Mi podejrzane się wydało, że za meredith chciała 4tys... Poza tym od początku coś mi z nią nie pasowało..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 marca 2018 07:47
Dostałam od pani Julii taką oto wiadomość:
"Szanowna Pani,
na podstawie przepisów kodeksu cywilnego w części dotyczącej sprzedaży jest Pani zobowiązana do ponownego przesłania nieodebranej przesyłki na koszt nabywcy. W związku z powyższym proszę o ponowne pilne przesłanie towaru, który został opłacony i zgodnie z prawem jest moja własnością. Doszło do zawarcia skutecznie umowy sprzedaży. Proszę o podanie nr ponownie wysłanej przesyłki lub zwrot wpłaconej kwoty w PEŁNEJ wysokości."

Czy ktoś kto się zna może to skomentować?



Na podstawie przepisów kodeksu cywilnego niech poda Ci odpowiedni paragraf 😉
A generalnie napisz jej wiadomość, że odstępujesz od umowy, oddaj jej kasę, ale odlicz sobie koszty przesyłki.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zaczęłam się już dobrze bawić 😎. Dodam, że chodzi o te ochraniacze: http://ogloszenia.re-volta.pl/ochraniacze-kontaktowe/o/82705/ gdzie w zamyśle kupującego zapewne była maksymalna oszczędność. A za dodatkowe wysyłki razem wychodzi 80zł 😎. Pani Julia, powiedziała, że dopłaci mi 15zł (skąd ona wzięła tą kwotę - nie wiem). Przytoczyłam jej artykuły kc. i napisałam, że jeśli nie dopłaci kwoty należnej z wysłanym rachunkiem w ciągu 7 dni, to mogę wystąpić do sądu z powodu nie wywiązania się przez nią z umowy kupna 😎.
Ja sie z Pason  zamieniłam chyba dwa czy trzy lata komplet ochraniaczy na czaprak i owijki - wysłała mi śmieci totalne które odesłałam, za ochraniacze miała mi zapłacić co sie nie wydarzyło. Chciałam ja nawet pozwać o to, ale ani adresu - wskazywała nie swój adres do doręczeń, ani peselu wiec odpuściłam sprawę, ale bardzo Wam dziewczyny kibicuję
Monika Flis / Monika Bednarz
Jeżeli ktoś już składał zeznania na policji w jej sprawie, to chętnie się dowiem na jakim komisariacie i jaki numer sprawy.
Chcę trochę ułatwić pracę policji 😉
UWAGA!

Ostrzegam przed dokonywaniem jakichkolwiek transakcji z Panią Joanną Pasoń Woszczyną, która w moim wypadku podszywała się pod Alice Witulska. Ta sama Pani w przypadku innych dokonanych oszustw występowała również jako:
- Zofia Kruczyk z Rzeszowa
- Sandra Dobrońska
- Beata Gondek
- Sara Wrońska
-Sara Wrzesniak
-Justyna Mrozińska
-Anna Wasilewska
-Marta Mroczkowska
- Anna Wachrowska
- Angelika Lipieńska
                                                           
Osoba ta kontaktuje się za pomocą Messengera lub Instagramu, jednak brak jest możliwości odnalezienia powiązanego konta na Facebooku. W moim przypadku osoba ta odpowiedziała na moje ogłoszenie opublikowane na facebooku dotyczące chęci kupna siodła Erreplus CA, koloru brązowego, oferując za nie korzystną cenę. Za pośrednictwem Messengera otrzymałam zdjęcia, jak się potem okazało skopiowane z innego ogłoszenia na ebay’u. W podpisanej przez p. Joannę umowie zostały również podane  fałszywe dane adresowe (Szczecin) i kontaktowe (tel. 576761106, e-mail: alicew88@op.pl, PESEL – 88030701879, Dow. Os. – CBD731802). Jedyną prawdziwą informacją był numer rachunku bankowego na który miał zostać dokonany przelew - [font=Verdana]59124012131111001078170093[/font]. Numer konta który jak się okazuje należy do wspomnianej powyżej p. Joanny. Także inne osoby dokonywały przelewów wyłudzonych pieniędzy na wskazany numer konta, dlatego też bacznie zwracajcie uwagę jaki macie podawany numer konta do jakichkolwiek transakcji. Pieniądze zostały przez nas przelane na podane konto w banku Pekao SA odział I w Częstochowie. Pani Joanna potwierdziła nadanie przesyłki, jednak mimo wielokrotnych próśb nie przekazała numeru nadanej za pośrednictwem Pocztexu przesyłki. W momencie gdy zagroziliśmy jej powiadomieniem Policji dostaliśmy informację, iż z powodu jej pobytu w szpitalu przesyłka jednak nie została nadana i zwróci nam pieniądze. Otrzymałam sfałszowane potwierdzenie nadania środków za pośrednictwem Krajowej Instytucji Płatniczej (innej znanej nam osobie przesłała sfałszowane potwierdzenie przelewu środków z banku ING). Zostały uruchomione procedury antyfraudowe w banku do którego trafił przelew. Oszustka czuje się całkowicie bezkarna.  Policja ma problem z namierzeniem jej i postawieniem jej zarzutów. Dodatkowo oszukanych stara się zastraszać grożąc, że jeśli ujawnią jej dane to złamią prawo i wtedy to ona zgłosi sprawę na policji. Ze względu na skalę jej działania (która nadal jest aktywnie prowadzona) nie można dać się zastraszyć i należy zewrzeć szyki i wszelkimi możliwymi sposobami "namierzyć" ją bez względu na ewentualne konsekwencje. Przykładowo udało mi się ustalić, że jest częstym gościem stajni Apollo w Częstochowie-Kiedrzynie gdzie chwali się swoimi "osiągnięciami".
Proszę wszystkie pokrzywdzone osoby, którym zależy na odzyskaniu pieniędzy i nagłośnieniu sprawy o kontakt na priv.
#tematdlauwagi
Pani Woszczyna Pason regularnie startuje na zawodach na klaczy Kenia. Także policja chyba słabo jej szuka. Sprawdzajcie zgłoszenia na przykład do Salio.
Jak osoba, która oficjalnie startuje w zawodach jest taka trudna dla policji do namierzenia?! 🙁
Zupełnie mnie to nie dziwi. Po prostu tak pracuje Policja.

Kiedyś okradziono mój samochód z bardzo charakterystycznych rzeczy. 45 minut później te rzeczy zostały wystawione na Allegro. Zgłosiłam na Policję i włamanie i wystawienie na Allegro. Na samochodzie były odciski palców, których nie chcieli zdjąć. Ale na Allegro był bardzo jasny trop. I co? Wysłali listem poleconym do Allegro zapytanie o dane użytkownika a potem do użytkownika prośbę o złożenie wyjaśnień. Następnie odczekali 2 miesiące i sprawę umorzyli.

Tak, tak, dokładnie tak to wyglądało. Więc dopóki pani Pasoń Woszczyna nie oszuka córki Komendanta Głównego Policji to zapomnij o tym, że ktokolwiek ją złapie i ukarze a już na pewno nie Policja. Gdybym wtedy wynajęła chłopaków z miasta to złodziej by dostał wpier.ol a ja bym miała rzeczy z powrotem.


Do połowy 2016 startowala używając podwójnego nazwiska, Pasoń-Woszczyna na klaczy W Corina. Cały czas w barwach klubu Szwadron Barda Jankowice.
Salio, Corina, Kenia to znane fakty. Kenia stoi w Apollo zresztą Corina tez. W Salio jeszcze nie byla mi znana bo już wtedy by spadła z konia. tym roku nie wykupiła licencji więc narazie nie zgłasza się do zawodów, no chyba że tylko do towarzyskich. Policja nie wiele może jeśli osoba nie jest poszukiwana i wciąż podaje fałszywe adresy. Ale to się może zmienić jeśli pomożemy sobie nawzajem ja odnaleźć  (gdzie przebywa , gdzie się pojawia, jakim jeździ samochodem itp itd). Cóż skoro faktycznie policja ma kłopot to trzeba im pomóc i drugi raz nie popełnić tego błędu o którym pisze ponizej okradziony z samochodu tylko wziąść sprawy w swoje ręce.
Wszystko zależy od policji. Mnie oszukała jedna osoba na 400zl i również wszystkie dane oprócz nr konta były fałszywe. Odbyła się sprawa w sądzie po roku. Więc wytrwałości i dostarczajcie jak najwięcej dowodów. Ja przyniosłam całą wydrukowaną konwersację oraz zdjęcie przedmiotów które były ściągnięte z internetu
olga96 Tak tylko offtopic spytam udało Ci się odzyskać pieniążki??

Joanna Pasoń też co prawda próbowała mnie oszukać i no niby oszukała, bo zakupiłam u niej Derkę Eskadrona Splash zapłaciłam przelewem (teraz nie pamiętam nawet jaka to była kwota) no i oczywiście kamień w wodę plum, kontakt się urywał, a jak już był to wyślę lub niby wysłana. Wkurzyłam się zagroziłam zgłoszeniem sprawy, powiedziałam nawet że to zrobiłam. Przyszła paczka o dziwo - na adres podany w przelewie, akurat był to zameldowania, a nie zamieszkania. Dostałam informacje że tam jest otwieram paczkę a tam jakiś brąz - okazało się że to derke kingsland uznajmy że podobnej wartości i szczerze odpuściłam bo co kolwiek otrzymałam zbliżonej wartości.
Mnie zastanawia jeszcze kwestia że na FB pojawiają się osoby, które miały z nią udane transakcje.
Ciekawe czy to prawda, czy może są to podstawione osoby/fikcyjne konta, a może pannie Pason coś nie wyszło w biznesie.  😁
Sprawa jeszcze się toczy

Edit
jakiś czas temu widziałam ją na fejsbukowej grupie wokół sprzętu jeździeckiego jak wyprzedawała jakiś stary zmęczony sprzęt
Milla, ja nie widziałam takich osób.
Mnie oszukała w październiku jakoś sprawa poszła na policje potem dali do prokuratury teraz poszła do sądu. U mnie Pasoń stawiła sie na policje na zeznania, zobaczymy czy bedzie na rozprawie.
[quote author=gacek 🙂 link=topic=5367.msg2771463#msg2771463 date=1522698050]
Milla, ja nie widziałam takich osób.
Mnie oszukała w październiku jakoś sprawa poszła na policje potem dali do prokuratury teraz poszła do sądu. U mnie Pasoń stawiła sie na policje na zeznania, zobaczymy czy bedzie na rozprawie.

[/quote]

gacek zazwyczaj przy zeznaniach przed sądem, sędzia daje na samym początku możliwość dowolnego wypowiedzenia się. Może wspomnij o innych oszukanych (łatwo znaleźć ich z imienia i nazwiska na fb), innych założonych jej sprawach ( myślę, że osoby oszukane chętnie dadzą ci chociażby numery spraw które pozakładali) i o opieszałym działaniu policji? Może tym razem dostanie coś więcej niż zwrot wyłudzonych pieniędzy i kosztów sądowych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się