Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay

asds   Life goes on...
15 marca 2018 14:13
O matko.... 😲.

Ja właśnie z obawy przed czymś takim robię płatności tylko przez PayU lub Przelewy24.
majek   zwykle sobie żartuję
15 marca 2018 14:50
podzwonilam.... i do ebaya i do paypala.
Na razie mam sie trzymac standardowych procedur, na szczescie ebay ma gwarancje zwrotu pieniedzy, nie powinno byc z tym problemu.
Co ciekawe pan w paypalu powiedzial, ze jestem ktorastam osoba dzisiaj, ktora zglasza sprawe dokladnie taka sama jak moja.
ja też tylko przelewy24, bo wiem że potrafią sobie z kart kredytowych ściągać kasę :/
majek   zwykle sobie żartuję
16 marca 2018 09:06
a mozecie mi (chyba asds ty sie w bankowych rzeczach orientujesz) powiedziec czym sie rozni to pay u od paypala oprocz tego, ze paypal jest bardziej popularny w europie?
Tak z ciekawosci pytam, bo i tak nie mieszkam w pl i mnie to nie dotyczy,nie obsluguja mojego banku.

Szczerze mowiac zastanawiam sie gdzie byla dziura, bo ktos sie musial zalogowac na ten paypal, zeby sobie zrobic te platnosc. Zle to napisalam w pierwszym poscie. To nie schodzi automatycznie. Trzeba kupic (kliknac przedmiot), wybrac paypal jako srodek platnosci, potwierdzic platnosc na ebayu, przekierowuje wtedy na paypal i potwierdza sie transakcje.

Hasla trzeba znac dwa, do ebaya i do paypala, zeby dokonac zakupu. Hasla mam dosc mocne, wiec sie dziwie. Jeszcze sprawdze komorke meza, on ma tendencje do zapamietywaniu hasel w google chrome.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 marca 2018 09:39
Paypal to wirtualny portfel, można go naładować, PayU to szybkie przelewy, przekierowuje cię na stronę banku, logujesz się, payU wypełnia za ciebie formularz, ty tylko potwierdzasz przelew kodem z banku jak każdy inny przelew. Czyli do PayU musisz mieć hasło do ebaya, bo banku i kod do przelewu. Paypal natomiast ściąga kasę jak się zalogujesz na paypal i zatwierdzisz przelew o ile masz podpiętą kartę (można albo podpiąć kartę bankową albo doładowywać paypala jak wirtualny portfel). Problem w tym, że (nie wiem czy na wszystkich stronach) paypal oferuje też szybką płatność i jak się to kliknęło to można płacić paypalem bez logowania przy kolejnych zakupach. No ale to musiałabyś to kiedyś kliknąć przy płaceniu paypalem bo samo to to się nie robi, przynajmniej raz trzeba się zalogować na paypala przez stronę na której płacimy (np. ebay) żeby to aktywować odhaczając jakieś tam pole.
majek   zwykle sobie żartuję
16 marca 2018 09:43
Dzieki, wydawalo mi sie, ze musialam dodac karte (a nawet wiecej niz jedna. Tzn oprocz karty mozna bylo dodac po prostu konto w banku) jak zakladalam konto na paypalu. Nie wiedzialam, ze mozna nie podpinac i tylko `doladowywac.
Moze powinnam sprawdzic, czy da sie to teraz odpiac...
majek, a myślisz, że do czego służą bitcoiny i inne kryptowaluty? To nie są zupełnie wirtualne jednostki. To moc obliczeniowa potrzebna do... Łamania Zabezpieczeń. Na dużą skalę.
Dziś, podobno, nie da się zapobiec włamaniom. Wszystko zależy od tego, jak szybka będzie reakcja na włamanie.
majek   zwykle sobie żartuję
20 marca 2018 09:02
no nic, melduje, ze dzisiaj ebay napisal, ze oddadza kase w ciagu 10 dni. Przynajmniej tyle.
majek Mi tez zhakowali konto do Paypala pare lat temu. Na szczescie nie mialam podpietej karty i "tylko" wyczyscili mi moj portfel,na ktorym mialam jakies 20 euro. Nie chcialo mi sie nawet tego nigdzie zglaszac, ale od tej pory Paypal dla mnie nie istnieje. Przykro mi, ze i na ciebie padlo 🙁
Z lekkim humorem (dla posiadających Facebooka) - dlaczego twoja paczka z aliexpress jeszcze nie przyszła 😀
Cuuudowne <3
na aliexpress nie działa mi opcja other methods, zaznaczam ją chcąc zapłacić przez payu, ale w efekcie znów wyskakuje okienko do zapłłaty kartą... Jakiś pomysł jak to rozwiązać 🤔 ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 czerwca 2018 08:09
Rul, poczekać. Czasami też znikają z listy banki 😉
Kto kupowal na amazon i sie orientuje w tym?

Znajoma zrobila zakupy dla siebie i dla mnie. Najpierw czas dostawy byl 6-7 czerwca, po zakupie zmienilo sie na 13-14. 
Dostala taka informacje : 05😲0 Przesyłka dotarła do punktu przewoźnika
GRIMBERGEN
Przewoźnik: DHLPL, nr śledzenia: 13154761700
piątek, cze 1
13:48
GIDY, GIDY, FR
czwartek, maj 31
19:57 Przesyłka dotarła do obiektu Amazon.
GIDY, GIDY, FR
No i nastała cisza. Czy wszystko gra?
o rany 😂 chciałam wejść na inne fora poszperać za jakimiś fajnymi psimi gadżetami na aliexpress, ale na wszystkich innych forach poza voltopirami panuje taki bajzel, ze uciekłam!

Pozostaje mi wiec zapytać was, macie jakieś sprawdzone aliexpressowe psie zdobycze godne polecenia? Czy może powinnam zapytać w psim wątku?


Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 sierpnia 2018 15:26
Szelki truelove to chyba taki hicior 😉
Hej, koleżanka nie końska pyta, czy jak kupi telefon za ok 900 zł z Chin, to czy będzie musiała zapłacić cło?
Bischa   TAFC Polska :)
25 czerwca 2022 18:54
A ja mam pytanie w drugą stronę. Ile może trwać wysyłka do Chin, do prywatnej osoby? Czy są jakieś komplikacje itpitd? Na co zwrócić uwagę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się