Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
01 kwietnia 2018 07:01
dorota ja chętnie bym się dołożyła do transportu 🙂
Aż mnie skręca na myśl, że ludzie mają takie pomysły. Długo musiałabym myśleć żeby wpaść na jazde na roczniaku  🙄
To ogłoszenie już jest nieaktualne. Mam tylko nadzieję, że kobyłka trafiła w dobre ręce.
Sivrite nie dziwię się ogłoszeniu. Chcą tego konia sprzedać już ok 1,5 roku na początku cena 30-40 teraz zeszli do 10-20. Ciekawe ile będzie za kolejne pół roku
co prawda nie ogłoszenie a kalendarz artsezon Konie 2018 - czyli człowiek uczy się całe życie 🙂
czesio, co na nim dziwnego? (mam ten sam  😉 )
Konie luzytańskie sfotografowane w Niemczech i fryz w Grecji... No i?
oki. Z luzytanem mój błąd ale fryzeryjskich chyba nie ma.
czesio, aa bo ja czytać nie umiem  😡
Przeczytałam zwyczajnie: koń fryzyjski  😂
Mi też wczoraj cały dzień wychodził fryz🙂 Dzisiaj coś zaznaczałam i wyszedł fryzer 🙂
A co tu dziwnego oprócz błędów?
http://ogloszenia.re-volta.pl/synaj-swierzy-tuv/o/97800/  😁


Śliczny nielot . Swoją drogą , czy one są hodowane w kierunku braku odbicia ?  🙄 Za to ładne jak żadne  😁
Smok, a co Ty byś chciał w tej cenie? Konia GP w bdb stylu?
Smok, a co Ty byś chciał w tej cenie? Konia GP w bdb stylu?


To nie kwestia ceny tylko rasy. Na nie po prostu działa większa siła ciążenia . 😁
vissenna   Turecki niewolnik
02 kwietnia 2018 10:24
Smok bez przesady. Do P każdy koń dojdzie jeśli zdrowy. Sam wałaszek ładny, dobrze ujeżdżony, cena też rozsądna. Dla juniora wręcz idealny. Sama bym nie dała początkującemu do nauki skoków konia z silnym odbiciem, chyba to całkiem logiczne.
Smok10, nie wiem co chcesz od konia w tej cenie. A jeśli chodzi o rasę, to nie wypominając nikomu chciałabym przypomnieć, że konie małopolskie nie zawsze mają taką grawitację klik . Tak, jestem wystarczająco stara, żeby wiedzieć kto NIE przyjechał na tę olimpiadę ale mimo wszystko ...

vissenna, ja uważam że 100 i krowa skoczy jak się dobrze napędzi, ale parkur 110 to już niekoniecznie. Znam z autopsji, jestem posiadaczką takiego konia, który parkur powyżej 105 zbiera na klatę  😁 mimo tego że jest słusznego wzrostu.  🤣 🤣 🤣
Boszsz... 😵 Normalny koń, normalne ogłoszenie, jeszcze ma się wrażenie, że koń z takich "wychuchanych", a nie jakaś szkapa, gdzie jest jedno celowo niewyraźne zdjęcie, a reszta ogłoszenia to skany papierów.... cena rozsądna.... Nie znam konia osobiście, ale wrażenie po ogłoszeniu fajne.

Dance Girl, Może Twój koń po prostu uważa, że powyżej 105, to się przeszkody "zalicza" 😉 😁
[url=https://www.olx.pl/oferta/bardzo-wygodne-nowe-siodlo-CID103-IDtdv41.html#c2ccba3a71]Nic tylko brać i całować 😀 [/url]
Boszsz... 😵 Normalny koń, normalne ogłoszenie, jeszcze ma się wrażenie, że koń z takich "wychuchanych", a nie jakaś szkapa, gdzie jest jedno celowo niewyraźne zdjęcie, a reszta ogłoszenia to skany papierów.... cena rozsądna.... Nie znam konia osobiście, ale wrażenie po ogłoszeniu fajne.

Dance Girl, Może Twój koń po prostu uważa, że powyżej 105, to się przeszkody "zalicza" 😉 😁


Ale ja nie mam nic do piękna tych koni. Powiem więcej one z reguły są przepiękne  😁 Tyle że jeśli chodzi o skoki to latają jak strusie  😂

P.S Dance Girl - Ja też mam dobrą pamięć i wiem co było  , tyle że żyje teraźniejszością i przyszłością . 😉
I co w tym dziwnego nietypowego? Zwykłą literówka, zamiast się czepiać, napisać do sprzedającej, ze ma błąd literowy.
Smok10, ty jedynie tak charytatywnie potępiasz konie małopolskie. Mimo, że nadal mają (miewają,jak we wszystkich rasach) potęgę skoku
i gdyby policzyć osiągnięcia w proporcji do osobników w rasie to wielu by się zdziwiło.
Ale już możesz sobie odpuścić. Rasę małopolską można uznać za wymarła, nie ma szans się odrodzić.
Wykończenie tych znakomitych koni to sukces takich ludzi jak ty, gratulacje.

Dance Girl, czy jesteś na tyle stara, żeby pamiętać, że na IO w Moskwie NIE przyjechali bardzo pojedynczy jeźdźcy, bo, dziwna rzecz 😉, wówczas IO były dla amatorów.
Nikt, kto przyjął pieniądze czy za starty, czy za reklamy - nie miał prawa startu w IO. Zatem ci z Pucharu Świata nie startowali w IO, dopiero od Seulu (albo i LA) stopniowo znoszono ograniczenia.
Bojkot IO w Moskwie przez "zachodni" świat "wycofał" z rywalizacji tylko kilku jeźdźców.
halo rasa małopolska wymarła, jak to? Chwila przerwy od świata jeździeckiego i takie rzeczy
halo, aż tak stara nie jestem  😁 bo miałam wtedy 7 lat i te niuanse nie były mi znane, ale super, że napisałaś  :kwiatek: zawsze warto być lepiej poinformowanym.

Rasę małopolską niestety polska myśl hodowlana wykańcza od dawien dawna. A xo, to były kiedyś naprawdę fajne konie. Ja mam dwa wielkopolaki i w stosunku do takich xo z ikrą jak były 30 lat temu to moje chłopaki są lekkie śrupy. Zresztą jak patrzę w rodowody swoich koni, to starszy WLKP ma pruskie czołgi z odzysku złamane folblutami a młodszy KWPNy. No a taki Artemor miał Ofira, Wielkiego Szlema czy Aquino II 😍

Sankaritarina, ja nie wiem, czy ten koń cokolwiek "uważa" bo nie jestem pewna, czy on jakoś specjalnie myśli  😵. Powyżej 90 cm skoczysz tak, jak ujedziesz, czyli każdy Twój błąd będzie jasno widoczny bo on Ci nie pomoże tylko skoczy jak jest poprowadzony, no ale jak jest wyżej to on naprawdę "wyżej d..y nie podskoczy". Zresztą na płasko też idzie tak, jak jeździsz. Wsadzisz leszcza idzie jak śrup w tatersalu. Wsiądziesz sama i spuścisz łomot to przypomni sobie, że istnieją ciągi i piruety w galopie.
Oj, bo konie różnią się rozrzutnością ruchową 🙂

Shhera, jest jeszcze sporo egzemplarzy rasy małopolskiej, ale chłodna refleksja pozwala zauważyć,
że blisko do białych jednorożców, zaledwie kilka samców, nikłe stado matek.
Przy tak niewielkim pogłowiu źrebaków - może już w  tym roku nie będzie żadnego ogiera małopolskiego.
Teraz się dowiedziałem że jestem odpowiedzialny za wykończenie rasy Małopolskiej .  😁 Ciekawe bo nigdy nic nie wyhodowałem a konie do sportu wybierałem bardzo prosto . Ma być dzielny , zamykać stojaki i być zdrowy  . A maść , rasa , i inne duperele nigdy mnie nie interesowały.  😁 Sami żeście wykończyli Małopolaki bo one niebyły hodowane do sportu tylko na dotację i pokrój.  🙄
Dance Girl i halo bardzo dziękuję za to wyjaśnienie. Przyznam szczerze, że nigdy szczególnie nie interesowały mnie małopolaki a są to moje ziomki (jestem z Krakowa) 🤣
Ale od dłuższego czasu się zastanawiam nad kupnem właśnie małopolaka. Wpadł mi w oko jeden po Bre Gun'ie i od matki po Łyk Szampana. O Łyku coś mi tam przeleciało (coś pozytywnego, ale nie pamiętam) a tak to nie znam kompletnie
Shhera, ja się specjalnie nie znam a w zasadzie ostatnio nie interesuję. O rodowód to bym zapytała w wątku o kryciu klaczy bo tam w sumie siedzą ludzie, którzy na bieżąco się tym interesują. Łyk Szampana jest po znanym ogierze Emetyt, który jest po Kwartecie bardzo dobrym imporcie z Francji, który miał duży wpływ na polską hodowlę. O samym ogierze Łyk Szampana na parkurach nie słyszałam.

Jedna sprawa to papiery druga to koń. Ja mam jednego konia, gdzie paszport skacze zdecydowanie wyżej niż koń. Jego rodzeństwo a także przodkowie fruwali nad przeszkodami a jemu w zasadzie w stosunku do nich sporo brakuje. Ja doskonale wiedziałam co kupuję (na żywo) i nie jestem rozczarowana, ale że dopiero jak zobaczyłam rodowód w paszporcie to się zdziwiłam, że z TAKIM papierem chłopak ma takie sobie osiągi.
Dance Girl - Pytanie z czego wynikają te jego osiągi i możliwości . Zaręczam że nawet najwybitniejszego skoczka gdy dopadnie amator w niewłaściwym czasie może przerobić na trupa rekreanta. Widziałem już mnóstwo takich zepsutych koni.  🙄 Na mazowszu była taka super fura po wybitnym reproduktorze  która jako  5 - 6  latek zamykała stojaki 160 z każdej pozycji ( żeby nie było , opisuje tylko niesamowite możliwości )   Zakupił go starszy amator i uczył się skutecznie pokonać parkur 100 cm i przeżyć . Koń z wybitnie zapowiadającego skoczka został przerobiony na amatorskiego trupa na którym przejechanie parkuru  P kl graniczyło z cudem . ( koń ok 180 cm ) . Większość wybitnych koni można przerobić na totalne śrupy tak jak i wiele koni słabych można wyciągnąć na 200% normy . Niestety , tutaj też bardzo wiele zależy od tego kto tego konia jeździ .  😉
Smok10, ja Ci zaręczam że ten koń nigdy w życiu nie zbliżył się nawet do zamknięcia stojaka  🤣  Jeździli go zawodowcy i dość prędko wyszło, że wielkim sportowcem to on nie będzie. Częściowo wynika to z budowy, częściowo z temperamentu. Ja go kupiłam w pełni świadoma jego wad i ograniczeń i wiedzie u mnie spokojne życie. A to chyba najważniejsze.  😀
Smok10, ja Ci zaręczam że ten koń nigdy w życiu nie zbliżył się nawet do zamknięcia stojaka  🤣  Jeździli go zawodowcy i dość prędko wyszło, że wielkim sportowcem to on nie będzie. Częściowo wynika to z budowy, częściowo z temperamentu. Ja go kupiłam w pełni świadoma jego wad i ograniczeń i wiedzie u mnie spokojne życie. A to chyba najważniejsze.  😀



Ok, zawsze zdarzają się odpady sportowe ( Z różnych powodów )  które jak widać są dobrymi końmi rekreacyjnymi.  😉 I nie ja jestem winien degradacji rasy Małopolskiej ( Czym chętnie obarczyła by mnie halo ) tylko ci co nie rozumieli mechanizmu hodowli o którym piszę od lat . Dance Girl dała wręcz książkowy przykład. Konie hoduje się do sportu a to co się nie sprawdzi w sporcie ląduje w rekreacji  😉 P.S setki razy polemizowano ze mną na ten temat , a teraz lament bo wyszło na to że miałem rację tyle że już trochę późno na żale .  🙁
Gdyby papiery skakały i jeździły czworoboki, to w ogóle można by zrezygnować z zawodów, tylko robić konkursy rodowodów 😉. Niestety nie zawsze to takie proste, że amator popsuje super konia. Swoją drogą irytuje mnie, gdy pytam o konia do jazdy, a dostaję wyliczankę jakich miał przodków. Jeszcze gorzej, że ci przodkowie potrafią zawyżać cenę, a gwarancji powodzenia nie dają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się