kaloszki dla konia

Właśnie wystają ponad piętkę.. i zsuwają się w górę 😉 Ale tak jak mówię, zakłada je się naprawdę ciężko i przylegają póki koń stoi :p
To co opisałaś to typowe. Że wystają ponad piętkę - typowe dla Waldhausenowych gumek, że podjeżdżają do góry - typowe dla wszystkich gumek 😉 Aczkolwiek gumki zwykle podjeżdżają dopiero podczas aktywności, a nie jak tylko koń się ruszy. Spróbuj taśmy. Najlepsza jest Tesa.
No więc proponujesz nie przejmować się tym odstawaniem? Szczerze nawet tego nie wytestowałam. Dodam, że zwykłe kalosze nie dają rady - tak mocno się łapie.
Tak się broniłam przed futrem, a tu trzeba będzie. Orientuje się ktoś czy rozmiar kaloszków York protego XL odpowiada rozmiarowi L kaloszków Mustanga?
Zależy mi, żeby kalosze sięgały do ziemi. Yorki nam wychodzą XL.
olluszka, jeśli dolega do piętki, a odstaje tylko fragment na górze, to absolutnie się tym przejmować nie musisz. Miałam kiedyś Waldhausenowe gumki i doskonale je pamiętam właśnie przez to, że były nadzwyczaj wysokie i do tego profilowane od wewnątrz i zawsze wystawały ponad wysokość piętki.
Czy te kalosze są mocne i jak wypada rozmiarówka?
https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/bell-boots/kalosze-kentaur-skorzane-ii.html
a jakie opinie dotyczące premiere?
http://www.x-horse.com.pl/premier-equine-kalosze-kevlar-no-turn,3,50,5248
Które z nich są mocniejsze?
Największą wadą kaloszy Kentaura są drące się w załamaniu rzepy. Poza tym są OK, rozmiar 2 to +- full, przy dużych kopytach 3.
MagdaEs, ale miałaś do czynienia konkretnie z tym modelem?
Używam tylko corteximów, albo neoprenowych, więc nie wiem jak zachowuje się skóra, ale w środku neopren i rzepy są te same. Generalnie jestem z nich zadowolona i używam tylko tych kaloszków.
MagdaEs, dziękuję za info  :kwiatek:
Czy może mi ktoś pomóc odnośnie rozmiarówki kaloszków firmy HKM, czy Cob to typowe M? Zastanawiam się czy będą pasować na konia, na którego odpowiednie są Horze M, a L firmy Busse były sporo za duże.
Ja mam HKM co prawda nie M więc nie wiem czy ci mogę do końca pomóc, ale rozmiarówka wydaje się całkiem normalna. Mam XXL i to jest takie akuratne XXL, nie są przesadnie wielkie, więc wydaje mi się, że Mki wypadną jako typowe cob.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
03 lutego 2018 18:01
amazonka89 ja posiadam L-ki i to typowy rozmiar , mam nadzieję ,że pomogłam  😉
Dziękuję za pomoc, jeśli rozmiarówka jest typowa to powinny być dobre  :kwiatek:
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
01 kwietnia 2018 23:26
jest w stanie ktoś mi powiedzieć jak wypada rozmiarówka kaloszy eskadron faux fur? Mój młody ma bardzo suchą nogę i dość płaskie kopyta, kalosze  mustanga z futrem Ski są idealne Harry's Horse Ski są na styk, brać S czy M?
Standardowo. Mój nosi Mustangi, Eskadrony i Horze XL. Faux fur tez mam XL.
Mój za to nosi Lki Mustanga, Lki Yorki, Lki BR, Lki Horze, z Eskadrona mam dwie pary faux fur, obie Lki i są w miarę ale kolejne wezmę już XLki.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
30 sierpnia 2018 18:33
Polecicie kaloszki gumowe na padok? Jakieś tańsze  😉  :kwiatek:
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
07 października 2018 10:21
Jak wypadają kaloszki Anky? Trzymają rozmiaròwkę?  :kwiatek: Jak z trwałością? Będą na jazdy  😉
Kalosze na bosego konia... Czy to ma sens?
Koń mi się przebudował, nową równowagę sobie znajduje i się niestety czasami kopie w piętkę. Widzę, że aby tego nie robić często krzywi chod.
Chciałabym coś co tą piętkę ochroni ale nie będzie koń tego przydeptywał ( krótki kalosz?)... Pojęcia nie mam bo nigdy nie musiałam używać kaloszy.
Czy ktoś mi poradzi które kalosze są najbardziej pancerne na świecie?
Używam na padok i koń Mustangi niszczy w 2 dni: oskórowuje je jak jakiś psychopata , a następnie precyzyjnie odgryza rzep  😵
Przecież zbankrutuje na tych kaloszach.
Zastanawiam się nad jakimś nylonem balistycznym, bo wtedy nie od skóruje ich, bo nie będzie miał z czego, na rzepy to nie mam już pomysłu...
kotbury, ja musiałam mieć na bosego konia kaloszki - potrafił nieźle przywalić a że wrażliwiec był to potem ostrożnie stawiał krótsze kroki...Normalne kaloszki miałam, nic wydziwianego.

Perlica, gumowe wciągane wink. Pytanie, czy dadzą radę zakładać.
.
epk, zje gumę na pewno, bo gumowe są dość cienkie i jeszcze ją połknie zapewne. Wciąganie odpada, za dużo czasu dla stajennej by to zajęło  🙁
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 listopada 2018 11:38
Perlica a jak byś popsikała kaloszki środkiem przeciw obgryzaniu? Takim jak do derek? Może to pomoże  😉
Szukam kaloszy na mastodonta 🤣 w rozmiarze xxxl najlepiej, coś większego niż york protego xxl, minimum takiego jak eskadron xxl ( nie mogę znaleźć  wspomnianych tu eskadronów xxxl w żadnym sklepie :?🙂
Podpowie ktoś jak z rozmiarówką innych firm- np.kentaur?

Chciałabym coś bardziej pancernego niż eskadron bo wytrzymują max 2 m-ce.
polecane i pancerne york protego są za małe. 😵

ktoś coś ? będę wdzięczna za podpowiedzi :kwiatek:
Ja mam HKM z futerkiem - są gigantyczne i mi wytrzymują długo, co prawda koń je zciacha po 2 jazdach, ale tylko z wierzchu. Rzepy trzymają świetnie i nic sie nie rwie ani nie strzępi. Gruuubo ponad pół roku użytkowania na co dzień i żadnych dziur jeszcze.
Jakie kalosze w miarę wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu, raczej nie te "nieprzekrecające" a zwykłe, które w rozmiarze L będą wypadały trochę większe? Mieliśmy Fair Play ze sztucznym futerkiem i nie zakrywały podków...
Nasturcja-Renata, co Ty, kiedyś jak derki zjadał próbowałam, działało chwilkę, prędzej mi było gorzko od psikania niż jemu.
Ze zjadania derek wyrósł w końcu na szczęście, ale przejadł z 2500 tysiąca  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się