Dopasowanie siodła

Tak myślałam, że za szerokie, kupiłam podkładkę korygującą przód, siodło tyłem jakby lepiej się usadowiło ale nadal kręci się jakby tyłem, sierść zaczyna wycierać się z jednej strony za sodłem w miejscu gdzie siodło nie dotyka ale kończy się lamówka czapraka  😵 czyli tak jak piszesz coś z terlicą jest nie tak.
Możesz też mieć konia z niesymetrycznymi łopatkami - wtedy też siodło może się tak przesuwać i wycierać - często da się to skorygować zmianami w wypełnieniu paneli, tak, żeby tą asymetryczność uwzględnić🙂 :kwiatek:
Witam, czy ktoś korzystał z usług Pana Adriana Fabiana? Czy mogę prosić o opinię? Mam do poszerzenia siodło o dwa rozmiary i zastanawiam się czy warto się kontaktować?
Livia   ...z innego świata
03 kwietnia 2018 11:48
Blaki, poszerzałam u niego siodło, do tego zawsze tam idę, jak mam jakieś rzeczy do rymarskiego potraktowania - bardzo polecam 🙂
Blaki, wystarczy wpisać elfab w wyszukiwarkę i znajdziesz same pozytywy 🙂 Ja również korzystałam z usług i jestem bardzo zadowolona.
Bardzo Wam dziewczyny dziękuję  :kwiatek: pozytywne opinie czytałam, ale wolałam zapytać jeszcze tu 🙂
W takim razie będę próbowała się umówić, choć słyszałam że to ciężka sprawa  😉
Mi zrobił szybko, akurat miałam względnie po drodze, to mu zostawiłam w sklepie i nie wiem, w tydzień je z powrotem miałam. Też poszerzałam. Jeszcze mi jakąś poprawkę zrobił gratis, bo się skóra gdzieś tam przetarła czy coś :P
o super  😉 a co za siodło przerabiałaś?
Kentaura.
Mi wymieniał pas równowagi w damskim i poszerzał dwa kentaury i z czystym sumieniem polecam.
Czy w lubuskim (okolice ZG) znajdę jakiegoś saddle fitter'a z doświadczeniem? Ewentualnie dojeżdżającego?
ansc, w okresie zmiany sierści jest możliwe, że grzbiet obciera się od czapraka. Czy koń ma tendencje do obtarć? Może ma krótki grzbiet? Mi na kucyku chodzącym w siodle 17" często obcierał się grzbiet gdy czaprak był z tych twardszych, sztywniejszych, jak np. eskadron, niekoniecznie musi to być wina siodła jako takiego.
Drabcio, Budyń
O ile rozmiarów miałyście poszerzane swoje siodła?  :kwiatek:
W jednym chyba o 1.5 w drugim o 1.
o to może jest dla nas szansa bo u nas poszerzenie byłoby o 1,5 lub 2 rozmiary. Z tym że powiedziano mi, że o dwa może być ciężko  🤔
A ja nawet nie wiem szczerze mówiąc, zdjęłam miarę z konia i rób pan 😁 Rozmiar albo półtora wyszło bodajże.
W sumie tak by było najprościej, ale boję się że coś pokręcę a przy moich zdolnościach jest to możliwe  🤣
ansc, w okresie zmiany sierści jest możliwe, że grzbiet obciera się od czapraka. Czy koń ma tendencje do obtarć? Może ma krótki grzbiet? Mi na kucyku chodzącym w siodle 17" często obcierał się grzbiet gdy czaprak był z tych twardszych, sztywniejszych, jak np. eskadron, niekoniecznie musi to być wina siodła jako takiego.
Niestety siodło jest źle dobrane, tył lewituje w powietrzu🙁 Zdecydowałam jednak na zrobienie siodła na miarę, nie mam już sił kombinować, producent, gwarantuje dożywotni serwis typu dopychanie itp. Chciałam dopchać stare siodło ale wszyscy się wypieli, jeden nie ma czasu na przeróbki, drugi zaśpiewał tyle że mi się odechciało.
Equigrav, - uuuuu, będzie ciężko. Prędzej ktoś od masaży skontroluje Ci siodło, albo z konkretnej firmy siodlarskiej.
Moglibyście zerknąć na siodło?
Leży zdecydowanie najlepiej ze wszystkich. Nie dotyka kłębu, jak siedzę na nim to mieści się palec. Jednak mimo wszystko nie jest idealnie...

http://re-volta.pl/galeria/moja/album/6624

Zwariuję kiedyś z tym koniem..  😵
Sonkowa, ale jeśli pod obciążeniem podczas jazdy mieści ci się palec jeden to to jest za mało. Zresztą na zdjęciu ledwo ci dwa wchodzą bez obciążenia. To nawet przy Prestige, które leżą blisko kłębu zawsze, jest za mało.
Sonkowa, myślę, że musisz szukać siodła z wyciętym łękiem. Bo koń jest szeroki, a z tego wystaje wysoki, suchy kłąb.
To siodło może by i nie obcierało, ale panele z tyłu, mimo szerokiego kanału, jakby tak "katem" leżą na pasmach mięśni przy kręgosłupie.
Ponieważ balans jest nieco do tyłu - to będzie niefajnie uciskać.
Szukałam z wyciętym łękiem ale nic sensownego nie ma. Jedynie jakieś stare kieffery, w których jeździ mi się tragicznie. Mam pomysł na siodło ale dałam sobie jeszcze ostatnią szansę na znalezienie czegoś. Ale raczej bez przeróbek nie da rady..
Możesz też mieć konia z niesymetrycznymi łopatkami - wtedy też siodło może się tak przesuwać i wycierać - często da się to skorygować zmianami w wypełnieniu paneli, tak, żeby tą asymetryczność uwzględnić🙂 :kwiatek:


Doszłam do wniosku, że to ze mną coś nie tak, tzn. zauważyłam,że mocniej obciążam lewą stronę, na drugim koniu też to widać, bardziej mokre plamy z lewej strony, możliwe że przez to krzywię też konia, zaczęłam zastanawiać się nad ławkowymi siodłami, jeżdżę głównie w tereny, kulbaka w tym przypadku chyba będzie najlepszym rozwiązaniem dla konia i dla mnie. Tylko ciężko dopasować kulbakę do krótkiego araba.
Witajcie,
Szukam sensownej osoby która przyjedzie do stajni pomierzy konie i powie jakie siodło kupic albo przyjedzie tez z siodłami...nie mam pojęcia jak się za to zabrać(to nie moje konie,pisze grzecznościowo)
wcześniej było coś szyte na ''miarę'' od p.Andersza ale okazało się kompletną porażką,jeździć  w tym nie dało rady,siodło ciągnęło do tyłu,niemożliwe było zrobienie poprawnego pół siadu,nogi leciały do przodu...a po jeździe kolana tak bolały ,że nie można było chodzić  :/
konie oczywiście niestandardowe bo araby...
Czy jesteście w stanie polecić kogoś konkretnego?
Ja polecam pana z Elfab Horse. Jest rymarzem i ma dużą wiedzę na temat dopasowywania siodeł. Też mam araba i miałam duży problem z siodłem. Posżerzałam u niego ujeżdzeniówkę Passiera i kupowałam wszechstronnego Huberta z Daw-Maga w bardzo korzystnej cenie. Pan jest przedstawicielem Daw-Maga ale z tego co wiem ma też inne siodła również używane. Nie ma problemu z dopasowywaniem, pan poprawia do momentu aż siodło leży idealnie  😅 Jeżeli chodzi o araby to zaskakująco dobrze leżą na nich siodła Daw-Maga, mi bardzo dobrze jeździło się też w ujeżdżeniowy Daw-mag Dominus . 
Jeszcze raz wtrące się ze swoim niewymiarowym koniem.
Pomijając to, że siodło nie pasuje to co uważacie o rozstawie łeku? Jest dobry czy za szeroki?

http://re-volta.pl/galeria/moja/album/6624
Sonkowa - nie odpala się Twoja galeria - popraw link🙂
Mi się normalnie włącza... Trzy posty wyżej też wrzucałam ten link.
Sonkowa nie odpala  😉 - bardziej uparci wchodzą przez przycisk pod nazwą użytkownika.

Passier też robi wycięte przednie łęki, i z tego co widziałam to niektóre nowe Kieffery nadal mają wycięcie.

Nie było by mądrzej wezwać kogoś na pomiar grzbietu? Taki prawdziwy z krzywikiem i w ogóle?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się