Stajnie w Warszawie i okolicach

szukam kogoś kto stoi obecnie w Aldragho i mógłby mi coś więcej powiedzieć o pensjonacie bo na stronie jest strasznie ubogo
Poprosiłabym o aktualne opinie odnośnie stajni:
- Podolszyn
- Zielonki
- Przyleśna
- Umiastów.
Sprawy kluczowe to:
- jak najwięcej czasu na padokach
- trawa w sezonie
- podawanie przygotowanej przeze mnie paszy (mile widziane namaczanie wysłodków wg zalecenia) + minimum 11 kg siana, mile widziane do woli
- wyprowadzanie i sprowadzanie koni w ręku
- podłożana placach i w hali zdrowe dla koni.
Z góry dzięki za pomoc, zależy mi najbardziej na komforcie konia i mam wrażenie, że wszystkie fajne miejsca są dziesiątki kilometrów od mojego domu.  😕
W Podolszynie ciężko z boksami 👀 Jeżdzę tam więc postaram się odpowiedzieć na pv jak będziesz miała jakieś pytania
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
03 kwietnia 2018 19:38
W przyleśnej boksów wolnych brak, w Zielonkach i Umistowie nie ma hali
W przyleśnej boksów wolnych brak, w Zielonkach i Umistowie nie ma hali


Wiem wiem, ale mogę poczekać, nie szukam na już, ale chętnie się przeniosę jeśli warunki będą bardziej sprzyjające koniowi niż aktualne. 😉
Ja stoje w podolszynie w pensjonacie 11 lat.jak ktos mial pytania na temat stajni.prosze pisac na pv.mozna tez znalesc informacje od pensjontu po rekreacje na facebook stajnia podolszyn.
Cześć,

znajoma chciałaby zacząć jeździć rekreacyjnie w Warszawie lub w bliskiej okolicy. Ma podstawy, ale do doszlifowania. Możecie polecić miejsca z dobrym podejściem, w których będzie mogła się rozwijać?

Dzień dobry 🙂
Po dłuższej przerwie znów mnie diabli niosą do niniejszego wątku... 👀

Po raz kolejny przeprowadzamy się z całą rodzinną menażerią.... 😜 😜 😜
W związku z tym szukam stajni w okolicach Legionowa - najchętniej tak do 20 min podróży samochodem.
Będę bardzo wdzięczna za opinie (tutaj lub na priw) o następujących miejscach:
- Ławra w Łajskach
- Equiteam w Serocku (ul. Warszawska 44)
- Stajna na Kępie (Skierdy)
- Stangret (Lorcin)
- Mandragora (Olszewnica J. Kadłubowski)
- Western Camp (Jabłonna)

Ewentualnie jeśli ktoś może polecić coś sensownego w tej okolicy to każde info cenne.

Sensownego po mojemu to mniej więcej tak (mniej więcej wg hierarchii ważności):
1. Konie na zewnątrz tak długo jak się da albo i dłużej (idealnie na pastwiskach ale padokowanie też wchodzi w grę, może być w towarzystwie)
2. Boksy sprzątane codziennie
2a. Dobrej jakości siano do syta, reszta wg wskazań właściciela
3. Dobra obsługa i sensowne szefostwo

Mile widziana hala, czworobok i ogólnie zaplecze do treningów - ale to zdecydowanie drugorzędne wobec warunków i podejścia do ogoniastych. W wersji idealnej stajnia bez rekreacji ale jak wyżej - to drugorzędne wobec warunków. Może być i najprostsza przydomówka byle koń był zadbany i szczęśliwy.

Jak ktoś, coś, to baaaaaardzo proszę o namiary......
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
05 kwietnia 2018 09:07
W Ławrze i Stangrecie nie masz boksów sprzątanych codziennie. Poza tym w Ławrze brak miejsc i kolejka chętnych.
Pomocy, po raz kolejny bezskutecznie poszukuję sensownego miejsca max 40 min od Wilanowa, może być w stronę Wawra może w stronę Piaseczna byle bym nie stała godzinami w korku.
Szukam czegoś z padokami dla koni, nie muszą być jakieś super wielkie, halą i dobrą opieką. Żeby nikt siana nie zamykał na kłódkę i żebym mogła wyjechać na 2 dni nie martwiąc się że koń został bez opieki.
Odrzuciłam Góraszkę ( błoto wszędzie)
Siekierki ( generalnie jakoś mi się nie podoba)
Siedliska ( od osoby która tam stała słyszałam że obsługa fatalna i jest problem z karmieniem, może jest ktoś kto tam teraz stoi i ma jakieś aktualne info???  :kwiatek: )
Prado ( za dużo rekreacji na jedną małą halę i jeden plac, ale biorę tą stajnię pod uwagę jako wyjście awaryjne )

Wybieram się zobaczyć Beckersport ale tutaj mogę mieć problem z korkami..
Ktoś ma jakiś pomysł???  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Zapisałam się do Czernideł na listę rezerwową ale podobno jest bardzo długa...
Hekate1 trasa Puławską jest chyba najgorszą z dojazdówek. Osobiscie radzę rozważyć Ci połnoc - bo gdańska wylotówka przed 16-16.30 to szybki dojazd.
tylko ja niestety jak 3/4 Wawy wyruszam na drogi po 17.30... 🙁 dlatego jeszcze ten Wawer rozważam bo tam Siekierkami raz dwa, ale chyba poza Konikiem nic sensownego tam nie ma ( w koniku miejsc brak...)
To może Aldragho? Nie wiem jak tam jest teraz, ale rok temu moja koleżanka miała tam konia i nie narzekała. Przez Konstancin jest bardzo przyjemna i niezakorkowana droga. Albo Siedliska, ale to też znam tylko "po znajomych". Jednak przez Konstancin można ładnie ominąć Puławską 😉
darkangel89, Konstancin popołudniu też stoi.
rybka   Różowe okulary..
05 kwietnia 2018 19:09
40 minut od Ursynowa (w godzinach korkowych max jadę 50 min) to EZ Ranch (będą 2 wolne boxy), jest to stajania westowa ale pingwin też da radę się tam odnaleźć 🙂
Hekate a w Koniku brak miejsc? wydaje mi się, że za chwilę będzie jeden boks, bo koń wyjeżdża na łąki
darkangel89, Konstancin popołudniu też stoi.


Jak ja wracam ze szkoły to jest w miarę luźno (na pewno w porównaniu z Puławską). Korki są, jak w większości miejsc o tej porze, ale spod pałacu na Wilanowie do Piaseczna przez Konstancin jadę (o 16-17) ok 45minut (tylko przez Kierszek). To do Aldragho będzie koło 30-35 minut.
czy ktos kojarzy tę stajnię:
http://ogloszenia.re-volta.pl/pensjonat--boksy-angielskie-z-wybiegami/o/56945/

niestety ogloszenie nieaktualne i brak kontatktu.
Grace, zajrzyj na 731 stronę tego wątku - to ogłoszenie już było wrzucane. Trusia powinna wiedzieć.
Grace, zajrzyj na 731 stronę tego wątku - to ogłoszenie już było wrzucane. Trusia powinna wiedzieć.

dzieki.
Forta jakiś czas temu pytałam to nie było - masowe migrację ze Szwadronu spowodowały zapchanie miejsc w okolicznych stajniach, ale zadzwonię jeszcze raz upewnię się.

Własnie myślałam tez o Aldragho ale kilka osób które tam stały mi odradziło, muszę się przejechać zobaczyć na własne oczy 😉

I wciąż szukam kogoś kto obecnie mieszka w Siedliskach i mógłby mi powiedzieć co się tam dzieje. Czy oni mają jakąś stronę? nic nie mogę znaleźć..

rybka zerknę na EZ Ranch - dzięki 🙂

edit:

a Iskierka i stajnia u Złotkowskich? co sądzicie ?
Hekate a Aromer? Padoki na wiosnę się reaktywują, siano jest, hale są, a jak na trasie korki jest opcja pojechania bokiem żeby ominąć. Ale zazwyczaj 40 minut i jesteś, mówię o godzinach popołudniowych 🙂 a w porannych jedzie się super.
rovardottir EquiTeam POL
Boksy codziennie czyszczone konie stoją na pelecie albo trocinach, codziennie na padoku.
Nowy plac ,karuzela

Brak miejsc obecnie może jedno od czerwca
Hekate1 - ja na bieżąco znam ludzi z Siedlisk, robiłam kilka podchodów do tej stajni i uwierz mi tam się raczej nic nie zmieni...😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
06 kwietnia 2018 19:41
czy ktos kojarzy tę stajnię:
http://ogloszenia.re-volta.pl/pensjonat--boksy-angielskie-z-wybiegami/o/56945/

niestety ogloszenie nieaktualne i brak kontatktu.


chcesz wiedzieć coś  konkretnego? byłam tam ostatnio.
Brzask, napisz jak tam jest teraz.  :kwiatek:  Jak ja tam byłam w (październuki czy listopadzie), były dwa boksy, lonżownik i kilka kwaterek wygrodzonych. 
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
07 kwietnia 2018 21:40
ok postaram się w skrócie i raczej suche fakty  😉

stajnie to po 2 angielskie boksy zupełnie samodzielnie stojące, każdy z padoczkiem

teoretycznie siano bez ograniczeń w siatkach w boksach i  na padoczkach przyległych do boksów
potencjalnie dużo padoków/pastwisk.
dobrze oświetlona "ujezdzalnia"
derkowanie w cenie i ponoć nie trzeba mówić co jak pan sam wie że jak jest 15C to trzeba zdjąć derkę -tak mówił
dawanie suplementów w cenie
bezpośredni wyjazd do puszczy
sprzątanie codziennie

podłoga drewniana owszem ale z podkładów kolejowych.
w cenie nie ma owsa( właściciel stwierdził że  teraz i tak każdy karmi gotowymi musli)
cała "siodlarnia" to taki barak/kontener gdzie stoją takie koziołki na siodła i jakaś kanapa
moim zdaniem ujezdzalnia w nie nadaje się do jazdy,ma być poprawiona.
Niby super warunki dla kaszlaków bo non stop na dworze ale nie ma opcji moczenia siana (chyba że podpłaci się dodatkową opłatę za wodę ale nie wiem w jaki sposób było by to robione bo póki co pan nie praktykuje)
jest opcja parowania siana ale trzeba kupić samemu parownik i dopłacić dodatkowo za prąd.

cena 800zł

póki co są 4 konie, pan ma budować więcej boksów wszystkie już zarezerwowane
Pomocy, po raz kolejny bezskutecznie poszukuję sensownego miejsca max 40 min od Wilanowa, może być w stronę Wawra może w stronę Piaseczna byle bym nie stała godzinami w korku.
Szukam czegoś z padokami dla koni, nie muszą być jakieś super wielkie, halą i dobrą opieką. Żeby nikt siana nie zamykał na kłódkę i żebym mogła wyjechać na 2 dni nie martwiąc się że koń został bez opieki.
Odrzuciłam Góraszkę ( błoto wszędzie)
Siekierki ( generalnie jakoś mi się nie podoba)
Siedliska ( od osoby która tam stała słyszałam że obsługa fatalna i jest problem z karmieniem, może jest ktoś kto tam teraz stoi i ma jakieś aktualne info???  :kwiatek: )
Prado ( za dużo rekreacji na jedną małą halę i jeden plac, ale biorę tą stajnię pod uwagę jako wyjście awaryjne )

Wybieram się zobaczyć Beckersport ale tutaj mogę mieć problem z korkami..
Ktoś ma jakiś pomysł???  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Zapisałam się do Czernideł na listę rezerwową ale podobno jest bardzo długa...


[quote author=Lanka_Cathar link=topic=46.msg2772208#msg2772208 date=1522915662]
W Ławrze i Stangrecie nie masz boksów sprzątanych codziennie. Poza tym w Ławrze brak miejsc i kolejka chętnych.
[/quote]

Stangret ma codziennie czyszczone boksy od min roku 🙂

Edytuj posty!
Brzask, widzę że pan ostro zszedł z ceny, bo mi podał 1100. Niewiele przybyło, skoro są 4 boksy.  Dziwaczny pomysł z brakiem owsa. Ja nie karmię gotowym musli, więc nie każdy tak karmi. Pan chyba to sobie wymyślił na potrzeby oszczędności.

A taka proza życia: widziałaś gdzieś kibelek? Bo ja nie, ale może się zagapiłam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się