PSY

smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2018 10:23
amnestria, trzymam kciuki za spotkanie z Tomkiem! Z tym odwróceniem uwagi może jednak więcej zrobić? Ja mojego czasem zwyczajnie podnosiłam, przenosiłam w mniej 'absorbujące' miejsce. Z Twoją będzie ciężko, ale może wziąć i przekręcić dupsko tak, żeby nagle stała w drugą stronę? :P

Z tym znudzeniem to w sumie prawdopodobne. Mój teraz ma taki okres, że nudzi się po jakiejś minucie, dwóch xD Także ciągle coś innego robimy. Możesz sobie zacząć świadomość łap, na razie w domu. Przednie, wszystkie, tylne. W dużym skrócie, pies na komendę ma stawiać wybrane łapy na przedmiocie (może to być pudełko, gruby styropian, cokolwiek póki co stabilnego, potem można utrudniać). I możesz to potem przenosić na spacery, my np. mamy już wchodzenie tylnymi łapami na niskie obiekty i ćwiczymy to na spacerach na betonowych studzienkach na trawniku, na pieńkach i tego typu rzeczach.
Możesz nauczyć obiegania przedmiotów i potem obiegać drzewa w parku. Ćwiczyć zostawanie. Pola do popisu jest od groma 😀 w razie czego pisz po pomysły 😉
Zajrzyj sobie na Piesologię, jak na moje nielubienie szkoleniowców, to ten portal toleruję i uważam za warty śledzenia. 😉 

Wiesz co... Ty chyba naprawdę za delikatna jesteś dla tej baby. Ej! halo! przecież z końmi współpracujesz, które są "troszeczkę" większe, wspinasz się - czyli siłę masz. Weź ją zacznij traktować tak jako ona Ciebie 😉 Nie chuchaj, nie dmuchaj. I dobrze, że nowy szkoleniowiec to facet - uwaga szowinistyczna, ale jednak męski pierwiastek i sposób przetwarzania świata się zdecydowanie przydaje. 😉
A jak mogę nauczyć tego stawiania łapek? Na jakąś komendę? 🙂

Koleżanka właśnie zwróciła uwagę, że ona chce się uczyć. Przykład? Wizyta w stajni - udało mi się konia wylonżować (no skupiałam się głównie na koniu :P bo Duchu wystany i wiosna, i głupoty we łbie) a pies miał siedzieć lub warować na moją prośbę. Super się spisała. Potem dałam jej spuścić emocje bawiąc się piłką. Ale jak ćwiczyłyśmy na lonżowniku to raz, że ja nie byłam spięta (bo moim zmartwieniem był kary :P), a dwa że pies był zaabsorbowany, więc pieski które ujadały niedaleko nas nawet na sekundę nie przyciągnęły jej uwagi.

Tzn dalej uważam, że nie jest łatwa, ale może też powinnam więcej zaangażowania, póki "taki wiek". Pomogła mi rozmowa z Wami o tyle, że uznałam, trudno, mam takiego j*** psa, mam linke, wszyscy są bezpieczni. Trochę mi to zrobiło lepiej na głowę. I w ogóle na pw odezwała się dziewczyna ( 😍 :kwiatek: :kwiatek🙂 i może jakieś spacery równoległe będą grane 🙂

Więc uznałam, że nauczę ją głupot. Umiemy tylko podawać łapki, przybijać piątkę i robić "wstydź się". Nie wiem jak mogłabym np. "stójki" nauczyć? Okrążanie przedmiotów też wprowadzimy!
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2018 10:38
W ogóle ktoś tu pisał trochę podśmiechujki z frisbee i ja trochę rozumiem, bo to takie pląsu pląsu na tęczy, ale byłam w zeszłym tygodniu na treningu rzutowo/psim u Agnieszki Łosak i o matko z curko, takiej porcji bardzo sensownej, merytorycznej wiedzy na temat ogólnej pracy z psem to nigdy w 1,5h nie dostałam. I wiadro szczerości do bólu. To robisz źle, to robisz źle, pies ma Cię w dupie z tego i tego powodu.

A wracając do tematu - nie mogę znaleźć żadnego filmiku z targetu przednimi łapkami ale jest świetny Pauli Gumińskiej z targetu tylnymi (2on 2 off) tutaj
Wiadomo, to już jest kolejny krok, ale spokojnie możesz zacząć w ten sam sposób tylko nagradzać przednie łapy na obiekcie, nie tylne. My mamy na razie komendę due na dwie przednie łapy, on na wszystkie cztery i stref na dwie tylne. Jak to będzie ładnie opanowane to zaczniemy dwie prawe i dwie lewe 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 kwietnia 2018 12:37
Ascaia a wiesz, że nie? Toro dla większości ludzi to labek bo czarny ma uszy i ogon. On to taki przydupas jest. (Jak trzeba to jest nauczony komendy pilnuj i wtedy może robić wrażenie ale wystarczy powiedzieć spokój i mamy znów pląsającego po tęczy cielaka)
Młoda bardziej i jej trzeba pilnować bo to dzicz kudłata i od dwóch miesięcy nie można jej spuścić energii to się gotuje mimo zajęć umysłowych w domu to na polu się za dużo dla niej dzieje i potrafi na smyczy iść grzecznie a nagle ktoś jej się nie spodoba i do niego doskakuje. Niech ona już będzie zdrowa bo oszaleje 🙇 😵
Ja to chyba jednak będę częściej się tutaj żalić. 😁
Umówiłam się wczoraj na wyjście do knajpy z kumpelami. Każda z nas jest zapsiona, więc z racji przepięknej pogody padł pomysł, żeby knajpę wymienić na bulwary z psami. Ja oczywiście pełna obaw, jak Brands zachowa się w tłumie rolkarzy, rowerzystów i przechodniów, ale stwierdziłam, że jakoś to będzie. Na początku była oczywiście chorągiewka na smyczy, ale nasza najlepsza trenerka wzięła ją na chwilę, pokazała jeden trik awersyjny i pies szedł na luźnej smyczy aż... na rynek. 😀 Udało się nam nawet usiąść na godzinkę pod parasolkami, żeby coś zjeść. A w drodze powrotnej Brands pięknie szła (no dobra, biegała :hihi🙂 bez smyczy i była w pełni odwoływalna. Olewała przechodniów i inne psy - no bajka. 😍

A tu uśmiechnięty stwór pozdrawia fanów 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 kwietnia 2018 13:41
mundialowa, a gdzie to drugie krotkonozne?
JARA, małe krótkonożne sieje postrach na dzielni póki co. 😁 A tak serio, to ogarniamy sprawne chodzenie za smyczy (czyli bez wielokrotnych zatrzymań i cofań), więc wyprawy nad rzekę jeszcze przed nami. 😉



Jestem największą fanką Coli (z JARĄ chyba 😉) Uwielbiam! 😍
amnestria, Cola się cieszy i pozdrawia fanki. 😀 Gdy ktoś do nas przychodzi, to mała kradnie serca gości samym swoim jestestwem, a Brandy musi pokazać paletę sztuczek, żeby ktoś teraz powiedział, że jest słodkim psiakiem. 😁

pssst! mam nadzieję, że mnie moderacja nie pogoni, ale robię porządki w psiej szafie i właśnie wystawiłam na sprzedaż komplet z hauevera.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 kwietnia 2018 14:16
Ja myślę, ze tu cala robote robia te krótkie nogi i cala reszta bardzo powaznego psa 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2018 14:18
mundialowa, eh, a ja właśnie konkretnie rozbudowuję psią szafę... :P
JARA, najzabawniejsze jest to, że ona na codzień absolutnie nie jest miłym pieseczkiem! To mały potwór-terrorysta-agresor. 😁 Ale jak przychodzą goście, to maleństwo się łasi, merda tym swoim świńskim ogonkiem, podskakuje i tym chwyta za serca nawet ludzi totalnie nielubiących psów. 😉

smartini, no to goł! 😀 Ten komplet jest uniwersalny, więc Kiełba by się ślicznie prezentowała. 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2018 14:22
mundialowa, niestety, dogsprofitowe żaby mnie kupiły, totalnie nasze kolory których mało na rynku. Niestety dopiero w maju będą mieli 35mm więc czekam przebierając nóżkami :< Do tego cud-obroża od weehee będzie za jakieś 2 tygodnie, wybrać materiał na kocyk od Ryjców i powoooooli zaczynają się zlatywać moje zamówione liny, linki, lineczki... będę dziergać sama 😍
mundialowa, a gdzieżeś to wrzuciła? Dej linka 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2018 14:24
amnestria, na fejsiku widziałam 😀iabeł:
EJ! Dyskryminacja! Ja już nie mam fejsa! (swoją drogą, mega ulga dla mnie 😉) Mundialowa weź wrzuć na revoltowe ogło
smartini, Wy to macie sprecyzowany plan kolorystyczny, a ja kupuję pod wpływem impulsu i potem mam miliard kompletów, a używam zaledwie dwóch. 😀

amnestria, tu w ogłoszeniach i na fejsa mojego.
Kurczę, a gdzie są te buttony pod użytkownikiem? Zniknęły wraz ze zmianą w ogłoszeniach?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 kwietnia 2018 14:30
Wejdziecie w ogloszenia i widać obroze. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2018 14:34
mundialowa, prawda, konkretna wizja mocno przesiewa mi rynek 😁 ale za to jaka frajda jak wszystko pasuje 😀iabeł:
Nie, nie jestem normalna :P

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-0/p480x480/30070901_10209052325224378_1526692398_o.jpg?_nc_cat=0&oh=991a454df537baefd60b5a10505d8e5b&oe=5AC8C8D5[/img]
tylko ze zmienionym neoprenem na limonkowy!
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/29684012_1818102294875797_4982653574728146722_n.jpg?_nc_cat=0&oh=5e2402fc7fcad77a8033a5d2863e29c1&oe=5B678C26[/img]
jeszcze mi tylko zielonych dysków brakuje  😂
smartini, też mi się ten wzór z weehee spodobał. A wstawiając wzór dog's profit przypomniałaś mi, że mam kolejną nieużywaną obrożę na sprzedaż. 😀

Wszystko co jeszcze znajdę w psiej szafie wystawiam w ogłoszeniach. 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 kwietnia 2018 15:44
mała kradnie serca gości samym swoim jestestwem, a Brandy musi pokazać paletę sztuczek, żeby ktoś teraz powiedział, że jest słodkim psiakiem. 😁


Haha, skąd ja to znam! Może bez sztuczek, bo Lee podanie łapy uważa za szczyt poświęcenia, ale Lusia kupuje wszystkich, a stara jest pies niewidzialny.
kokosnuss, takie leki psychotropowe podaje się wcześniej i jeszcze po danej imprezie zmniejszając dawki. Jå polecam Sileo. Podałam w sylwestra ok 23, pies przespał cała noc i nie kiwnął nawet uchem, a drugi pies na tabletkach podawanych tydzień przed (nie były to leki uspokajające tylko takie jakieś.. homeopatyczne 😉 ) i nie działały w ogóle. Jednorazowy strzał chyba jest lepszy, przynajmniej dla watroby 😉


Dzieki! Fajerwerki mamy jeszcze wprawdzie nieprzetestowane, ale dla pieselka nieco straszny jest dzwiek odkapslowania piwa 😉 wiec chyba lepiej podac tabletki na wszelki wypadek?


Chyba przechwalilam psa 😁 bo chwale tego naszego farfocla w internetach i na zywo, ze na chacie spokoj, ze przywolanie ma dobrze ogarniete, ze madry jest... tja, zostawilismy chyba pieseczka samego na zbyt dlugo i komplet konskich ochraniaczy mi spontanicznie eksplodowal na kanapie! Na pewno to nie wina psa, on wtedy konczyl jesc kostke pumeksu 😂

Na szczescie psu nic nie jest. Tak serio to w ostatnie dni nie mialam czasu zmeczyc psu porzadnie ani mozgu ani ciala (a on, jak stwierdzil moj chlop, ewidentnie jedzie na amfetaminie 😉 ) wiec pieseczek poszedl szukac rozrywki na wlasna lape 😉
... że się tak wetnę w rozmowę ...
ale emocje, emocje
jutro wychodzę na ring z moją jedenastoletnią kudłatą 😀 i to w klasie championów, ciekawe jak wypadnie 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2018 21:52
RaDag, hoho, dawaj znać jak tam! My jedziemy 'na socjal' do Opola na wystawę w klasie szczeniąt, będzie zabawnie ;D
kokosnuss, pies Ci po prostu powiedział, że wyszły z mody :P

A ja się jaram dalej fotami z porannego wypadu, ja się już częścią podzieliłam, teraz wpadła paczuszka od Izy (bo jednak ciężko się swojego pieseczka fotografuje długim szkłem jednocześnie ustawiając innemu fotografowi :P)
KLIK

i dziesiejsze krokusowo-żonkilowe czyli słodycz do porzygu 😀
KLIK
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/30226474_10209065483473326_2323725187154968576_n.jpg?_nc_cat=0&oh=d3bc21a351e826349aeb18f4876168d2&oe=5B2AA925[/img]

Rozmiar zdjęć 🤬
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
07 kwietnia 2018 05:49
amnestria to czasem trudne, ale jeśli chcesz poprawić relację z psem zacznij akceptować te niedoskonałości, jak się z tym pogodzisz i nauczysz żyć będzie Wam obu łatwiej bo jak ciągle masz negatywne emocje, złość, nerwy- to niestety  z jakiej strony nie patrzysz emocje "siadają"

Ja nie mówię byś nie pracowała nad tym i nie próbowała- ale tak jak ktoś tu napiał o tej modzie szkolenia- to nie tak działa-że musi i już- pies Cię akceptuje taką jaką jesteś- zrób tak samo. Mi ciężko było zaakceptować mojego dzidowanie w lasach, ale jak odpuściłam moje emocjonalne złości- jest lepiej i nawet udaje nam się jego głopoty przekierowywać na coś innego. Zmień tok myślenia bo Twój prowadzi do nienawiści a pies to czuje 🙂

smartini on jest boski  😍
OMG amnestria soryyyy za tą ciążę, pokićkało mi się z inną użytkowniczką  :kwiatek:
Znam Tomka i myślę że to strzał w dziesiątkę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się