Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Cricetidae, mój mąż jakieś 3 tygodnie temu wystawił ogłoszenie z 27 letnim autem z ceną 2 razy wyższą niż rynkowa. Po 4 godzinach zastanawiał się czy nie ustawić licytacji 😉. Zaraz po pracy wydał auto kupcowi a kolejnych czterech czekało na tel. Całkowite szaleństwo 😉.
Lubię takie szybkie akcje. No ale jak auta dobre, to tak to idzie  😀
O wow, 27 lat auto :O masz jakieś zdjęcie? Toż to zabytek 😀
Ten samochód też był super, 120 000 lm przebiegu, zadbane jak nie wiem. Nie dziwię się, że poszło, a sam mi dwa dni temu powiedział że jak się nie sprzeda to będzie nim jeszcze rok jeździł i chyba teraz jest im smutno ze tak szybko 😉
Cricetidae, ee tam zabytek 😉. Auto pewniejsze i w dużo lepszym stanie niż większość dużo nowszych. Honda Accord IV gen, 91 rok. A na dodatek jak to się prowadzi! Mega. W sumie nie zostałby sprzedany, gdyby nie fakt, że dostałam auto a trzymanie 3 pod blokiem z deficytem miejsc to już głupota.
Wy się śmiejcie, ale zabytki przecież stają się coraz bardziej popularne 🙂 Ludzie kupują nawet i totalne złomy, odrestaurowują, a później jeżdżą na zloty. Albo ktoś ma rzadki egzemplarz jakiejś dobrej marki. Nie orientuję się w Hondach, ale może i są zloty zabytkowych japońskich samochodów....
Codziennie mijam jeden zabytek, który mnie strasznie kusi, ale on też tak tam stoi i stoi....  z resztą, na razie muszę trochę przyoszczędzić.
Ale to racja, że niektóre, dobrze utrzymane stare egzemplarze jeżdżą lepiej niż nowe. Nie będzie bajerów, ale przynajmniej większa szansa, że auto odpali w zimie, bo nie zamarznie elektronika (na przykład).

Mój tata sprzedał swoją Skode 9letnią w 5 godzin od wystawienia ogłoszenia na otomoto, ktoś pobije rekord? 😀

Za to nasza Skoda ma dziurę w szybie od kamienia 4 dni po odebraniu jej...

Pobijam :P W zeszłym roku sprzedałam auto w yyy..... 15-30 minut od wystawienia ogłoszenia.
Tak to ja chcę sprzedawać. 😁
Gratulacje dla taty!
Epk kiedyś tam swojego Civica też chyba błyskawicznie sprzedała 🙂
Taki słoneczny śliczny Civic. Gdybym już w tamtych czasach wiedziała, jak szybko można dostać kredyt, pewnie bym sie nim powozila 🙂
Ale wtedy jeszcze bałam się kupować auto 'na zakładkę'...
celsijs, heh fakt. Już dobrze nie pamiętam, ale chyba po południu byli kupcy i następnego dnia odebrali. Tego civica mam okazję dotąd oglądać czasem. Facet kupił dla żony po czym 2 dni pojeździł i oddał jej swoje Audi A6  😀iabeł:
Cricetidae, mój mąż jakieś 3 tygodnie temu wystawił ogłoszenie z 27 letnim autem z ceną 2 razy wyższą niż rynkowa. Po 4 godzinach zastanawiał się czy nie ustawić licytacji 😉. Zaraz po pracy wydał auto kupcowi a kolejnych czterech czekało na tel. Całkowite szaleństwo 😉.
Lubię takie szybkie akcje. No ale jak auta dobre, to tak to idzie  😀


a jednak 🙂 i nie rozmyślił sie tym razem ? haha
Ja tez wystawiłam na olx toyote corollę kilkunastoletnia i tuż po kliknięciu ‚dodaj’ poczułam się jak w teleturnieju, ludzie szukali wolnej linii....pytałam skąd ten szał i dowiedziałam się ze te samochody po małej wycieczce po Europie trafiają do...Afryki 😀
celsijs, heh fakt. Już dobrze nie pamiętam, ale chyba po południu byli kupcy i następnego dnia odebrali. Tego civica mam okazję dotąd oglądać czasem. Facet kupił dla żony po czym 2 dni pojeździł i oddał jej swoje Audi A6  😀iabeł:

To Civic pewnie dobrze trafił 🙂
Moim zdaniem płeć męska przeważnie bardziej dba o samochody. U mnie pewnie słoma spod dywaników by wystawala.
To ja chyba pobiłam wszystkie rekordy z tym, że jako kupiec, kupiłam mój samochód w 7 minut po opublikowaniu ogłoszenia  😁  Byłam zdecydowana jeśli badania przejdzie i przeszedł, kocham go ogromnie  😍

edit. celsijs to ja chyba z gatunku wymierającego, bo o moim samochodzie wiem więcej niż przeciętny mechanik, co tydzień myję i odkurzam, rozmawiam z nim, jeżdżę regularnie na serwis (co max 10.000 km olej (premium) i filtry, wszystkie naprawy na bieżąco itp), a co mogę to robię sama i płaczę jak mi ktoś wsiądzie w brudnych butach, albo zostawi pas skręcony  😁
płeć męska to ma  🤔wirek: na punkcie samochodów, ze ściereczką latają i odkurzaczem 🙂 a w moim bagażniku to czasami owies kiełkuje hihi
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 marca 2018 09:59
Nie tylko płeć męska 😉 aczkolwiek żebym nie miała słomy wewnątrz auta i błota na karoserii to musiałabym być 3x dziennie na myjni  😂

Mój znajomy kupił Mustanga fastbacka z 1968r. zanim właściciel jeszcze wystawił ogłoszenie o sprzedaży, więc wiecie... 😁
Zlotów retro carów jest coraz więcej, nie tylko dzielone na ameykańskie/eu/jdm, ale łączone też. W wakacje jadę jako widz na zlot Mustangów  😍
płeć męska to ma  🤔wirek: na punkcie samochodów, ze ściereczką latają i odkurzaczem 🙂 a w moim bagażniku to czasami owies kiełkuje hihi

Haha coś w tym jest. Mój mąż mówi, że on nie ma siły wsiadać do mojego samochodu bo tam jest pół stajni i 3/4 akcesoriów mojego psa. No i oczywiście pies 😉. Za to w jego jest muzeum a największa duperelka musi być w idealnym stanie...

blucha, No nie rozmyślił się, nie rozmyślił. Aż byłam w szoku. Ale jednak wziął moje poprzednie auto bo duuużo młodsze i szkoda je było sprzedawać (akurat super stan, bezwypadkowe, wszystko porobione).
płeć męska to ma  🤔wirek: na punkcie samochodów, ze ściereczką latają i odkurzaczem 🙂 a w moim bagażniku to czasami owies kiełkuje hihi


Hahaha, skąd ja to znam! Mój T. ma całą dużą torbę kosmetyków do samochodu. Nawet ma specjalny odkurzacz do samochodu, bo tym domowym to się źle sprzata 😵 ale ma to też swoje plusy - jak jeździmy gdzieś razem, w szczególności z psami, to jeździmy moim samochodem.  A T. nie może znieść tego końsko-psiego bałaganu, więc regularnie mi go sprząta  😁
Szukam czegoś nietypowego 🙂
Chciałabym żeby to było auto do miasta, czyli benzyna z gazem. Ma być tanie w zakupie i tanie w utrzymaniu. Najlepiej żeby było kultowe 😉. No i żeby facet nie wstydził się jeździć...
Jak znajdziesz coś, co spełniło wymagania, to daj znać 😀 bo bardzo specyficzne 😉

Ja tam nie jestem z jakoś przesadnie czyszczących, ale jedyne co mnie irytuje, to brudne auto z zewnątrz i tego mycia pilnuję.
czy ktoś miał przyjemność użytkować silnik D4 Volvo (2.0 diesel, 4 cylindry)? Montowany najczęściej w V40 i V60.
sankarita, moj D. wypatrzył sobie Audi 80 B3 lub B4. Chyba zdecydujemy sie na nie :-)
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 kwietnia 2018 09:59
Ile może kosztować wymiana amortyzatorów z przodu w Golfie III? :/ mam do wymiany poduszki, serwis straszy, że mogą tego nie wytrzymać amortyzatory i szacuje koszty tej katastrofy na ok. 3 tys. zł :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 kwietnia 2018 10:16
180-300zl w zależności od części. Max 500. Co to za mechanik.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 kwietnia 2018 10:32
Właśnie mnie też zdziwiło jak mi policzyli po 1000 zł za jeden amortyzator, 150 zł za obie poduszki i 800 zł robocizny :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 kwietnia 2018 10:39
Że złota te amorki? 🤣 wymiana to ok 50zl strona plus części.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 kwietnia 2018 10:59
Nie wiem co ten serwis, sprawdziłam teraz ceny i za 3k to ja mogę mieć cały zawias pneumatyczny :/ a zwykłe amortyzatory po 150 zł sztuka. Pojadę gdzie indziej, a części kupię sama.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
06 kwietnia 2018 15:51
Właśnie zakończyłam długie poszukiwania samochodu.
Dziś stałam się posiadaczką Subaru forester II 😀

I pomyśleć, że zaczęłam od rozważania zakupu Mercedesa S klasy  😂
ElMadziarra, cos wiem o tej zmianie pomysłów 😁

Po większym zapoznaniu sie z tematem uznałam, ze suvy trochę drogie bedą w utrzymaniu i całej reszcie kosztów. Wpadł pomysł z audi a2 - mamy tu moze jakichś użytkowników? 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
12 kwietnia 2018 06:23
Cricetidae, mój mąż jakieś 3 tygodnie temu wystawił ogłoszenie z 27 letnim autem z ceną 2 razy wyższą niż rynkowa. Po 4 godzinach zastanawiał się czy nie ustawić licytacji 😉. Zaraz po pracy wydał auto kupcowi a kolejnych czterech czekało na tel. Całkowite szaleństwo 😉.
Lubię takie szybkie akcje. No ale jak auta dobre, to tak to idzie  😀


wiem, że dość dawny post, ale co to za autko mąż sprzedał ?
nas czeka sprzedaż naszej audi 100 z 1991 roku, nie powiem, żal troche staruchy, ech.. potrzebowaliśmy jednak kombi.
wczoraj "inwestycja życia" 😉 i mamy troche (albo i bardziej niż troche :hihi🙂 nowszy  model, jaram sie.  😜 😍
desire, Honda Accord, kombi, ale taka wersja ze wszystkim, łącznie ze spryskiwaczami reflektorów 😉.

Swoją szosą mój tata miał Audi 100, tylko 89rok. Nigdy nie jeździłam wygodniejszym i lepiej wykonanym autem. Włączając w to salonowe nówki sprzed kilku lat francuskich marek / japońskich marek. Tamte samochody po prostu kompletnie inaczej się robiło.
desire   Druhu nieoceniony...
14 kwietnia 2018 11:50
epk, omg, no to sie nie dziwie że sie dobrze sprzedało 🤣
z audi 100 to fakt, auto jest mega wygodne i jest sporo miejsca (w szczególności, że kierowca ma ponad 2 m wzrostu :hihi🙂.
Starucha wystawiona, telefony sie urywają.  😲
Szok, bo to dość spory silnik no i quattro, myśleliśmy że nie będzie aż tylu chętnych..  👀 aż mi żal, że jednak nie wystawiłam za troche więcej.  😂
desire, quatro? Na to zawsze są chętni! Mam nadzieję, że wystawiliście odpowiednio wysoką cenę 😉
Toć to klasyk będzie lada moment! Nic dziwnego, że tylu chętnych. Tych aut jest coraz mniej, a w DE ceny ładnych egzemplarzy podobno poszybowały w górę już kilka lat temu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się