Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Dorcysia, pewnie po odtuczeniu trochę inaczej by wyglądał, ale budowy szyi i narowu wynikającego z powożenia to chyba nie zmienisz. Biedny konik.
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 kwietnia 2018 17:27
Ta sama stajnia ma ogłoszenia, że rekrutuje właśnie zawodników  😵 dodatkowo treningi tam prowadzi forumowa Eterowa  😕
http://ogloszenia.re-volta.pl/walach-do-zaprzegu-i-malej-rekreacji/o/99215/


Biedaczek  😕. Zobaczcie jakie ma ekspresyjne oczy.
Z tym koniem można cos wypracować, jeśli zdrowy. Oczywiście podtuczyć i popracować nad mięsniami grzbietu. Martwią mnie jednak bardziej kończyny tylne. I albo to efekt grzbietu a bardziej odcinka lędźwiowego albo ma jakies już spore zwyrodnienia w stawach.
No i fakt, to chyba jakiś góralski styrany koń.
Masakra, ten kon to chodzacy bol plecow, z reszta z tak "pasujacym" siodlem to ku*wa wcale nie dziwne 🙄 Nogi tragiczne, czesc z tego to moze byc kwestia koszmarnie kutych kopyt i bolu plecow, ale kto wie? Zeby to w ogole byl kon do normalnej jazdy to trzeba by zainwestowac gore pieniedzy i mase czasu.

Nie kojarze eterowej za bardzo z forum, ale jak ktos prowadzi jazdy na tym koniu w tym sprzecie i generalnie tak jak to wyglada na filmiku, no to czyste sku*wysynstwo jest! 😤
Biedaczek  😕. Zobaczcie jakie ma ekspresyjne oczy.


też zwróciłam uwagę na te oczyska, jak wielkie czarne guziki. całą "buzię" ma taką ekspresyjną, szkoda że ma do pokazania tylko dyskomfort :/

Megane, u drugiego konia z ich ogłoszeń, ślązaka też coś mi nie gra z tyłu, też w odcinku lędźwiowym. kopyta prowadzone tak, że od patrzenia zęby bolą to jedno, ale że oba konie z tej stajni mają zaniki mięśni w podobnych obszarach - mocno daje do myślenia  🙄
Dorcysia, pewnie po odtuczeniu trochę inaczej by wyglądał, ale budowy szyi i narowu wynikającego z powożenia to chyba nie zmienisz. Biedny konik.

No i dzięki takim koniom w szkółkach ja "nie umiem jeździć konno". A historie wyglądają tak: przyjeżdżam czasami do rodzinnego miasta, nostalgam  😉 i idę do szkólki w której x lat temu jeździlam, dostaję szkołkową chabetę, 5 minut rozprężania i... zsiadam z konia. Caplujący przednimi nogami, tylne drobią, sztywny zwierzak z niesamowitym mięśniem oporu. Dosłownie czuję jak go plecy bolą. A zebrane panienki( z szacunkiem do ogółu panienek szkołkowych, też nia byłam) komentują, że stara baba boi się albo nie umie powodować starą Baśką/Rosą/tu wstaw dowolne imię nieszczęsnej chabety. Szlag mnie trafia jak widzę te konskie nieszczęścia. Przy okazji te same szkółkowe bywalczynie mocno wspieraja tfundacje i użalają się nad losem zimnioków w drodze na befsztyki.No ale to już inny temat.


co to za wehikuł? to coś sie nadaje do ciągnięcia przez konie po asfalcie? nie znam sie, ale nie wygląda.
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 kwietnia 2018 20:57
Mega łapie za serce ten góralski konik. Dobrze mu z oczu patrzy, jak rzadko.
Jeśli da się wyprowadzić zdrowie na prostą, to da się zrobić wszystko. Moja klacz zaczęła się nosić jak człowiek w wieku 17 lat, po pokazaniu drogi w 3 dni....Wprawdzie wcześniej latała jak chciała, nie było nic rzeźbione (czyli psute), i 8 lat nie pracowała w ogóle, ale jednak.
A jaki ambitny w zaprzęgu.
Taki by mi się przydał, mojego młodego by uczył i łaził po łące do nocy.
Oby poszedł w fajne miejsce.
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 kwietnia 2018 10:45


co to za wehikuł? to coś sie nadaje do ciągnięcia przez konie po asfalcie? nie znam sie, ale nie wygląda.

Nie, nie nadaje się. To są sanie, które mają opuszczane koła, żeby zimą pokonać łatwiej tylko malutki kawałek odkrytego spod śniegu gruntu...
Pewnie wpisał tak, żeby w większej ilości wyszukań ogłoszeń się znalazło 😉 ktoś wpisze kuc, to wyskoczy, ktoś wpisze zimnokrwisty to też wyskoczy, a może akurat ktoś zerknie
Swoją drogą, jak patrzę na tego biedaka góralskiego: no naprawdę, czy właściciel nie mógłby go oddać na emeryturę? Czy umrze z głodu, jak nie zarobi tych 4800? Echh... (tak, wiem, wiem, te wszystkie fundacje, no ale chyba chociaż jedna jakaś sensowna w tym kraju jest  😜?).
"Pilnie sprzedam klacz 2 letnią (...) Dobrze znosi kilkugodzinne wypady w teren"  😵
LINK
pewnie nie pod siodłem, tylko w ręku.
Nigdzie nie napisane że pod siodłem te tereny.... Strasznie źrebięca ta klaczka jeszcze.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 kwietnia 2018 07:10
Gdzie ten kon ma zad i plecy?
http://ogloszenia.re-volta.pl/magnum-spokojny-kon-rodzinny-lub-do-rekreacji/o/99502

Dorcysia, co nie przeszkadzalo siodlac ja i kielznac jako roczniaka (zdjecia z lata jak widac).

(prosze o scalenie postow, uroilo mi sie, ze pisze w dwoch watkach...)

Scaliłam.
Szafirowa... koszmar
Gillian   four letter word
09 kwietnia 2018 07:29
odnośnie tego konia toczy się fascynująca rozmowa na fb, oczywiście już mnie zjedli 😀
Gdzie ten kon ma zad i plecy?
http://ogloszenia.re-volta.pl/magnum-spokojny-kon-rodzinny-lub-do-rekreacji/o/99502/


Tak czytam te niektóre ogłoszenia i oglądam niektóre zdjęcia i zastanawiam się czym Ci ludzie te konie karmią. Jedyny raz, kiedy mój koń TAK wyglądał to po wyjściu z kliniki jak miał skręt operowany ...
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 kwietnia 2018 08:49
Dance Girl, i to jest kon PRACUJACY W REKREACJI, teraz
emptyline   Big Milk Straciatella
09 kwietnia 2018 08:50
Dance Girl, nie karmią...
Gillian   four letter word
09 kwietnia 2018 09:11
Koń podobno ma alergię i dlatego jest chudy. Zapraszam na grupę re-voltowych ogłoszeń na fb, właśnie dostaję groźby o prokuraturze 🙂
Koń podobno ma alergię i dlatego jest chudy. Zapraszam na grupę re-voltowych ogłoszeń na fb, właśnie dostaję groźby o prokuraturze 🙂


Może ma alergię na pyłki z siana i kurz i dostaje siano w takim stanie, że nie jest go w stanie do pyska wziąć, bo się dusi? No to rzeczywiście, Pani się obroniła. 😀
desire   Druhu nieoceniony...
09 kwietnia 2018 09:34
o bogowie, ten koń wygląda gorzej niż moje bezzębne dziadzisko zdziadziałe z podejrzeniem wrzodów...  🤔 😲
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 kwietnia 2018 09:44
Alergie na jedzenie chyba...
Koń podobno ma alergię i dlatego jest chudy. Zapraszam na grupę re-voltowych ogłoszeń na fb, właśnie dostaję groźby o prokuraturze 🙂


Dasz linka?
desire   Druhu nieoceniony...
09 kwietnia 2018 10:33
Dance Girl, https://www.facebook.com/groups/470064943027058/
no i dziewczynki nie wytrzymały napięcia, nie można już komentować.  😂 
co Wy chcecie? Przecież koń ma specjalną paszę i siano dla alergików ... ten typ tak po prostu MA  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się