M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

ja oklejałam. Efekt był OK, trwały. Uważać trzeba tylko a powietrze, ja w jednym miejscu musiałam użyć igły. Trzeba uważać żeby się nie zrobiła "zmarszczka". Dobrze odtłuścić
Ponowię pytanie, malował ktoś (bądź oklejał) szafki kuchenne?

ja malowałam, z ciemnobrązowego na biały. Dwa lata mają fronty i  nic się z nimi nie dzieje, jednak do takiego malowania trzeba mieć cierpliwość
meise a gdzie jest kabel od tv?
wyszło naprawdę super! a jakie to kolumny?
nerechta, pewnie puszczony dziurą w ścianie ukrytą za TV.
Ma ktoś różowe ściany? Albo chociaż jedną? 👀
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 kwietnia 2018 21:39
Ja, ale jasno różowe. Lepszych zdjęć na ten moment nie mam.

To teraz ja mam pytanie w temacie organizacji przestrzeni. Gdzie/jak przechowujecie torebki? Nie mam ich jakoś dużo ale kilka się znajdzie i pewnie nie jestem jedyna. Obecnie leżą na dolnej półce w szafie ale robi się z tego straszny bałagan po jakimś czasie i nie jestem w stanie tego ogarnąć. Dodam, że mówiąc szafa mam na myśli TO 🙂 w czym mieścimy się razem z moim lubym. Mieszkanie wynajmowane tymczasowo, nie ma sensu inwestować w meble 😀
Meise, super szafka!


Dziękuję!  :kwiatek:

meise a gdzie jest kabel od tv?
wyszło naprawdę super! a jakie to kolumny?


Ner, tak jak yegua mówi - w ścianie jest puszczony kanał i nim są poprowadzone wszystkie kable 🙂 A kolumny to pojęcia nie mam jakie, ale mogę zapytać Niemęża ^^

FurryMouse, ja mam w takiej białej wanience na półce w szafie na kurtki 🙂 
Szukam funkcjonalnej i ładnej sofy do mieszkania. Bardzo mi się spodobały [CIACH] - prosimy bez reklam, ale słyszałam że one bardziej nadają się do aranżacji biura. Co myślicie? Sprawdzą się w mieszkaniu?
Takie sofy a tańsze są a Abrze
Szukam rozwiązania do małego mieszkania. Mam kuchnie połączoną z salonem. Standard. Strasznie nie lubię łączenia między płytkami a panelami za pomocą listw. No nie podoba mi się to. Nawet zastanawiałam się czy nie położyć wszędzie paneli i nie bawić się w płytki w kuchni.
Może macie u siebie jakieś inne rozwiązanie tego mojego estetycznego problemu?
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2018 08:15
Klopsik, ja mam wszędzie parkiet ;D
Też mam aneks kuchenny i wszędzie poza łazienką kładliśmy panele.
emptyline   Big Milk Straciatella
06 kwietnia 2018 08:42
Klopsik, ja też mam panele. W ogóle się nie baw w płytki, najlepiej położyć drewno, porządnie zaolejowane lub lakierowane.
Klopsik, - ja mam w wynajmowanym panele, moja mama w kuchni ma panele. Nic się z tym nie dzieje, a gotujemy w domu. Wymiana pierwszych paneli u mamy nastąpiła po 13 latach i zalaniu przez sąsiadów 😉 I szczerze, to wolę myć panele niż fugi w płytkach jak mi sos ciapnie.
Klopsik jakbyś jednak chciała płytki, a nie chcesz listwy to wystaczy zrobić między panelami a płytkami bardzo małą szczelinę i wypełnić ją korkiem. Wtedy łączenie zupełnie nie rzuca się w oczy, tylko trzeba zarówno krawędzie płytek jak i docięcie paneli zrobić super starannie.
A fugi polecam robić szare i super wąskie - wtedy nie ma co szorować

Ps mam ten dywan w końcu, niestety jest dużo ciemniejszy niż na zdjęciach katalogowych  🙁 ale i tak zostaje.
Klopsik ja też mam panele wszędzie, oprócz łazienki i bardzo sobie chwalę 🙂

Ramires pokaż dywan!
A proszę bardzo  😉 (chociaż na zdjęciach to wszystko wygląda do d***, bo podłoga wychodzi żółta, a jest dużo jaśniejsza)
Nie mogę się już doczekać docelowego stolika, bo ten paskud zupełnie nie pasuje. Mam tylko problem z dostaniem tak dużego plastra drewna jaki bym chciała


btw gdyby ktoś gdzieś widział szafkę pod telewizor, która łączy drewno jesionowe z białym/metalem/whatever i nie kosztuje >1000zł to błagam, dajcie znać. Wszystko co ma w sobie jesion kosztuje kilka klocków a mi inne drewno nie pasuje  😤
Smartini w kuchni też?
Z panelami jest ten kłopot ,że te już z lepszej półki są prawie w cenie parkietu.
Ja bym robiła parkiet.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 kwietnia 2018 10:48
Dekster, w kuchni, w łazience, w przedpokoju. Cała powierznia mieszkania w jodełce 😉
Chyba też tak zrobię u siebie w mieszkaniu.
Mam jeszcze dylemat co się bardziej sprawdzi w pokojach hotelowych panele + dywan czy wykładzina?
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 kwietnia 2018 11:02
Dekster, jak rodzice robili pokoje hotelowe to kladli panelową wykładzinę - genialne rozwiązanie. Wykladzina w kwadratowych platach, prsygotowuje się specjalne 'rzepowe' podłoże i na to kładzie płaty. Jak któryś się zniszczy, zabrudzi czy cokolwiek, wystarczy wymienić jeden (albo np zamienić z jakimś spod łóżka ktorego i tak nie widać) a nie trzeba zrywać i kłaść na nowo. I jeszcze super wyglądała 😉
O widzisz  😉 Nigdzie się z takim rozwiązaniem nie spotkałam ani żaden z wykonawców mi takiego nie zaproponował.Jak się to czyści,ściąga i pierze? 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 kwietnia 2018 14:10
Dekster, nie jestem naw bieżąco, ale raczej normalnie jak wykładzinę się pielęgnuje a jak jakiś fragment jest mocno zasyfiony to na pewno można zdjąć i zanieść do pralni 😉
Ramires, co to za rogówka?
Drodzy revoltowicze, ja wiem zawracam głowę. Znów kuchnia, tym razem ustawienie mebli. Czy macie może kuchnie ale nie zabudowaną od ściany do ściany.  Mam kuchnie w linii prostej, i ubzduralo mi się ją wyposrodkowac , zostawiając wolna przestrzeń z jednej i z drugiej strony ściany. Mam nadzieję że wiecie o co chodzi, bo jakoś mam dziś problem z poskladaniem myśli.
magda ikea holmsund
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 kwietnia 2018 14:00
aszhar, narysuj 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
08 kwietnia 2018 14:23
aszhar, a ile chcesz od tych ścian zostawić? I w sumie po co? 🙂
emptyline, bo mam za duża kuchnie, serio. Ta kuchnia mnie przytłacza jakoś
Teraz mam tak:


sorry za balagan

a mysłalam mniej więcej o czymś takim jeżeli chodzi o wolną ścianę



po długości mam prawie 4,5 m no nie potrzebne mi tyle w zabudowie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się