Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Gillian   four letter word
05 kwietnia 2018 11:01
eeej! nie porzucam Nuby całkiem, daję otręby ryżowe 😉
Czy jest jakaś firma (lub sklep jeździecki, cokolwiek), która udostępnia - najlepiej za darmo - próbki paszowe? Mój konik to niejadek i musimy wszystko przetestować zanim kupimy cały worek 😡
Na razie znalazłam tylko jedną firmę, która sprzedaje próbki po 3zł.
Moze zagadaj do karbonu ze Śląska.  Wiem ze sprzedaja pasze na kilogramy.
Czy jest jakaś firma (lub sklep jeździecki, cokolwiek), która udostępnia - najlepiej za darmo - próbki paszowe? Mój konik to niejadek i musimy wszystko przetestować zanim kupimy cały worek 😡
Na razie znalazłam tylko jedną firmę, która sprzedaje próbki po 3zł.


St Hippolyt zawsze i wszędzie rozdaje/zostawia pełno próbek paszy.
Gdzie jest to zawsze i wszędzie? 🙇 Mnie interesuje głównie odebranie ich w jakimś sklepie jeździeckim (Warszawa i okolice) lub wysyłka na mój koszt.
Jak sa jakies zawody, szkolenia. Zadzwon wytlumacz jaka jest sytuacja i moze sie dogadasz.
Gdzie jest to zawsze i wszędzie? 🙇 Mnie interesuje głównie odebranie ich w jakimś sklepie jeździeckim (Warszawa i okolice) lub wysyłka na mój koszt.


https://sklep.hippovet.pl/pl/c/Probki/96
Płatne znalazłam, ale zastanawiam się czy gdzieś nie mają darmowych 😉
Moon   #kulistyzajebisty
06 kwietnia 2018 08:30
darkangel89, napisz do Nuby - jak chciałam sprawdzić czy Kulkowi będzie smakować ichny mesz, wysłali mi darmowe próbki.
darkangel89 jakieś konkretne produkty Cię interesują?
Pomóżcie proszę, bo już mam mętlik od przeglądania pasz... Będę miała do karmienia delikwenta 18l, wałach, po lekkim ochwacie, po długiej pauzie związanej z naderwanym ścięgnem. Teraz ma iść w rozruch. Obecnie jest na trawokulkach, wysłodkach, oleju rzepakowym, siano do bólu. Raczej dobrze wykorzystuje pasze, ale to stwierdzę do końca jak będzie już u mnie.  I z ograniczeń - za dużo białka - puchną nogi, za dużo cukru - strach o kopyta... Chciałabym, żeby miał siły na ten rozruch i potem dalsze jazdy, ale nic z gotowych pasz mi nie wpadło... Jakieś sugestie?? :kwiatek:
Kopytowe musli z Agro Vital, mają bardzo mało cukru i są bez melasy, ja aktualnie je podaje nagrzanemu trakenowi wrażliwemu na cukier i działa super moim zdaniem.
saganek Mój hucuł stoi na granulacie structuur mastersa. Dostaje ten granulat z małą domieszką ziołowego musli hippolytu (wielbi je miłością wielką,więc je dostaje jako dosmaczacz)i olejowaną sieczką z lucerny też mastersa. Ten granulat ma stosunkowo małą ilość cukru i białka. W stajni w której trzymam swojego konia jest też klacz (duża,szlachetna),której w poprzednej stajni dorąbali wiadro owsa i się ochwaciła, obecnie po pierwszej fazie leczenia klaczka została wstawiona właśnie też na ten structuur mastersa.
Nie wiem, na ile będzie to wystarczające, jak koń zacznie pracować coś więcej. Mój ma 19lat, mimo,że hucuł,paszy potrzebuje, pod siodłem chodzi- 2-3razy w tygodniu i obecnie mu to wystarcza.
saganek, nasze takie problematyczne wcinają Puritan Hoevelera.
OO dziękuje, zaraz sobie je wszystkie przejrzę... No, cóż trzeba próbować. Jeszcze poszukam myślę sieczki, chyba najlepsza byłaby po prostu sama słomiana...
Witajcie.  🙂 Szukam paszy - najlepiej  musli niskoenergetyczne ale takie  tuczące  dla seniora.  Co polecacie? Firma , nazwa produktu i gdzie można ją dostać - zamówić. 
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 kwietnia 2018 11:06
Siana po korek. Wysłodki, jeśli pracuje otręby ryżowe z lucerną. Trochę oleju np. lnianego.
Wysłodki dostaniesz wszędzie
http://magia.sklep2.pl/otreby-ryzowe-z-lucerna-20-kg-p-34.html
http://jarpasz.pl/otreby-ryzowe-z-lucerna-15-kg-2
https://www.nubaequi.pl/pl/dodatki-zywieniowe/94-nuba-ricelucern.html
Fajne pasze ze średniej półki cenowej robi http://agro-vital.pl/pasze-pasze-dla-koni-c-21_22.html
Z wyższej brandon xs albo mebio build-up
Dziękuję.  :kwiatek:  Siano dostaję do oporu, owies i witaminy + warzywa : jabłka, marchew, burak czerwony. Już nie pracuje , jest na zasłużonej emeryturce , od wiosny do późnej jesieni jest na pastwisku ( ma około 2 ha z koleżanką emerytką tylko dla siebie - więc trawy mają full  😀 ), w zimie chodzą razem  na  padok.  🙂 
darkangel89 jakieś konkretne produkty Cię interesują?


StHippolyt Krauter Pellet głównie
No to w kwestii Hippolyta niestety nie pomogę, ale napisz do nich bezpośrednio to możliwe że coś zaproponują.
Co polecacie na szybkie podfutrzenie, przytycie konia? Klacz angielska, nie chce przytyć mimo że dostaje dobre i sporo jedzenia (najprawdopodobniej "spala się sama w sobie"😉- rano 2,5miarki wyslodek z otrębami pszennymi, lucerną i trochę owsa, wieczorem to samo tylko 3 miarki, a w południe 500g - musli + granulat z agrovitalu, lucerna, słonecznik, probiotyk, siemię lniane (glut 😉 ). Siano całodobowo. Dziękuję za pomoc
darkangel89, - krauter musli masz w próbkach na stronie hippolyta, próbkę pelletu pewnie też by Ci wysłali jak napiszesz, regularnie na targach i pokazach mają pootwierane różne worki.
julita123 miarka ok 1 litra czy jakaś inna? Te wysłodki mierzone na sucho czy mokro?
Miarka około 800g. Ta mieszanka z wyslodkami już na mokro
To wysoki koń? Ile pracuje? Ile ma lat? Dużo wagi jej brakuje czy tylko trochę?
Ogólnie jedzenie wygląda w porządku na konia niezbyt dużo pracującego, możesz dodać wysłodki z otrębami jeszcze do obiadu albo jeszcze 4 posiłek zorganizować...
A ile ta folblutka dostaje w sumie Mj energii?
156 wzrostu, 9 lat. Pracuje regularnie, natomiast teraz w tym czasie w którym ma przytyć codziennie chodzi tylko stepem po górkach w lesie. Nie przeliczałam na Mj energii
ushia   It's a kind o'magic
12 kwietnia 2018 08:18
a jest sprawdzona pod katem wrzodow?
xx sa silnie predystynowane, a wtedy to wchlanianie takie sobie, wiec mozesz karmic w opor a kon i tak tego nie wykorzysta
julita123, ja mogę polecić Equi Jewel, jest dość drogi ale daje się tego 2 kubeczki i efekt jest widoczny już po 6-7 dniach.
Efekt po 6-7 dniach? To chyba ma właściwości wzdymajace a nie tuczące. .i to chyba nie pasza a magiczna mikstura 🤣
Poza tym co oznacza "szybko przytyć"? O tej porze roku większość koni chudnie,  a o tym aby koń nie miał takich problemów należy pomyśleć wcześniej. Ja juz od lutego zwiekszam/zmieniam paszę aby uniknąć takich niespodzianek. I jeszcze, na chudnięcie może mieć wpływ tyle rzeczy, iż kwestia zmiany paszy może okazać się niewystarczająca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się